Покажчики

Шашкевич Маркіян (2011)

 

alt«Маркіян Шашкевич  - символ національного відродження» - біобібліографічний нарис, присвячений200-річчю від дня народження українськогописьменника, поета-зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча, речника відродження західноукраїнських земель.

 

Завантажити нарис


 

 

Андрій Олександрович Білецький (2011)

 

alt

Біобібліографічний нарис «Андрій Олександрович Білецький  поліглот, учений, педагог», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського мовознавця,  доктора філологічних наук, професора  Київського національного університету ім.  Т. Г. Шевченка.  

 

Мета нарису – розкрити життєвий та творчий шлях відомого українського мовознавця.

Завантажити нарис

 

 

Дмитра Луценко (2011)

Шановні друзі!

 

 Вашій увазі пропонуємо пам’ятку, присвячену українскому поету-пісняру, Лауреату Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1976 р.), заслуженому діячу мистецтв УРСР (1974 р.),  Луценко Дмитру Омеляновичу.

ЗАВАНТАЖИТИ ПамяткУ

 

 

 

Василь Стефаник – Бетховен українського слова (2011)

alt

Централізована бібліотечна система Деснянського району м. Києва

Центральна районна бібліотек № 141

   «Василь Стефаник Бетховен українського слова – видання спрямоване на висвітлення матеріалів про життєвий та творчий шлях талановитого українського письменника-реаліста, який увійшов в історію світової новелістики як автор правдивих соціально-психологічних новел з життя галицького селянства. Його ім'я можна поставити поряд із іменами видатних новелістів світу: Гі де Мопасана, Е. Хемінгуея,  А. Чехова.

    Постать Василя Семеновича Стефаника урочисто відзначається на державному рівні, згідно постанови Верховної Ради України від 05. 04. 2011  року № 3196-VI.

 Завантажити нарис

 

Життя заради світла і добра (2011)

 

alt

 

Шановні користувачі!

Вашій увазі пропонується біобібліографічний нарис

Життя заради світла і добра

     (до 170–річчя від дня народження       Христини Данилівни  Алчевської)

(1841-1920)

    Біобібліографічний нарис «Життя заради світла і добра» — видання, спрямоване на висвітлення матеріалів про життя та діяльність видатного педагога й просвітителя Христини Данилівни Алчевської та приурочене до проголошення 2011 року роком освіти й інформаційного суспільства,  згідно указу Президента України від 30.09.2010 року.

 Завантажити нарис

 

 

Письменники Центральної України (2011)

 

alt

Шановні користувачі!

Вашій увазі пропонується бібліографічний покажчик Письменники Центральної України”, підготовлений  відділом ДБІР ЦРБ № 141 Деснянської ЦБС за проектом  „Відкриваємо Україну” 2010-2012,   ч. 2 - „Мандруємо Центром та Північчю України".

Мета видання – всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість митців літературного слова Центральної України 19-21 століття.

         Матеріали  про життя та творчість письменників в покажчику подані за місцем їх народження та згруповані за п`ятьма місцевостями: Вінниччина, Дніпропетровщина, Кіровоградщина, Полтавщина, Черкащина.

                    Завантажити покажчик

 

 

 

Борис Ілліч Олійник (2010)

Він належить до покоління поетів, яких називають шістдесятниками.

Борис Ілліч Олійник, мистецька й політична діяльність якого, безперечно, має міжнародне звучання, став одним із духовних лідерів України другої половини ХХ століття, втіливши у собі — своїй свідомості, літературній творчості, публіцистиці — драматизм її морально-філософських і культурно-політичних змін.

Біобібліографічний нарис складено на основі літератури, яка є у фондах бібліотек Деснянської ЦБС та матеріалів, відображених на web-сайтах Інтернету. Джерела подано за період з 1989 по 2010 рік.

Біобібліографічний нарис буде цікавим не тільки тим, хто захоплюється творчістю поета, а й тим, хто вперше знайомиться з видатною особистістю сучасності.

„Коли вже народився ти поетом,—
    за все відповідай у цім житті”

(до 75-річчя від дня народження)


 

 

 

"Бо я - українець" (2010)

alt

Бібліографічний покажчик „Бо я – українець” видання, спрямоване на всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість українського прозаїка, драматурга, художника, політичного та  державного діяча, голови Генерального Секретаріату за часів Центральної Ради, Голови Директорії (1918-1919 років) Володимира Кириловича Винниченка.

Посібник  складено на основі літератури, яка є у фонді  Центральної бібліотеки № 141 та матеріалів, відображених на web-сайтах Інтернету. Джерела подано за період з 1972 по 2010 роки.

          Посібник буде цікавим не тільки тим, хто захоплюється творчістю письменника, художника, історичної осби, але і тим, хто вперше знайомиться з видатною особистістю.

                                         "Бо я - українець"

                                             (до 130-річчя від дня народження)

                                        


 

Людина з посмішкою сонця (2010)

 

alt

        Микола Руденко – поет з покоління шістдесятників.

        Він був членом і засновником Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод,   першим  її  головою.

         Микола Данилович не був народжений для того, щоб виступати з трибун і запалювати серця патріотів закликами. Його призначенням було писати книжки і бути моральним авторитетом, арбітром.

          І тому він один з письменників України має найвище звання держави – Герой України.

        Сподіваємось, що   бібліографічний покажчик буде цікавим не тільки тим, хто захоплюється творчістю письменника, але й тим, хто вперше відкриває цю постать.

Людина з посмішкою сонця

(до 90-річчя від дня народження)



 

 

Письменники Західної України (2010)

Бібліографічний покажчик «Письменники Західної України», підготовлений ЦРБ № 141 Деснянської ЦБС за проектом 2010 року  «Відкриваємо Україну».

Матеріали про життя та творчість письменників  в покажчику  згруповані за чотирма місцевостями: Буковина, Волинь, Галичина, Закарпаття.

Посібник складено на основі матеріалів, відображених на web-сайтах Інтернету та літератури, яка є у фондах бібліотек Деснянської ЦБС .

Покажчик розрахований на широке коло читачів, які хочуть ближче познайомитися з літературними здобутками  письменників Західної України.

Письменники Західної України

(згідно проекту "Відкриваємо Україну")

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter