Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

25.02.2020

«Проліски білі зустрінуть весну?»
Зустіч з екологом

В рамках Всеукраїнської акції з охорони ранньоквітучих рослин «Первоцвіт», до юних екологів, в Лабораторію смаку «Space hall», завітав еколог, голова ГО «Української природоохоронної групи» (UNCG) Олексій Василюк.

Пан Олексій зумів зацікавити учнів не тільки питанням важливості первоцвітів для екосистеми, збереженням заповідних куточків, заходами по їх захисту, але й екологічно просвітницькою діяльністю громадської організації. Дуже вразило дітей те, що членами групи UNCG є як вчені, студенти, так і школярі. Ось вже для них не стоїть питання вибору професії!
Приємною несподіванкою, як для учасників зустрічі, так і бібліотекарів, став незвичайний подарунок від гостя: копія книги Сетона-Томпсона, виданої ще у 1918 році (!), в перекладі українською М. Баєра. Дякуємо!
 

21.02.2020

      «Мова – втiлення думки»
Квест
 
     Захоплюючий квест до Дня рідної мови відкрив юним мовознавцям безліч цікавинок про нашу «солов’їну».
 
 

    Книги – підказали вихід з «тлумачного лабіринту». А QR коди - допомогли вирушити у віртуальну мандрівку, де на учнів чекали  і суворі правила, і цікаві визначення, і несподівана інформація.
 
 

   Але відомо: «хто багато читає, той багато знає»! Тому з усіма завданнями учасники квесту справились та ще й доповнили  його  поясненнями  про  маловживані українські слова.

 
 

19.02.2020

«Нам без книг ніяк не можна!» 
Бібліоподорож
 
    У першокласників - справжнє свято. Лялькові «екскурсоводи» допомогли відкрити багато цікавих куточків бібліотеки. Літературна вікторина – продемонструвала спостережливість і допитливість юних «читайликів». А  перегляд мультфільмів, за сторінками казок,  став чудовою нагодою згадати улюблені книжки. І, звичайно - читання в голос, бо «ми тепер не просто діти, ми тепер і читачі»!
 
 
 
 
 
 
  
 

14.02.2020

«Паперові фантазії»
Майстер клас

Безліч свят надають нам можливість порадувати своїх друзів незвичайними подарунками, зробленими своїми руками. Виготовлення сувенірів — не тільки захоплююче заняття, але й чудовий спосіб створити святковий настрій і можливість проявити свої творчі здібності. У цьому ще раз переконалися юні відвідувачі бібліотеки та вихованці підліткового клубу «Космос» освітньо - культурного центру «Дивосвіт». Гарний настрій, трохи фантазії – ось вам й валентинка «Равлик»! Подобається?
 
Завітайте до бібліотеки – будемо майструвати разом! 
 

12.02.2020

«Я та мої гроші»
Тренінг

«Гроші –дуже поганий хазяїн,
але дуже вірний і потрібний помічник!»

Ф.Бекон

Справжніми носіями економічного мислення для дитини були і завжди залишаться її батьки, які закладають певні економічні принципи. Але й батькам не завадить порада та допомога професіонала. Тому зустріч з психологом Центру у справах сім’ї та жінок виявилася дуже доречною.

Практичні вправи та створення різноманітних ситуацій дозволили  отримати відповіді на питання про мистецтво поводження з грішми,  про ставлення до грошей як до засобу, а не мети життєдіяльності,  про економічне виховання  дітей та  їх "кишенькові гроші".
А бібліотекарі згадали книги Бодо Шефер (фінансового консультанта номер один у Європі і письменника) «Пес Мані або абетка грошей» та «Кіра й таємниця бублика». Це - цікаві і корисні історії, як дітям, так і дорослим.  Бажаєте переконатися? Запрошуємо до бібліотеки!
 

07.02.2020

«Час читати!»
Голосні читання
«Лише діти знають, що шукають»
Антуан Сент-Екзюпері
 
   До Всесвітнього дня читання вголос наймолодших читачів бібліотеки чекало багато сюрпризів. Читання оповідань про природу та яскраві ілюстрації до них підштовхнули до сплеску фантазії та співавторства про неймовірні пригоди тварин.  Вікторина, від лялькових персонажів, про улюблені казки продемонструвала уважність і допитливість дітей. А як зраділи вони мультикам за сторінками відомих книжок!
 
 

    Шановні батьки, пам’ятайте: голосні читання – це найкраща форма залучення дитини до книги та розвитку мовлення! Тож чекаємо вас в бібліотеці!
 
 
 

 
 

30.01.2020

«GLOW ART… вишивки?»
Мистецька крамниця

Це мистецький витвір,
це краса і казка…»

Зустріч, у Лабораторії смаку «Space hall», з відомою українською майстринею Тетяною Протчевою здивувала та змінила уявлення учнів про сучасну українську вишивку. Та й не дивно! Бо вишиті роботи пані Тетяни «танцюють», «співають» і світяться в темряві, створюючи неповторний емоційний ефект.
А чого варті, поряд з краватками, метеликами, браслетами та торбинками з котами, вишиті картини! А вишите яйце, що внесено до Книги Рекордів України, або вишита каструля з друшляком?!
Дуже зацікавили дітей (і не тільки дівчаток) нові напрямки у мистецтві вишивки GLOW ART, DIGITALNEEDLEWORK та ПОЛІМСЕСТ. А захоплення – це вже перший крок до пізнання. Тож, - запрошуємо до бібліотеки!
 

28.01.2020

«До козацьких берегів»
Літературна подорож

Чергова зустріч з письменником Олександром Зубченком зібрала, у Лабораторії Смаку «Space hall», прихильників пригод. Незважаючи на дуже юний вік читачів, пану Олександру вдалося зацікавити аудиторію різними авторськими  таємницями, віршованою казкою «Гриць і Змієва гора», бойовою майстерністю запорожців, гуморесками. Не тільки письменник читав дітям, але й діти продемонстрували свою начитаність.
Сподіваємося, коло книголюбчиків  буде розширюватись. Бажаєте переконатися? Завітайте до бібліотеки!
 

22.01.2020

«Україна єдина!»
Історична розвідка

З нагоди Дня Соборності в бібліотеці відбулась зустріч наших читачів з головою Всеукраїнської Громадської Організації «Молодий Народний Рух» Ярославом Френчаком.
Інформативно, стисло та цікаво про важливе, відповіді на хвилюючі питання, інтерактивна вікторина та розіграш призів – час пролетів досить швидко!З такою активною молоддю майбутнє нашої країни в надійних руках!

Зі святом!
 

14.01.2020

«Хай колядки звучать
і вертепиться січень на дворі!» 

Погостини
 
       Яка приємна низка різдвяно-новорічних свят! Особливо, коли багато гостей! Ось, на Щедрий вечір, до бібліотеки завітали веселі колядники. З Маланкою та Василем, Козою та Зіркою, з піснями і танцями.
 
 

        А господарі, звичайно, і хату прибрали, і частування приготували, і себе не забули: вбралися по святковому. Навіть циганку запросили – щастя усім наворожити. 
 
 

        А щоб життя було добрим, веселим, солодким, господар з господинею та донькою, обдарували щедрівників смаколиками.
І вам хай щастить! Зі святами! 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter