Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

22.03.2012

„Вишивки, що світяться у темряві”

Сьогодні в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей багато гостей, бо сюди завітала народна майстриня, чудова жінка та цікава людина Тетяна Протчева. Вона продемонструвала вишиті ікони, що світяться у темряві, картини, що вводять в оману зір, вишитий одяг, краватки, метелики та чоловічі хустинки для фраків. Пані Тетяна розповіла про техніку вишивання спеціальними світляними нитками, яка занесена  в „Книгу рекордів України”, запросила усіх бажаючих до „Музею вишивки” (на вулиці Академіка Курчатова, 23-А в Києві ). Не тільки учні 4 – 6 класів 218 середньої школи, але й усі присутні (батьки, вчителі, бібліотекарі) були дуже здивовані вишитими картинами-ілюзіями – зображенням з певним оптичним ефектом. Так, вишитий прапор України, вони побачили з закритими очима. А розповідь бібліотекаря про книги з історії та сучасності української вишивки, розгорнута книжково-ілюстративна виставка „Подаруй собі красу” з експонатами  з „Музею вишивки” зацікавила не тільки дітей, але й дорослих. 

title

title

title

 title

 

 


 

13.03.2012

До дня пам'яті  Т.Г.Шевченка у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей пройшли Шевченківські читання „Сію слово...”, перегляди навчально – художньо –просвітницького кіносеріалу  „Тарас Шевченко. Заповіт” та книжково-ілюстративної виставки „Себе, як в дзеркало, бачу”, музична година „Зацвіла в долині червона калина”, вікторина „Шевченко у Києві”.

 

А 13 березня відбулась заочна подорож до Київського літературно-меморіального будинку-музею  Т.Г.Шевченка. Науковий співробітник музею Карпенко Ольга Васільївна розповіла учням 8-х класів 218 середньої школи не тільки про експозицію музею, але й про київські краєвиди, яки Шевченко малював, сподіваючись видати альбом, присвячений Києву, і про участь його у діяльності Кирило-Мефодіївського братства... А бібліотекарі, за допомогою книжкової виставки, допомогли усім присутнім згадати, скільки разів Шевченко бував у Києві і у яких творах він про це згадує. Окрім віршів Кобзаря у виконанні учнів , були переглянути фрагменти фільму „Тарас Шевченко. Заповіт”, прозвучали записи пісень «Думи мої», „Зоре моя вечірня”, «Реве та стогне Дніпр широкий». Чудовий емоційний настрій цьому заходу створила пісня „Шлях до Тараса” (сл. Ю.Рибчинського, муз. О. Осадчого).

В дні перемог і в дні поразок,
Щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні.

Коли в душі моїй тривога,

Коли в душі пекельний щем,
Іду до нього, до живого
У всесвіт віршів і поем.

 

alt 

alt 

 
 

24.02.2011

Погостини "Масляна, Масляна, яка  ти мала"
(обряди Південної України)

Масляна - одне з найвеселіших і найяскравіших свят в річному календарі. Щороку в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, її зустрічають весело та смачно, роблячи акцент на особливостях святкування в якомусь окремому регіоні України. У цьому році усіх бажаючих запросили до Півдня України. Не обійшлося, як годиться, без святкового дійства з іграми, піснями, загадками.  І з „Колодкою”, прикрашеною стрічками та квітами, яку  дівчата в'язали і хлопцям до лівої руки. А парубки, з задоволенням, платили їм викуп подарунками. Багато було і рум'яних млинців з дірочками, і вареників. З’їли стільки, як говорили в народі, "скільки разів собака хвостом махне". Учасниками дійства були і бібліотекарі, і учні шостих класів 218 середньої школи, і вихованці музичної школи № 24, які своїм виступом, створили веселий і чудовий настрій.

 

alt 

alt 

alt 


 

26.01.2012

Майстер – клас „Бісерна фантазія”

Чи знаєте ви, що дуже сучасне та популярне зараз плетення з бісеру було ще 4 тисячі років тому? А які зараз способи виготовлення виробів? Плетення, нанизування, вишивання, ткання...Бажаєте дізнатися про все та навчитися щось робити? Майстер - клас – для Вас! Бо простір для творчості і фантазії – необмежений. У чому і переконалися учні Лісового масиву, які з захопленням прийняли участь у цьому заході. І їх батьки ще раз переконались, що бібліотека плюс Підлітковий клуб „Космос” – це творча спилка професіоналів, яка дбає про змістовне дозвілля дітей.
 alt
 alt
 alt
 alt
 alt

alt 

 

 

 

 

Хай завжди буду Я

1.06.2011 р.

І знов в бібліотеці свято: «Хай завжди буду Я»… Здогадались? -  присвячене Міжнародному дню захисту дітей! З ранку лунали пісні та веселий сміх.
З яким захопленням  діти брали  участь в шаховому турнірі «Я б в гросмейстери пішов» та в музичному конкурсі«Я так люблю співати!». Як старанно розучували  співаночку: «Мама Медуза, папа Медуз...» Чого тільки не було на святі : і естафета «Диво коло веселих та кмітливих», і  вікторина «Герої улюблених книжок»… а  наприкінці  дітей  чекав флешмоб: «Малюнки на асфальті». Фантазії митців була безмежна… Дійство  було обрамлено чудовим мелодійним  фоном, який створив педагог музичної школи № 24  Феджора Зенон Володимирович. 
 

 alt
 alt

 

 

 

Бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна 6 травня 2011 р.

6.05.2011

  Пам’ять про Велику Вітчизняну війну завжди залишається з нами як високий зразок мужності, тяжкої ратної праці. В травневий період весняного буйноцвіття, напередодні Дня Перемоги, в бібліотеках Деснянської ЦБС щорічно відбуваються зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни.  Хто, як не вони, можуть краще розповісти про «сороковые, роковые». У цьому році читачі , разом з бібліотекарями, також   привітали ветеранів війни. У кожної бібліотеки свої  герої. Наприклад, читачам бібліотеки ім. Ю. Гагаріна випала велика честь шанувати  воїна-жінку Бондаренко Анну Іванівну.
  Анна Іванівна пройшла всю війну, працювала у військових госпіталях на найважчій ділянці - хірургічною медсестрою. Яка це позитивна людина, доброзичлива, приязна, з чарівною посмішкою! Але...„в памяти еще грохочут войны»…
  Шановна Анно Іванівно та всі  ветерани Великої Вітчизняної війни! Міцного Вам здоров'я і довголіття, добра і радості, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим!
 

Писанка чудова, різнокольорова

20.04. 2011

  Наближаються  Великодні свята…З якими народними традиціями вони асоціюються у українців? Звичайно ж ,  з писанками!
 „Писанка чудова, різнокольорова” під такою назвою пройшло святкове заняття лекторію з мистецтва „Палітра”. З історією виникнення писанок, символікою кольорів, ознайомила  наших читачів  науковий співробітник Національного музею українського народного декоративного мистецтва Шадських Ганна Олександрівна. Шедеври мініатюрного живопису, атрибути весняного відродження природи були представлені з допомогою  слайд шоу.
  Цікава  лекція, схожа на казку…А розгорнута виставка з рушниками і писанками  та розповіді про родинні традиції  учасників лекторію додали цьому заходу яскраве  обрамлення.

   


 

Заходи до Міжнародного дня польоту в космос

12 квітня 2011 р.

Щорічно в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна проходять заходи з нагоди Міжнародного дня польоту людини в космос. Цей рік - ювілейний, тому  з початку року стартував цикл заходів космічної тематики: книжкова виставка „Україна і космос, інформаційна година „Космос моїх надій, усний журнал „Його життя - мов спалах блискавки, книжкова виставка „Перший космонавт Планети Земля - Юрій Гагарін”. А сьогодні в бібліотеці  «космічний» ранок: лунають пісні «Знайте, каким он парнем был»…,  „На пыльных тропинках далёких планет...", "Трава у дома", „Мы - дети Галактики"...Діти зацікавлено розглядають альбоми малюнків космонавтів і книги, щоб відповісти на запитання вікторини.

 

 

Найкращий читач України-2011

    Найкращий читач України-2011
 
  Конкурс дитячого читання „Найкращий читач України-2011” зібрав прихильників книги до бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна. Це користувачі - учні 6-7 класів. Дуже порадувало, що їх виявилось багато завдяки активної допомоги Управління освіти Деснянського району. Творче змагання на знання української та зарубіжної літератури, фольклору, на вміння аналізувати прочитане, виразно розповідати про улюблене виявило переможців 1-го етапу конкурсу. Найбільшу кількість балів отримали учні: Герасименко Д. (307сш); Гончаренко О. (СШ № 282); Федоренко І. (СШ № 320); Херсонок С.(СШ № 320); Логвіновський Є. (СШ № 307); Пінчук Є. (СШ № 264); Ткач Ю. (СШ № 218); Добродій Д. (СШ № 218); Пофатна К. (СШ № 98) та учні гімназії „Троєщина”- Сорокопуд К., Музиченко І., Чернега А. А протягом невеличкої перерви учні музичної школи № 24 допомогли конкурсантам емоційно відпочити.
 title
 title

 

 

 

27.01.2011

Заняття лекторію з мистецтва „Палітра” в бібліотеці для дітей
ім. Ю. Гагаріна – це завжди відкриття.
Ось і сьогодні, учні 7-х класів 218 середньої школи з задоволенням здійснили віртуальну подорож до Лаври. Науковий співробітник лекторію Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Кабанець Євген Павлович розповів про роль Києво-Печерської Лаври у розвитку давньоруської культури, про прекрасні взірці українського бароко, рукописи стародрукованих книг, колекцію тканин і вишивок, що можна побачити у музеях і фондах, розташованих на території Лаври. Особливий інтерес у учнів викликала колекція з дорогоцінних металів, стародавні гравюри. А бесіда бібліотекаря біля виставки „Ввійди і ти у цей собор” довела, що книга - це той скарб, без якого не відбудеться жодна подорож.

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter