Бібліотека №119

04.06.2013

«Ти на життя і щастя маєш право»
«Дитинство моє, ти у мене єдине,
А я твоє вірне і щире дитя.
Нехай же у кожної дитини
Буде право на радісне майбуття»
                                                                В. Чижова
У бібліотеці № 119 для дітей, що відпочивають у шкільному таборі, була організована низка заходів до Міжнародного дня захисту дітей.  
30 травня проведена правознавча вікторина «Ти на життя і щастя маєш право». Бібліотекарі ознайомили юних читачів з Конвенцією ООН про права дитини, з правами дітей на прикладі казок В. Сухомлинського, віршів     В. Симоненка, І. Жиленко, Л. Компанієць. Жваво, з інтересом школярі пригадували твори, де були порушені права літературних героїв, зокрема, «Золотий ключик» О. Толстого, «Дванадцять місяців» С. Маршака, «Попелюшка» Ш. Перро. Зацікавила дітей література на книжкових виставках «Зростаймо громадянами» і «Хай сонцю і квітам всміхаються діти», бібогляд яких був проведений бібліотекарями.
 4 червня юні відвідувачі бібліотеки із задоволенням взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті «Я землі цієї паросток зелений». .Майданчик перед бібліотекою прикрасили і казкові герої, і улюблені тварини, і яскраві квіти. Позитивні емоції та враження отримали як діти, так і дорослі гості бібліотеки.
 
 
 
 

 

21.05.2013

«Невідома Південна земля»
«Ось вона, ця Австралія! Найвигадливіша,
найдивніша країна з усіх, які існують!»
Жуль Верн «Діти капітана Гранта»

21 травня у бібліотеці № 119 учні 2-х класів СШ № 213 здійснили захоплюючу віртуальну мандрівку «Невідома Південна земля» до незвичайної країни, що займає цілий материк, - Австралії (за проектом «Щаслива Австралія – прекрасний край вічної весни»).
 
Діти прослухали бібліографічний  огляд виставки «Австралія – королева Південної півкулі». На завершення цікавої пізнавальної подорожі учні із задоволенням переглянули пригодницький мультфільм «Рятівники в Австралії».
 
 
 
 

12.03.2013

Вшанування пам’яті Великого Кобзаря відбулося 12 березня в бібліотеці № 119, де в літературно-художньому ранку «І кожен раз, в весняний час, всі українські діти згадають: нас  любив Тарас! Йому дарують квіти» взяли участь учні 2-х кл. СШ № 213.
Натхненно діти читали поезії Тараса Шевченка, в яких він з болем згадує своє знедолене дитинство, розповідає про гірку долю матері-кріпачки, яка лише уві сні могла бачити своїх дітей щасливими, про незрівняну красу природи рідної України. Кращі виконавці віршів великого поета були нагороджені книжками.

Медіа-презентація «Тарас Шевченко» ознайомила читачів з основними подіями життя і творчості Кобзаря. Уважно школярі переглядали уривки з художнього фільму «Тарас Шевченко», здійснили відеоподорож по картинній галереї Шевченка-художника – видатного майстра не тільки слова, а й пензля.
 
До нелегкої Тарасової долі звертались у своїй творчості відомі українські письменники С. Васильченко, О. Іваненко, Д. Красицький, В. Скомаровський, Є. Білоусов ,чиї твори були представлені на книжковій виставці «Ніжно вплітається в гомін Дніпра добре і щире Шевченкове слово», а проведений огляд літератури допоміг юним читачам підібрати цікаві книжки про видатного українського поета для читання вдома.






 

17.01.2013

Під звуки веселої пісеньки з кінофільму «Приключения Буратино» для учнів 3х класів СШ № 213 розпочався в бібліотеці  захід «До школи з букварем крокує хлопчик дерев’яний» за творчістю відомого російського письменника Олексія Толстого. Особливо діти зацікавилися казкою «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно», що була написана ще 1936 року і сьогодні є улюбленим дитячим твором. Гра «Поле чудес», яку провели бібліотекарі, показала, наскільки уважно учні читають книжки, як запам’ятовують зміст, які висновки роблять з прочитаного. Переможцями у літературній грі були визнані всі маленькі учасники, вони отримали призи-книжки. А головне, юні читачі запам’ятали, що найважливіше у цьому світі, за словами Буратіно, - «це рятувати товаришів, от і все!».
 
 
 
 
 
 
 
 
 

27.11.2012

Крим – край казок та легенд
«Історію своєї землі треба знати.
Де початок любові до Вітчизни?
У повазі до її минулого.» 
Євген Білоусов
 
27 листопада в бібліотеці № 119 для учнів 3-х класів СШ № 213 відбулася літературна подорож «Крим – край казок та легенд» за проектом «Відкриваємо Україну». Юні читачі здійснили незвичайну мандрівку у глибину століть, на дивовижну Кримську землю, перегортаючи сторінки книги «Казки та легенди Криму» відомого дитячого письменника, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки, володаря міжнародного диплому ім. Г.-К. Андерсена, мешканця Феодосії Євгена Білоусова .
 
З цікавістю діти поринули у ті далекі часи, коли по землі нашій ходили динозаври, разом із відважним хлопчиком Рисеням із племені мисливців полювали на мамонтів, разом із дівчинкою Гікією рятували Херсонес, зустрілися зі скіфським царем Савмаком, узнали, чому стало солоним Чорне море. А захоплюючі розповіді про сміливих грецьких поселенців та безстрашних правителів-воїнів, загадкове Тмутаранське князівство та походи українських козаків очікують на школярів на інших сторінках цієї книги. Свою увагу та кмітливість діти виявили, відповідаючи на запитання вікторини за казками Є. Білоусова, яку підготували бібліотекарі.
 
 
 
 
 
Дуже сподобались читачам змістовні кольорові ілюстрації художників Тетяни Лисюк, Євгена Попова, Лади Стукан. Зі сміхом школярі переглянули мультфільм «Як козаки сіль купували».

Подорож супроводжувалась презентацією «Кримська казка»: показом слайдів із чудовими краєвидами Криму, пам’ятками історії, архітектури та культури Кримської землі, бібоглядом книжково-журнальної виставки «Крим – скарбниця історичних та культурних пам’яток України».

 

22.11.2012

Цей дивовижний і чарівний світ книжок

«Увійшли ви обережно
У країну цю безмежну.
Скрізь полиці – аж до стелі,
А на них – байки веселі.
Хочеш – вірші, хочеш – казки,
Вибирай собі, будь ласка!»


22 листопада дитячий гомін заповнив бібліотеку № 119. Для першого знайомства з бібліотекою завітали вихованці старшої групи № 9 школи-дитсадка «Лісові дзвіночки».

Бібліотекарі радо зустріли гостей і запросили до мандрівки у Книжкове Королівство – дитячу бібліотеку. В ігровій формі діти ознайомилися з правилами користування бібліотекою, бережливим ставленням до книжок, із задоволенням прослухали віршики про бібліотеку.

Для більш цікавого і пізнавального знайомства з книжковим фондом бібліотекарі запропонували дошкільнятам вікторину «Книголюбчики та казкознавчики».  Разом із бібліотекарями малята пригадали улюблених літературних героїв: Колобка і Курочку Рябу, Вінні-Пуха і Карлсона, Чебурашку і Крокодила Гену, Червону Шапочку і Білосніжку, а правильні відповіді юних читачів супроводжувалися показом відгаданих книжок із кольоровими ілюстраціями та врученням  призів і значків «Друг бібліотеки».

З цікавістю дошкільнята розглядали книжки з виставки «Поки є діти – будуть казки», оформленої до 105-річчя від дня народження шведської письменниці Астрід Ліндгрен, та виставки «Про дітей і для дітей», присвяченої творчості російського письменника Самуїла Маршака до 125-ої річниці від дня його народження; весело сміялися, переглядаючи мультфільм «Малыш и Карлсон», і запевнили бібліотекарів, що неодмінно стануть найкращими читачами і друзями бібліотеки.
 
 
 
 
 
 

4.10.2012

«Вигадка надає історії правдивості»
«Читачі хочуть правди.
Навіть у найфантастичнішій
історії повинні бути живі люди.»

Олесь Ільченко
 
4 жовтня для знайомства з творчістю відомого українського поета, прозаїка, сценариста, краєзнавця Олеся Ільченка, з нагоди його 55-річчя, до бібліотеки були запрошені учні 3-х класів СШ № 213.

З інтересом юні читачі ознайомилися з книжковою виставкою «Вигадка надає історії правдивості»: детективами, фентезі, комп’ютерними історіями, іронічними казками, історіями в малюнках, а найбільш допитливих зацікавили науково-популярні книжки, героями яких є, так звані, знайомі незнайомці: дерева, птахи, риби, комахи.

Особливу увагу школярів  бібліотекарі звернули на книгу Олеся Ільченка із серії «Життя видатних дітей», в якій автор знайомить читачів з обдарованими дітьми, чиї дорослі досягнення викликають захоплення та повагу. Художник-винахідник Леонардо да Вінчі, вчений Карл Лінней, письменник-фантаст Жюль Верн, поетеса Леся Українка, політик Вінстон Черчілль – ці люди стали особистостями в історії завдяки наполегливості, сумлінності, умінню боротися та перемагати. Разом із бібліотекарями учні здійснили літературну подорож «Історії геніального дитинства» за сторінками цієї цікавої книжки, а потім розмірковували над питанням «Чи хочу я бути в чомусь схожим на героїв твору?». Адже нічого не досягає лише той, хто не прагне нічого.
 
 
 
 
 
 

21.09.2012

 «Як блискавка серед фашистів клятих кипіла «Гвардія» в святих своїх ділах»
                                                 «…И я решил, что жить так невозможно –
                                                  Смотреть на муки, самому страдать?
                                                  Скорей, пора! Пока еще не поздно,
                                                  В тылу врага – врага уничтожать», -
такими словами молодогвардійця Олега Кошового, відповідно до постанови Верховної Ради України «Про відзначення 70-річчя з дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія», 19 вересня в бібліотеці № 119 розпочалася година-спомин «Як блискавка серед фашистів клятих кипіла «Гвардія» в святих своїх ділах» для учнів 8-х класів СШ № 213.
 
Бібліотекарі запросили читачів переглянути презентацію про трагічну сторінку історії нашої Батьківщини, яка кров'ю пломеніє і через 70 років – безсмертний подвиг «Молодої гвардії» – організації, що діяла в окупованому німцями місті Краснодоні Луганської області у 1942 році. 110 юнаків і дівчат – молодогвардійців – ціною свого життя захищали рідну землю, боролися з гітлерівськими окупантами: розповсюджували листівки, проводили диверсії.          Уважно школярі читали уривки з роману О. Фадєєва «Молода гвардія»; затамувавши подих, переглядали фрагменти з однойменного художнього фільму та документальну стрічку «Луганщина в лицах: Молодая гвардия»; слухали бібогляд книжкової виставки, здійснили віртуальну подорож залами Краснодонського музею «Молода гвардія» і замислилися над питанням «Чи зміг би я так?», поставивши себе на місце цих мужніх юнаків та дівчат, майже їх ровесників, які загинули заради миру і щастя своєї Батьківщини.
 
 
                                                               
 

20.09.2012

                                Визнаний майстер короткого оповідання

   З нагоди 150-річчя від дня народження видатного американського письменника Вільяма Сідні Портера, відомого під літературним псевдонімом О. Генрі, 18 вересня працівники бібліотеки № 119 запросили учнів СШ № 213 до літературної подорожі «Визнаний майстер короткого оповідання».

   Разом із бібліотекарями юні читачі поринули у світ непростого дитинства малого Вільяма, але дуже любив читати. Діти узнали історію написання перших оповідань О. Генрі, який  зумів стати королем світової новели.

  Бібліотекарі запропонували школярам гумористичні оповідання, зокрема, веселу новелу «Вождь червоношкірих.

  Читачі зі сміхом слухали уривки з оповідання про витівки десятирічного бешкетника, а перегляд кіноновели «Вождь краснокожих» та мультфільму «Чертенок с пушистым хвостом», знятого за мотивами оповідання, викликав у дітей гучний регіт.

     Із задоволенням школярі ділилися враженнями, обговорювали кумедні вчинки неслухняного хлопчиська, слухали бібогляд книжкової виставки. А подальше знайомство з життям і творчістю О. Генрі учні продовжать при вивченні зарубіжної літератури в школі, а також відвідуючи нашу бібліотеку. 

 
 
 

 

19.06.12

Слово до слова – весела розмова
                                                                               «Я дуже радий, що мав такого батька.
                                                                                 Я просто щасливий, що й сьогодні      
                                                                                 його творчість потрібна дітям»
                                                                                                 (Вадим Бойко, письменник)

  Музика і дитячий сміх лунали 19 червня в бібліотеці № 119. Весело із жартами для дітей, що відпочивають у літньому оздоровчому таборі при школі № 147, у рамках проекту «Відкриваємо Україну» проходило свято гумору «Слово до слова – весела розмова» за творчістю українського письменника Грицька Бойка – уродженця Донеччини, який видав близько ста книжок для дітей і натхненно створював поеми, вірші, скоромовки, лічилки, загадки, п’єси-казки.
Юні гості бібліотеки поринули в атмосферу теплого і доброго гумору та разом з персонажами чудових віршів – вередою, замазурою, ледарем, боягузом, задавакою – незлобливо висміювали різні вади дитячого характеру, кепкували над собою.
Кмітливо діти відгадували загадки, сміялися, обираючи кращого скоромовника, зацікавлено переглядали книжки з виставки «Билиці діда Гриця» і запам’ятали корисне побажання дитячого письменника:
«Розпочались канікули, а відпочити ніколи,
               Лиш наступає ранок – за книжку і на ганок».

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter