Бібліотека №119

10.04.2019

«Чарівна абетка»
Мовний сторісек

«Для того, щоб навчитися читати,
Абетку треба досконало знати.
Без букви жодної не можна обійтись.
Тож будь уважний і старанно вчись!»

Мирослав Артимович

 
       10 квітня у бібліотеці відбулася дуже цікава зустріч за проектом «За українську мову!»: учні 1-Б класу ЗЗСО № 213 разом зі студентами Університетського коледжу Київського університету ім. Бориса Грінченка «мандрували» сторінками української Абетки, без якої неможливо вчити нашу рідну мову.
 
 

     «Казкова азбука», «Буквограй», «Зоопарк від А до Я», «Весела грамота» - ці книжечки з добірки «Вивчаймо мову з юних літ, щоб українцями йти в світ» допомагали маленьким читайликам відповідати на запитання вікторини, яку підготували студенти. Дітлахи із радістю демонстрували своє знання алфавіту, обізнаність та кмітливість, відчуваючи себе командою, адже разом набагато легше знаходити правильні відповіді.
 
 

     Також студенти запропонували першачкам веселу гру, за правилами якої кожен із них знаходив тваринку, назву якої щойно відгадав, серед м’яких іграшок. Діти були у захваті! Вони швидко відшукали і веселу Жабку, і пухнасту Білочку, хижого Ягуара і милих Поросяток, навіть яскравий Динозаврик потішив допитливих школярів.
     Мовознавчий захід завершився спільними світлинами, приємними враженнями та емоціями, а головне – бажанням молодших читачів і надалі вчити рідну українську мову, а старші читачі та бібліотекарі їм залюбки будуть у цьому допомагати.


 
 

27.03.2019

«Ляльковий театр – мистецтво казки»
Театралізована гра
 
«Затихнув гомін. В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса... І розквітло
життя — мов казка, й казка — мов життя.»

Наталя Забіла
 
27 березня, у Міжнародний день театру, бібліотека перетворилася на імпровізований ляльковий театр. Студенти Університетського коледжу ім. Б. Грінченка  влаштували для найменших читачів - вихованців  групи з вадами мовлення ДНЗ № 176 - театралізовану виставу-гру за мотивами української народної казки «Колобок».

Малюки були у захваті, побачивши, як герої улюбленої казки оживають! Співаючий бешкетник Колобок, який втік від Діда та Баби, неповороткий Ведмідь, сірий Вовк, хитра, винахідлива Лисиця та прудкий Зайчик ніби зістрибнули зі сторінок книжки та закружляли у своїх пригодах дітлахів.
Студенти одразу ж знайшли спільну мову з дошкільнятами та залюбки вжилися у свої образи, за що отримали у винагороду щирий дитячий сміх і сяючі очі. Малята також потішили своїх нових друзів, коли самі виявили бажання стати акторами, перевтілитися у лялькових героїв казки та переповісти її на новий лад.
Привабили дітей своїм розмаїттям цікаві книжки з виставки «Скарбниця чарівних казок», присвяченої Всеукраїнському тижню дитячого читання.

Тож, і маленькі, і старші читачі покидали бібліотеку у чудовому настрої та сповнені приємних вражень. А немає нічого прекраснішого в світі, ніж задоволені й щасливі у самовираженні діти!
 

26.03.2019

«Калейдоскоп літературних новинок»
День нової книги
 
Під час Всеукраїнського тижня дитячого читання у бібліотеці відбулося книжкове новосілля. І бібліотекарі із задоволенням познайомили відвідувачів з цікавими книжковими новинками.

До уваги читачів було представлено різноманіття книжок – від пригодницьких до наукових, про першу закоханість та веселі канікули, про неймовірні пригоди вірних друзів. А також - книги на цілком серйозну соціальну тематику, які просякнуті любов’ю, спрагою до життя, силою людського характеру та волею.
На бібліотечних полицях відвідувачі знайдуть для себе літературні цікавинки на будь-який смак. Маленьких та допитливих зацікавлять повісті«Мадікен» Астрід Ліндгрен та «Письмонавтика» Тані Стус. А школярам старшого віку стануть до вподоби книги «З води у воду» Оксани Лущевської, «Розумник» Кіма Слейтера, «Суперліто» Ніни Ґрьонтведт, «Колір магії» Террі Пратчетт.
Також фонд бібліотеки поповнився особливою книгою «Terra інклюзія 2018», у якій представлені твори переможців та фіналістів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»у категорії спецвідзнаки «Інклюзивні оповідання «Terra інклюзія».

Тож бібліотека і книжкові новинки чекають на всіх поціновувачів читання!
 

21.03.2019

«У книжечку на згадку зробимо закладку»
Заняття гуртка «Творчість юних»

         Тиждень дитячого читання – це свято не тільки читачів, письменників, бібліотекарів, а і… книжок. А якщо свято, то як же без подарунків? От і вирішили бібліотекарі разом із дошкільнятами на занятті гуртка з художньо-естетичного виховання зробити книжечкам подарунки – яскраві та оригінальні закладки.
 
 
 

        Бібліотекарі нагадали малюкам, що книга – це джерело знань, наш друг і помічник, до неї треба ставитися з повагою та поводитися дбайливо. А закладки допоможуть знайти необхідну для читання книжкову сторінку. Дітки з радістю долучилися до творчого процесу: підбирали кольори, клеїли квіточки, створювали орнаменти на закладках.
 
 
 

      І незабаром цікаві казки та пригоди, які дошкільнята обрали для читання з книжкової виставки «Читати – це круто!», прикрасилися чудовими закладочками.


 
 

20.03.2019

«Кожна книжка – таємниця, кожна книжка – цілий світ!»
Літературна мозаїка

«Книжковий світ - то особливий світ.
І безкінечний - наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!»

Олександр Афонін
 
Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці триває!

І 20 березня читачі були запрошені на зустріч із сучасним українським поетом, сценаристом, істориком-археологом, волонтером Олегом Федотовим і директором видавництва «Дж. Дж. Агенція» Вікторією Каденко, адже творча співпраця бібліотеки та дитячого видавництва – це успішний тандем у популяризації дитячого читання.

Пані Вікторія розповіла школярам безліч цікавинок про те, як «народжується» книжка, який шлях вона долає від перших чернеток автора та нарисів на папері до тієї яскравої друкованої версії, яку ми звикли тримати у руці. Допитливих читайликів дуже зацікавила різноманітна література видавництва: незвичайна серія «Мої улюблені історії для тварин», серія «Софія і Ярик», яка допомагає дітям та їх батькам у цікавій формі знайти рішення для будь-якої ситуації на повчальних прикладах книжкових героїв, серія «Бібліотека у рюкзаку» у зручному кишеньковому форматі, родзинкою якої є розважальна рубрика – вікторини, ребуси, головоломки.
Коли слово взяв Олег Федотов, у бібліотеці запанувала атмосфера цілковитої тиші та зосередженості. Адже поет, хвилюючись, порушив тему про непрості часи, які зараз переживає наша країна. Діти дізналися, що пан Олег дуже часто буває у зоні бойових дій на сході України та на власні очі бачить, як проходить непроста служба наших військових. Саме про це він з болем розповідає у своїх щирих віршах, які читав для юних відвідувачів бібліотеки. Під час спілкування виявилося, що школярі також пишуть зворушливі вірші та слова підтримки для наших мужніх захисників, надсилають їм малюнки.
Письменник подарував бібліотеці книгу своїх віршів «Повезло», а від видавництва бібліотека отримала чудові книжки, які видаються українською і німецькою мовами й поєднують українську і західноєвропейську культуру та з якими залюбки будуть пізнавати світ наші читачі.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter