Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

12.04.2019

«Магія зірок»
Астро – круїз

           День космонавтики для відвідувачів бібліотеки ім. Ю. Гагаріна завжди дуже важливе свято.
 
 
 

         Традиційні «Гагарінські читання» допомогли учням більше дізнатися про першого космонавта, зацікавити книгами про космос, дали можливість потримати в руках міні-ракету з Байконуру.   
 
 

     «Мульти - подорож» по планетам сонячної системи не тільки відкрила учасникам  загадковий Всесвіт, але й допомогла відповісти на питання вікторини.
І, звичайно ж – селфі на згадку в … «Ракеті» і «Літаючій тарілці».
І вам цікаво? Запрошуємо!


 
 

04.04.2019

«Книжки невеличкі – мудрості скарбнички» 
 Прес – калейдоскоп
            Чи знаєте ви, що журнали, привертають увагу дітей не менше, ніж книги? Але так важко зорієнтуватися та вибрати найкраще! Тому чергове «знайомство» з новими надходженнями зібрало багато прихильників «малих форм» друкованого слова.
 
 

          Діти з задоволенням слухали вірші, жарти та захоплюючі історії, розгадували кросворди, розглядали яскраві малюнки. Декого дуже зацікавили розважальні, пізнавальні сторінки журналів. А скільки нових назв відкрили для себе юні читачі!
         Сподіваємося, що це «знайомство» усіх підштовхне до читання. І не тільки журналів.
Бібліотека чекає на вас!
 
 

25.03.2019

«Ляльки розповідають казки»
Театралізовані читання
 
Чи знаєте ви, як можна об’єднати деякі свята? Наприклад, День лялькаря та День театру? А ось учасники студії «Дивограй» знайшли оптимальне рішення – «Театр ляльок».

Весела вікторина - разминка допомогла згадали та вибрати героїв улюблених казок і показала «читацькі здібності» учнів. А відсутність ширми та довільний вибір персонажів дали можливість вільно імпровізувати, демонструвати здібності акторів.
Ролі різних тварин виявилися настільки захоплюючими, що навіть бібліотекарі не втрималися від такого перевтілення!
 

22.03.2019

«Бібліотека + канікули = свято»
Творчий майданчик

        Під час канікул, учням Лісового масиву не доводиться нудьгувати, бо поряд – бібліотека.
Так, прихильники веселих історій, завдяки літературному калейдоскопу, відкрили для себе багато «книг гарного настрою», журналів з веселими історіями.
 
 
 
 

 
      А юні саморобники, до всесвітнього Дня водних ресурсів, вирішили зробити… «Рибку золоту». Тепер, напевно, всі бажання здійсняться.
 
 
     Приємною несподіванкою для дітей став оновлений етно - простір з виставкою виробів народного мистецтва. Тут представлені й деякі речі, зроблені дітьми: українська хатинка з «присадибними варіаціями», писанки, ляльки, вишивки. Особливо усіх відвідувачів вразило гобеленове панно – незвичайний витвір українського мистецтва.

 
 

22.03.2019

«Тарас Шевченко голосами поколінь»
Шевченківські читання

       Бібліотеки для дітей Деснянського району - завжди активні учасники міських заходів, ініційованих ЦБ ім. Т. Г. Шевченко для дітей м. Києва.
 
 
 
          Ось і цього року, активний читач бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей, Неспірний Богдан, взяв участь у проекті "Іду з дитинства до Тараса" у форматі декламації поезії Кобзаря читцями різного віку.
 
 

          «Подяка» - читцю, «Подяка» - ЦБС – це так почесно і приємно! 
 

20.03.2019

«Подорож «Чаклунським лісом» разом з Іваном Андрусяком»
День письменника

«Все одно Абетка з мене починається»
І. Андрусяк
 
До літературної вітальні «Автограф» завітав відомий український письменник, улюбленець дітлахів Іван Андрусяк. Позитивний, веселий, щирий. Жарти, пустощі і кумедні пригоди героїв його книг відомі усім, тому учні з задоволенням декламували автору вірші, розповідали про своє шкільне життя, ставили багато запитань. А пан Іван виразно читав уривки з творів та розповідав, чому його Чакалки, Бабаяти та інші персонажі, незважаючи ні на що, «м’які і пухнасті».

Творча зустріч, на радість читачів бібліотеки, перетворилася у справжній «літературний марафон», бо тривала протягом декількох годин. Відвідувачі мали змогу поспілкуватися з письменником «зі шкільного підручника», отримати книги з автографом та зробити «фото на згадку».
 

19.03.2019

«Стежками Лісовичка»
Свято
 
Напередодні Міжнародного дня лісу багато кого цікавлять питання: як поводяться навесні тварини та птахи, чи достатньо первоцвітів для комах, як поводитися людині у лісі.

Тому чергову зустріч, у рамках гуртка «Лісовичок», за проектом «Я – за природу!», любителі природи, присвятили Лісу. А відкрити та прочитати «Лісові таємниці» допомогли книги, ігри, вікторини. Кожне повідомлення викликало ланцюгову реакцію допитливості. Діти залюбки відгадували загадки, гралися у «Крокодила», «В лісі» навіть танцювали.
Чудовий емоційний настрій вдалося створити завдяки фантазії бібліотекарів, які перетворилися у чарівних Фей, які нагадували і закликали:
«Не шуми: ліс злякається, притихне і ти не довідаєшся жодної таємниці»,
«Ліс – це диво, ліс – це казка.
Тож заходьте в ліс, будь ласка,
Але завжди пам’ятайте:
Диво-ліс охороняйте!»
 

18.03.2019

«Іван Мазепа: зрадник чи герой?»  
Відео - досьє   
«Герої, подібні до творів мистецтва, 
видаються величнішими через простір віків»     
П’єр Буаст
 
              Однією з найяскравіших і найсуперечливіших постатей української історії є Іван Мазепа. Його життя та вчинки і сьогодні викликають гарячі суперечки та неоднозначні оцінки.
            За проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!», з нагоди «Мазепинських річниць» наші читачі вирішили з’ясувати, ким насправді була ця людина: «зрадником» чи «героєм». Відео - досьє, створене бібліотекарями за допомогою Медіа – студії «Boness Production», допомогло не тільки відповісти на багато питань, але й зацікавити юнацтво книгами про відомого гетьмана. А ще – відкрити для себе український кінематограф, який допомагає дуже виразно створювати образи відомих історичних постатей.
 

13.03.2019

«Гагарін. Шлях до зірок»
Зустріч

       З нагоди 85-річчя з дня народження першого космонавта Юрія Гагаріна, в бібліотеці відбулася зустріч з ветераном космодромів Болтенко Олександром Сергійовичем.
 
 

     «Заслужений випробувач Байконуру», командир «Комплексу передстартової підготовки космонавтів», завідувач відділу історії авіації і космонавтики Державного політехнічного музею (ДПМ) при НТУУ "КПІ"…
 
 

       Олександр Сергійович цікаво і доступно розповідав про підготовку космонавтів, про перші польоти, демонстрував документальну кінострічку про політ Юрія Гагаріна. 
       На згадку про зустріч, подарував бібліотеці, зі своєї особистої колекції, ракету, яка зайняла почесне місце на виставці «Магія зірок», ставши ще одним виразним «Айс-стопером».
Бажаєте побачити? Бібліотека чекає вас!
 
 

27.02.2019

«Не бійся заглядати у словник!»
Квест
 
Мовознавчий квест, за проектом «За українську мову!», продемонстрував прихильність юних знавців української мови і літератури до незвичайних пошуків та відкриттів. Отримавши конверти із завданнями, юні ерудити розв'язували ребуси, цікаві та різноманітні загадки, шукали відповіді у книгах…
 
Активна, злагоджена, організована робота учнів показала не тільки знання рідної мови, але й вміння працювати в команді та відповідальність. А ще – допомогла учасникам отримати знання про довідкові друковані видання, які завжди були і є першими помічниками у пошуку будь якої інформації.

Тож – запрошуємо до бібліотеки!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter