21.11.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«У Революції Гідності – доля народу»
Патріотичний вечір
за проєктом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!»
 
                                                                   «Народ мій є! Народ мій завжди буде!
                                                                 Ніхто не перекреслить мій народ!»

                                                                                              Василь Симоненко

 
        У ці дні вся Україна відзначає День гідності і свободи, згадує і схиляє голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися і віддали життя за Україну. Щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв, згадати події на Майдані, до нашої бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 218 та представник  депутата Київської міської ради Михайла Буділова,  учасник Євромайдану Павло Тихонівський.
        Розпочався захід для гостей з розповіді учасника Євромайдану Павла Тихонівського  про Революцію Гідності та перегляду мультимедійного матеріалу «Революція гідності» та «Небесна сотня. Юні ангели». Школярі до сліз були зворушені  трагічними  подіями Майдану, які увійшли у героїчні сторінки історії українського народу. 
     Шануймо подвиг Героїв Майдану! Саме такі люди розкривають нам очі, змушують подивитись на життя зовсім по-іншому.Своїм прикладом показують як треба любити Україну та свій народ.
 

20.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Загублена в джунглях. Цивілізація майя»
Мистецька година

    В ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулася мистецька година для учнів  10 класу ЗЗСО № 249. Мова йшла про одну з найдревніших цивілізацій Месоамерики - Майя, яка відома своєю розвиненою писемністю, вражаючими досягненнями в мистецтві, астрономії та архітектурі.
    Учнів особливо вразили барельєфи, на яких зображені ритуальні дійства древніх майя, які проводили правителі. А також цікавою була розповідь про місто Паленке, де була віднайдена мексиканським археологом Альберто Рус Луільє незаймана гробниця правителя Пакаля.
    Приклади скульптури і тих фресок, які збереглися у місті Бонампак добре ілюструють, що мистецтво давньої цивілізації майя досягло свого розквіту саме під час класичного періоду.
Запрошуємо всіх охочих до бібліотеки та Галереї мистецтв!
Вивчаймо культуру та мистецтво разом!


 
 

20.11.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Прогноз погоди від Наталки Діденко»
Зустріч з метеорологом
«Мода не в моді -
     все підпорядковується погоді!» 
 
 
   Уважно слідкуючи за датами екологічного календаря, юні любителі природи не могли залишити поза увагою День метеоролога.
    Дізнатись, як створюється прогноз, чи може він бути довгостроковим, чи впливає щось на погоду та багато іншого допомогла одна з відомих погодних експертів  України Наталка Діденко.
    Пані Наталка виявилася чудовим розповідачем. І не тільки про погоду, але й про книжки та читання, про свої захоплення, про улюбенного кота.

    Селфі на згадку, багато питань та цікавих відповідей, квіти та привітання з професійним святом, участь у зйомках телевізійного сюжету каналу «Еспресо ТВ»….
І вкотре усі переконалися: в бібліотеці завжди гарна погода!
 

19.11.2019

Бібліотека №119
«Незвичайна країна Мумі-тролів»
Медіамандрівка

«Кожна дитяча книжка має містити в собі стежку,
перед якою дорослі зупиняються, а дитина йде далі.»

Туве Янссон

Чарівний світ казкових героїв дитячої фінської письменниці та художниці Туве Янссон відкрили для себе вихованці ліцейної групи ДНЗ № 176, які здійснили у бібліотеці подорож країною Мумі-тролів (за проєктом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
Дітки залюбки знайомилися із таємничими казковими створіннями: слухали уривки із повісті-казки про чудернацьких тваринок, переглядали веселий мультик про цю милу, кумедну родину, обговорювали із бібліотекарями уподобаних персонажів.
А виявити свої враження, творчі здібності, старанність та фантазію дошкільнята змогли, коли малювали головних героїв. Усі маленькі художники за свої таланти отримали від бібліотеки нагороду – книжечки коміксів «Джунглі в Долині Мумі-тролів» з ілюстраціями авторки, щоб  вдома, разом із батьками, продовжити захопливу подорож. Втім, і бібліотека не залишилася без подарунків: дітки разом із вихователями подарували їй цікаві книжки, які сподобаються юним читачам  та заохотять їх до читання.
 

19.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Гегемонія чоловіків: від теорії до практики»
Диспут
   
    Сьогодні,  в Міжнародний день чоловіків, в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом», в бібліотеці відбувся диспут про чоловіків і для чоловіків.
    Нагадавши  історію свята, бібліотекар,  разом з присутніми юнаками  з’ясовували, що ж таке гегемонія чоловіків і що означає бути справжнім чоловіком.  Адже в  Україні, як і в цілому світі, є  Національна мережа  чоловіків-лідерів проти насильства, які об’єднались для привернення уваги суспільства та подолання цього ганебного явища.
   В ході дискусії учасники обмінялись  думками, ідеями та знаннями.  Чим гендерні стереотипи шкідливі чоловікам та хлопцям? Як вони заважають в житті?  Яким має бути «новий» чоловік? Та що для кожного дала ця дискусія? Що кожен взяв для себе? Відповіді на ці питання  стали ключовими моментами   заходу.
 

15.11.2019

Бібліотека №115
«Осінній лев»
Майстер клас

Чи бачили ви коли-небудь «осіннього лева»? Учні 2 класу ЗЗСО № 249 познайомилися з ним у Галереї мистецтв.

За допомогою природних матеріалів (осінніх листочків) діти створили неповторні портрети царя звірів. Бурхливий фонтан фантазії та творче натхнення допомогли маленьким майстрам у роботі. У когось лев вийшов добрим, у когось - трошки злим, а у когось - мудрим, але всі роботи вийшли яскравими, сонячними та теплими.
Також привернула увагу до себе і невеличка викладка книжок про тварин, за допомогою якої діти дізналися про різних тварин світу.
 

14.11.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Толерантність у середовищі підлітків»
Тренінг

Напередодні Міжнародного дня толерантності у бібліотеці пройшов тренінг,за проєктом «Бібліотека як освітній простір», на який завітали учні ЗЗСО № 218 та працівники Центру у справах сім’ї та жінок  Деснянського району.
Гостей очікували багато цікавого. Після знайомства з історією свята, із  школярами спілкувалася директор Центру у справах сім’ї та жінок Бачек Тетяна Леонтіївна. Під час  інтерактивного заняття усі учасники прийшли до висновку, що толерантність вважається ознакою хорошого виховання, високого духовного та інтелектуального розвитку.
Підводячи підсумки можна сказати, що у кожному колективі потрібно створювати толерантне середовище, намагатися дотримуватись злагоди і взаємопорозуміння. А оскільки клас - це не тільки колектив, а й своєрідна маленька родина, то в ній має завжди панувати повага, терпимість та відсутність агресії.
 

13.11.2019

Бібліотека №115
«Культура стародавнього Єгипту»
Мистецька година

З метою розширення кругозору учнів 10 класу ЗЗСО № 249у вивченні історії Єгипту, в Галереї мистецтв пройшов цікавий захід з мистецтвознавства.
Продивовижні пам'ятники єгипетської архітектури царських поховань, монументальні скульптури, живопис та мистецтво дізналися учні з розповіді мистецтвознавця Ірини Тимошенко. А найбільші враження на учасників справила епоха правління фараона Ехнатона та його дружини Нефертіті.
 

13.11.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«А він – такий!»
Урок етики

    Напередодні Міжнародного дня толерантності, юні чомусики вирішили з’ясувати: що ж це таке, толерантність?
    І, звичайно, вирушили до бібліотеки, де в ігровій формі, на прикладах з книжок, відкрили для себе багато цікавого.
 
 

    Спробували виявити риси характеру лялькових персонажів, згадали негативні ситуації, у які потрапили деякі казкові герої (Дюймовочка, Гидке каченя…)
 
 

    Не залишили без уваги і слова в української мові, яки мають безпосереднє відношення до толерантності – терпіння, повага, підтримка, милосердя, чуйність, співчуття, любов, розуміння тощо.
Все зрозуміло! Тож будьмо толерантними!

 

13.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Сила доброго сміху Остапа Вишні»
Гумористична година

                                     «Він світився, як сонце, до нього люди тяглися, як до сонця.
                                        Він умів гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники».
                                               М. Рильський

      Велика сила гумору зібрала сьогодні  в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного учасників заходу, присвяченого класику української сатиричної прози Остапу Вишні.
     Веселі гуморески, донині актуальні усмішки (саме Остап Вишня є засновником цього нового жанру в літературі) створили невимушену атмосферу та чудовий настрій всім учасникам заходу.
 
 
 

    Цікаві факти про біографію письменника, про його мрії та захоплення містили уривки з фільмів «Із життя Остапа Вишня», «Зроблено в Україні. Остап Вишня», «Ні пуха, ні пера!» та інші., а мультимедійна презентація «Життя – це сміх» органічно доповнила інформаційний відеоряд про великого українського пересмішника.
    Сміх житиме завжди, як завжди житиме  в наших серцях один із його майстрів – Остап Вишня! 
      Захід було проведено до 130-річчя від дня народження письменника-гумориста.
 
 

12.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Толерантність в нашому житті »
Година спілкування

    Напередодні Міжнародного  дня  толерантності,  в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом»,  в бібліотеці  вчилися поважати права інших бути такими, яким вони є.
     Психолог Центру у справах сім’ї та жінок розповіла школярам про толерантність та її прояви.
 
 
 

      В ігровій формі діти вчились усвідомлювати цінність кожної людини, соціальної групи, нації. Зрозуміли, як стереотипи впливають на взаємовідносини,  та на своєму прикладі показали модель толерантних відносин.
      Адже толерантність в житті людини - потужний інструмент досягнення психологічного спокою і щастя.



 
 

Відео

 
День захисту дітей
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter