ЦРБ ім. П.А. Загребельного

"Мова – духовне багатство народу"

 
  Вашій увазі пропонуємо пам’ятку, присвячену Міжнародному дню рідної мови.
  Цей день був установлений, щоб сприяти визнанню й використанню саме рідної мови, особливо це стосується мов національних меншин.
 
 

Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам’яті людській

 
Путівник «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам’яті людській» підготовлений до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
 
Мета видання – висвітлення матеріалів, названих на честь відомого поета, зафіксованих в спорудах (пам’ятники, меморіальні дошки), музеях, адміністративно-територіальних одиницях (населених пунктів, вулиць, площ), науково-громадських та культурно-мистецьких організаціях, грошових знаках, нумізматиці (марки), а також художньо-мистецькими засобами.
 
Матеріал розташований за рубриками. В межах рубрик за алфавітом місцевостей, авторів та назв творів.
 
Путівник має вступ, зміст та довідковий апарат. До довідкового апарату входить: покажчик авторів та назв творів, географічний покажчик країн та місцевостей.

Путівник складено на основі літератури, яка є у фондах бібліотек Деснянської ЦБС, та матеріалів, відображених на web-сайтах Інтернету.
 
Путівник розрахований на бібліотечних фахівців, вчителів,студентів, учнів шкіл та широке коло читачів, які хочуть ближче познайомитися з творчістю людства по вшануванню пам’яті великого Кобзаря.
 
 

"Великий українець – Микола Амосов" (2013)

 
Біобібліографічний нарис  «Великий українець – Микола Амосов» - присвячено 100-річчю від дня народження найвідомішого у світі кардіохірурга, талановитого вченого, основоположника біокібернетики в Україні, письменника Миколи Михайловича Амосова.

           

 

"Джеймс Олдрідж - син свого віку" (2013)

 
 
Бібліографічний покажчик «Джеймс Олдрідж – син свого віку» складено за проектом Центральної бібліотеки № 141 «Підручник +».

 

"Павло Загребельний – патріарх української літератури" (2013)

 
Біобібліографічний нарис «Павло Загребельний – патріарх української літератури» - видання, спрямоване на всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість письменника гострої думки і палкого темпераменту, якого ще за життя визнано одним з найкращих письменників світу ХХ століття.
 

Сабуров Олександр Миколайович (1908-1974)

 
 
Шановні Деснянці!
  Вашій увазі пропонуємо пам’ятку, присвячену радянському військовому діячу, Герою Радянського Союзу, генерал-майору Сабурову Олександру Миколайовичу, ім’ям якого у 1983 році названо вулицю нашого району.
 

Моя маленька Батьківщина - Биківня

 
 
 
Бібліографічний нарис «Моя маленька Батьківщина – Биківня» створений до 155-річчя з часу виникнення хутору Биківня (1858).
 
 

Мой Серебряный век (2013 р.)

Каталог виставки
 
Мета виставки: ознайомити читачів з важливим, складним та  суперечливим  культурним явищем в російській та світовій літературі - поезією срібного віку
 

Храми Деснянського району

Інформаційна довідка

Київ – місто, звідки християнство пішло на всі землі Київської Русі. На сьогодні місто нараховує величезну кількість храмів, церков, монастирів, які створюють унікальний вигляд столиці.

Вашій увазі пропонуємо інформаційну довідку, присвячену храмам, які знаходяться у нашому районі. 

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: ЯК ЦЕ МАЄ БУТИ?

Інформаційна довідка
Пріоритетними напрямами державної політики на сучасному етапі є виховання правової культури та формування правосвідомості громадян, розвиток правової освіти населення.
Для втілення цього в життя необхідно, аби не лише фахівці-юристи, але й кожна людина була освічена в праві, щоб кожний не лише знав, але й умів застосовувати правові знання.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter