|
Дитячі журнали XXI століття (Частина 1)Дитячі журнали XXI століття (Частина 1)
Вашій увазі пропонується рекомендаційний список «Дитячі журнали ХХІ століття», який відображає інформацію про дитячу періодику, яка щомісяця надходить до бібліотеки № 115. Це - „Барвінок”, „Джміль”, „Професор Крейд”, „Пізнайко”, „Стежка”, „Ухтышка”, „Малятко”, „Котя”, „Джміль” та інші, з якими дитині буде завжди весело та цікаво, бо в кожному номері багато розвивальної захоплюючої інформації, цікаві казки, вірші, оповідання, захоплюючі розповіді і легенди про народні свята і обряди в різні пори року, розмальовки, ігри, конкурси, поробки... Імениті автори наповнюють сторінки журналів лише найякіснішою літературою, де діти можуть читати як здобутки класиків української, російської та світової літератури, так і сучасні твори… Мета даного списку: познайомити читачів-учнів та керівників дитячого читання з дитячою періодикою за період з 2009 по 2011 роки, яка знаходиться в фонді бібліотеки. Пам'ятки історії та культури Черкащини (2011)Пам'ятки історії та культури Черкащини
Мета вебліографічної довідки– зібрання інформації про архітектурні памятникиЧеркащини. Збір матеріалу проведено за сайтами Інтернету. Довідка складається з трьох розділів: 1 розділ – зразки сакральної архітектури 2 розділ – замки Черкащини 3 розділ – „На батьківщину Т.Г. Шевченка” 4 розділ - пам'ятки історії та культури Черкащини 4 розділ - адреси web- сайтів Про неабиякий туристичний потенціал Черкащини свідчить кількість її природних та архітектурних пам'яток. Однак вони поки що мало відомі широкому загалу. Адже лише одиниці знають, що в області є справжній скелястий каньйон, стародавні замки, монастирі, та навіть діючий Буддійський храм. Дехто, навіть живучи по-сусідству зі "святими" місцями Шевченка, Хмельницького, Пушкіна, жодного разу там не був. Пропонуємо Вам провести невеличку екскурсію найцікавішими туристичними маршрутамиЧеркащини. Сподіваємось,
що вебліографічна довідка стане в нагоді учням та батькам для самоосвіти і
дозвілля, бібліотекарям та вчителям - на допомогу у підготовці до проведення масових заходів. Азбука здоров’я (II півріччя 2010)Азбука здоров’я (II півріччя 2010) У поточному бібліографічному списку «Азбука здоров’я» користувачі знайдуть відповіді на хвилюючі їх питання стосовно здоров’я, методів його закріплення та профілактики захворювань організму. Мета цього бібліографічного списку — донести до кожного користувача важливість збереження свого здоров'я. Пропонований список включає 45 назв статей з періодичних видань, що надійшли до фондів бібліотеки в другій половині 2010 року. Матеріал в списку згруповано за рубриками, в середині рубрики за алфавітом прізвищ авторів. Бібліографічний список розраховано на широке коло читачів.
Письменники Північної України (2011)Шашкевич Маркіян (2011)
«Маркіян Шашкевич - символ національного відродження» - біобібліографічний нарис, присвячений200-річчю від дня народження українськогописьменника, поета-зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча, речника відродження західноукраїнських земель.
Андрій Олександрович Білецький (2011)
Біобібліографічний нарис «Андрій Олександрович Білецький – поліглот, учений, педагог», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.
Мета нарису – розкрити життєвий та творчий шлях відомого українського мовознавця.
Стежкою до світла (2011)
«Стежкою до світла» - таку назву має бібліографічний список, присвячений 120-річчю від дня народження Олександра Івановича Маркуша – видатного українського письменника, перекладача, редактора, педагога, фольклориста. Мета списку - розкрити життєвий та творчий шлях одного із зачинателів нової української літератури на Закарпатті. Матеріал посібника подано за рубриками, в межах рубрик – за алфавітом прізвищ авторів та назв творів. Бібліографічний опис здійснено згідно з чинними стандартами. Джерела подано за період з 1956 -2010 рік. Дмитра Луценко (2011)Шановні друзі!
Вашій увазі пропонуємо пам’ятку, присвячену українскому поету-пісняру, Лауреату Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1976 р.), заслуженому діячу мистецтв УРСР (1974 р.), Луценко Дмитру Омеляновичу.
Василь Стефаник – Бетховен українського слова (2011)Централізована бібліотечна система Деснянського району м. Києва Центральна районна бібліотек № 141 «Василь Стефаник – Бетховен українського слова – видання спрямоване на висвітлення матеріалів про життєвий та творчий шлях талановитого українського письменника-реаліста, який увійшов в історію світової новелістики як автор правдивих соціально-психологічних новел з життя галицького селянства. Його ім'я можна поставити поряд із іменами видатних новелістів світу: Гі де Мопасана, Е. Хемінгуея, А. Чехова. Постать Василя Семеновича Стефаника урочисто відзначається на державному рівні, згідно постанови Верховної Ради України від 05. 04. 2011 року № 3196-VI. Національна премія України ім. Тараса Шевченка (2011)Централізована бібліотечна система Деснянського району м. Києва Центральна районна бібліотека № 141 відділ ДБІР Національна премія України ім. Тараса Шевченка (Шевченківська премія) — державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Національна премія встановлена для нагородження за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.
|