Покажчики

Письменники Центральної України (2011)

 

alt

Шановні користувачі!

Вашій увазі пропонується бібліографічний покажчик Письменники Центральної України”, підготовлений  відділом ДБІР ЦРБ № 141 Деснянської ЦБС за проектом  „Відкриваємо Україну” 2010-2012,   ч. 2 - „Мандруємо Центром та Північчю України".

Мета видання – всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість митців літературного слова Центральної України 19-21 століття.

         Матеріали  про життя та творчість письменників в покажчику подані за місцем їх народження та згруповані за п`ятьма місцевостями: Вінниччина, Дніпропетровщина, Кіровоградщина, Полтавщина, Черкащина.

                    Завантажити покажчик

 

 

 

Борис Ілліч Олійник (2010)

Він належить до покоління поетів, яких називають шістдесятниками.

Борис Ілліч Олійник, мистецька й політична діяльність якого, безперечно, має міжнародне звучання, став одним із духовних лідерів України другої половини ХХ століття, втіливши у собі — своїй свідомості, літературній творчості, публіцистиці — драматизм її морально-філософських і культурно-політичних змін.

Біобібліографічний нарис складено на основі літератури, яка є у фондах бібліотек Деснянської ЦБС та матеріалів, відображених на web-сайтах Інтернету. Джерела подано за період з 1989 по 2010 рік.

Біобібліографічний нарис буде цікавим не тільки тим, хто захоплюється творчістю поета, а й тим, хто вперше знайомиться з видатною особистістю сучасності.

„Коли вже народився ти поетом,—
    за все відповідай у цім житті”

(до 75-річчя від дня народження)


 

 

 

"Бо я - українець" (2010)

alt

Бібліографічний покажчик „Бо я – українець” видання, спрямоване на всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість українського прозаїка, драматурга, художника, політичного та  державного діяча, голови Генерального Секретаріату за часів Центральної Ради, Голови Директорії (1918-1919 років) Володимира Кириловича Винниченка.

Посібник  складено на основі літератури, яка є у фонді  Центральної бібліотеки № 141 та матеріалів, відображених на web-сайтах Інтернету. Джерела подано за період з 1972 по 2010 роки.

          Посібник буде цікавим не тільки тим, хто захоплюється творчістю письменника, художника, історичної осби, але і тим, хто вперше знайомиться з видатною особистістю.

                                         "Бо я - українець"

                                             (до 130-річчя від дня народження)

                                        


 

Людина з посмішкою сонця (2010)

 

alt

        Микола Руденко – поет з покоління шістдесятників.

        Він був членом і засновником Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод,   першим  її  головою.

         Микола Данилович не був народжений для того, щоб виступати з трибун і запалювати серця патріотів закликами. Його призначенням було писати книжки і бути моральним авторитетом, арбітром.

          І тому він один з письменників України має найвище звання держави – Герой України.

        Сподіваємось, що   бібліографічний покажчик буде цікавим не тільки тим, хто захоплюється творчістю письменника, але й тим, хто вперше відкриває цю постать.

Людина з посмішкою сонця

(до 90-річчя від дня народження) 

 

Письменники Західної України (2010)

Бібліографічний покажчик «Письменники Західної України», підготовлений ЦРБ № 141 Деснянської ЦБС за проектом 2010 року  «Відкриваємо Україну».

Матеріали про життя та творчість письменників  в покажчику  згруповані за чотирма місцевостями: Буковина, Волинь, Галичина, Закарпаття.

Посібник складено на основі матеріалів, відображених на web-сайтах Інтернету та літератури, яка є у фондах бібліотек Деснянської ЦБС .

Покажчик розрахований на широке коло читачів, які хочуть ближче познайомитися з літературними здобутками  письменників Західної України.

Письменники Західної України

(згідно проекту "Відкриваємо Україну")

 
 

Читаємо по складах (2010 р.)

  Перший крок до світу знань - уміння читати. Якщо дитина опановує буквар і вчиться читати по складах, потрібно підтримати її цікавість до читання. 

                   Читаємо по складах

 

 


 

"Життя - як факел" (до 70-річчя від дня народження українського актора Б.М. Брондукова

alt   Бібліографічний список літератури "Життя як факел" присвячений ювілею відомого українського актора Борислава Брондукова. Адресований широкому колу читачів, всім, кого цікавить його доля й творчість.

 

 

Бібліографічний список "Життя - як факел"

  

 

Письменники Києва та Київщини (2008)

          Відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи Центральної бібліотеки №141 Деснянського району м.Києва склав інформаційний список «Письменники м.Києва та Київщини», взявши за основу «Довідник» Національної спілки письменників України (Київ: Український письменник, 2006.- 208 с.).   
  Матеріал  в інформаційному списку подано за алфавітом  прізвищ письменників.

Письменники Києва та Київщини

 

МОЛОДІ ПИСЬМЕННИКИ ТА ПОЕТИ УКРАЇНИ (2009)

Бібліографічний показчик «МОЛОДІ ПИСЬМЕННИКИ ТА ПОЕТИ УКРАЇНИ» (випуск № 5  ) складено згідно проекту «Коронація українського слова». 

 Пропонований документ створено на основі матеріалів,  наданих Національною Спілкою письменників України  та інформації  біобібліографічного довідника «Письменники України» (К. :
Український письменник, 2006. -  514 с.). При складанні покажчику використано книжковий  фонд  бібліотек Деснянського району.

  Мета даного видання - донестидо читачів твори молодих письменників та поетів України,  відомості про їх  життя, належність до Національної Спілки письменників. В покажчику також   відображені  лауреати щорічного  Міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов»*.

 МОЛОДІ ПИСЬМЕННИКИ ТА ПОЕТИ УКРАЇНИ

 

Оксана Стефанівна Забужко (2007)

   Оксана Забужко – єдина з українських письменників, чиє ім’я відоме принаймні кожній освіченій людині. Письменниця Забужко існує всупереч нашій парадоксальній реальності. Її видають чималими тиражами, перевидають, перекладають за кордоном. Її поважають і захоплено читають. І з великим нетерпінням чекають нових публікацій.  
 

  Відкривши наш бібліографічний покажчик, Ви можете познайомитися як з самою Забужко, так із її творчістю, а також перекладацькою діяльністю.

Оксана Стефанівна Забужко

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter