Бібліотека №119

27.12.2018

«Знов іде до вас, малята, Новорічне славне свято»
Голосні читання

    У чудовий зимовий день бібліотека завітала до маленьких вихованців груп із вадами мовлення ДНЗ № 176.
     Слухаючи бібліотекаря, малюки із радістю поринули у дивовижний та захопливий світ зимових казок. Вони ніби перенеслися до засніжених лісових галявин, де височать стрункі красуні-ялинки, на зустріч із Дідом Морозом та Снігуронькою. А від казочки про те, як звірята дружно ліпили сніговика, діти були просто у захваті! Вона навчила їх, як важливо допомагати одне одному та спільними зусиллями досягати мети.
 
 

    Дуже сподобалися діткам веселі колядки та щедрівки, які вони навіть почали вчити напам’ять, щоб у чарівний Різдвяний вечір порадувати своїх рідних. Яскраві ілюстрації, що ніби оживали на сторінках книжок, тільки доповнили чудові враження дошкільнят.
     Дітей охопив передноворічний настрій. Вони навперебій розповідали, як готуються до свята, як прикрашали із батьками ялинку. Кожен мріє знайти під ялинкою святковий подарунок, та головне – усі дітки очікують багато веселощів, пустощів і сміху, адже зима – це казкова пора!

 
 

20.12.2018

«Новорічні прикраси з шишок»
Заняття гуртка «Творчість юних»

    Улюблені зимові свята вже розпочалися в Україні. А до новорічних свят хочеться по-особливому прикрасити ялинку, додати до традиційних ялинкових куль і золотистої мішури щось нове та незвичайне.
 
 
 

   Тому відвідувачі бібліотеки із задоволенням робили новорічні іграшки з шишок. Виявляється, це чудовий природний матеріал, який можна знайти під час прогулянки в лісі.
    Різнокольорові намистинки, яскраві стрічки, блискітки та художня фантазія допомогли юним майстрам перетворити соснові шишки на дивовижні прикраси. А натхнення у цій роботі додавали поезії про зиму, які діти пригадували разом із бібліотекарями.
    І вже незабаром святкову ялинку у бібліотеці прикрасили нові іграшки, з любов’ю виготовлені та подаровані читачами.
 
 

19.12.2018

«Святий щедрий Миколай йде щороку в рідний край»
Святкова мандрівка
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
«Ще ніхто його не бачив,
Та у ліжечка дитячі
Він кладе під подушки
Подарунки і книжки», -
 
Так загадково розпочали бібліотекарі зустріч, присвячену улюбленому святу дітлахів - Дню Святого Миколая. А вихованці груп з вадами мовлення ДНЗ № 176, яких запросили до бібліотеки, не забарилися із правильною відповіддю і залюбки привітали «посланця» від Миколи-Чудотворця – священика Храму святих мучеників Адріана та Наталії протодиякона Василія Склезя.
«Високо-високо в небі у зимову ніч 19 грудня можна почути срібні дзвіночки - то на санчатах їде Святий Миколай. Їдуть золоті санчата поміж зірочками, переїжджають із хмарки до хмарки, дзвоники ніжно дзвонять, а місяць весело посміхається. Кожній чемній дитинці кладе Чудотворець під подушечку бажані подарунки», – зачаровано маленькі гості слухали отця Василія, який розказав про добрі та милосердні вчинки Миколи-Угодника.
 
Охоче дошкільнята спілкувалися із священиком, розповідали, які гостинці отримали вдома, як себе поводили. Зацікавлено малята переглянули книжечки та мультфільм про Святого Миколая.
 
І яка ж радість була на дитячих обличчях, коли дошкільнята отримали «миколайчики» за свої старання і вихованість! Дітки запам’ятали, що чудеса відбуваються там, де у них вірять. Адже Чудотворець приносить більший дар, ніж вимріяна забавка та солодощі. Він несе доброту і чуйність, вселяє в юні серця любов до ближніх, нагадує про традиції рідного народу.
 

12.12.2018

«Книжкове новосілля»
День нової книги

Нові книги у бібліотеці – це завжди подарунок для читачів.
Бібліотекарі залюбки знайомили відвідувачів з книжковими новинками.
Передусім звернули особливу увагу на книги патріотичного напрямку: «Війна і міф. Невідома Друга світова», «Велика війна 2014» Михайла Слабошпицького, «Сині води» Володимира Рутківського, «Мальована історія незалежності України» братів Капранових та інші.
   Дуже зацікавила читачів література для підлітків, зокрема, книги «Тринадцятий місяць у році» Галини Кирпи, «Літак в небі» Тараса Шила, «Чат для дівчаток» Галини Ткачук та Оксани Лущевської. А на маленьких читайликів у бібліотеці чекають особливі книжкові цікавинки.
Запрошуємо усіх поціновувачів читання до бібліотеки!

 
 

12.12.2018

«Вартовий рідного слова»
Заочний літературний музей
 
«Віддав себе я праці без вагання:
Я йшов туди, де розум посилав.»

Борис Грінченко
 
Днями українська спільнота відзначила 155-річний ювілей від дня народження видатного українського письменника, педагога, літературознавця, громадського діяча Бориса Грінченка.

З цієї нагоди 12 грудня учні 7-х класів ЗЗСО № 190 відвідали бібліотеку  та здійснили віртуальну екскурсію залами Музею Бориса Грінченка, який працює у Київському університеті імені Бориса Грінченка. А провідником у цій зустрічі стала директор музею Антоніна Мовчун - відома українська письменниця, заслужений вчитель України, мовознавець та невтомна дослідниця життя і творчості славетного Митця Слова.
«Коли б Борис Грінченко уклав тільки «Словник української мови» і більше нічого не зробив, то й за цю працю у цивілізованого народу він заслужив би золотий пам’ятник», - так почала свою розповідь Антоніна Іванівна.

Перед школярами розкрилися нелегка доля та тернистий шлях справжнього патріота України. Підлітків вразило, що не зважаючи на переслідування владою за популяризацію української мови і культури, він був відданий своїй справі, займався освітньо-педагогічною діяльністю, писав п’єси, прозу, поезію, публіцистику і залишив творчий доробок у кілька десятків томів.

Безліч запитань, які виникли у читачів під час спілкування з Антоніною Мовчун, виявила небайдужість та зацікавленість непересічною особистістю Бориса Грінченка. А бібліотекарі запропонували для читання твори видатного українського письменника, пройняті щирою любов’ю до України, вболіванням за прийдешнє рідного народу.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter