Бібліографічна продукція

 

Пам'ятки історії та культури Черкащини (2011)

Пам'ятки історії та культури Черкащини

 

Мета вебліографічної довідки– зібрання інформації про архітектурні памятникиЧеркащини.

Збір матеріалу проведено за сайтами Інтернету.

Довідка складається з трьох розділів:

1 розділ – зразки сакральної архітектури

2 розділ – замки Черкащини

3 розділ – „На батьківщину Т.Г. Шевченка”

4 розділ - пам'ятки історії та культури Черкащини

4 розділ - адреси web- сайтів   

        Про неабиякий туристичний потенціал Черкащини свідчить кількість її природних та архітектурних пам'яток. Однак вони поки що мало відомі широкому загалу. Адже лише одиниці знають, що в області є справжній скелястий каньйон, стародавні замки, монастирі, та навіть діючий Буддійський храм.  Дехто, навіть живучи по-сусідству зі "святими" місцями Шевченка, Хмельницького, Пушкіна, жодного разу там не був. Пропонуємо Вам провести невеличку екскурсію найцікавішими туристичними маршрутамиЧеркащини.

          Сподіваємось, що вебліографічна довідка стане в нагоді учням та батькам для самоосвіти і дозвілля, бібліотекарям та вчителям - на допомогу у підготовці  до проведення масових заходів.

Переглянути

 

Азбука здоров’я (II півріччя 2010)

Азбука здоровя (II півріччя 2010)

У поточному бібліографічному списку «Азбука здоров’я» користувачі знайдуть відповіді на хвилюючі їх питання стосовно здоров’я, методів його закріплення та профілактики захворювань організму. 

Мета цього бібліографічного списку — донести до кожного користувача  важливість збереження свого здоров'я. 

Пропонований список включає 45 назв статей з періодичних видань, що надійшли до фондів бібліотеки в другій половині 2010 року. 

Матеріал в списку згруповано за рубриками, в середині рубрики за алфавітом прізвищ авторів. 

Бібліографічний список розраховано на широке коло читачів.

Переглянути

 

 

Письменники Північної України (2011)

    altБібліографічний покажчик „Письменники Північної України”, підготовлений  за проектом  „Відкриваємо Україну”, 2010-2012. Ч.  2 „Мандруємо Центром та Північчю України”.

  Мета видання – всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість митців літературного слова  Північної України 19-21 століття.

 

Завантажити покажчик

 

 

Шашкевич Маркіян (2011)

 

alt«Маркіян Шашкевич  - символ національного відродження» - біобібліографічний нарис, присвячений200-річчю від дня народження українськогописьменника, поета-зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча, речника відродження західноукраїнських земель.

 

Завантажити нарис


 

 

Андрій Олександрович Білецький (2011)

 

alt

Біобібліографічний нарис «Андрій Олександрович Білецький  поліглот, учений, педагог», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського мовознавця,  доктора філологічних наук, професора  Київського національного університету ім.  Т. Г. Шевченка.  

 

Мета нарису – розкрити життєвий та творчий шлях відомого українського мовознавця.

Завантажити нарис

 

 

Стежкою до світла (2011)

 

  «Стежкою до світла» - таку назву має бібліографічний список, присвячений 120-річчю від дня народження Олександра Івановича Маркушавидатного українського письменника, перекладача, редактора, педагога, фольклориста.

   Мета списку - розкрити життєвий та творчий шлях одного із зачинателів нової української літератури на Закарпатті.

   Матеріал посібника подано за рубриками, в межах рубрик – за алфавітом прізвищ авторів та назв творів.  Бібліографічний опис здійснено згідно з чинними стандартами.

 Джерела подано за період з 1956 -2010 рік.

Завантажити список

 

Дмитра Луценко (2011)

Шановні друзі!

 

 Вашій увазі пропонуємо пам’ятку, присвячену українскому поету-пісняру, Лауреату Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1976 р.), заслуженому діячу мистецтв УРСР (1974 р.),  Луценко Дмитру Омеляновичу.

ЗАВАНТАЖИТИ ПамяткУ

 

 

 

Василь Стефаник – Бетховен українського слова (2011)

alt

Централізована бібліотечна система Деснянського району м. Києва

Центральна районна бібліотек № 141

   «Василь Стефаник Бетховен українського слова – видання спрямоване на висвітлення матеріалів про життєвий та творчий шлях талановитого українського письменника-реаліста, який увійшов в історію світової новелістики як автор правдивих соціально-психологічних новел з життя галицького селянства. Його ім'я можна поставити поряд із іменами видатних новелістів світу: Гі де Мопасана, Е. Хемінгуея,  А. Чехова.

    Постать Василя Семеновича Стефаника урочисто відзначається на державному рівні, згідно постанови Верховної Ради України від 05. 04. 2011  року № 3196-VI.

 Завантажити нарис

 

Національна премія України ім. Тараса Шевченка (2011)

Централізована бібліотечна система Деснянського району м. Києва

Центральна районна бібліотека № 141

відділ ДБІР

Національна премія України ім. Тараса Шевченка (Шевченківська премія) державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

       Національна премія встановлена для нагородження за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Завантажити буклет

 

 

Жайвір національного Відродження (2011)

altЦентралізована бібліотечна система   Деснянського району м. Києва

Центральна районна бібліотека № 141

   Бібліографічний список «Жайвір національного Відродження», присвячений 175-річчю від дня народження українського письменника та композитора з Буковини.

  Мета бібліографічного списку – розкрити життєвий та творчий шлях відомого письменника Буковини.

 Пропонований список складено на основі літератури, яка є в фондах бібліотек Деснянської ЦБС та інтернет-ресурсів.

Завантажити список

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter