04.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Екологічний бумеранг»
Тематичне заняття
до дня екологічних знань

«Кидаючи бумеранг вчинків,
 заздалегідь подумай,
як будеш ловити бумеранг наслідків»
А. Краснова

Квітневий день надихнув школярів на важливу бесіду з бібліотекарями ЦРБ ім. П. Загребельного про допомогу природі. Як може звичайний учень впливати на довкілля? Виявляється, що може і, навіть, достатньо суттєво!

Жвава розмова про це точилася на тематичному занятті, яке було присвячене звичайним щоденним діям у побуті. Інформація про економію «ранкової» води, від`єднання побутових приладів від електромережі, повторне використання речей – все це спрямовувало дітей повсякчас діяти вдома екологічно.
 
Практична частина заняття стосувалась виготовлення блокнота із залишків використаного паперу. Школярі виявили смак та фантазію, застосували подаровані напередодні вітальні листівки для оздоблення виробу.

Цікаво та незабутньо провели час школярі!
 

04.04.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ой зав’ю вінки та на всі святки»
Майстер - клас
 
Усі ми знаємо, що зазвичай Великоднім символом вважається яйце, однак варіацій на тему святкових атрибутів дуже багато. Чому б не порадувати рідних і близьких чимось особливим?
 
Юні учасники творчої майстерні «Дивограй», що у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, вирішили проявити оригінальність. Ознайомившись, за допомогою книг, з найрізноманітнішими варіантами подарунків, зупинилися на віночку.
Подивіться, як гарно вийшло! Тут вам і яєчко, і курча, і весняні квіти, і святковий символ тепла. Навіть врахували класичну кольорову гаму: червоний, зелений і білий.
 
Сподіваємося, що такий яскравий подарунок стане прикрасою і невід'ємним атрибутом свята.
 
З Великоднем вас! З Христовим Воскресінням! Здоров’я! Миру!
 

03.04.2018

Бібліотека №115
Додай читання з Євгенією Пірог
творча зустріч

«Читання – яскравий, гомінкий світ
твоїх кольорових фантазій»
Казкарка Джінні

У рамках проведення святкових заходів, присвячених Тижню дитячого читання до нашої бібліотеки завітала дитяча письменниця Євгенія Пірог.

Євгенія Пірог – авторка й кураторка дитячих проектів «Додай читання», «Тату, почитай!», «Срібна читацька Книга», спрямованих на популяризацію книги. Її проекти «Срібна Книга» та «Казковий гопак» визнано Національними рекордами України.

Любов до книжок, до читання, до всього нового і цікавого привела  учнів 1 та 2 класу приватної лінгвістичної гімназії до затишної зали дитячої бібліотеки на зустріч із Казкаркою Джінні (творчий псевдонім письменниці). Вона відразу залучила малечу до живого спілкування. Діти грали в гру «Пташина пошта», співали пісні, танцювали, відгадували загадки.
 
В образі веселої і мудрої Казкарки Джінні авторка презентувала свої нові книги: музично-художнє видання для дітей «Кольорові голоси» та смачну детективну історію "Кіт Мармур та різдвяні пряники".
 
Безліч позитивних емоцій, яскраві враження та приємні несподіванки – таким запам’ятався учням цей день. Діти щиро подякували Євгенії Пірог за свято, адже було весело, цікаво та казково. Зустріч завершилася автограф-сесією та дружнім фото на згадку.
 

03.04.2018

Бібліотека №1
«Я - писанка – красуня…»
Майстер-клас
до Дня Великодня
«Яєчко розмальоване, барвисте
Ним тішиться і старець і маля.
Творіння людських рук святе і чисте,
Гарненький символ нашого життя.»
Надія Кметюк
 
Українська писанка - частинка душі нашого народу, традицій, краси і здоров ‘я,  що заповідали нам батьки, діди  та прадіди.
 
3 квітня в бібліотеці № 1 пройшов передсвятковий бібліотечний  захід спільно з майстринею – волонтером пані Оксаною для учнів 4 класу СНЗ № 23.
Бібліотекар ознайомила дітей із виставкою – святом: «Звістка радісна лунає. Світ Ісуса величає…». Присутні дізнались, що у місті Коломия існує єдиний у Світі Музей писанки, а в Канадській провінції Альберта створено дванадцятиметровий пам’ятник українській писанці та ще багато цікавинок.
 
Пані Оксана провела майстер-клас «Я -  писанка – красуня…». Дітлахи старанно і натхненно працювали , адже символ добра потрібен людині у будь - якому куточку планети.
 

30.03.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Слова замовкають, а почуття ще говорять...»
Віртуальна подорож

«Театр - така кафедра, з якої можна
багато сказати світу добра»
Микола Гоголь

З нагоди Міжнародного Дня театру 30 березня до бібліотеки ім. С. Олійника на чергове засідання завітали члени клубу «Іванна».

Учасники заходу згадали історію театру, події, що спряли його виникненню та здійснили віртуальну екскурсію найбільшими й найкращими театрами світу. Читачі бібліотеки «відвідали» зали театрів: Віденської опери, «Ла Скала», «Гранд-Опера» та один з найкращих східноєвропейських театрів Одеський академічний театр опери та балету.


Відпочити душею, долучитися до театральної  культури й насолодитися кращими постановками  ви можете, відвідавши найвідоміші українські та європейські театри.
 

29.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Стародруки-важливе джерело вивчення історичних подій та давньої української літератури»
Історико - літературна година за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

Стародруки - книги, які побачили світ у період від початку друкарства до 1830 р., є окрасою фондів багатьох бібліотек, архівів та музеїв світу.

29 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась  для користувачів різних категорій тематична історико-літературна година, за участю працівника відділу рідкісних книг та стародруків  Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського – кандидата філологічних наук, автора більш ніж 50 фахових публікацій - Заболотної Наталії Валентинівни. Відвідувачам заходу був представлений перегляд книжкових та періодичних видань ЦРБ ім. П. А. Загребельного,  який  розповідає про історію виникнення стародруків та про збереження раритетних джерел в сучасних бібліотеках України.


Науковець надала інформацію про цінні книжкові видання, які зберігаються та досліджуються  у відділі рідкісних книг та стародруків Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського.
Виступаюча наголосила, що українськими вважаються стародруки, випущені на етнічних українських землях, незалежно від мови чи шрифту, переважно кириличним і латинським шрифтами та розповіла про внесок українських вчених у збирання, зберігання та бібліотечно-бібліографічне опрацювання цінних літературних джерел.
 

28.03.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Бібліотечне царство – Країна Читалія»

В рамках Тижня дитячої книги в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулось багато цікавих заходів. Виставки, заняття гуртків, зустрічі з письменниками… Незважаючи на їх різноманітність, головною героїнею усіх заходів була Книга.

Літературна вікторина «Хто відкрив таку країну?» допомогла згадати не тільки чудові Країни: Оз, Сонячних Зайчиків, Нямликів, Часу, Мрій та багато інших, але й їх творців. Читачі легко поєднали авторів та їхні країни, бо, як відомо, «хто багато читає – той багато знає».

Захоплива, цікава гра - квест «Загадки Деснянського району» подарувала купу позитивних емоцій, продемонструвала кмітливість, начитаність, винахідливість учасників. Особливістю квесту було те, що частина інформації знаходилася не тільки у книгах, а й на різних веб-сайтах, тому відбувалося взаємне навчання членів команди працювати з Інтернет-ресурсами.
Дуже зраділи діти незвичайному майстер-класу, у рамках творчої майстерні «Дивограй». З'ясувалося, що улюбленими іграшками дівчаток завжди були і є ляльки. І не тільки Барбі, Монстер Хай та інші. Полюбляють маленькі панянки й паперові ляльки з одягом. Тому і вирішили створити їх своїми руками. В когось - білявка, в когось -руденька. І знов на допомогу прийшла книга.


Книга завжди «головує» в бібліотеці і чекає на вас, бо це - місце відкриттів та несподіванок!
 

27.03.2018

Бібліотека №119
Казкове розмаїття на блакитних екранах
Мульткарусель

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання вихованці ДНЗ № 12 відвідали бібліотеку №119 для дітей, де поринули у чарівний світ своїх улюблених казок.

Дітки уважно слухали бібліотекаря, яка нагадала про правила користування бібліотекою, про дбайливе ставлення до книжок. Охоче дошкільнята розповідали про свої домашні бібліотеки, про улюблені твори.

Маленькі відвідувачі залюбки гортали сторінки книжок із виставки “Завжди було і буде вічне – дитина з книжкою в руці!”, із цікавістю розглядали яскраві ілюстрації. Також майбутні першокласники намагалися самостійно читати, показуючи бібліотекарям своє бажання якомога скоріше стати найкращими читачами.

Із задоволенням дітлахи перглянули чудові мультфільми та побачили, як герої улюблених казок оживають на екрані. Діти сміялися над витівками кмітливої ворони, співчували зайчику, який розгубив яблука по дорозі додому, та були просто у захваті від добрих, світлих та повчальних мультиків!

Дошкільнятам дуже сподобалася зустріч у бібліотеці. Вони переконалися, що читання може бути цікавим та захоплюючим заняттям.
 

27.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Читайте з нами українське!»
Рандеву з книгою

«Зараз читач потребує розумної,
благородної літератури…
Якісної, розумної, добре написаної,
добре виданої…»
М. Матіос

27 березня 2018 року в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось «рандеву з сучасною українською літературою». Читачам було запропоновано ознайомитись з мультимедійною презентацією, яка присвячена творчості сучасних українських письменниць. Зокрема було презентовано твори письменниць:  Ірен Роздобудько та її роман у новелах «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю» й Марії  Матіос повість «Армагедон уже відбувся». Також були представлені інші твори відомих українських письменників.

Відвідувачі бібліотеки  взяли активну участь в обговоренні проблематики сюжетів та вчинків персонажів пропонованих творів.
 
Між читачами та бібліотекарем відбулась жива розмова про роль творчості сучасних українських письменниць в сучасному просторі європейської літератури.
 

26.03.2018

Бібліотека №115
«Мандри книжковим Всесвітом»
Бібліоекскурс

Триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Виховати любов до книги, інтерес до читання – головне завдання бібліотеки в наш комп’ютерний час.

Під час шкільних канікул  на екскурсію до бібліотеки завітали учні 2-б класу 292 школи.

На мандрівку книжковим Всесвітом вирушили всі разом з молодшого абонементу. Бібліотекар абонементу розказала школярам про те, що кожна книжка у бібліотеці має свою адресу, про те, за яким принципом книжки розселяються відділами й полицями та про правила видачі книжок додому. Познайомились з ілюстрованими книжками та журналами. Діти мали можливість обрати щось до смаку серед різноманіття книжкової виставки «Читай-місто».
 
У читальній залі діти з цікавістю слухали розповідь про бібліотеку, історію книги, демонстрували свої знання, відповідаючи на запитання улюблених казкових героїв та відгадували літературні загадки.
А бібліотечний кінозал, як завжди, порадував улюбленими мультфільмами. Гарний настрій та веселощі панували в бібліотеці протягом всього заходу: діти виявили і активність, і ерудицію.
До нових зустрічей в бібліотеці!
 

26.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Новруз  – свято, що об’єднує народи…»
Святковий ранок за проектом :
«Пізнай, прийми та руку простягни…»

26 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для категорії користувачів біженці відбувся святковий ранок - відзначення «Новрузу», нового року для народів Азіатських країн. Міжнародний день Новруз - це  одне із найулюбленіших свят  іранських та тюркських народів.

Учні студії вивчення української мови «Українське слово» з Афганістану та  Гвінеї ознайомились з ілюстрованим тематичним переглядом літератури, розповідали про традиції відзначення свята в країнах, де вони народились. Початок весни у всіх народів асоціюється з радістю, початком нового життя, і для багатьох людей це свято стало днем довгоочікуваної зустрічі весни.

Інтерактивна частина заходу містила інтелектуальну гру  «Новруз крокує по географічній карті світу», в  результаті якої студенти показали свої знання з  географії та країнознавства.

Позитивний настрій додало нашим іноземним друзям святкове чаювання по - бібліотечному.
 

Відео

 
Українське козацтво в художній літературі для дітей.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter