07.06.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Кодекс правильних батьків»
Тренінг - клас

Чергова зустріч, у рамках тренінг-класу «Гармонія», зібрала в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей батьків та вчителів. А трапилося це, як резонансний відгук на попередній однойменний тренінг зі старшокласниками про особливості родинних стосунків. І це не випадково, бо психологія дитячо-батьківських відносин цікава усім. За допомогою соціального педагога та психолога  Центру у справах сім’ї та жінок Овсієнко Наталії Федорівни вдалося досягти високої ступені емоційного включення та активної позиції учасників. А оскільки присутні виявилися дуже освіченими у питаннях виховання, тренінг було спрямовано не стільки на розвиток компетентності в спілкуванні батьків та дітей, скільки на подолання невміння або небажання відійти від заздалегідь прописаної, "затвердженої" ролі.
Велику допомогу у цьому зіграли книги, ретельно підібрані бібліотекарями. Висновки кожен зробив для себе сам, але головне – одне на всіх: «Чимало можна домогтися строгістю, багато чого - любов'ю, але найбільше - знанням справи і справедливістю», як зазначив Й. Гете.
 

07.06.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Все, чого душа запрагне, я створю!»

Чудова виставка творчих доробок дітей з Центру соціально-психологічної реабілітації, що експонується у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, завжди привертає увагу усіх відвідувачів.
 Вихованці Центру - не тільки часті гості бібліотеки, але й учасники багатьох її заходів. Найулюбленіші з них – майстер – класи. Саме вони дають можливість не тільки продемонструвати свої здібності та повчитися у інших, але, насамперед, дають чудову можливість для спілкування.
 

07.06.2017

Бібліотека №119
Знай, люби, бережи!
Екологічна подорож

«Люби природу не як символ душі своєї.
Люби природу не для себе, люби для неї.»

М. Рильський

Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю викликає спілкування з природою. Шепіт зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах і розмаїття квітів – усе це завжди зачаровує.

Як же донести цю красу до людини, як її зберегти? Про це розмірковували діти з літнього табору СШ № 147, завітавши 7 червня до бібліотеки № 119 з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.
Школярі дізналися, що найвищою формою охорони природи  є заповідники, адже заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне,  а довкілля і є великою цінністю. Дуже сподобалася дітям віртуальна екскурсія природними заповідниками України, рідкісний тваринний і рослинний світ яких треба особливо берегти.

Під час перегляду книжкової добірки «Мудріші від казки природи підказки» дітей вразила «Червона книга України» учасники заходу навіть не здогадувалися, скільки зникаючих видів рослин і тварин в Україні. Продовжити ж знайомство з цікавинками природи їм допоможуть книжки, обрані для читання вдома.
Дружно школярі шукали відповіді на запитання природознавчої вікторини «У природі – в ріднім домі», пригадували правила поведінки у природі і прийшли до висновку, що починати треба з себе: не зривати квіти, не ловити комах, не вбивати змій, не засмічувати довкілля, бо усе в природі перебуває в гармонії.

А завершили ми нашу екологічну мандрівку словами Василя Сухомлинського:
«Краса природи – це одне з джерел,
що живить доброту, сердечність і любов»

 

07.06.2017

Бібліотека №115
Квітка з сюрпризом
Майстер-клас

Чим найкраще заповнити вільний час? Творчістю! А чим заповнене наше літо? Квітами!

«Ще більше творчості і ще більше квітів!» – під таким гаслом проходять літні канікули у бібліотеці. Майстер-клас по виготовленню паперових троянд ми влаштували сьогодні для вихованців літнього табору приватної лінгвістичної гімназії. Усі учасники майстер-класу старанно різали, клеїли, крутили, в’язали і, в результаті, розцвіли та забуяли новими вміннями та фантазійними плодами власної роботи. Якість кожної троянди перевірена та гарантована командою плямистих солодких сонечок-цукерок, які оселилися в кожній квітці.

Запрошуємо на наступний майстер-клас, який відбудеться вже завтра об 11.00. І знову очікуємо на буйство квітів.

Їж, читай, твори!
 

07.06.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Рукоділля з натхненням : кращий подарунок своїми руками»
Майстер-клас
за проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни»

Прекрасно,  що традиції створення  та використання  ляльок-мотанок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки давні родинні обереги нашого народу. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

7 червня до «української етники» долучилися  і дорослі, і маленькі користувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного- біженці з Афганістану.
Вплив новітніх технологій рукоділля спостерігається і у створенні сучасних ляльок-мотанок  та більшість майстрів починають використовувати різноманітні матеріали,  орієнтуючись лише на власні вподобання.

Ляльки- мотанки створюють різними техніками – із тканини, верьовки, ниток і навіть із  використанням білих та кольорових серветок. Головне все ж таки, які думки кожна людина вкладає у свою роботу. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками , може стати «родинною цінністю», яка ввібрала  в себе вікові знання та вірування.
 

05.06.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
"Трійця, Трійця, пресвята Богородице"
Поетично-музичний  вечір

На Трійцю, чи Зелені Свята
в теплі купається земля.
Прибралась рясно наша хата
в зелене липове гілля


На п'ятдесятий день після Великодня християни відзначають велике свято — Трійцю. У народі її ще називають Зеленими святами. У цей час розквітає природа, тішить нас справжнім літнім теплом.

5 червня  в бібліотеці ім. В. Кучера відбулося  поетично-музичний  вечір  «Трійця, Трійця, пресвята Богородице» присвячений до дня Святої Трійці.
Гості заходу дізналися, що тиждень перед Трійцею здавна має назви Зелений, Русальний, Клечальний. Останні три дні Зеленого тижня та три дні після Трійці називаються Зеленими святами. У давнину в ці дні по всій Україні вшановували предків і життєдайну силу землі, що вкривала все довкола буйною зеленню.

Учасники заходу з цікавістю переглянули документальний фільм «Зелені свята», прослухали віночок українських народних пісень, ознайомилися з тематичною розкладкою «Трійця, Трійця, пресвята Богородице»   та отримали буклет «Ой ти Трійце, зелен-свято!».
 

02.06.2017

Бібліотека №115
«Нехай же щирий сміх дитячий
Над Україною луна»

Святкова програма до Міжнародного дня захисту дітей

Дитячий день у дитячий бібліотеці святкували особливо гучно. За участі Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району для наших читачів, вихованців літніх шкільних таборів ЗОШ № 259, № 276, приватної лінгвістичної гімназії, дітей Українського товариства глухих відбувся великий святковий концерт. Дякуємо юним артистам за майстерно підготовлену концертну програму, пісні, танці, за подаровану феєрію свята та приємно вражені яскраві дитячі очі глядачів.
Бібліотека зізнається в коханні до кожної дитини і обіцяє бути корисною та дружньою до неї, а також, нагадує, що День захисту дітей, - це не просто веселе свято, а нагода наголосити на необхідності захищати права і свободи кожної дитини.

Бажаємо всім дітям світу щасливого, мирного та безтурботного життя!
 

02.06.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київ та кияни очима дітей»
Міський конкурс дитячого малюнку

Перший день літа виявився насиченим святами та приємними подіями. Міжнародний день захисту дітей, Всесвітній день батьків, Всесвітній день молока, та просто прихід довгоочікуваного літа.

А ще першого липня відбулася церемонія нагородження учасників щорічного конкурсу «Київ та кияни очима дітей». Цього разу юні і талановиті митці та мисткині фантазували на тему «Київ ХХІІ ст.».Вітаємо всіх учасників і переможців та пишаємося представниками сміливцями та талантами Деснянського району, читачами нашої бібліотеки: Піскунова Крістіна, Завгородній  Олександр, Романюк Анастасія.
Футурологічні фантазії дітей виявилися яскравими, добрими та сміливими. Тож, можемо сміливо дивитися у світле майбутнє.
 

01.06.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Дивовижна країна дитинства»
Свято

Ура – канікули! Уявляєте? – сто днів свят! А відкриває цей марафон перший день літа - Міжнародний День захисту дітей. Де, як не в бібліотеці, можливо отримати навіть не три, а «п’ять – в одному»?!
В бібліотеці ім. Ю. Гагаріна на дітей чекали яскраві виставки книг та художніх виробів, незвичайно колоритна «Українська садиба» та «Кімната казок». А ще:  ігри, розваги, майстер-класи, вікторини.

Кожен бажаючий зміг спробувати себе в ролі художника, танцюриста, співака, продемонструвати спритність та ерудицію у різних конкурсах. А музичне обрамлення свята викладачем музичної школи № 24 Зеноном Володимировичем Феджорою був настільки виразним, що байдужих не було.
 
 
 

Хороший початок літа – запорука вдалих канікул. Гарного усім відпочинку!
 

01.06.2017

Бібліотека №115
День без заборон

Подивіться на фото! У бібліотеці справжній переворот. «Усе змішалося в домі Облонських…» - як казав класик. А все чому? Бо у бібліотеці день без заборон!
Цікаву та насичену програму до першого дня літа і остаточно закріплених у своїх правах канікул, підготували бібліотекарки для читачів. Екскурсії книгосховищами, вікторини, ігри, солодощі, жарти та вільне місце за кафедрою бібліотекарок, яке разом з усіма повноваженнями, мали змогу зайняти наші читачки та читачі.

Сміливо перевіряли свої знання ще свіженькі відмінники, граючи у літературну гру «Покрути колесо фортуни та перевір знання з літератури». Найдопитливіші вирушили у таємничі та зазвичай закриті від очей відвідувачів книгосховища та отримали змогу повною мірою оцінити багатства фондів своєї бібліотеки. А наші найкращі читачі вже зі знанням справи взяли участь у майстер-класі «Бібліотечне ремесло».
Не забули ми відзначити і Всесвітній день молока молочною вікториною, метою якої була не лише перевірка знань наших читачів, а і популяризація молочних продуктів та інформування про діяльність, пов’язану з молочним виробництвом. Вікторина про молоко приносила своїм учасникам цукерки, тож, хто тепер скаже, що молочні продукти не корисні.
 

01.06.2017

Бібліотека №115
Temper school
Презентація програми літнього табору для підлітків

Вітаємо всіх із першим днем літа! Найтепліша, найяскравіша, найвільготніша пора року завжди надихає на подорожі, дослідження, відкриття та звершення. Пропонуємо вам поринути у вабливий світ літа разом із бібліотекою та нашими партнерами – командою навчально-ігрового проекту Temper Games.

31 травня у бібліотеці відбулася презентація програми літнього табору для підлітків – Temper school. Temper school – простір альтернативної освіти, в якому організатори проекту, волонтери та учні літньої школи разом шукатимуть нові підходи до навчання, відпочинку, нові форми взаємодії та самовираження, зручні для всіх і кожного окремо.
Програма передбачає: курс тренінгів, наукові досліди, спілкування англійською, тижневий похід у Межиріченський національний парк та ще багато цікавих та пізнавальних розваг. Зверніть увагу, що деякі заходи програми літнього табору відбуватимуться в бібліотеці кожної неділі в рамках клубу «Велика перерва».

Альтернативна освіта спрямована на розвиток потенціалу дитини, підвищену увагу до інтересів та думок особистості, на допомогу у самовираженні, ґрунтується на побудові довіри між студентами та викладачами та заперечує будь-які форми оцінювання та ранжування.
Літо – найкращий час для руйнування рамок, систем та бар’єрів, тож, приєднуйтеся до альтернативного літа та кола своїх однодумців!
 

ВідеоБуктрейлер на книгу Романи Романишин та Андрія Лесіва "Війна, що змінила Рондо" 28.02.2017

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter