25.05.2023

Бібліотека №1
    До Дня слов'янської писемності і культури бібліотека № 1 запросила читачів різного віку на мовознавчу годину "Кирило і Мефодій - творці слов'янської писемності". Відвідувачі заходу поглибили знання про братів - Кирила та Мефодія, які були просвітителями, творцями азбуки, провідниками християнства, першими перекладачами богослужбових книг.
 
 
 

   Багато цікавих фактів щодо слов’янської писемності, культури, рідної мови можна дізнатися з книжкової виставки «Вивчаймо рідну мову!», яка представлена в бібліотеці.
 
 

25.05.2023

Бібліотека №119
    У День слов’янської писемності і культури працівники бібліотеки № 119 провели заняття ігрової студії «Мовні витребеньки» для учнів ЗЗСО № 207.
 
 
 
 
   Мозаїка цікавинок «Мова українська – з глибини віків», книжки про витоки української мови, літературні ігри «Малюємо словом Україну», «Народна мудрість», ребус «Мовне асорті» - юні читачі порівнювали прадавні та сучасні слова, дізнавалися про походження географічних назв нашої Батьківщини, поповнили свій словничок рідної мови.

 
 

24.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
День слов’янської писемності та культури у ЦРБ імені П. А. Загребельного минув весело та гамірно: діти завітали на урочисто свято – «Мовне намисто». Юні відвідувачі проявляли кмітливість у мовних змаганнях та випробовували свою спритність у книжкових естафетах.
Діти відгадували загадки про героїв українських народних казок, в командах працювали над мовним шифрувальником. Також маленькі розумники добирали епітети до української мови: вона у нас рідна, ласкава, багата, лагідна, солов’їна і – єдина! А ще – насолоджувалися українськими народними піснями під час тематичної руханки.
Довершенням мовного свята став оригінальний майстер-клас «Мова – серце нації», який не лише навчив дітей створювати яскраві листівки, а й допоміг їм усвідомити важливість рідної  української мови для кожного з нас. Адже слова – це намистинки, а мова – стародавнє намисто, що об’єднує українців!
 

23.05.2023

Бібліотека №1
     До Дня пам'яті жертв політичних репресій бібліотека № 1 запросила учнів школи № 277 на історичну годину "Биківнянський ліс - місце таємних поховань" із Заступником Генерального директора з наукової роботи Національного історико - меморіального заповідника "Биківнянські могили", кандидатом філологічних наук - Шептицькою Тетяною.
 
 
 
 
   Старшокласники дізнались про заснування меморіального заповідника, про розстріляних та закатованих жертв. Биківнянські могили - братські, але не безіменні, важливе місце історичної пам'яті для сучасників та майбутніх поколінь.
 

19.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Напередодні літніх канікул Інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у місті Києві завітали до ЦРБ ім. П. Загребельного з пізнавальним уроком із безпеки дорожнього руху під назвою «Безпечна дорога додому».
 
 

   Під час зустрічі дітлахи разом з поліцейськими пригадали правила дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах.
 
 

   Ознайомили учнів з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями, з дорожніми знаками для пішоходів, виконали цікаві інтерактивні завдання.
Діти із задоволенням спілкувалися із правоохоронцями та отримали корисні знання.

 
 

19.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують День пам’яті жертв політичних репресій. Цього року користувачі ЦРБ ім. П. Загребельного отримали унікальну можливість перегорнути сторінку трагічної історії України разом із науковим співробітником Національного історико-меморіального  заповідника «Биківнянські могили» Миколою Бривко.
 
 
 

Як радянська влада реалізовувала політику масового терору щодо своїх громадян, хто з діячів української культури був закопаний енкаведистами під Биківнянськими соснами; що можна прочитати в архівно-кримінальних справах репресованих, а які сторінки залишаються загадками – лекція «Биківня – територія пам’яті» нікого не залишить байдужим.
Кожен повинен знати!

 
 

18.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    У міжнародний День вишиванки діти в барвистих сорочках завітали до ЦРБ ім. П. А. Загребельного на cвято.
 
 

   Маленькі розумники довідалися про всі тонкощі традиції вишивання сорочок, корені якої сягають сивої давнини й зрозуміли важливість національного одягу для кожного з нас.
 
 
 
 
    Етнографічний майстер-клас та поєднання сучасних технологій з народними звичаями зробили свято для дітей просто незабутнім!
 
 
 
 
   Також юні відвідувачі грали в інтерактивні ігри та ігри на кмітливість, брали участь в конкурсах та виконували творчі завдання.

 

Тішимося тим, що тепер кожен з них розуміє важливість  барвистої сорочки та має бажання одягати її не тільки в свято!

 
 

18.05.2023

Бібліотека №119
 
У Всесвітній день вишиванки дошкільнята з особливими освітніми потребами були запрошені до бібліотеки № 119 на народознавчу мандрівку «Вишивана Україна».
Вірші про нашу Батьківщину, відеосюжет «Легенди про вишиванку», майстер клас «Візерунки вишиванки – діткам на добро» - маленькі читачі, одягнені у національне українське вбрання, створювали святкові поробки з неповторними кольоровими орнаментами, які стануть для дітей оберегом родинного затишку та мирного життя.
 

17.05.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Сьогодні учні школи № 207 і колектив бібліотеки ім. С. Олійника зібрались разом, щоб вшанувати і поговорити про один з найважливіших символів нашої країни - українську вишиванку. Бібліотекарки представили книги про традиції, обряди та розкрили символічний зміст орнаментів на українських вишиванках. Завершили подію майстер-класом з малювання своїх власних орнаментів на паперових вишиванках.
День української вишиванки відкрив магію рукоділля, культурного спадку та становлення вишивання справжнім національним надбанням українців.
 

17.05.2023

Бібліотека №119
 
З нагоди Міжнародного дня музеїв відвідувачі бібліотеки № 119 для дітей здійснили віртуальну мистецьку мандрівку «Культурна спадщина, яку ми захищаємо. Музеї Києва».
Мультимедійна презентація «Подорож музеями Києва», інтерактивна розмова «Твої улюблені музеї столиці», філворд-вікторина «Музеєзнавець» - юні читачі долучилися до історичних, художніх, літературних, природничих колекцій нашої столиці; дізналися, як відновлюються  культурні заклади Києва, що постраждали від ворожих обстрілів, які музеї можна відвідати під час воєнного стану.
 

15.05.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника завітала до учнів школи № 147 з нагоди Міжнародного дня спільного життя. Цей день є свідком боротьби за рівність, в тому числі, за рівність прав жінок та чоловіків. У рамках проєкту "Жіночий вимір перемоги" обговорили з молоддю питання гендерної рівності та необхідності продовжувати боротись за справедливість для всіх. Підняли проблеми стереотипних уявлень про ролі статей, проблему насильства та приклади сучасних сильних жіночих образів. На завершення було проведено молодіжний конкурс "marshmallow challenge", який сприяє розвитку командної роботи та співпраці учасників.

 

Відео

 
Ейнштейн
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter