Покажчики

«Природничі музеї Києва»

Шановні користувачі!
 
Вашій увазі пропонується інформаційна довідка за  проектом «Я - за природу!»

 
 

Творчі діячі Деснянського району міста Києва

Шановні користувачі!
 
Вашій увазі пропонується біобібліографічний довідник.

 

Від стародавніх бібліотек до сучасних…

Шановні користувачі!
 
Вашій увазі пропонується бібліографічний нарис «Від стародавніх бібліотек до сучасних…» за проектом ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

 

Біобібліографічний довідник «Письменники Національної Спілки письменників України Деснянського району міста Києва»

Шановні користувачі!
 
Вашій увазі пропонується біобібліографічний довідник «Письменники Національної Спілки письменників України Деснянського району міста Києва» 

Письменники-ювіляри 2016 – лауреати премії ім. Т. Шевченка

Вшановуючи видатних класиків української літератури -  ювілярів 2016 року, лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, а також з нагоди 55-річчя заснування літературної премії на честь Кобзаря складений біобібліографічний покажчик «Письменники-ювіляри 2016 – лауреати премії ім. Т. Г. Шевченка».

 
 

Соня Делоне – українська Коко Шанель (2016)

 
Бібліографічний нарис «Соня Делоне - українська Коко Шанель» підготовлений за загальносистемним проектом «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації» та до 130-річчя з дня народження відомої в світі французької художниці-графіка українського походження.

Мета видання – висвітлення матеріалів про життєвий та творчий шлях представниці напрямку арт-деко (футуризм, орфізм, симультанізм), дизайнера, модельєра, яка увійшла в історію як ключова фігура паризького авангарду XX століття і зовсім не відома в себе на батьківщині.

 
 
 

Подорож у країну дитинства (2015)

  Шановні діти!

 Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як неперевершені книги Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української літератури.
 Будучи досвідченим письменником, Всеволод Зіновійович говорив, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна, тому й став він дитячим письменником, щоб у творах повертатись у дитинство, догратись, досміятись. На його книжках виросло кілька поколінь, а твори – були визнані золотим фондом дитячої літератури.
 Вашій увазі представляємо інформаційний список літератури, присвячений видатному українському дитячому письменникові Всеволоду Зіновійовичу Нестайку.
                                                                                      ПЕРЕГЛЯНУТИ
 

Битва за Україну в художніх творах (2014)

  Події Великої Вітчизняної війни відображені в українській літературі ХХ століття глибоко й різнобічно, в усіх своїх проявах: армія й тил, партизанський рух та підпілля, героїзм та зрада, велич та драматизм Перемоги.
  Автори військової прози, як правило фронтовики, в своїх творах спираються на реальні події, на власний фронтовий досвід. Головною лінією їх творів проходить солдатська дружба, фронтове братство, труднощі похідного життя, героїзм та дезертирство.
  З нагоди 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників, в рамках проекту „Треба жити й пам’ятати” укладено рекомендаційний список „Битва за Україну в художніх творах”
 

Василь Биков - майстер воєнної прози ХХ століття (2014)

 
Бібліографічний покажчик «Василь Биков - майстер воєнної прози ХХ століття» - видання, спрямоване на висвітлення матеріалів про життя та творчість білоруського письменника з нагоди його 90-річчя від дня народження (19.06.1924) та року білоруської культури в Україні.

Книжки Василя Бикова – це безстрашна правда, пристрасна проповідь істинних людських цінностей і нетерпимість до зла - якими б благовидними масками воно не прикривалося.

Мета видання – розкрити постать письменника, який показав в своїх творах, що витоки перемоги в моральній силі народу. 
 
 
 

"Київ у полум`ї війни" (2014)

 
  Друга світова війна обернулася для Києва низкою трагічних подій, незліченими людськими втратами та матеріальними збитками.
  Пропонуємо вам відтворити події цього періоду за допомогою не тільки книг, але й кадрів фотоплівок.
  Видання підготовлене за матеріалами фондів бібліотеки за період  1970-2004 років та  інтернет - ресурсів. Використані книги та альбоми подані за алфавітом  авторів чи назв документів.    
  Сподіваємось, що інформаційна довідка стане в нагоді учням 7-11 класів, бібліотекарям та вчителям – на допомогу у підготовці  до уроків та проведенні масових заходів.
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter