29.11.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«А у нас в бібліотеці – Чаклун!»
День улюбленого письменника
 
    Уявляєте? До бібліотеки, у літературну вітальню «Автограф», завітав Чаклун! Відомого дитячого письменника та чудового оповідача Олега Чаклуна дуже полюбляють наші читачі. Тому протягом усього дня «Кімната казок» гомоніла дитячими голосами та веселими розмовами.
 
 
 

    А скільки яскравих книжок, цікавих історій приніс з собою гість! Мікроботи, роботи Веселки, навіть «Банку варення». Навіть дорослі згадали «Книга року BBC-2017» - «Піраміду Синтії».
 
 
 

    Фонтан емоцій, фото на пам’ять та книжки з автографом справжнісінького Чаклуна – що може бути краще?

 
 

28.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Закохана в Україну»
Година спілкування
   
      Напередодні  60-річчя відомої сучасної  української письменниці, лауреата Національної  премії України ім. Т. Шевченка  Марії Матіос,  яка входить до сотні найвпливовіших жінок України  та  до п’ятірки письменників, яких читають і знають в Україні, в бібліотеку завітали шанувальники її творчості.
      Факти життя  пані Марії не є таємницею, присутні мали нагоду ще раз пройтися життєвим шляхом письменниці, пізнати епізоди її біографії.  Адже, талант не сховати і перші свої вірші вона надрукувала в дуже  юному віці. Творчі здобутки української майстрині слова неможливо швидко перегорнути, їх проживають душею і серцем.
 
 

    Наші читачі розповіли про улюблені книги славетної письменниці, які проникають в таємниці  людської психіки, кожна з  яких – це органічне поєднання сюжету  і потоку  свідомості. 
 

27.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Філософія та іронія Андрія Костюченка»
Вечір-автограф
 
     В Галереї мистецтв відбувся авторський вечір Андрія Костюченка, київського письменника, поета, журналіста, сценариста, гумориста.
    Письменник ознайомив слухачів із своєю багатогранною творчістю. Вірші його іронічні, легкі і водночас філософські. Проза лаконічна, схожа на замальовки звичайного буденного життя, сповненого і глибоких драм, і невимушеного гумору.
 
 
 

    Новим для знавців творчості Андрія Костюченка є його історичні та краєзнавчі дописи для журналу «Історія. Новий погляд».
     Під час своїх виступів письменник просив не супроводжувати читання його творів аплодисментами, але аудиторія не дослухалась до його порад.  Бурхливі оплески учасників стали найкращим визнанням  таланту Андрія Костюченка.


 
 

26.11.2019

Бібліотека №119
«Твори добро, бо ти людина!»
Флешмоб

Добро починається з тебе. Ти сам можеш творити добрі справи. Адже добро живе у серці кожного, його потрібно лише віднайти. Ось і бібліотека вирушила на пошук доброти і толерантності стежками Лісового масиву, щоб долучити юних мешканців до різних проявів доброти.

У дитячих садочках малята залюбки слухали повчальні казочки та разом із бібліотекарями годували пташок, яким зараз дуже важко знайти їжу.

Старшокласники охоче саджали дерева та прибирали сухе листя. А література про толерантність, запропонована бібліотекарями, нагадала підліткам про доброту у стосунках між людьми.
Не залишилися поза увагою і молодші школярі: вони отримали для читання книжечки, що вчать щирості, порядності, чуйності, милосердю.

Також небайдужі читачі відгукнулися на заклик допомогти безпритульним тваринам і приносили до бібліотеки їжу та іграшки для друзів наших менших, які бібліотекарі передали волонтерам.
Тож акція тривалістю у два тижні, з нагоди Дня доброти і Дня толерантності, була покликана посіяти зерна добра у дитячих душах та нагадати про те, як важливо любити світ, що нас оточує!
 

25.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Світ без насильства»
Інтерактивне заняття

Сьогодні, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, в бібліотеці, в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом», пройшло інтерактивне заняття, на якому  всі присутні  за допомогою мозкового штурму мали можливість висловитись і бути почутими.

Бібліотекар зауважила, що насильство  щодо жінок є, мабуть, найганебнішим порушенням прав людини і найбільш поширеним.  До тих пір поки воно триває, ми не можемо стверджувати, що відбувається реальний прогрес на шляху до рівності, розвитку та миру.
Юні користувачі за допомогою імпровізації спробували показати своє ставлення до цієї серйозної проблеми, вони ділились думками та обмінювались знаннями та своїм особистим досвідом, а також працювали разом в парах  для пошуку відповідних рішень.
Бібліотека і надалі буде  здійснювати гендерну просвіту для засвоєння основ гендерної рівності, з метою формування особистості, яка і поважає себе та інших.

Висловлюємо щиру подяку гендерному інформаційно-аналітичному центру «Крона», за тематичну допомогу в проведенні цього заходу.
 

24.11.2019

Бібліотека №119
Урок фінансової грамотності

Що таке податкова знижка? Хто має право на її одержання? У яких випадках? Відповіді на ці питання отримали батьки читачів бібліотеки на зустрічі із незалежним фінансовим експертом Мариною Довнич.

Відвідувачі дізналися про те, яким чином можна отримати гроші від держави, як діє право на податкову знижку, як правильно заповнювати електронну декларацію, створити електронний підпис. Найактуальнішим питанням для батьків стало відшкодування коштів за навчання дитини. Для сім’ї ж переселенців із тимчасово окупованих територій стала дуже корисною інформація про можливість повернення частини витрат за оренду житла.
Сподіваємось, що зацікавлені батьки дослухаються до компетентних порад, що надала пані Марина, та і надалі будуть відвідувати такі пізнавальні зустрічі у бібліотеці.
 

22.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Розгойдані дзвони пам’яті»
Вернісаж
 
     Як і в усій Україні, в Галереї мистецтв горіла свічка пам’яті жертв голодоморів. Народний художник України Валерій Франчук презентував серію живописних робіт та скульптур, об’єднаних назвою «Розгойдані дзвони пам’яті». Надзвичайно складна тема для будь-якого митця. Чи  можливо передати фарбою, лінією, кольором жах смерті мільйонів невинно убієнних?
 
 
 

    Валерій Франчук запропонував відвідувачам Галереї мистецтв переглянути  фрагмент із документального фільму, в якому його старенька мама розповідає про своїх односельчан, які навічно залишились в тих страшних 1932-1933 роках. Митець в своїх роботах-притчах не зображує смерть, а відтворює тіні, силуети - примарні й безіменні, але вічні й нетлінні, мов янголи, мов людські душі.
 
 
 
 
    Надзвичайно органічно поєдналась з виставкою Валерія Франчука експозиція робіт чудової, віртуозної художниці з Ужгорода Лесі Улибіної під назвою «Паперова пластика». Майже неймовірним здається, що такий звичайний і звичний матеріал, як папір, може перетворюватися в химерні, але абсолютно гармонійні й довершені просторові форми.
      Vita brevis, аrs longa! Життя коротке, мистецтво вічне!
             Ласкаво просимо до Галереї мистецтв!


 
 

22.11.2019

Бібліотека №115
«Вовк запитує в діток: я з яких прийшов казок?»
Казкове рандеву

     Як гадаєте, чи може дружити вовк з іншими тваринами? У казці — безперечно! У подорож цією казковою країною вирушили учні 2 класу ЗЗСО № 249.
    До малюків завітали герої їх улюблених казок «Рукавичка», «Лисичка сестричка і вовк - панібрат», «Червона шапочка», «Вовк  та семеро козенят» та інші. Веселі та повчальні історії про дружбу, взаємодопомогу, але, водночас, і про хитрість та підступність, викликали у маленьких слухачів бурхливі емоції.
 
 
 

    Діти активно обговорювали пригоди, перевтілювались у героїв улюблених казок та залюбки брали читати книжки.


 
 

22.11.2019

Бібліотека №119
«Стильні прикраси для дівчат»
Майстер клас

Кожна дівчинка хоче бути модною та стильною. А допомогти у цьому можуть… бібліотекарі. Саме до порад бібліотекарки пані Олени дослухалися відвідувачки гуртка «Творчість юних», коли створювали яскраві квіткові прикраси.
Юні майстрині із задоволенням поринули у творчу атмосферу та із натхненням працювали над своїми витворами. Колоритна заколка для волосся, браслетик, розкішна брошка – такі чудові аксесуари отримали рукодільниці у результаті своїх старань. Власноруч виготовлені прикраси будуть і надалі радувати дівчаток та додавати жіночого шарму модницям.
 

21.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Що ж ми за народ такий…»
Літературно-патріотичний вечір

«Майдан продемонстрував світу,
що Україна готова битися за Незалежність»

Володимир Яворівський

Події останніх десятиліть залишили глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Оглядаючись назад ми усвідомлюємо, що ці події змінили життя не лише нашої країни, а й світу загалом.

В Галереї мистецтв відбувся літературно-патріотичний вечір, присвячений Дню Гідності та Свободи, що відзначається в Україні 21 листопада. В заході взяв участь відомий український письменник, лауреат Державної  премії ім. Т. Г. Шевченка, пристрасний публіцист та активний громадсько-політичний діяч Володимир Олександрович Яворівський, людина, якій гостро болить доля України та кожного українця.
Як учасник Революції Гідності, письменник висловив свої думки стосовно тих суспільно-політичних, економічних та культурних процесів, які відбуваються в Україні в період «Помайдання».
Особливо зацікавила присутніх на заході літературна діяльність Володимира Яворівського за останні роки. На численні прохання читачів письменник натхненно прочитав уривки із свого історичного роману «У мене вечеряв Ісус» про княгиню Ольгу та ознайомив присутніх з романом «Автопортрет з уяви» про трагічну та дивовижну долю Катерини Білокур.

На згадку про творчу зустріч Володимир Яворівський з радістю подарував читачам бібліотеки видання своїх романів, публіцистичних творів з автографами автора.
 

21.11.2019

Бібліотека №115
«Фотографуватися у бібліотеці – круто!»
Фотосесія

Сучасна бібліотека – це простір для спілкування та реалізації креативних ідей! Ось чому в учнів 4 класу ЗЗСО № 250 виникла ідея сфотографуватися на випускний альбом саме у бібліотеці.
Для яскравої фотосесії бібліотекарі запропонували книги, журнали, бібліотечні стелажі, каталоги та багато іншого. Професійний фотограф жваво знімав дітей на групові та індивідуальні портретні фото. Юні моделі виглядали чарівно на фоні бібліотечного інтер’єру, з книгою в руках!
 

Відео

 .
 Всесвітній день дитини.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter