21.07.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Василь Кучер: перлини творчості письменника»
Літературний бенефіс

«Письменник залишається  жити в 
людських серцях благородством
проголошених ним ідеалів».

Дяченко О.

Прозовим творам Василя Кучера належить помітне міце в історії української літератури.

До 108-ї річниці  від дня народження письменника у музеї В. Кучера, що знаходиться  у бібліотеці, на літературний бенефіс «Василь Кучер: перлини творчості письменника» зібралися члени клубу «Золотий вік».
Притсутні, затамувавши подих, слухали розповідь бібліотекаря про творчий шлях письменника-фронтовика: від дописувача районної газети до відомого майстра української прози, який присвятив літературній діяльності майже 40 років життя. Також користувачі бібліотеки з цікавістю взяли участь в  обговоренні, прочитаних ними творів В. Кучера, у яких немовби в дзеркалі, відбито трудову біографію України 30-60-х років.

Рано перестало битися мужнє серце Василя Степановича Кучера та залишилася жити серед нас його чудова проза.
 

17.07.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Звитяга народжує легенди…»
Розмова про мужність

«І добро, і зло - теми вічні,
вони не живуть нарізно, ці два явища
мовби створені для того, щоб      
підкреслити значення одне одного…»

Василь Шкляр 
                            
Його  твори не поступаються кращим взірцям європейської романістики. Книжки вирізняються яскравими гострими сюжетами, залізною логікою вчинків героїв й дуже  вміло викладеними портретами персонажів.

17 липня в Муніципальній галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась творча зустріч з українським письменником, політичним діячем, одним  із найвідоміших і найбільш читаних сучасних авторів - Василем Шкляром, а також з режисером кінострічки «Чорний ворон» за мотивами однойменного твору Тарасом Ткаченком. Письменник розповів про цікаві моменти роботи над майбутнім фільмом та про шлях, який він пройшов до початку зйомок картини. Режисер відповідаючи на запитання наголосив: «…на екрани виходить перший історичний блокбастер про історію подій Холодного Яру» та порадив присутнім, окрім перегляду історичної драми обов’язково прочитати оригінальний твір письменника.
Цікавою сторінкою заходу стало емоційне читання Василем Шкляром уривків із твору «Залишенець. Чорний ворон» та автограф-сесія.
 

16.07.2019

Бібліотека №115
«Сонце, літо і я…»
Бібліотека Open-air

Літо з бібліотекою – це найкраща можливість для дітей поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати нові світи.
Сьогодні бібліотекарі дружньо вийшли на майданчик у парк Деснянський. Для малечі було підготовлено добірку найцікавішої популярної літератури, казкові вікторини, розвиваючі настільні ігри, кольорову крейду для малювання та солодощі. Багатьох відвідувачів парку зацікавила книжкова виставка «Прочитайте, не пошкодуєте!», на якій були представлені яскраві сучасні дитячі твори. Діти активно спілкувалися, грали у веселі ігри, відповідали на запитання вікторини «У світі казки».  За допомогою кольорової крейди хлопчики та дівчатка створили на асфальті різноманітні яскраві малюнки: сонце, квіти, метеликів,  річку, море тощо.
Усім дуже сподобалося відпочивати на бібліотечному майданчику.
 
Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для читання, відпочинку та інтелектуального розвитку.
 

15.07.2019

Бібліотека №115
«Секрети української мови»
Мовні цікавинки

Сьогодні у бібліотеці відбувся літературно-мовознавчий захід за проектом «За українську мову!».

Не таємниця, що найкоротший шлях до знань пролягає через гру, яка несе в собі практичну зацікавленість, дає зримий результат і спонукає до творчості. Тому юні мовознавці із задоволенням брали участь у всіх запропонованих конкурсах та мовних іграх: «Відповіді в словах», «Анаграми», «Сло-во-ви-кру-та-си». Відповідаючи на питання вікторини «Весела наша мова», читачі показали свої знання з українського усного мовлення та граматики. Діти розгадували загадки, ребуси і кросворди та змагалися на краще читання скоромовок. А допомагали їм у цьому книжки з викладки «Секрети української мови».
Ігри з буквами та словами відчиняють перед дітьми двері у цікавий світ рідної мови.

Пишайтеся, любіть та вивчайте українську мову!
 

11.07.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Торгівля людьми - сучасне рабство»
Дискусійна лабораторія

11 липня, напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, читачі бібліотеки взяли участь в дискусійній лабораторії «Торгівля людьми - сучасне рабство» з циклу заходів «Гендерна рівність - крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».

Бібліотекарі розповіли, що Україна одна з перших країн в світі комплексно підійшла до вирішення проблеми торгівлі людьми. Користувачі бібліотеки дізнались, що урядом було затверджено програму протидії цьому явищу, прийнято спеціальне законодавство про кримінальну відповідальність за торгівлю людьми, створено спеціалізовані підрозділи ОВС по боротьбі з цим злочином.
Не залишила нікого байдужим виставка - заклик «Не мовчи!». Учасники заходу з зацікавленістю знайомились та обговорювали представлені на виставці матеріали, що носять неординарний характер й закликають та попереджують, що небезпека торгівлі людьми для українців досить висока і тому нам треба навчитись визнавати свої проблеми і говорити про них вголос, а не мовчати.
Інформаційна акція «Не мовчи!» мала мету привернення уваги до цієї нагальної проблеми.
 

10.07.2019

Бібліотека №115
«Книжкова райдуга новинок»
Бібліомаячок

Бібліотека запрошує усіх шанувальників книги долучитися до дегустації літературних новинок для дітей та їх батьків, які надійшли у ІІ кварталі 2019 року!

Вас очікує сучасна література українських і зарубіжних письменників, науково-популярна література, бестселери, класика.
Ви маєте чудову нагоду вгамувати свою спрагу до літератури, познайомитися з новими авторами, по-справжньому насолодитися спілкуванням та підібрати для себе найцікавіші новинки.

Запрошуємо всіх охочих до захоплюючого читання!
 

09.07.2019

Бібліотека №151
«Родина починається з любові…»
Родинне свято

9 липня в бібліотеці до дня родини зібралися читачі різних вікових категорій із родин, якими опікується Центр сім’ї, дітей та молоді Деснянського району, за проєктом «Бібліотека – територія єднання».

Бібліотекарі  підготували для користувачів цікаві розповіді про важливість збереження українських родинних цінностей, які згодом переростають в звичаї та традиції українського народу. Діти взяли участь в народознавчій вікторині, яка була присвячена українським сімейним традиціям та родинним цінностям інших народів світу.
Майстер клас по створенню «родинного букета квітів» сподобався, як дівчаткам, так і хлопчикам.

Чи може бути щось приємніше, ніж відчуття, що ти є членом сім’ї? Особливо це важливо для дітей, адже для них родина – це осередок щасливого дитинства.
 

09.07.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київ - місто прекрасне, місто щасливе…»
Краєзнавча година

У рамках проєкту «Пізнай, прийми і руку простягни» відбулася краєзнавча година про історію та сучасність рідного міста для різних категорій користувачів ЦРБ ім. П. А. Загребельного.

Учасники заходу ознайомились з тематичною розкладкою літератури «В серці своїм назавжди збережу Києва «мудрість і горду красу». Легенди, перекази, яскраві історичні нариси, багатий ілюстративний матеріал…
Читачі бібліотеки із зацікавленістю знайомились з виданнями про Київ та з радістю долучились до майстер-класу з виготовлення листівки «КИЇВ в стилі РЕТРО» із зображенням Андріївської церкви.

Прогулюючись містом, гості та кияни не можуть оминути  справжню окрасу Києва - Андріївську церкву. А цікаві історії про пам’ятку архітектури залишають приємні та незабутні враження.
Як не закохатися у Тебе чарівне місто!
 

07.07.2019

Бібліотека №1
«Ой на Івана, та й на Купала…»
Народознавча година
 
У святковий день Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна бібліотека провела народознавчу годину для дітей та юнацтва, які мають особливі потреби.

Бібліотекарка ознайомила дітей та батьків із тематичною виставкою і розповіла про походження народного свята. Діти дізнались, що Івана Купала - це свято молодості, краси і очищення, уважно послухали легенду про пошук чарівної квітки папороті і це надихнуло учасників заходу прочитати народні казки та легенди.
Бібліотекарка запросила всіх присутніх взяти участь у майстер класі, який є атрибутом свята «Купальський віночок». Учасники вплітали і барвінок, і ромашку, і колоски, і мак тощо. Творчість дітей супроводжувалась розповіддю про значення кожної квітки в ансамблі віночка.

Щасливі та радісні, уквітчані віночками, дітлахи понесли заряд позитиву з собою!

Запрошуємо усіх до бібліотеки провести час із користю!
 

05.07.2019

Бібліотека №115
«Срібна купальська роса»
Бібліомайданчик

Бібліотека відзначила одне з найколоритніших, найцікавіших та найзагадковіших традиційних свят Івана Купала у парку Деснянський.

Для маленьких жителів району бібліотекарі провели народознавчу бесіду про символіку рослин та вікторину про Свято Купала. А дізнатися про одне з чотирьох головних свят сонячного календаря можна було з книжкової виставки «Срібна купальська роса».
Завершилось свято майстер класом «Чарівність купальського вінка», який розкрив всі секрети плетіння вінків, адже купальський віночок - це не просто окраса, а й оберіг, бо в ньому є чаклунська сила!

У купальські віночки учасники свята вплітали багато різних польових квітів.
 
З прекрасним святом Івана Купала!
 

27.06.2019

Бібліотека №115
«Патріотичний браслет»
Майстер клас
 
Сьогодні читачі бібліотеки долучилися до відзначення одного з головних державних свят України – Дня Конституції.

Хлопці й дівчата взяли участь у майстер класі з виготовлення патріотичних браслетів. Під керівництвом бібліотекаря навчилися плести із синіх та жовтих стрічок стильні прикраси.
Діти провели час у хорошому, творчому настрої, отримали море позитиву та чудові прикраси. Такі браслети можуть стати чудовим подарунком до Дня Конституції для себе або для близьких.
 
Вітаємо всіх з Днем Конституції України!
 

Відео

 
День захисту дітей
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter