Бібліотека №119

19.04.2018

«Писанковий дивограй»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»
 
В Україні квітує весна, і весняні свята дають змогу долучитися до народних традицій. У розпал тижня Радониці, 19 квітня, на прохання відвідувачів у бібліотеці № 119 був проведений майстер-клас із розпису писанок.

Діти із задоволенням поринули у світ яскравих кольорів та творчості. А викладач гуртка Лідія Окушко допомагала їм у цьому.
Наприкінці заняття юні художники дуже раділи результатам своїх старань та насолоджувалися красою барвистих писанок, які вони створили власноруч. Адже, що може бути прекраснішим за відчуття того, що тримаєш у своїх руках витвір мистецтва власного авторства?

Дуже важливо розвивати у дитини естетичний смак, відчуття прекрасного, адже це гарний вклад у її майбутнє! А такі майстер-класи покликані заохочувати юних творців відкривати у собі нові таланти та здібності. Тож саме цьому і сприяє наша бібліотека, двері якої завжди гостинно відчинені для всіх охочих.
 

18.04.2018

Країна Читалія запрошує
Бібліомандрівка
 
“Хай книжка захоплює так,
як улюблена мелодія,
як прекрасний танок.”

Василь Сухомлинський
 
18 квітня учні 1-го класу СШ № 207 здійснили у бібліотеці № 119 захопливу подорож Країною Читалією.

Діти дізналися про правила користування бібліотекою, для чого потрібні читацькі формуляри, про те, що кожна книжечка у бібліотеці має свій номер і розташована на певному місті. Разом із бібліотекарями юні читачі обговорили дбайливе та обережне ставлення до книжок, важливу роль книги у житті кожної людини.
Школярі із задоволенням розповідали про свої домашні бібліотеки, літературні уподобання. Зацікавлено діти гортали сторінки яскравих пізнавальних книжечок та журналів, переглянули мультфільм «Каю в бібліотеці». Також учні ознайомилися з відділом абонементу бібліотеки та були вражені кількістю книжних скарбів, які він зберігає.
Викладка «Скарбниця чарівних казок» не залишила байдужим нікого. Дітлахи із захватом обирали для читання цікаві книжки. А головне, що кожен знайшов на їх сторінках свого улюбленого героя: дівчатка – чарівну Фею,казкову принцесу та витончену Барбі, а хлопчикам більше до вподоби, звичайно ж, були книжки про динозаврів, автомобілі та казкових супер-героїв.

Дружба з книгою розпочалася, і на юних читачів чекає ще безліч пізнавальних, захопливих мандрівок у бібліотеці.
 

11.04.2018

«Разом будем зустрічати Великоднє гарне свято»
Народознавча подорож
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
Кожного року усі ми із нетерпінням чекаємо на весну. Вона приносить нам  сонячну, теплу погоду, гарний настрій і, найголовніше  свято Христового Воскресіння!
11 квітня юні відвідувачі бібліотеки № 119 для дітей, учні 4-го класу СШ № 213, поринули в атмосферу Великоднього дива, завітавши на зустріч зі священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.
Священик нагадав школярам про Великодні звичаї, про історію цього чудового свята. З подивом діти довідалися про таке свято як Антивеликдень, що випадає на першу неділю після Великодня. Друга назва свята – Фомина неділя, пов’язана з апостолом Фомою, чию невіру у Воскресіння Христа після розп’яття розвіяв на восьмий день сам Господь.
 
Також допитливим читачам було дуже цікаво дізнатися про зародження усього живого на землі, про те, що можна вважати гріхом, а що - ні. Отець Василій із задоволенням відповідав на численні питання дітлахів та нагадав, як важливо збагачувати свій духовний світ, бути різносторонньо розвинутою та небайдужою людиною і робити добрі вчинки.
Юні читачі залюбки розповідали про свої родинні великодні традиції, знайомилися із літературою з книжкової виставки «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі».
 
Дуже діти зраділи подарункам від священика, а спільне фото з отцем Василієм буде нагадувати школярам про таку цікаву та пізнавальну зустріч у бібліотеці.
 

27.03.2018

Казкове розмаїття на блакитних екранах
Мульткарусель

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання вихованці ДНЗ № 12 відвідали бібліотеку №119 для дітей, де поринули у чарівний світ своїх улюблених казок.

Дітки уважно слухали бібліотекаря, яка нагадала про правила користування бібліотекою, про дбайливе ставлення до книжок. Охоче дошкільнята розповідали про свої домашні бібліотеки, про улюблені твори.

Маленькі відвідувачі залюбки гортали сторінки книжок із виставки “Завжди було і буде вічне – дитина з книжкою в руці!”, із цікавістю розглядали яскраві ілюстрації. Також майбутні першокласники намагалися самостійно читати, показуючи бібліотекарям своє бажання якомога скоріше стати найкращими читачами.

Із задоволенням дітлахи перглянули чудові мультфільми та побачили, як герої улюблених казок оживають на екрані. Діти сміялися над витівками кмітливої ворони, співчували зайчику, який розгубив яблука по дорозі додому, та були просто у захваті від добрих, світлих та повчальних мультиків!

Дошкільнятам дуже сподобалася зустріч у бібліотеці. Вони переконалися, що читання може бути цікавим та захоплюючим заняттям.
 

22.03.2018

«Слово наше рідне – слово українське»
Мовознавча подорож

«І кажуть мудрі:
«Мова – це людина».
У мови є і серце, і вуста,
І є ім’я красиве – Україна.»
Микола Сом

22 березня у бібліотеці № 119 для дітей знову звучало чарівне літературне слово. На зустріч із учнями третього класу СШ № 213 завітала Антоніна Мовчун – відома мовознавець, письменниця, викладач Національного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Антоніна Іванівна розповіла дітям про значення мови і слова у житті людини. Школярі пригадали, що образливе слово може нанести непоправну душевну рану, а приємне – навпаки, окрилити. Тому, зауважила письменниця, дуже важливо слідкувати за своїми словами, ретельно їх обмірковувати, перш ніж сказати, та бути толерантними і стриманими.


Дітям було дуже цікаво спілкуватися із  Заслуженим вчителем України,  дізнаватися нові цікаві факти про рідну мову, походження слів. Школярі наввипередки відгадували загадки та залюбки брали участь у конкурсі виразного читання поетичних творів Антоніни Мовчун. Вони дуже емоційно та із захопленням сприймали інформацію, хотіли дізнатися все більше і більше.
Особливо зворушливою виявилася зустріч Антоніни Іванівни з її ученицею, а нині – класним керівником юних відвідувачів, Оксаною Миколаївною. Вчитель та учениця були неймовірно раді бачити одна одну. Антоніна Мовчун зауважила, що пишається тим, що вивчила таку відповідальну людину, яка зараз вже сама передає свій досвід та знання новому поколінню.
 
А юні представники цього покоління, сподіваємося, завжди будуть шанувати рідну мову та людей, які долучають до краси українського літературного слова своїх читачів.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter