13.11.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«А він – такий!»
Урок етики

    Напередодні Міжнародного дня толерантності, юні чомусики вирішили з’ясувати: що ж це таке, толерантність?
    І, звичайно, вирушили до бібліотеки, де в ігровій формі, на прикладах з книжок, відкрили для себе багато цікавого.
 
 

    Спробували виявити риси характеру лялькових персонажів, згадали негативні ситуації, у які потрапили деякі казкові герої (Дюймовочка, Гидке каченя…)
 
 

    Не залишили без уваги і слова в української мові, яки мають безпосереднє відношення до толерантності – терпіння, повага, підтримка, милосердя, чуйність, співчуття, любов, розуміння тощо.
Все зрозуміло! Тож будьмо толерантними!

 

13.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Сила доброго сміху Остапа Вишні»
Гумористична година

                                     «Він світився, як сонце, до нього люди тяглися, як до сонця.
                                        Він умів гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники».
                                               М. Рильський

      Велика сила гумору зібрала сьогодні  в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного учасників заходу, присвяченого класику української сатиричної прози Остапу Вишні.
     Веселі гуморески, донині актуальні усмішки (саме Остап Вишня є засновником цього нового жанру в літературі) створили невимушену атмосферу та чудовий настрій всім учасникам заходу.
 
 
 

    Цікаві факти про біографію письменника, про його мрії та захоплення містили уривки з фільмів «Із життя Остапа Вишня», «Зроблено в Україні. Остап Вишня», «Ні пуха, ні пера!» та інші., а мультимедійна презентація «Життя – це сміх» органічно доповнила інформаційний відеоряд про великого українського пересмішника.
    Сміх житиме завжди, як завжди житиме  в наших серцях один із його майстрів – Остап Вишня! 
      Захід було проведено до 130-річчя від дня народження письменника-гумориста.
 
 

12.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Толерантність в нашому житті »
Година спілкування

    Напередодні Міжнародного  дня  толерантності,  в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом»,  в бібліотеці  вчилися поважати права інших бути такими, яким вони є.
     Психолог Центру у справах сім’ї та жінок розповіла школярам про толерантність та її прояви.
 
 
 

      В ігровій формі діти вчились усвідомлювати цінність кожної людини, соціальної групи, нації. Зрозуміли, як стереотипи впливають на взаємовідносини,  та на своєму прикладі показали модель толерантних відносин.
      Адже толерантність в житті людини - потужний інструмент досягнення психологічного спокою і щастя.



 
 

12.11.2019

Бібліотека №115
«Гумор у малюнку – що це?»
Мистецька година
«Сміху боїться навіть той,
хто не боїться нічого»
Фрідріх Ніцше

 
       Що таке карикатура? Саме про цей вид мистецтва дізнались учні 9 класу ЗЗСО № 249 у Галереї мистецтв, поспілкувавшись з художником, карикатуристом  Олегом Смалем.
 
 

        Коли з’явився цей жанр у мистецтві, коли набув значення художнього твору, яке значення має карикатура у житті людини - про все це говорили  учасники заходу.
 
 

      Олег Смаль познайомив учнів зі своїми роботами, адже його малюнки-карикатури мають широке визнання та ввійшли до різних каталогів світу.
      Активне спілкування з художником затримало дітей після заходу ще на деякий час.
 
 

08.11.2019

Бібліотека №119
«До мови серцем пригорнусь»
Поетичні читання

«Чужу мову можна вивчити за шість років,
а свою треба вчити все життя.»

Франсуа Вольтер

Чи можуть поезії про українську мову хвилювати до глибини душі, викликати почуття поваги до неї? Так! У цьому переконалися читачі-старшокласники, у виконанні яких з нагоди Дня української писемності та мови у бібліотеці лунали чудові вірші про рідну мову.
Напередодні зустрічі школярі обрали у бібліотеці твори як класиків української літератури, так і сучасних поетів, і на вшанування свята натхненно читали напам’ять уподобані вірші. Кожен виступив відмінно, передав всю глибину почуттів та емоцій поезії та отримав від бібліотеки заохочувальний приз – цікаву книжку.
Спілкуючись із бібліотекарями, дівчата і юнаки дізналися багато цікавинок про українську мову, ділилися своїми думками щодо її значення та впливу на розвиток суспільства, про диктант єдності, який писали у школі. А книжки з виставки «О мово вкраїнська! Хто любить її, той любить мою Україну» нададуть школярам допомогу у вивченні рідної мови, поглиблять знання про її витоки та культуру, спонукають до спілкування українською мовою як мовою нашої Батьківщини.
 

08.11.2019

Бібліотека №115
«Український оберіг – лялька-мотанка»
Майстер клас

Джерелом пізнання історії, культури й духовності українського народу завжди було і є народне мистецтво.

Зацікавленість учнів 4 класу ЗЗСО № 249 у народній творчості привело їх у Галерею мистецтв на майстер клас, за проектом  «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!», по виготовленню ляльки-мотанки.
Кожен з маленьких майстрів за допомогою різноманітних та різнокольорових ниток створив свою неповторну ляльку-оберіг.  Адже лялька-мотанка - це не просто іграшка, а й захист від неприємностей та бід!
 

08.11.2019

Бібліотека №115
«Буду я навчатись мови золотої»
Лінгвістична гра

Напередодні чудового свята - Дня української писемності та мови - у бібліотеці пройшла мовознавча гра для школярів за загальносистемним проектом «За українську мову!».

В «Країні мовних цікавинок»  школярі змагалися у різних конкурсах та перевіряли свій рівень знань у вікторинах. Діти дізналися про складний і тернистий шлях української мови до визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини.
Бібліотекарі закликали маленьких читачів шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.
 

08.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника

 «Знавці рідної мови»
Мовознавча подорож

    Напередодні Дня української писемності та мови в бібліотеку завітали наші постійні користувачі, учні ЗЗСО № 147.
 
 

    В рамках загальносистемного проекту «За українську мову!» вони   взяли участь у мовознавчій вікторині,  яка була присвячена еволюції рідної мови в різних регіонах України. Кожна з команд для підготовки отримала  тематичну добірку літератури та відкритий простір Wi Fi зони. Завдання викликало жваву дискусію, учні активно висловлювали свою думку.
 
 

    Волонтерка-фахівець допомогла бібліотекарям провести майстер клас з ораторського мистецтва, який навчив його учасників чітко, зрозуміло  і грамотно висловлювати свою думку.

   
 

07.11.2019

Бібліотека №1
«Українська мова – духовний скарб нації!»
Літературна година
 «Найбільше і найдорожче добро
кожного народу - це його мова».
Панас Мирний
 
    Напередодні Дня української писемності та мови учні театрального класу ЗССШ № 23 отримали чудову нагоду зустрітися з відомими українськими поетами  та палкими шанувальниками українського слова з «Українського клубу» - Романом Кухаруком, Анатолієм Горовим, Тетяною Шпичук та Тетяною Волинською.
    Їх поетичне слово  якнайкраще допомогло  майбутнім акторам відчути красу і силу рідної мови, її багатство та велич.
 
 

    Учасники заходу  ознайомились з цікавими історичними фактами розвитку писемності та мови, згадали великих просвітителів слов’янства – братів Кирила та Мефодія, творців алфавіту та Нестора Літописця, "батька української словесності".
 
 

    На згадку про  зустріч  бібліотека отримала  друковані видання членів «Українського клубу», а всі охочі – фотографії, які будуть нагадувати про цей особливий день.



 
 

07.11.2019

Бібліотека №115
«Золота красуня — осінь-чарівниця!»
Свято осені

 «Золота красуня — осінь-чарівниця!
По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує
І картини дивні, чарівні малює!»
Надія Красоткіна


     Осінь – чарівниця. ЇЇ називають золотою, загадковою, неповторною. Приваблює вона нас буянням фарб та щедрими дарунками.
 
 

     Дух осені відчули дітлахи дитячого садочка № 689, завітавши до бібліотеки та Галереї мистецтв. Маленькі читачі познайомились з книжками про золоту осінь, жваво відгадували загадки та відповідали на запитання вікторини.
 
 

     Галерея мистецтв зустріла малечу яскравими картинами міста, природи та натюрмортів. Під враженням почутого та побаченого діти, за допомогою дарів осені, створили осінню фантазію. Відтиски яблук, груш, цвітної капусти та осінніх листочків заграли на білому папері різними кольорами, створюючи неповторні малюнки.


 
 

07.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пантелеймон Куліш - творець української абетки»
Мовна світлиця
                                                       
                             «Віщуванням новим Серце моє б’ється, -
                                       Через край із серця Рідне слово ллється!»

                                                                                                                        П.Куліш 
 
    Творцю української абетки належить пріоритет у багатьох галузях духовного життя українців: він перший переклав Біблію українською мовою, створив перший в Україні фонетичний правопис, написав перший український історичний роман.
    Цій непересічній постаті в українській культурі  було присвячене особливе засідання мовної світлиці, на яке завітали учні першого та єдиного в Україні театрального класу спеціалізованої школи № 23 мікрорайону Биківня. Захід відбувся  в рамках відзначення Дня української писемності та мови.
 
 

    Школярі дізналися про особливості нового правопису та видання «Граматки» Куліша - першого україномовного букваря, за допомогою якого українці мали можливість навчатися рідною мовою. А ще - зіграли ролі «біографів», «літературознавців», «мовознавців», «літературних експертів» в інтерактивній літературній грі «Хто ви, пане Куліш?» та зворушливо читали уривки із поеми П. Куліша «Маруся Богуславка» та роману Івана Корсака «Перстень Ганни Барвінок» про долі Ганни Барвінок та П. Куліша.
   
 
 

    Дуже цікаво наприкінці заходу було дізнатися учасникам мовної світлиці,  кому «віддали більшість своїх сердець» літературні експерти.
 
 

Відео

 

       Відеоролик "Західна та Північна Европа". Бібліографічні видання
за проектом ЦБС 2017 року  "Читаючи, подорожуй світом!"

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter