Бібліотека №119

19.09.2018

«Казки Школи під Голубим Небом»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

«Читання – це віконце, через яке діти
 бачать і пізнають світ і самих себе.»

Василь Сухомлинський

    19 вересня юні читачі бібліотеки № 119 відвідали незвичайну школу – Школу під Голубим Небом. А влаштували бібліотекарі цю літературну подорож до 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого і шанованого українського педагога та письменника Василя Сухомлинського.
 
 
                           
Перед школярами відкрився чудовий світ повчальних, мудрих казок, оповідань, легенд Василя Сухомлинського, яких він написав більш як 1500. З цікавістю читачі дізналися, що видатний педагог часто серед природи, у зеленому класі, який він називав Школою під Голубим Небом або Школою Радості, учив дітей самих складати казки, пробуджував у них думку і поетичне слово. Він хотів, щоб цей світ увійшов у душу маленької дитини, проріс чуйністю, добротою, дбайливістю, відповідальністю і людяністю.
 
                 
А підтвердженням цього стало оповідання Василя Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі?», яке школярі уважно читали за ролями, а потім ділилися враженнями від прочитаного.
    Бібліографічний огляд книжкової розкладки «Серце віддаю дітям»та пам’ятка «Василь Олександрович Сухомлинський» допомогли відвідувачам обрати для читання інші цікаві твори Великого Вчителя. Сподіваємось, що вони навчать юних читачів відрізняти добро від зла, бути доброзичливими, вихованими, любити рідний край, Батьківщину.
А завершили бібліотекарі літературну подорож напутніми словами Василя Сухомлинського: «Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу.»


 
 

12.09.2018

«Букварик-казкарик»
Голосні читання
«Веселе місто Алфавіт.
В нім кожне слово – цілий світ.
В нім кожна літера жива –
Із них складаються слова.»

Тамара Коломієць

12 вересня бібліотека № 119 для дітей завітала до вихованців групи із вадами мовлення дитячого навчального закладу № 176, щоб запросити їх до світу чарівної української абетки.
 
 
 

Разом із бібліотекарями дошкільнята залюбки мандрували казковою країною Букварем, де на них чекали незвичайні пригоди. Долаючи перешкоди, дітлахи звільняли маленьку фею Літеру із височезного замку, куди її запроторив чарівник-лиходій, що не вмів читати. Охоче дошкільнята слухали веселі віршики про абетку, зацікавлено розглядали яскраві ілюстрації та намагалися навіть читати по складах. Адже читати – це не тільки знати букви та складати їх в слова. Читати – це мріяти, читати – це грати, читати – це пізнавати все на світі.
 Із задоволенням дітки обрали такі книжечки як «Чарівна абетка», «Букварик-дошколярик», «Казкова азбука», «Читайлик», «Буквограй». А безпосередньо у бібліотеці на дошкільнят та їх батьків чекає ще більш цікава та пізнавальна добірка літератури, що вчить читати, рахувати, малювати та яка перетворить процес навчання на веселу і захопливу гру.

Тож, любі дітки, приходьте до бібліотеки! Грайтеся та навчайтеся!
А бібліотекарі радо вам у цьому допоможуть.

 

29.08.18

«Книга нам несе чудовий знань нелічений запас»
Сонячні читання

Протягом серпня літній читальний зал бібліотеки «Чудова преса на всі інтереси» запрошував усіх охочих ознайомитися із цікавими й пізнавальними періодичними виданнями, що одержує бібліотека.
 
 

А 29 серпня, напередодні Дня знань, бібліотекарі влаштували літній майданчик у дитячому навчальному закладі № 176 для вихованців старших груп, які наступного року стануть першокласниками.
 
 

Кольорові абетки, лабіринти із пригодами, розмальовки – все це неабияк зацікавило дітлахів. Вони залюбки поринули у чарівний книжковий та журнальний світ. А хто вже вміє читати, хизувався своїм вмінням та зачитував уголос для друзів рядки з улюблених казок.
Також дошкільнята ділилися своїми мріями та очікуваннями від майбутнього шкільного життя, обіцяли бути сумлінними та добре вчитися, тішилися з того, скільки нових друзів та захопливих пригод подарує їм школа!
А бібліотека із задоволенням подарує можливість поглибити свої знання дітям і вихователям та запрошує на виставку «І знову рідна школа нас запрошує у клас», де представлена, зокрема, і література для підготовки до школи.

Тож, двері бібліотеки завжди гостинно відчинені
і для тих, хто тільки опановує читання,
і для тих, кого бібліотека вже навчила любити книгу.

 

06.07.2018

«Квітка-папороть розквітла на Івана, на Купала»
Сонячні читання
 
Це дивовижне прадавнє свято приходить до нас на початку літа, коли сонце щедрим промінням купає землю і від його лагідного тепла дерева, квіти, трави буяють соковитою зеленню. І бібліотека № 119 для дітей вирушила на дитячі майданчики Лісового масиву, щоб розповісти про світле та загадкове Свято Івана Купала, яке символізує вшанування сонця, води, природи.
І діти, і їх батьки, які насолоджувалися чудовою погодою, залюбки взяли участь у Сонячних читаннях. Малята, залишивши гойдалки, із задоволенням гортали цікаві дитячі журнали «Колобочок», «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Яблунька». Більш старші діти і дорослі долучилися до народознавчої вікторини «Купальські вогні» та пригадали традиції і обряди одного з наймістичніших свят українців. А відповісти на питання вікторини їм допомогли книжки з добірки «Свята українського народу», яку підготували бібліотекарі.
Як і рідна мова, звичаї об'єднують людей в один народ. Дуже важливо знати й вивчати їх, адже традиції в Україні самобутні, дуже різноманітні та неповторні.
 
Тож відпочивайте, друзі, разом із книгами,
адже у книг і бібліотек канікул не буває!

 

25.06.2018

«Знаємо свої права та обов’язки»
Правознавча вікторина
до Дня Конституції

 
«Особистості мало одних лише прав,
їй потрібне виховання, щоб ними скористатися.»

Олександр  Герцен
 
Ми живемо у світі високих технологій, де кожного дня відбуваються зміни, до яких ми повинні вміти швидко пристосовуватися. Але незмінним залишається виконання законів, за якими живуть країни та повинні жити їх мешканці. І незабаром Україна святкуватиме День Конституції – Основного Закону нашої незалежної держави.

Тож з нагоди цієї урочистої дати 25 червня у бібліотеці № 119 пізнавально та змістовно відбулася правознавча вікторина для вихованців  літнього табору «Лісовичок». Разом із бібліотекарями школярі перегорнули сторінки  української Конституції, ознайомившись із її важливими статтями.
 
Діти прийшли до висновку, що найважливішим у всій Конституції є розділ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Все інше – заради цього. Адже держава твориться й існує задля людини. А краще зрозуміти цей розділ допомогла школярам соціальний педагог-психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району Оксана Степанюк.
Після такої досконалої підготовки, розділившись на дві команди, вихованці табору залюбки взяли участь у вікторині та захоплюючому квесті. У нагоді майбутнім правникам стала література з книжкової виставки «Основа життя і мого, і Вітчизни і доля моя – мій Закон Основний», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі.

Інформаційною підтримкою заходу стали флаєри «Символи незалежної України» і «Права дитини та казкові герої», які отримали відвідувачі бібліотеки.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter