27.03.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
27 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день театру. Для любителів театрального мистецтва в бібліотеці ім. С. Олійника була оформлена фотозона – вітальня Хельмерів з п’єси відомого норвежського драматурга, поета та публіциста Генріка Ібсена «Ляльковий дім».
 
У п’єсі аналізується ставлення до проблеми становища жінки в суспільстві наприкінці 19 століття. Автор наголошує на гендерній проблематиці – неможливості самореалізації, відсутності свободи вибору, залежності від волі батьків, чоловіка, громадської думки. Отже, театр Ібсена в наш час, на початку третього тисячоліття, знову стає актуальним.
Символічно, що вивчення п’єси «Ляльковий дім» припадає на 195-річчя дня народження драматурга. Молодь приймала участь в імпровізованому театрі фінальної сцени та обговоренні вистави для допомоги іншим у вивченні цієї складної п’єси за шкільною програмою. Користувачі бібліотеки мали чудову можливість відчути себе справжніми акторами та зробити незабутні світлини.

 
 

23.03.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
У ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась лекція «Імена, викреслені з афіш. Діячі театру і кіно у Биківнянському мартирологу» присвячена культурним митцям епохи Розстріляного Відродження.
Керівниця науково-дослідного відділу Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» розповіла про долі талановитих людей, котрі зробили величезний внесок у розвиток української культури в 20-30-х роках ХХ ст. У цей період відбулося ламання радянською владою українського театру, що розвивався у європейському руслі. Висловлюємо щирі слова подяки працівникам заповідника «Биківнянські могили» за співпрацю.
 

22.03.2023

Бібліотека №119
 
Всеукраїнський тиждень дитячого читання для читачів бібліотеки № 119 розпочали «Авторські читання» за участі відомої письменниці, мовознавиці Лесі Мовчун.
Щире спілкування з авторкою, презентація її нових творів, участь у мовних вікторинах та головомовках з журналів «Крилаті», де Леся Мовчун працює головним редактором, автограф-сесія та спільна світлина на пам’ять - зустріч ознайомила дітей з творчістю письменниці, залучила їх до читання, до цікавинок української мови та показала, яку важливу роль відіграє книга у житті людини.
 

21.03.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
   У Міжнародний день лісів гостями бібліотеки ім. С. Олійника стали учні школи № 147, які принесли малюнки на конкурс «Захисники планети», підготували вірші про пернатих.
 
 

   Бібліотекарі провели бесіду, ознайомили з цікавими книжками про види птахів, спосіб їх життя та про те, яку користь вони приносять лісу. Зробили різнокольорові пташки – закладки у техніці оригамі, а батьки власноруч виготовили годівнички та разом з дітками розмістили їх на вулиці, де продовжувалась наша зустріч.
 
 

   Спільна праця, спільна ідея та бажання зберегти ліси, об’єднала всіх та навчила дбати про наше майбутнє у нашій непереможній, вільній Україні.

 
 

20.03.2023

Бібліотека №1
  До Міжнародного дня щастя бібліотека № 1 запросила читачів Волонтерського центру "Перший спалах" на естет-шоу "Подаруй мені щастя".
 
 

  Присутні ознайомилися з виставкою - вернісаж "В очікуванні радісних емоцій" та слухали твори про щастя українських поетів та поеток. З поглядом на наш унікальний рецепт щастя познайомила книга Ірини Мацко "Секрети українського щастя". Як отримувати радість від життя надала поради книга Джеймі Кет Каллан "Бонжур, щастя!".
Українці споконвіку були щасливою нацією і вміли триматись разом!
 
 

14.03.2023

Бібліотека №119
    Метелики – найпрекрасніший витвір живої природи. І коли, як не в День метелика, є нагода більше дізнатися про ці дивовижні створіння. Тож заняття творчої майстерні «Мисли кольорово!» у бібліотеці № 119 було присвячене саме метеликам.
 
 

   Література про метеликів, яку підібрали бібліотекарі, хвилинки-цікавинки «А чи ви знаєте, що метелики…», пізнавальна відеопрезентація «Живі квіти - метелики», майстер клас «Різнобарвні метелики» - атмосфера у бібліотеці була така ж емоційно яскрава, як і різнокольорові крилаті комашки.
 
 

    Безліч запитань, які виникли у читачів і на які вони з бібліотекарями шукали відповіді, стали дуже доречними цього дня, адже 14 березня відзначається також Міжнародний день задавання питань. Одже не втомлюємося відкривати для себе захопливий світ природи, а створені власноруч метелики нехай принесуть дітям тільки позитив, радість і щастя, попри війну та повітряні тривоги.


 
 

14.03.2023

Бібліотека №1
 
До Дня Добровольця у Волонтерському центрі "Перший спалах" для читачів бібліотеки № 1 відбувся патріотичний концерт "Той, хто пройшов крізь вогонь". Дмитро Лінартович доброволець, український актор театру, поет, музикант виступив з літературно - музичною композицією.
Автор співав полум'яні пісні під гітару, розповідав цікаві епізоди довоєнного життя; про мужність, незламність, стійкість побратимів на передовій.
 
Здолати нас неможливо! Разом до ПЕРЕМОГИ!
 

13.03.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Напередодні Дня добровольця юні читачі зустрілися в бібліотеці П. Загребельного, щоб познайомитися з історіями сучасних бійців, які служать в Збройних Силах України.


Героями нашої зустрічі стали реальні чоловіки зі своїми мріями, долями і своїм призначенням у рідній професії. Ми згадували фотографа Миколу Заварика та поета Ігоря Мисяка, дивилися роботи режисера Богдана Браги та Ореста Гелитовича, читали вірші і листи наших Захисників. Діти із великим захопленням та вдячністю виготовили листівки для наших Добровольців.
Сьогодні вони мужньо стали на захист України, української нації, української культури та спадщини.
 

13.03.2023

Бібліотека №1
 
Бібліотека №1 та читачі Волонтерського центру "Перший спалах" взяли участь у психологічному тренінгу "Як подолати тривожність під час війни?", який провела психологиня Юлія Любшина. Бібліотекарка ознайомила учасників тренінгу з літературою, яка радить як проживати і відпускати свої емоції аби залишатись у ресурсі.
Психологиня провела тестування та надала практичні поради, як зберегти та підтримувати емоційний стан під час війни. Вивчайте психологію - вона допомагає краще пізнати себе, зрозуміти причини переживань і вміння справлятись із ними!
 
 

12.03.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
На презентацію  книги "30 нарисів археологічних досліджень Києво-Печерської лаври" ЦРБ ім. П. Загребельного зібрала повну залу читачів та дослідників історії України.
Упорядник видання Сергій Тараненко розповів про найвизначніші археологічні дослідження та найцікавіші знахідки зроблені за роки Незалежності України на території Національного заповідника.
Дякуємо Сергію Тараненко (завідувачу науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра») за цікаву пізнавальну зустріч та подаровані книги бібліотеці.
 

10.03.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
   Ці весняні дні в бібліотеці ім. С. Олійника пов’язані з іменем Тараса Шевченка, його талантом, його духом та любов’ю до України. Його знають у світі, як митця слова, однак, варто все більше розповідати про його художню творчість, адже, його поезія та живопис – тісно пов’язані між собою.
 
 
 

  У бібліотеці пройшла літературно-мистецька година для читачів молодшого віку, які дізналися про талант художника, цікаві факти біографії, читали вірші, співали пісні, малювали та розмальовували ілюстрації до творів письменника.

 
 

Відео

 
Міжнародний день сім"ї
 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter