Бібліотека №119

12.02.2019

«Любімо світ, в якому живемо»
Природознавча мандрівка
 
«Давайте будем все оберігати:
Джерела, ріки, квіточки малі.
Любить всім серцем й завжди пам’ятати,
Що ми є часточка природи на Землі.»

Надія Красоткіна
 
Є серед нас люди, котрі немовби чують та розуміють голоси дерев і трав, звірів і птахів та розкривають їх таємниці і загадки. Саме такою незвичайною людиною був дитячий письменник Віталій Біанкі, який створив більше 300 казок, оповідань та повістей для дітей – справжню енциклопедію природи.

З нагоди 125-річчя від дня народження чудового письменника-природознавця за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури» до бібліотеки завітали вихованці ДНЗ № 176.

Захоплюючий світ живої природи відкрили для себе малята, слухаючи розповідь бібліотекаря та уривки з казок Віталія Біанкі. Діткам було дуже цікаво дізнатися більше про життя тварин, птахів та рослин, яких вони можуть зустріти на подвір’ї свого будинку, на березі річки, мандруючи лісом або затишним парком. Адже письменник ставив собі за мету не лише розважати, а й навчати дітей. Він довів, що література для найменших читачів може бути не тільки цікавою, а й корисною, вчив їх добру та любові до навколишнього світу.
Залюбки дошкільнята взяли участь у грі «Відшукай тваринку» та, серед підібраних бібліотекарями м’яких іграшок, знаходили звірят, що мешкають в Україні.
Малюки із задоволенням переглядали мульт-калейдоскоп за повчальними оповіданнями письменника-ювіляра, обирали для читання книжечки про природу з добірки «І круглий рік цвіте краса». А на завершення природознавчої подорожі майбутні захисники природи уважно прислухалися до слів бібліотекаря:

«Пелюстки розкривають квіти,
І соловейко п’є росу.
Ми серед цього дива, діти,
Учімось бачити красу.»
 

17.01.2019

«Гіпсові фігурки своїми руками – легко!»
Заняття гуртка «Творчість юних»

       17 січня у бібліотеці № 119 для дітей відбувсямайстер-клас із розпису гіпсових фігурок. Надворі зараз зимно, не вистачає яскравих фарб, тож юні митці вирішили додати їх за допомогою творчості. А секретам майстерності відвідувачів навчала викладач Лідія Окушко.
 
 

      І вже незабаром бібліотека перетворилася на іграшковий міні-зоопарк із хижими левами, милими ведмедиками, мудрою тітонькою Совою, веселим гіпопотамом, різнокольоровими комашками та незвичайними жителями підводних глибин. Кожен із дітей створив свій власний неповторний витвір та охоче хизувався ним.
 
 

     Усі відчули себе справжніми художниками. Чудовий творчий процес захопив навіть самих непосидючих дітлахів. А бібліотека із задоволенням завжди підтримує цю зацікавленість та дає можливість дітям розвивати фантазію і художні здібності.
 
 



 
 

27.12.2018

«Знов іде до вас, малята, Новорічне славне свято»
Голосні читання

    У чудовий зимовий день бібліотека завітала до маленьких вихованців груп із вадами мовлення ДНЗ № 176.
     Слухаючи бібліотекаря, малюки із радістю поринули у дивовижний та захопливий світ зимових казок. Вони ніби перенеслися до засніжених лісових галявин, де височать стрункі красуні-ялинки, на зустріч із Дідом Морозом та Снігуронькою. А від казочки про те, як звірята дружно ліпили сніговика, діти були просто у захваті! Вона навчила їх, як важливо допомагати одне одному та спільними зусиллями досягати мети.
 
 

    Дуже сподобалися діткам веселі колядки та щедрівки, які вони навіть почали вчити напам’ять, щоб у чарівний Різдвяний вечір порадувати своїх рідних. Яскраві ілюстрації, що ніби оживали на сторінках книжок, тільки доповнили чудові враження дошкільнят.
     Дітей охопив передноворічний настрій. Вони навперебій розповідали, як готуються до свята, як прикрашали із батьками ялинку. Кожен мріє знайти під ялинкою святковий подарунок, та головне – усі дітки очікують багато веселощів, пустощів і сміху, адже зима – це казкова пора!

 
 

20.12.2018

«Новорічні прикраси з шишок»
Заняття гуртка «Творчість юних»

    Улюблені зимові свята вже розпочалися в Україні. А до новорічних свят хочеться по-особливому прикрасити ялинку, додати до традиційних ялинкових куль і золотистої мішури щось нове та незвичайне.
 
 
 

   Тому відвідувачі бібліотеки із задоволенням робили новорічні іграшки з шишок. Виявляється, це чудовий природний матеріал, який можна знайти під час прогулянки в лісі.
    Різнокольорові намистинки, яскраві стрічки, блискітки та художня фантазія допомогли юним майстрам перетворити соснові шишки на дивовижні прикраси. А натхнення у цій роботі додавали поезії про зиму, які діти пригадували разом із бібліотекарями.
    І вже незабаром святкову ялинку у бібліотеці прикрасили нові іграшки, з любов’ю виготовлені та подаровані читачами.
 
 

19.12.2018

«Святий щедрий Миколай йде щороку в рідний край»
Святкова мандрівка
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
«Ще ніхто його не бачив,
Та у ліжечка дитячі
Він кладе під подушки
Подарунки і книжки», -
 
Так загадково розпочали бібліотекарі зустріч, присвячену улюбленому святу дітлахів - Дню Святого Миколая. А вихованці груп з вадами мовлення ДНЗ № 176, яких запросили до бібліотеки, не забарилися із правильною відповіддю і залюбки привітали «посланця» від Миколи-Чудотворця – священика Храму святих мучеників Адріана та Наталії протодиякона Василія Склезя.
«Високо-високо в небі у зимову ніч 19 грудня можна почути срібні дзвіночки - то на санчатах їде Святий Миколай. Їдуть золоті санчата поміж зірочками, переїжджають із хмарки до хмарки, дзвоники ніжно дзвонять, а місяць весело посміхається. Кожній чемній дитинці кладе Чудотворець під подушечку бажані подарунки», – зачаровано маленькі гості слухали отця Василія, який розказав про добрі та милосердні вчинки Миколи-Угодника.
 
Охоче дошкільнята спілкувалися із священиком, розповідали, які гостинці отримали вдома, як себе поводили. Зацікавлено малята переглянули книжечки та мультфільм про Святого Миколая.
 
І яка ж радість була на дитячих обличчях, коли дошкільнята отримали «миколайчики» за свої старання і вихованість! Дітки запам’ятали, що чудеса відбуваються там, де у них вірять. Адже Чудотворець приносить більший дар, ніж вимріяна забавка та солодощі. Він несе доброту і чуйність, вселяє в юні серця любов до ближніх, нагадує про традиції рідного народу.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter