Покажчики

Українська діаспора (Європа – Америка) (2007)

  Шановні користувачі!
  Центральна районна бібліотека № 141 Деснянського району м. Києва склала і пропонує вашій увазі третій випуск бібліографічного покажчика «Нашого цвіту – по всьому світу», підготовлений за проектом «Коронація українського слова».
 
 Його мета – ознайомити Вас з творчістю жінок – письменниць української діаспори, які живучи за кордоном, не забували писати про свій народ, про свою рідну Батьківщину, зберігали свої національні традиції.
 
Пропонований покажчик складено на основі літератури, яка є в фондах бібліотек Деснянської ЦБС.   
 

Сучасна українська жіноча література ХХ – початок ХХІ століття

    Запропоноване вашій увазі видання «Прекрасні імена жіночі…» - це черговий бібліографічний покажчик, підготовлений за проектом ЦБС Деснянського району «Коронація українського слова» -випуск другий: «Українська література: жіночий аспект».  

  Жіноче письменство найтонше аналізує всю гамму почуттів, які притаманні людині. Слід відзначити, що в українській літературі письменники жіночої статі, в порівнянні з іншими країнами світу, містять значну, найкращу частину.

  Серед сучасних творів українських прозаїків–жінок ми намагалися вибрати найбільш цікаві не тільки за змістом, але й  за майстерністю написання.

В покажчику відображені твори українських письменниць XX-XXI ст., які знаходяться в фондах бібліотек Деснянської ЦБС, а також матеріали про їх життя та творчість. Сподіваємося, що це видання допоможе в пошуку гідної для читання літератури школярам, викладачам, студентам та всім, хто не байдужий до книги.

 Сучасна українська жіноча література ХХ – початок ХХІ століття

 

Українські жінки – письменниці ХІХ – початку ХХ століття


   Про українську жінку сказано і написано немало. Муза, Кохана, Мати, велика Трудівниця. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею за гідність українського імені, за майбутнє України. Соціальні контрасти, закріпачення села, чужинецький гніт тяжко відбилися на жіночій долі. З великим уболіванням розповіла про це українська класична література. Ніякий інший народ не мав стільки жінок-письменниць, ияк Україна. Це і Г.Барвінок, М.Вовчок, О.Кобилянська, О.Пчілка, Л.Українка та  інші письменниці славної України.

  Наш бібліографічний покажчик складено на основі періодичних, довідкових видань та літератури, яка знаходиться в фондах центральної бібліотеки №141 Деснянського району м. Києва.


Українські жінки – письменниці ХІХ – початку ХХ століття

 

Казки Старого Лева

altДорогі друзі!

         Ви вважаєте, що Старий Лев – персонаж казки ? Ні! Це – „Видавництво Старого Лева”. Воно знаходиться у місті Львів і випускає дуже яскраві та цікаві книжки для дітей. А допомогти вибрати книги цього видавництва вам допоможе наш список.

Казки Старого Лева

 

Історія Західної України

 

 ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ У ЦІКАВУ МАНДРІВКУ ДО ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ.
 ЛІТЕРАТУРА, НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ, МИСТЕЦТВО – ОСЬ НАШІ ПРОВІДНИКИ У ЦІЄЇ ПОДОРОЖІ.

Історія Західної України: словом, звуком, пензлем.

 

Сім чудес України - сім народних скарбів

  Україно! Доки жити  буду,

    Доти відкриватиму тебе!

                                         В. Симоненко

Сім чудес України - сім народних скарбів

 

Ліна Костенко

                alt До 80-річчя від дня народження  Ліни Василівни Костенко

 Життя іде і все без коректур  (Л. Костенко) 

 

Я-вічний сміх. Така моя робота (М. Д. Сом)


Микола Данилович Сом
до 75-річчя від дня народження

Я-вічний сміх. Така моя  робота (M. Д. Сом)


 

Міжнародні літературні премії 2006 – 2009

                                                                      Шановні користувачі!

altВашій увазі пропонується бібліографічний покажчик "Міжнародні літературні  премії  2006-2009"

       Міжнародні літературні премії це визнання внеску митця в історію культури, відзначення його художньої майстерності, оригінальності таланту.

            Міжнародні премії з літератури сприяють активізації культурного процесу, заохоченню й підтримці талановитих письменників, а також підвищенню інтересу широкого загалу до літератури.

           Відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи ЦРБ № 141 склав  бібліографічний покажчик «Міжнародні літературні  премії  2006-2009», до якого також увійшли «Міжнародні літературні конкурси».

            Матеріал в покажчику розташований в алфавітному порядку назв премій. Покажчик складений на основі електронного каталогу  ЦРБ № 141 та Інтернет-сайтів міжнародних літературних премій.   

         Міжнародні літературні премії 2006 – 2009


 

Багатобарвний світ письменників рідного краю


alt              Шановні користувачі!

 Вашій увазі представлено бібліографічний покажчик творів письменників, які мешкають у Деснянському районі.

 Видання має допоміжний додаток – іменний покажчик письменників.

Пропонований покажчик складено на основі матеріалів сайту Національної Спілки письменників України  та літератури, яка є в фондах бібліотек Деснянського району.

Для перегляду натисніть посилання

 Багатобарвний світ письменників рідного краю

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter