Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

11.12.2019

«Відкриваємо таємниці хмар та жахів»
Презентація від автора
 
«Я вірю в магічну силу усмішки, 
                                                                                                   тому завжди закладаю
“смішинки” у свої тексти»

М. Артеменко
 
Напередодні новорічних свят, до літературної вітальні «Автограф» завітала письменниця, провідниця проекту промоції дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» Марія Артеменко.
Весела та позитивна пані Марія презентувала … «Жахливу книжку» -  збірку цікавих оповідань різних авторів. Маленькі читачі мали змогу впевнитися в цьому, бо побачили дуже виразні відео звернення авторів - відомих письменників Володимира Арєнєва, Юрія Нікітінського, Йожа Коцун, Мії Марченко. І навіть – зовсім юних, чотирнадцятирічних письменників.
А ще пані Марія розповідала читачам, як ілюструють дитячі книжки, про різні види жахів, читала свої твори, демонструвала незвичайний ударний інструмент – «дощовицю», який імітує звук дощу і який допоміг створити чудовий музичний фон.
В бібліотеці завжди «жахливо» цікаво! Чи не так?
 

09.12.2019

«Школа виживання для підлітків»
Година права

Зустріч з юристом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району, до Дня захисту прав людини, виявилася цікавою і корисною для учнів. Бо дала можливість розглянути не тільки  конкретні ситуації зі шкільного життя, але й особисті та соціальні права підлітків. І ще раз показала, наскільки важливі ці знання у сучасному світі. А ще - куди можна звернутися за анонімною безкоштовною юридичною та психологічною допомогою.
 
 

04.12.2019

«Сонце серед похмурого дня»
Творча зустріч

Оля Русіна – одна з найлюбленіших письменниць маленьких читачів. Тому чергова зустріч, у літературній вітальні «Автограф», зібрала багато шанувальників її творчості.

Юні книголюбчики розповідали про свої захоплення, враження від книжки  «Сестрички». Дуже здивувалися, що авторка написала цю книжку у п'ятнадцять років.
А пані Ольга ділилася творчими таємницями, джерелами натхнення для пошуку пригод Мії і її друзів, інших своїх героїв. А ще уважно слухала пропозиції дітей відносно наступних книжок.
Приємною несподіванкою для дітей і дорослих була участь у заході, разом з письменницею, представника «Видавництва Старого Лева».

І, як завжди: книги улюбленого автора з автографом, селфі на згадку, безліч емоцій.
 

29.11.2019

«А у нас в бібліотеці – Чаклун!»
День улюбленого письменника
 
    Уявляєте? До бібліотеки, у літературну вітальню «Автограф», завітав Чаклун! Відомого дитячого письменника та чудового оповідача Олега Чаклуна дуже полюбляють наші читачі. Тому протягом усього дня «Кімната казок» гомоніла дитячими голосами та веселими розмовами.
 
 
 

    А скільки яскравих книжок, цікавих історій приніс з собою гість! Мікроботи, роботи Веселки, навіть «Банку варення». Навіть дорослі згадали «Книга року BBC-2017» - «Піраміду Синтії».
 
 
 

    Фонтан емоцій, фото на пам’ять та книжки з автографом справжнісінького Чаклуна – що може бути краще?

 
 

20.11.2019

«Прогноз погоди від Наталки Діденко»
Зустріч з метеорологом
«Мода не в моді -
     все підпорядковується погоді!» 
 
 
   Уважно слідкуючи за датами екологічного календаря, юні любителі природи не могли залишити поза увагою День метеоролога.
    Дізнатись, як створюється прогноз, чи може він бути довгостроковим, чи впливає щось на погоду та багато іншого допомогла одна з відомих погодних експертів  України Наталка Діденко.
    Пані Наталка виявилася чудовим розповідачем. І не тільки про погоду, але й про книжки та читання, про свої захоплення, про улюбенного кота.

    Селфі на згадку, багато питань та цікавих відповідей, квіти та привітання з професійним святом, участь у зйомках телевізійного сюжету каналу «Еспресо ТВ»….
І вкотре усі переконалися: в бібліотеці завжди гарна погода!
 

13.11.2019

«А він – такий!»
Урок етики

    Напередодні Міжнародного дня толерантності, юні чомусики вирішили з’ясувати: що ж це таке, толерантність?
    І, звичайно, вирушили до бібліотеки, де в ігровій формі, на прикладах з книжок, відкрили для себе багато цікавого.
 
 

    Спробували виявити риси характеру лялькових персонажів, згадали негативні ситуації, у які потрапили деякі казкові герої (Дюймовочка, Гидке каченя…)
 
 

    Не залишили без уваги і слова в української мові, яки мають безпосереднє відношення до толерантності – терпіння, повага, підтримка, милосердя, чуйність, співчуття, любов, розуміння тощо.
Все зрозуміло! Тож будьмо толерантними!

 

06.11.2019

«Будь ласка ... приручи мене!»
Зустріч з  зоологом
 
    Перша незвичайність чергової зустрічі юних любителів природи, яка вразила усіх відвідувачів бібліотеки  – тиша. А друга несподіванка – гість «Лісовичка», який не любить шуму !!! Ніколи не здогадаєтесь!
 
 


    Знайомтесь - лис Крістофер зі своїм другом, зоозахисником Діаною Тетерею. Пані Діана розповіла багато цікавого: як врятувала лису життя, про особливості його виховання та утримання у домашніх умовах, про співтовариство FoxUA та їх зустрічі. А ще – продемонструвала відеоряд «Крістофер та його друзі».
 
 
 

    Учні так перейнялися гаслами захисників тварин: «Хутро личить лише звірам» та «Звірі - це не шкурки для одягу», що по іншому, навіть з жахом, поглянули на свої комірці.
    Крістофер виявився дуже терплячим і поблажливим, тому фотосесія задовольнила усіх.

 
 

05.11.2019

«Подарунки для Осені»
Майстер клас
«…Тільки вчора було ще влітку,
а сьогодні вже восени!»?
Л. Костенко

 
      На черговій зустрічі творчої студії «Дивограй» креативні учасники вирішили зробити реверанс Королеві Осені. За чудові дні, за хороводи з листя, за тепло та сонечко… і щоб вона ще трошки порадувала нас таким несподіваним «бабиним літом».
 
 
 
       А оскільки осінній ліс дуже щедрий на дари, в умілих пальчиках народились симпатичні гномики з природних матеріалів.
      Такими чудовими подарунками діти задобрили Королеву Осінь та, вкотре, підкреслили важливість збереження природи!
 
 

30.10.2019

«Кодекс правильних батьків»
Тренінг

Канікули – пора зібратися з силами і батькам школярів. А оскільки питань, стосовно виховання, завжди вистачає, на допомогу бібліотекарям запросили психолога.

Учасники тренінгу обговорили велике коло питань - від типів відносин батьків і дітей до проблемних моментів виховання. Ділилися досвідом, міркували про потреби батьків і дітей та можливості їх задоволення. Особливу увагу приділили часу, який батьки приділяють для спілкування з дітьми.
Головний висновок: дітей слід відпускати, коли буде відчуття, що час настав. У дитини повинна бути свобода вибору, а дорослі мають забезпечити повноцінний вибір.

Дякуємо старшому викладачу кафедри психології особистості та соціальних практик Київського університету ім. Б. Грінченко Власенко Інні Анатоліївні за цікавий і корисний захід!
 

29.10.2019

«Це ж елементарно, Ватсон!»
Літературний квест

 
«Ви бачите, але не спостерігаєте»
Конан Дойль
 
До 127-річчя першої публікації «Пригодів Шерлока Холмса» Конан Дойля, у бібліотеці, на численні прохання любителів детективних історій, відкрилася «Школа детективів».
 
Після складання клятви детективів, на юних читачів чекали складні задачі на логіку, цікаві завдання на уважність, знайомство з дедуктивним методом. 
Із захопленням юні детективи опановували техніку «сленгу», розслідування, без слів призначати зустрічі в певному місці, складати фоторобот. А ще - вчились спостережливості, умінню робити висновки, використовувати знання, отримані при читанні книг. Ось де в нагоді начитаність!

Перші випускники пройшли загадковий квест та отримали почесні дипломи «Школи детективів» і ефективний поштовх до читання.

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter