27.09.2019

Бібліотека №119
«Українська книжка для дітей рятує українську мову»
Творча зустріч

«Діти повинні виростати не тільки
із гаджетами та мультиками,
а й «живими» книжками.»

Оксана Шалак

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та за проєктом «За українську мову!» у бібліотеці відбулася зустріч юних читачів – учнів спеціалізованого навчального закладу «Лісові дзвіночки» - із Оксаною Шалак - відомою українська поетесою, фольклористкою, членкинею Національної спілки письменників України, кандидаткою філологічних наук та переможницею Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського.

Школярі із захватом слухали поетесу. Їм було надзвичайно цікаво, як вона почала свій творчий шлях, коли написала свій перший вірш та видала першу книжку, де бере натхнення для своєї творчості та чи під силу стати поетом кожному або це заняття лише для обраних. Діти навперебій задавали пані Оксані ці та інші питання, із задоволенням поринали у чарівний світ віршованого слова, розповідали про свої улюблені книжки.
Письменниця наголосила на тому, як важливо багато читати, черпати знання із творів художньої літератури, дбайливо та із трепетом ставитися до книжок, до рідної мови. Не оминула письменниця і тему дружби та взаємодопомоги. Діти радо розповідали про своїх кращих друзів, історії знайомства із ними та про те, як проводять час разом.
Пані Оксана познайомила  дітлахів зі своїми книжками, які були представлені бібліотекарями на виставці «Бібліотека: читаємо, граємо, спілкуємося», зачитала віршики та розповіла про історію написання кожного з них. Виявляється, сюжети багатьох віршів народжувалися під час спостерігання письменницею живої природи, прогулянок зеленим садом або затишним парком.

Дітям настільки сподобалася добра та світла поезія Оксани Шалак, що дехто навіть виявив бажання зачитати власні вірші. І, можливо, у майбутньому юні читачі бібліотеки стануть також відомими поетами. А поки що вони надихаються спілкуванням із такими талановитими митцями, як пані Оксана, на зустрічі із якими гостинно запрошує бібліотека!
 

27.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Чим вражає та дивує Корея?»
Пізнавальна година
 
      В ЦРБ ім. П. А.Загребельного відбулась пізнавальна година, присвячена корейській культурі. Захід було підготовлено та проведено студентами КНУ ім. Т. Г Шевченка для учнів початкових класів ЗЗСО №248.
 
 
 

       Школярі дізнались про технічні досягнення Кореї, відомі у всьому світі. Ведучі презентували учасникам заходу корейські мультфільми з субтитрами українською та обговорили з дітками, чи є схожі сюжети та герої в українських та корейських казках.
           Учні з зацікавленістю ознайомились з національною символікою корейського прапора та дізнались, яка квітка є національною в Кореї.
 
 
 

З захопленням та натхненням маленькі читачі взяли участь в тематичному майстер класі «Віяла оригамі».
     Всі бажаючі також мали можливість дізнатись та побачити, як пишуться корейською ієрогліфікою їх імена. Наприкінці пізнавального заходу знавцями - ведучими була продемонстрована ще й корейська писемність.

 
 

27.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ліс - це диво, ліс - це казка. 
То ж заходьте в ліс, будь ласка!»
Лісова школа   
       Багато дивовижних фактів про ліс дізнались юні любителі природи. Бо на чергове заняття гуртка «Лісовичок», за проєктом «Я - за природу!», до них завітала їх улюблений еколог, викладач кафедри методики і психології ІППО Київського університету ім. Б. Грінченко, Санковська Ірина Мечиславівна.
 
 
 

       Розмовляли про сам ліс та його мешканців, як зберегти, як себе поводити в лісі, що потрібно робити, а що категорично заборонено. Довідалися про людей, чиї професії пов’язані з лісом. Діти активно ділилися враженнями від своїх лісових прогулянок та від книг про різні пори року у лісі.
 
 
 

       А щоб надовго запам’ятався урок, учні отримали книжкові закладки –нагадування: «Є ліс – збережи! Мало лісу – захисти! Немає лісу – посади!»
                                                                                                         
 
 

26.09.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
Інформаційна година
        До Всеукраїнського дня бібліотек у бібліотеку завітали учні ЗЗСО № 147 на інформаційну годину  «Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
 
 

       Бібліотекарі розповіли, як наразі сучасна бібліотека є культурно-освітнім та дозвіллєвим центром для громади району.
 
 

       Цікавою родзинкою заходу стала фотосесія, яка пройшла у теплій, невимушеній творчій атмосфері показавши, що і в бібліотеці можна знайти натхнення та позитив.



 
 

26.09.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Увага! Булінг!»
Психологічний тренінг

       У рамках Всеукраїнського тижня з протидії боулінгу в бібліотеці відбувся тренінг за проєктом «Бібліотека як освітній простір» за участю працівників Центру у справах сім’ї та жінок  Деснянського району та учнів ЗЗСО № 218. Психологічний грамотності школярів навчали: директор Центру  у справах сім’ї та жінок Бачек Тетяна Леонтіївна та психолог Степанюк Оксана Юр’ївна.
 
 

       Учасники заходу більше дізналися про булінг,  його види та наслідки. Психологи разом із учнями розібрали схему булінгу.     Школярі зрозуміли, яку відповідальність за вчинення дій мають ті, хто чинить моральний, матеріальний чи психологічний тиск на оточуючих.
 
 
 
       Учні продемонстрували кмітливість й винахідливість під час тренінгу, й розібралися, як слід правильно діяти під час цькування. Присутні з зацікавленістю ознайомилися з літературою тематичної розкладки «Зупинимо боулінг разом!» та отримали тематичні інформаційні закладки.

 
 

26.09.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Осінній цикл - українські традиції»
Народознавча година
 
     Напередодні свята «Здвиження» до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 213 на народознавчу годину в якій взяв участь священик Храму святих мучеників Адріана та Наталії - отець Василій.
      Отець Василій розповів, що «здвиження» - це одне з головних свят у східній християнській традиції. Походить воно з першої половини IV століття, коли у Єрусалимі було знайдено хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа.
 
 
 

      З цікавістю дітлахи  переглянули книжечки, які розповідають про українські свята, традиції та звичаї. На завершення зустрічі маленькі читачі отримали в подарунок книжки та солодощі.

 
 

25.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Я народився і жив для добра і любові…»
Літературно-мистецька година

«Життя таке коротке. Поспіщайте творити добро»
Олександр Довженко

Для всіх навколо Олександр Довженко був центром Всесвіту, він був Сонцем, навкруги якого обертались інші планети…

В ЦРБ відбулась літературно-мистецька година, присвячена 125-річчю від дня народження Олександра Довженка, видатного українського кіносценариста, письменника, філософа для учнів 9 класу ЗЗСО № 249.

Школярам була презентована література тематичної виставки «Олександр Довженко. Зачарований Десною» та представлена мультимедійна презентація матеріалів, присвячених цікавим сторінкам життєвого та творчого шляху митця. Школярі поринули у світ національного кіномистецтва 30-40-х років минулого століття та подивились уривки з найкращих художніх кінострічок Олександра Довженка.
Цікавою сторінкою заходу стала інтелектуальна гра «Олександр Довженко: життя великих», взявши участь в якій учні виявили знання сторінок біографії кіномитця, а також показали знання з української історії та культури.

Масштаби Довженківського мислення та творчості - безмежні. Але був центр, навколо якого оберталися всі створені автором образи і картини. Це боротьба людини за гармонійне, прекрасне, розумне, боротьба людини за щастя людства.
 

25.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«МОБІЛЬНА БІБЛІОТЕКА»

У 2018 році ЦБС Деснянського району взяла активну участь у громадському бюджеті – міста Києва 2018 з проєктом «Мобільна бібліотека».

Мета проєкту - популяризація книги та читання, послуг та сервісів сучасних публічних бібліотек, можливість організації альтернативних форм проведення дозвілля для дітей і дорослих та обслуговування маломобільних груп населення віддалених мікрорайонів Троєщини.

25 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек відбулося відкриття громадського проєкту «Мобільна бібліотека» у парку «Деснянський». На святі книги та читання кожен міг знайти собі заняття до душі на свіжому повітрі, у цікавій та веселій компанії бібліотекарів.
Для гостей свята були організовані зони читання з книжками та періодичними виданнями, активного відпочинку з майстер класами, вікторинами, інтерактивним спілкуванням, настільними іграми, конкурсом малюнків на асфальті та зона IT з мережею Інтернет, WI-FI-зоною.

Також бібліотекарі приготували оригінальний книжковий торт – інсталяцію «Смачного читання». Нетрадиційна зустріч із книгою привернула до себе увагу як дітей так і дорослих. Цей книжковий торт – заклик до цікавого, захопливого читання.

Усі хто завітав сьогодні до парку «Деснянський» провели час цікаво та з користю.
Наступний виїзд мобільної бібліотеки планується 5 жовтня, на фестивалі вуличного мистецтва «Street Art and Music Festival», який пройде в «Мій парк» Деснянського району (парк на перетині проспектів Шухевича та Маяковського).
#бібліотека&громада
ТВОРИМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ!

 

25.09.2019

Бібліотека №119
«Вітальні листівки»
Заняття гуртка «Творчість юних»

«Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.»

Надія Красоткіна

Незабаром усі школи країни наповнюватиме святковий настрій — квіти і теплі слова вдячності даруватимуть учні своїм вчителям, дякуватимуть за їх нелегку та самовіддану працю. А яким особливим привітанням можна здивувати свого вчителя? Про це дізналися читачі бібліотеки на майстер класі з виготовлення привітальних 3D листівок до Дня вчителя, який провели бібліотекарі. Адже найкращим подарунком для вчителя є щира творчість його учня.

Юні митці залюбки поринули у творчу атмосферу, старанно і з натхненням працюючи над своїми витворами, вкладаючи у них частинку своєї душі та любов до вчителя. Кожна листівка виявилася не схожою на іншу, унікальною, підкреслила неповторну стилістику автора. Тендітні гілочки із яскравими квітами, об’ємні та пишні півонії, що ніби розкрили свої пелюстки на сторінках листівок, та ніжні фіалки створили чудовий святковий настрій! А проникливі вірші-побажання, які діти вписали у листівки, додали подарункам теплоти та індивідуальності та стали приємним сюрпризом для улюбленого вчителя.
Поважати своїх учителів — обов’язок кожного учня. А День вчителя - ще одна яскрава нагода показати своє шанобливе ставлення до педагогів. Це вони щодня ведуть тебе, юний друже, стежинами країни Знань, відкривають нові горизонти, жартують разом із тобою та дають дружні поради. Тож у першу неділю жовтня не забудь привітати вчителів — вони, як ніхто, заслуговують найтепліших побажань. А бібліотека радо до цих побажань долучається!
 

24.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Казкотерапія Тетяни Щербаченко»
 Творча зустріч
«Малюю словами»,
будую ними точнісінько те,
що нафантазувала…» 
  Т. Стус (Щербаченко)
 
      Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в літературній вітальні «Автограф», за проєктом «За українську мову!», відбулася зустріч із відомою письменницею, експертом та співзасновницею рейтингу видань для дітей та підлітків, авторкою програм-інтенсивів з літературної освіти, керівницею проєкту промоції дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» Тетяною Стус (Щербаченко).
 
 
 

      Читання разом із автором, та ще таке емоційне, веселе, так сподобалося юним книголюбчикам, що  нікого не залишило байдужим. Та й як не захопитися дивовижними історіями та «колективним нявканням» великою «котячою сімейкою».  
 
 
 
                                                                                   
      На згадку: книжки улюбленого письменника, автограф, селфі і, як каже пані Тетяна, «щоб життя було різнобарвним».
 
 

20.09.2019

Бібліотека №115
«Герої казок на сторінках книжок»
Виховна година

Двері у чарівну та неповторну країну казки відкрилися сьогодні  для вихованців навчально-виховного комплексу «Мрія».

Діти з запалом та особливою інтонацією читали уривки українських казок та казок народів світу, розвивали логічне мислення, уважність, уяву, спостережливість. Яскравих емоцій та позитивного настрою додали вікторини, листи від казкових героїв, математичні задачі, загадки та руханка.
На згадку кожен отримав яскраві подарунки та листочок з казковим чарівником для розфарбовування, який допоможе здійснити всі заповітні мрії.
Вірте у казку, і вона завжди буде поруч з вами!
 

Відео

 
До Дня українського козацтва та дня захисника України.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter