Покажчики
Українські жінки – письменниці ХІХ – початку ХХ століття Наш бібліографічний покажчик складено на основі періодичних, довідкових видань та літератури, яка знаходиться в фондах центральної бібліотеки №141 Деснянського району м. Києва.
Письменники Східної України (2012)Бібліографічний покажчик „Письменники Східної України”, підгот ![]() Мета видання – висвітлення матеріалів про життя та творчість майстрів художнього слова Східної України 19-21 століття. Матеріали подані за місцем народження літераторів та згруповані за трьома місцевостями: Донеччина, Луганщина, Харківщина. Матеріал подано за період з 1908 по 2011 рік. Відбір матеріалу закінчено в лютому 2012 року. Покажчик розрахований на бібліотечних фахівців, студентів, учнів та широке коло читачів, які хочуть ближче познайомитися з літературними здобутками письменників Східної України. Азбука здоров’я (I півріччя 2011)Азбука здоров’я (I півріччя 2011) У поточному бібліографічному списку «Азбука здоров’я» користувачі знайдуть відповіді на хвилюючі їх питання стосовно здоров’я, методів його закріплення та профілактики захворювань організму. Мета цього бібліографічного списку — донести до кожного користувача важливість збереження свого здоров'я. Пропонований список включає 49 назв статей з періодичних видань, що надійшли до фондів бібліотеки в першій половині 2011 року. Матеріал в списку згруповано за рубриками, в середині рубрики за алфавітом прізвищ авторів. Бібліографічний список розраховано на широке коло читачів.
Пам'ятки історії та культури Черкащини (2011)Пам'ятки історії та культури Черкащини
Мета вебліографічної довідки– зібрання інформації про архітектурні памятникиЧеркащини. Збір матеріалу проведено за сайтами Інтернету. Довідка складається з трьох розділів: 1 розділ – зразки сакральної архітектури 2 розділ – замки Черкащини 3 розділ – „На батьківщину Т.Г. Шевченка” 4 розділ - пам'ятки історії та культури Черкащини 4 розділ - адреси web- сайтів Про неабиякий туристичний потенціал Черкащини свідчить кількість її природних та архітектурних пам'яток. Однак вони поки що мало відомі широкому загалу. Адже лише одиниці знають, що в області є справжній скелястий каньйон, стародавні замки, монастирі, та навіть діючий Буддійський храм. Дехто, навіть живучи по-сусідству зі "святими" місцями Шевченка, Хмельницького, Пушкіна, жодного разу там не був. Пропонуємо Вам провести невеличку екскурсію найцікавішими туристичними маршрутамиЧеркащини. Сподіваємось,
що вебліографічна довідка стане в нагоді учням та батькам для самоосвіти і
дозвілля, бібліотекарям та вчителям - на допомогу у підготовці до проведення масових заходів. Письменники Північної України (2011)Шашкевич Маркіян (2011)
Андрій Олександрович Білецький (2011)
Біобібліографічний нарис «Андрій Олександрович Білецький – поліглот, учений, педагог», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.
Мета нарису – розкрити життєвий та творчий шлях відомого українського мовознавця.
Дмитра Луценко (2011)Шановні друзі!
Вашій увазі пропонуємо пам’ятку, присвячену українскому поету-пісняру, Лауреату Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1976 р.), заслуженому діячу мистецтв УРСР (1974 р.), Луценко Дмитру Омеляновичу.
Василь Стефаник – Бетховен українського слова (2011)Централізована бібліотечна система Деснянського району м. Києва Центральна районна бібліотек № 141 «Василь Стефаник – Бетховен українського слова – видання спрямоване на висвітлення матеріалів про життєвий та творчий шлях талановитого українського письменника-реаліста, який увійшов в історію світової новелістики як автор правдивих соціально-психологічних новел з життя галицького селянства. Його ім'я можна поставити поряд із іменами видатних новелістів світу: Гі де Мопасана, Е. Хемінгуея, А. Чехова. Постать Василя Семеновича Стефаника урочисто відзначається на державному рівні, згідно постанови Верховної Ради України від 05. 04. 2011 року № 3196-VI. Життя заради світла і добра (2011)
Шановні користувачі! Вашій увазі пропонується біобібліографічний нарис Життя заради світла і добра (до 170–річчя від дня народження Христини Данилівни Алчевської) (1841-1920) Біобібліографічний нарис «Життя заради світла і добра» — видання, спрямоване на висвітлення матеріалів про життя та діяльність видатного педагога й просвітителя Христини Данилівни Алчевської та приурочене до проголошення 2011 року — роком освіти й інформаційного суспільства, згідно указу Президента України від 30.09.2010 року.
|