20.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Осінні пригоди, підслухані в природи»   
Дитяча розвага
«Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
А листя просить: – Виший нас зеленим!
Ми ще побудем, ще не облетим»
Л. Костенко


      Ось і дочекалися ми осені! З вересневим дощиком, першим золотом листя та глянцем каштанів… І, звичайно, - з великим кошиком дарунків, які пані Осінь приготувала для справжніх любителів природи. 
 
 
 
    Але отримати їх змогли тільки ті «лісовичата», які відгадали загадки про осінні явища та розповіли вірші про цю чудову пору року. Дехто поділився своїми враженнями від осінніх перетворень та згадав приказки. Не забули й про улюблені книжки.
 
 

    Приємною несподіванкою стала гра в «Лованки» з Лиходієм «Видимо-Не-Видимо», від якого довелося захищати дари осені. Але, за допомогою Осені, юні «природолюбчики» змогли подолати усі труднощі. Навіть подружитися з Лиходієм. А тому усі місяці осені (головне - не сумнівайтеся!) будуть яскравими, смачними та запашними!

 
 

20.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Поет екрану Олександр Довженко»
  Літературно-мистецький ранок
 
«Я син свого часу
 і весь належу сучасникам своїм…»
  Олександр Довженко 

  
           В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся літературно-мистецький ранок, присвячений
125-річчю видатного українського кіносценариста, письменника, філософа Олександра Довженка для студентів університету третього віку, які навчаються при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району та читачів бібліотеки.
     Учасники заходу дізнались про козацьке коріння родини Довженків, про те  що творчу кар’єру Олександр Довженко розпочав як художник-карикатурист, як почав працювати в кіно, про становлення молодого українця та бажання зробити нове у галузі кіноіндустрії.
 
 

     Читачам бібліотеки була представлена персональна виставка, було продемонстровано уривки з художніх кінофільмів: «Звенигора», «Земля», «Арсенал», які стали «перлинами» українського та європейського кінематографа.
      Довженко - великий митець, який не мислив себе без людей, своєї діяльності на благо людей. Належить тепер Олександр Довженко вічності, як невід’ємна частка могутньої світової культури, як світоносний геній українського народу.


 
 

19.09.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Ми за Мир!»
Година - роздум

Напередодні Міжнародного дня миру в бібліотеці відбулася година - роздум «Ми за Мир!» для учнів ЗЗСО №147.

«МИР ПОТРІБЕН, як ніколи!» – такими словами розпочала годину – роздум бібліотекар. Міжнародний день миру дає кожному з нас заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи. Цього дня низько схиляємо голову перед людьми, які підтримують найцінніше на цій планеті - мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.
Школярі ознайомилися з історією свята, а також бажаючі розповіли, що знали про цей день. Бліц - опитування показало наскільки глибоко усвідомлюють діти, що Мир – головна цінність для будь-якої людини, що потрібно захищати ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі.
Після інтелектуального спілкування діти своїми руками зробили «голуба» - символ миру та закликали: «Нам потрібне мирне небо!», «Мир і дружба!», «Мир у всьому світі!» і з радістю прикрасили «Дерево Миру».

Тематична підбірка «Мир без війни» зацікавила юних читачів, адже представлена література актуальна як ніколи для України і для сучасного світу, який страждає від міжнаціональних конфліктів і війн.
 

18.09.2019

Бібліотека №119
«Ця добра книга виховує серце»
Художньо-літературна подорож

«Вмій слухати, вмій
відчувати, вмій дивитися.
Вмій сам пізнавати життя.»

Фелікс Зальтен

З нагоди 150-річчя від дня народження відомого австрійського письменника Фелікса Зальтена бібліотека запросила молодших відвідувачів гуртка «Творчість юних» поринути у чарівний світ повісті-казки «Бембі» за проєктом «Маленькі кроки у світ великої літератури», адже ця лісова казка вже довгі роки хвилює серця юних читачів та їхніх батьків.

Залюбки школярі читали за ролями повчальну повість та переймалися зворушливою історією про малого оленятка, маму якого вбиває браконьєр і котрий за допомогою вірних друзів витримує усі знегоди і випробування жорстокого лісового життя та зростає красивим дужим оленем - Лісовим Королем.
Чудовий мультфільм «Бембі», створений Уолтом Діснеєм, переніс глядачів на зелені галявини, розлогі степи, до густого лісу, ніби дозволив почути, про що гомонить природа, про що перемовляються її мешканці.

Тому збирання пазлів за казкою виявилося для дітей не дуже складним заняттям, і вже незабаром вони милувалися кольоровими картинками із зображенням лісових героїв. Захоплива гра-вікторина зі смачними подарунками стала гарним стимулом та заохоченням для дітлахів. А перетворившись на художників-аніматорів, школярі добре проявили свої вміння і таланти та за допомогою яскравих фарб малювали оленятко Бембі, яке ніби оживало з кожним рухом пензликів юних майстрів.
Охоче читачі ділилися враженнями від знайомства з цим прекрасним твором, що вчить доброму та бережливому ставленню до природи, а Бембі сподобався дітям за благородну красу та мужність. І маємо надію, що кожне нове юне покоління з радістю буде читати книжку про незвичайні пригоди сміливого оленятка.
 

18.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мир в твоїх долонях…»
Патріотичний ранок
 
     Напередодні Міжнародного дня миру пройшов патріотичний ранок для учнів ЗЗСО № 282 в ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
   Діти прослухали інформацію про день миру та його символи . Урочисто та схвильовано читали вірші про мир та рідну Україну. З великим задоволенням грали в руханки, закликаючи людей планети до миру та єднання.
    На завершення заходу створили «живу скульптуру» голуба миру.
 

18.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Збережемо озоновий шар – захистимо себе»  
Зустріч з екологом 
 
     З нагоди Міжнародного дня охорони озонового шару, до юних любителів природи завітав еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Катерина Полянська у рамках проєкту «Я - за природу». 

   Незважаючи на юний вік аудиторії, були розглянуті дуже серйозні питання про роль озонового шару для життя кожного живого організму, про речовини, що його руйнують та чому це небезпечно. Більш за все здивувало присутніх здатність озону руйнувати віруси та бактерії та його вплив на зміну клімату.
  Цікава лекція, перегляд відеоряду та книг підштовхнули учнів до створення власної «Конвенції про захист озонового шару».
 

17.09.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Алла Горська – душа шістдесятництва»        
 Мистецький екскурс
                                                    
 «Ярій, душе. Ярій, а не ридай.
У білій стужі сонце України.
А ти шукай — червону тінь калини
на чорних водах — тінь її шукай,
 де жменька нас».

 Василь Стус

        До 90-річчя від дня народження Алли Олександрівни Горської, української художниці на мистецький екскурс до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 218.

Учні дізналися багато цікавого про творчість однієї з найяскравіших особистостей покоління «шістдесятників» та про її трагічну долю, як дисидентки, активної учасниці українського правозахисного руху 60-х років.
   Учасники заходу з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «Душа українського шістдесятництва» та «Українська художниця, правозахисниця та дисидентка – Алла Горська».     Історичні факти про трагічні події в житті мисткині викликали біль у користувачів.

    Присутні з зацікавленістю прослухали огляд літератури книжкової виставки та отримали тематичні інформаційні буклети.

 

14.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Деснянські билини»
Краєзнавча мандрівка
 
     Вже традиційним стало проведення на території етнографічного центру «Городець Княжий» історико - етнографічного фестивалю «Легенди та історії Городця Княжого».
  Чергове свято надало можливість дорослим і дітям поєднати культурне дозвілля з відпочинком на природі, поринути в історію, отримати заряд позитивних емоцій.
   Один із цікавих майданчиків Городця створили бібліотекарі району. Конкурси і вікторини з історії та культури, незвичайні майстер-класи (починаючи з китайської каліграфії до плетіння кіс), веселі стрибки у мішках, частування традиційними слов’янськими стравами… Також деснянці дізналися про символічне значення квітів, кольорів стрічок, що входять до складу традиційного українського вінка.
  А поринути у стародавні часи всім бажаючим допомагала золота рибка та яскрава «квітка легенд», яку майстрували з різнокольорових стрічок.
  Гості Князівства приваблювали не тільки розваги та «смаколики», але й гарні запальні солохи в яскравому вбранні.
   Цікаве спілкування, творчі завдання, позитивний настрій – все це завжди чекає на вас, коли поруч є бібліотекарі!
 Бажаєте переконатися – завітайте до бібліотеки!

 
 

14.09.2019

Бібліотека №119
«Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди!»
Екологічний вікенд
 
«Ліси в своїм краю ОБЕРІГАЙТЕ!
І гори сміття після себе не лишайте.
Бо ліс — це диво! Ліс — це справжня казка,
Любіть ліси і бережіть, БУДЬ ЛАСКА!»

Надія Красоткіна

Хоч пташки у лісі ще весело щебечуть, а лагідне сонечко торкається верхівок могутніх сосен, усе навкруги дихає осінню. Ліс восени особливо чарівний та прекрасний, ніби запрошує завітати до себе у гості. Це залюбки роблять мешканці Лісового масиву, адже ліс є його окрасою та гордістю, його візитівкою. Проте, на жаль, багато людей користуються благами природи, забуваючи піклуватися про неї та залишаючи після себе сміття.

Тож напередодні Всесвітнього дня прибирання, що відзначається 15 вересня, бібліотека вирішила зробити свій внесок у екологічний стан нашого красеня лісу та разом зі своїми старшими читачами провести прибирання у ньому.
Школярі радо долучилися до такої благородної місії та з завзяттям допомагали бібліотекарям наводити лад на зелених галявинах, під кронами тендітних берізок та величавих сосон і ялинок. Киянам дуже пощастило жити у такій зеленій оазі, де можна відпочити від галасливого мегаполісу! Але потрібно пам’ятати про те, що чисто не там, де прибирають, а там, де, насамперед, не смітять.
Ось робота завершена. І тепер із задоволенням можна провести час зі своїми друзями, пограти у м’яча, насолодитися співом пташок, приємним затінком та запахом хвої у вересневому лісі.
 
Тож піклуймося про наше довкілля та зробімо
наше життя та країну чистішими!
 

11.09.2019

Бібліотека №115
«Знання, які можуть врятувати людині життя»
Тренінг

Щорічно у другу суботу вересня у світі відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги.

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого і попередження розвитку можливих ускладнень.

Тренінг з вміння надати таку допомогу постраждалому провели бібліотекарі для учнів 8 класу ЗОШ № 247 за сприяння  Деснянської районної організації Товариства Червоного Хреста  м. Києва.
Кожен з дітей побував у ролі потерпілого та медичного працівника. Інструктори Червоного Хреста розповіли про основні правила долікарняної допомоги; навчили, як перевертати постраждалу людину, щоб вона не задихнулася та першим крокам серцево-легеневої реанімації, використовуючи спеціальний навчальний манекен.
Вчасно надана медична допомога може врятувати людині життя.
 
Сподіваємося, що знання, які отримали діти, стануть їм у пригоді!
 

10.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Павло Загребельний: завжди несподіваний, завжди цікавий»
Літературно-мистецький вечір 
 
«Слово, що йде від серця, проникає в серце…»
Нізамі (персидський поет)

Твори класика української літератури Павла Загребельного спонукають до роздумів і діянь, до розмови, де може бути злагода й негода, до відкриття істин, потрібних для того, щоб наше життя було гармонійним, для збагачення серця.
 
До 95 річчя від дня народження класика української літератури у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного на літературно-мистецький вечір зібралися шанувальники творчості письменника.  
         
У заході взяли участь найрідніші люди Павла Архиповича - дружина письменника Елла Михайлівна, донька Марина Павлівна, український письменник, журналіст, політичний діяч, друг родини Загребельних Яворівський Володимир Олександрович, а також начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Закомірний Ігор Миколайович. Вітали гостей та відвідувачів бібліотеки учні театрального класу школи № 23 мікрорайону Биківня. Під музичний супровід неймовірно проникливо та емоційно прозвучали на заході уривки з історичних романів Павла Загребельного: «Диво», «Первоміст», «Євпраксія», «Роксолана».
Пані Марина підготувала прекрасний перформанс за участю юнаків та дівчат ЗЗСО № 249, який полягав в демонстрації оригінальних оберегів, зроблених власноруч з каміння та тканини, стилізованих під різні історичні епохи, які відображені в романістиці батька. Яскравою сторінкою ювілейного вечора став виступ українського письменника Володимира Яворівського. Літератор розповів про співпрацю з Павлом Загребельним, про колосальний вклад письменника в українську літературу та зазначив, що «…без Загребельного література була б зовсім інакшою». Приємними подарунками для бібліотеки від Володимира Яворівського стали видання нових романів автора.
І сьогодні творчість Павла Загребельного викликає велику зацікавленість читачів різних поколінь.
Запрошуємо всіх бажаючих до читання української класики!
 

Відео

 .
Анатолій Тихомиров.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter