Бібліографічна продукція

 

Дитячі журнали XXI століття (Частина 2)

Дитячі журнали XXI століття (Частина 2)

 

     Вашій увазі пропонується рекомендаційний список «Дитячі журнали ХХІ століття. Ч. ІІ», який відображає інформацію про дитячу періодику, яка надходить до дитячої бібліотеки № 115.

      Це - Веселочка”,Детская энциклопедия”, Ералаш”,Колосок” та інші. Вони з нетерпінням чекають на зустріч з вами. Адже на їх сторінках – багато цікавих, пізнавальних, захоплюючих розповідей, казок, переказів, історій, оповідань та віршів. В журна-лах розглядаються актуальні теми: морально-етичні норми поведінки дитини, стосунки однолітків, відно-шення до навколишнього світу, навчання та пізнання.

        Мета даного списку: познайомити читачів-учнів 5-6 класів та керівників дитячого читання з періодикою за період з 2009 по 2011 роки, яка знаходиться в фондах бібліотеки.

Переглянути

 

Дитячі журнали XXI століття (Частина 1)

Дитячі журнали XXI століття (Частина 1)

 

         Вашій увазі пропонується рекомендаційний список «Дитячі журнали ХХІ століття», який відображає інформацію про дитячу періодику, яка щомісяця надходить до бібліотеки № 115.

         Це - „Барвінок”, „Джміль”, „Професор Крейд”, „Пізнайко”, „Стежка”, „Ухтышка”, „Малятко”, „Котя”, „Джміль” та інші, з якими дитині буде завжди весело та цікаво, бо в кожному номері багато розвивальної захоплюючої інформації, цікаві казки, вірші, оповідання, захоплюючі розповіді і легенди про народні свята і обряди в різні пори року, розмальовки, ігри, конкурси, поробки... Імениті автори наповнюють сторінки журналів лише найякіснішою літературою, де діти можуть читати як здобутки класиків української, російської та світової літератури, так і сучасні твори…

           Мета даного списку: познайомити читачів-учнів та керівників дитячого читання з дитячою періодикою за період з 2009 по 2011 роки, яка знаходиться в фонді бібліотеки.

Переглянути

 

Пам'ятки історії та культури Черкащини (2011)

Пам'ятки історії та культури Черкащини

 

Мета вебліографічної довідки– зібрання інформації про архітектурні памятникиЧеркащини.

Збір матеріалу проведено за сайтами Інтернету.

Довідка складається з трьох розділів:

1 розділ – зразки сакральної архітектури

2 розділ – замки Черкащини

3 розділ – „На батьківщину Т.Г. Шевченка”

4 розділ - пам'ятки історії та культури Черкащини

4 розділ - адреси web- сайтів   

        Про неабиякий туристичний потенціал Черкащини свідчить кількість її природних та архітектурних пам'яток. Однак вони поки що мало відомі широкому загалу. Адже лише одиниці знають, що в області є справжній скелястий каньйон, стародавні замки, монастирі, та навіть діючий Буддійський храм.  Дехто, навіть живучи по-сусідству зі "святими" місцями Шевченка, Хмельницького, Пушкіна, жодного разу там не був. Пропонуємо Вам провести невеличку екскурсію найцікавішими туристичними маршрутамиЧеркащини.

          Сподіваємось, що вебліографічна довідка стане в нагоді учням та батькам для самоосвіти і дозвілля, бібліотекарям та вчителям - на допомогу у підготовці  до проведення масових заходів.

Переглянути

 

Азбука здоров’я (II півріччя 2010)

Азбука здоровя (II півріччя 2010)

У поточному бібліографічному списку «Азбука здоров’я» користувачі знайдуть відповіді на хвилюючі їх питання стосовно здоров’я, методів його закріплення та профілактики захворювань організму. 

Мета цього бібліографічного списку — донести до кожного користувача  важливість збереження свого здоров'я. 

Пропонований список включає 45 назв статей з періодичних видань, що надійшли до фондів бібліотеки в другій половині 2010 року. 

Матеріал в списку згруповано за рубриками, в середині рубрики за алфавітом прізвищ авторів. 

Бібліографічний список розраховано на широке коло читачів.

Переглянути

 

 

Письменники Північної України (2011)

    altБібліографічний покажчик „Письменники Північної України”, підготовлений  за проектом  „Відкриваємо Україну”, 2010-2012. Ч.  2 „Мандруємо Центром та Північчю України”.

  Мета видання – всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість митців літературного слова  Північної України 19-21 століття.

 

Завантажити покажчик

 

 

Шашкевич Маркіян (2011)

 

alt«Маркіян Шашкевич  - символ національного відродження» - біобібліографічний нарис, присвячений200-річчю від дня народження українськогописьменника, поета-зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча, речника відродження західноукраїнських земель.

 

Завантажити нарис


 

 

Андрій Олександрович Білецький (2011)

 

alt

Біобібліографічний нарис «Андрій Олександрович Білецький  поліглот, учений, педагог», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського мовознавця,  доктора філологічних наук, професора  Київського національного університету ім.  Т. Г. Шевченка.  

 

Мета нарису – розкрити життєвий та творчий шлях відомого українського мовознавця.

Завантажити нарис

 

 

Стежкою до світла (2011)

 

  «Стежкою до світла» - таку назву має бібліографічний список, присвячений 120-річчю від дня народження Олександра Івановича Маркушавидатного українського письменника, перекладача, редактора, педагога, фольклориста.

   Мета списку - розкрити життєвий та творчий шлях одного із зачинателів нової української літератури на Закарпатті.

   Матеріал посібника подано за рубриками, в межах рубрик – за алфавітом прізвищ авторів та назв творів.  Бібліографічний опис здійснено згідно з чинними стандартами.

 Джерела подано за період з 1956 -2010 рік.

Завантажити список

 

Дмитра Луценко (2011)

Шановні друзі!

 

 Вашій увазі пропонуємо пам’ятку, присвячену українскому поету-пісняру, Лауреату Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1976 р.), заслуженому діячу мистецтв УРСР (1974 р.),  Луценко Дмитру Омеляновичу.

ЗАВАНТАЖИТИ ПамяткУ

 

 

 

Василь Стефаник – Бетховен українського слова (2011)

alt

Централізована бібліотечна система Деснянського району м. Києва

Центральна районна бібліотек № 141

   «Василь Стефаник Бетховен українського слова – видання спрямоване на висвітлення матеріалів про життєвий та творчий шлях талановитого українського письменника-реаліста, який увійшов в історію світової новелістики як автор правдивих соціально-психологічних новел з життя галицького селянства. Його ім'я можна поставити поряд із іменами видатних новелістів світу: Гі де Мопасана, Е. Хемінгуея,  А. Чехова.

    Постать Василя Семеновича Стефаника урочисто відзначається на державному рівні, згідно постанови Верховної Ради України від 05. 04. 2011  року № 3196-VI.

 Завантажити нарис

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter