19.02.2020

Бібліотека №115
«Зима, що нас змінила»
Зустріч з героєм

    Бібліотека вшанувала пам'ять трагічних подій на Майдані 2014 року, провівши зустріч для учнів 6 класу ЗЗСО № 247 з учасником Революції Гідності, військовим добровольцем Ярославом Лисенко.
 
 

    Спогади активного учасника Майдану про ті трагічні та величні події, про неординарні вчинки задля спасіння людини, про участь у бойових діях на Сході України не залишили байдужим жодного учасника зустрічі.
 
 

   Діти дізналися хронологію подій Революції гідності, від перших мирних днів - до відкритого протистояння у лютому 2014 року та вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
    Зустріч відбулася за сприяння депутата Київської міської ради Петра Кузика.


 
 

19.02.2020

Бібліотека №1
«Буду я навчатись мови золотої!»
Поетична вітальня
« У тій мові ми співали,
В ній казки казали,
У тій мові нам минувшість
Нашу відкривали».
С. Воробкевич

    Сила слова безмежна. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією.
    Тож справжнє свято  рідного слова відбулося сьогодні для вихованців ДНЗ № 175 мікрорайону Биківня, адже маленькі читачі запросили в гості письменницю, поетесу, перекладача, члена конгресу літераторів України – Віру Свистун.
 
 

    Пані Віра презентувала дитячу книгу «Теревені». Цікавинками для дітлахів стали в тій книзі ілюстрації, які за допомогою чарівного пензля «переклали» вірші Віри Свистун на різнобарвну мову власних вражень вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» ОКЦ Деснянського району м. Києва під натхненним керівництвом Надії Соколюк.
 
 

    Поетеса своїми віршами «Роботящі долоньки», «Ні кота, ні хвоста», «Дивовижні чашки» залучила читачів до гри в риму, «повтори склади», «вимови скоромовку». Кожен вірш пані Віра починала з тлумачення слова і це допомогло дітям збагатити їх словниковий запас. А як сподобалась пісня «Театр, арена!», написана поетесою! Маленькі шанувальники  Віри Свистун почули наскільки українська мова багата і мелодійна.
    Дітлахи теж підготували вірші про нашу рідну мову. Емоційно, виразно, артистично декламували вони твори і відчувалось, що  діти люблять і свою країну, і українську рідну мову!  
 
 

19.02.2020

Бібліотека ім. С. Олійника
«Починаючи з Рюриковичів»
Інформаційна година

Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн. З цієї нагоди з вихованцями дитячого садка  була проведена інформаційна година.

Бібліотекарі  ознайомили дітей з державною та народною символікою України  та розповіли цікаву історію виникнення Тризуба, бо  з давніх часів тризуб шанується, як  свого роду оберіг.   У тризубі відображено триєдність життя: Батько - Мати - Дитя. Вони символізують собою Силу - Мудрість - Любов.
Для дітей    була проведена гра-вікторина  та конкурс малюнків, де  кожен з них  намагався достовірно зобразити герб на асфальті.  Було приємно дізнатися, що підростаюче покоління знає та цікавиться історією своєї країни, її символами та традиціями.
Тож бібліотека завжди рада гостям та запрошує усіх охочих на цікаві зустрічі!
 

19.02.2020

Бібліотека № 2 для дітей
«Нам без книг ніяк не можна!» 
Бібліоподорож
 
    У першокласників - справжнє свято. Лялькові «екскурсоводи» допомогли відкрити багато цікавих куточків бібліотеки. Літературна вікторина – продемонструвала спостережливість і допитливість юних «читайликів». А  перегляд мультфільмів, за сторінками казок,  став чудовою нагодою згадати улюблені книжки. І, звичайно - читання в голос, бо «ми тепер не просто діти, ми тепер і читачі»!
 
 
 
 
 
 
 



 
 

18.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«В океані рідної мови…»
Мовознавчий турнір
 
«Розвивайся, звеселяйся моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово»

Л. Забашта

Напередодні Дня рідної мови бібліотека радо вітала знавців української мови, підготувавши для них  мовні завдання.
Діти взяли участь у різноманітних конкурсах, демонструючи свої знання граматики, поезії, фольклору, тощо. Під час змагань  пограли в м’яча - проявили словесну майстерність. Учні ліцею №293 - творчі, здібні, ерудовані, уміють працювати в команді. Нехай же вивчення мови стане для них черговою сходинкою до майбутніх успіхів!
 

16.02.2020

Бібліотека ім. В. Кучера
«Жіночі голоси у вітчизняній літературі»
Літературна вечірка

Мій голос зможете почути,
А в ньому запах  м’яти, рути,
Краплинки вічності й любові.
Я повернусь до вас у… Слові.

Лідія  Новикова

Щороку, 21 лютого, в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. З нагоди свята та в рамках проекту «За українську мову!» в бібліотеці відбулася  чергова  зустріч членів клубу «Золотий вік».

Жінки-письменниці - це особливий колорит української літератури. Їхня творчість насичує навколишній світ свіжими  фарбами, інтонаціями виважених думок та нових ідей.

Переглядаючи мультимедійні матеріали «Обличчя української літератури»  та «Українські письменниці»,  присутні заглянули в історію жіночої української літератури - від класичних майстринь пера до представниць сучасної літератури.
Виставка-калейдоскоп «Жіночі голоси української літератури» познайомила користувачів із добіркою творів українських письменниць 19-21 століть.
Хвилю найрізноманітніших вражень отримали гості заходу від читання улюблених віршів українських поетес: Лесі Українки, Ліни Костенко, Оксани Забужко та виконання українських пісень.

Тож запрошуємо у світ української  літератури, авторами якої є жінки!
 

15.02.2020

Бібліотека ім. С. Олійника
«Центеніали або покоління Z»
Відкритий мікрофон

В рамках гендерного клубу для молоді «Змінювати чи змінитись…»,  в  час змін, бурхливого розвитку суспільства, мінливого інформаційного простору пройшло обговорення ролі та місця в житті покоління Z бібліотеки та читання.

Покоління Z - мобільне, комп'ютерне, динамічне. Вони глибоко залучені в світ цифрових технологій, гаджетів та Інтернету, без яких просто не уявляють собі життя. Тож і до книги вони  ставляться як до одного із засобів інформації і масової комунікації, а не як до “підручника життя”.
Учасники заходу, які і є представниками цього покоління, розповіли, що читання стало для них більш  прагматичним:  книга використовується для виконання шкільного завдання або для відпочинку.

Кожен з учасників  мав змогу висловити свою думку, розповісти про  свої цінності та  про те майбутнє, в якому прагне жити, і про місце, яке в ньому займатиме  книга.
 

14.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Захоплюючий світ живопису Володимира Немири»
Мистецька екскурсія

В Галереї мистецтв, для вчителів закладів загальної середньої освіти Деснянського району, відбулась тематична оглядова екскурсія по виставковій експозиції «Семіотика барв», яка присвячена творчості знаного українського художника, культурного діяча Володимира Немири. Також відвідувачі Галереї ознайомились з майбутніми мистецькими проєктами, акціями та виставками, які проходитимуть в Галереї мистецтв у поточному році.
 
 

14.02.2020

Бібліотека № 2 для дітей
«Паперові фантазії»
Майстер клас

Безліч свят надають нам можливість порадувати своїх друзів незвичайними подарунками, зробленими своїми руками. Виготовлення сувенірів — не тільки захоплююче заняття, але й чудовий спосіб створити святковий настрій і можливість проявити свої творчі здібності. У цьому ще раз переконалися юні відвідувачі бібліотеки та вихованці підліткового клубу «Космос» освітньо - культурного центру «Дивосвіт». Гарний настрій, трохи фантазії – ось вам й валентинка «Равлик»! Подобається?
 
Завітайте до бібліотеки – будемо майструвати разом! 
 

13.02.2020

Бібліотека №119
«Вітальні валентинки власноруч»
Майстер клас

«До Дня святого Валентина
Приготую подарунок.
Своїми ручками малими
Намалюю візерунок.
На словах вам побажаю
Щастя, радості й добра!
Добрих друзів я згадаю,
Щоб любов повік жила!»

Наталія Козленко

     Напередодні чудового свята, Дня святого Валентина, відвідувачі творчої майстерні «Мисли кольорово!» із натхненням створювали валентинки, щоб порадувати рідних і близьких серцю людей найщирішими та теплими привітаннями.
 
 

    Дослухаючись порад бібліотекаря, школярі старанно розфарбовували вітальні листівки, малювали на них символ свята – червоне сердечко, дбайливо оздоблювали червоною стрічкою, яка підкреслює любов до тих, кому листівка буде подарована.
 
 

  Весела рухлива гра «Впізнай мене», запропонована бібліотекарями, на деякий час перервала кропітку роботу юних митців, та, поки підсихали фарби, діти зі сміхом розважалися.
 
 

   Із задоволенням дітлахи поласували солодкими подарунками від бібліотеки – смачними цукерками, звичайно ж, у формі сердечок. А читач бібліотеки Олежик у одній зі своїх листівочок висловив повагу та щиру подяку бібліотекарям.
   Додому юні творці пішли у гарному настрої та із прекрасними валентинками для мам, братиків і сестричок, друзів та однокласників. Адже так важливо дарувати одне одному свою увагу та любов і не забувати про це не тільки у День святого Валентина!


 

13.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Троянда - символ кохання»
     Майстерня радості
 
       До різноманітних свят прийнято дарувати квіти, і це вже звично. Навіть квіти з паперу можуть бути оригінальними, яскравими, хвилюючими.
 
 
 

    До святкового майстер класу напередодні Дня закоханих долучилися всі бажаючі читачі бібліотеки. При належному старанні чарівну троянду можна зробити своїми руками, використовуючи гофрований папір улюбленого кольору і власну фантазію.
 
 

    Такий подарунок точно оцінять на будь-яке свято, як спосіб продемонструвати свої почуття.
 Вітаймо любих квітами!

 
 

Відео

 
 
Мова через роки.
 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter