08.11.2019

Бібліотека №115
«Буду я навчатись мови золотої»
Лінгвістична гра

Напередодні чудового свята - Дня української писемності та мови - у бібліотеці пройшла мовознавча гра для школярів за загальносистемним проектом «За українську мову!».

В «Країні мовних цікавинок»  школярі змагалися у різних конкурсах та перевіряли свій рівень знань у вікторинах. Діти дізналися про складний і тернистий шлях української мови до визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини.
Бібліотекарі закликали маленьких читачів шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.
 

08.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника

 «Знавці рідної мови»
Мовознавча подорож

    Напередодні Дня української писемності та мови в бібліотеку завітали наші постійні користувачі, учні ЗЗСО № 147.
 
 

    В рамках загальносистемного проекту «За українську мову!» вони   взяли участь у мовознавчій вікторині,  яка була присвячена еволюції рідної мови в різних регіонах України. Кожна з команд для підготовки отримала  тематичну добірку літератури та відкритий простір Wi Fi зони. Завдання викликало жваву дискусію, учні активно висловлювали свою думку.
 
 

    Волонтерка-фахівець допомогла бібліотекарям провести майстер клас з ораторського мистецтва, який навчив його учасників чітко, зрозуміло  і грамотно висловлювати свою думку.

   
 

07.11.2019

Бібліотека №1
«Українська мова – духовний скарб нації!»
Літературна година
 «Найбільше і найдорожче добро
кожного народу - це його мова».
Панас Мирний
 
    Напередодні Дня української писемності та мови учні театрального класу ЗССШ № 23 отримали чудову нагоду зустрітися з відомими українськими поетами  та палкими шанувальниками українського слова з «Українського клубу» - Романом Кухаруком, Анатолієм Горовим, Тетяною Шпичук та Тетяною Волинською.
    Їх поетичне слово  якнайкраще допомогло  майбутнім акторам відчути красу і силу рідної мови, її багатство та велич.
 
 

    Учасники заходу  ознайомились з цікавими історичними фактами розвитку писемності та мови, згадали великих просвітителів слов’янства – братів Кирила та Мефодія, творців алфавіту та Нестора Літописця, "батька української словесності".
 
 

    На згадку про  зустріч  бібліотека отримала  друковані видання членів «Українського клубу», а всі охочі – фотографії, які будуть нагадувати про цей особливий день.



 
 

07.11.2019

Бібліотека №115
«Золота красуня — осінь-чарівниця!»
Свято осені

 «Золота красуня — осінь-чарівниця!
По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує
І картини дивні, чарівні малює!»
Надія Красоткіна


     Осінь – чарівниця. ЇЇ називають золотою, загадковою, неповторною. Приваблює вона нас буянням фарб та щедрими дарунками.
 
 

     Дух осені відчули дітлахи дитячого садочка № 689, завітавши до бібліотеки та Галереї мистецтв. Маленькі читачі познайомились з книжками про золоту осінь, жваво відгадували загадки та відповідали на запитання вікторини.
 
 

     Галерея мистецтв зустріла малечу яскравими картинами міста, природи та натюрмортів. Під враженням почутого та побаченого діти, за допомогою дарів осені, створили осінню фантазію. Відтиски яблук, груш, цвітної капусти та осінніх листочків заграли на білому папері різними кольорами, створюючи неповторні малюнки.


 
 

07.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пантелеймон Куліш - творець української абетки»
Мовна світлиця
                                                       
                             «Віщуванням новим Серце моє б’ється, -
                                       Через край із серця Рідне слово ллється!»

                                                                                                                        П.Куліш 
 
    Творцю української абетки належить пріоритет у багатьох галузях духовного життя українців: він перший переклав Біблію українською мовою, створив перший в Україні фонетичний правопис, написав перший український історичний роман.
    Цій непересічній постаті в українській культурі  було присвячене особливе засідання мовної світлиці, на яке завітали учні першого та єдиного в Україні театрального класу спеціалізованої школи № 23 мікрорайону Биківня. Захід відбувся  в рамках відзначення Дня української писемності та мови.
 
 

    Школярі дізналися про особливості нового правопису та видання «Граматки» Куліша - першого україномовного букваря, за допомогою якого українці мали можливість навчатися рідною мовою. А ще - зіграли ролі «біографів», «літературознавців», «мовознавців», «літературних експертів» в інтерактивній літературній грі «Хто ви, пане Куліш?» та зворушливо читали уривки із поеми П. Куліша «Маруся Богуславка» та роману Івана Корсака «Перстень Ганни Барвінок» про долі Ганни Барвінок та П. Куліша.
   
 
 

    Дуже цікаво наприкінці заходу було дізнатися учасникам мовної світлиці,  кому «віддали більшість своїх сердець» літературні експерти.
 
 

06.11.2019

Бібліотека № 2 для дітей
«Будь ласка ... приручи мене!»
Зустріч з  зоологом
 
    Перша незвичайність чергової зустрічі юних любителів природи, яка вразила усіх відвідувачів бібліотеки  – тиша. А друга несподіванка – гість «Лісовичка», який не любить шуму !!! Ніколи не здогадаєтесь!
 
 


    Знайомтесь - лис Крістофер зі своїм другом, зоозахисником Діаною Тетерею. Пані Діана розповіла багато цікавого: як врятувала лису життя, про особливості його виховання та утримання у домашніх умовах, про співтовариство FoxUA та їх зустрічі. А ще – продемонструвала відеоряд «Крістофер та його друзі».
 
 
 

    Учні так перейнялися гаслами захисників тварин: «Хутро личить лише звірам» та «Звірі - це не шкурки для одягу», що по іншому, навіть з жахом, поглянули на свої комірці.
    Крістофер виявився дуже терплячим і поблажливим, тому фотосесія задовольнила усіх.

 
 

05.11.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Я та мої гроші»
Тренінг

Чому гроші є одним з найбільших винаходів людства, які їх функції, як без них здійснити свої мрії –  всі  ці та  інші питання обговорювали учні 9 класу ЗЗСО № 218 під час  інтерактивного заняття «Я  та мої гроші», за проєктом «Бібліотека як освітній простір», яке відбулося  за сприяння Центру сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва.
Школярі дізналися багато цікавого про історію української гривні, ознайомилися з книжковою викладкою «Гроші: їх значення в нашому житті» та прийшли до висновку, що потрібно йти шляхом самовдосконалення та розвитку. Адже це найважливіше для людини, і на цьому шляху  обов’язково знайдуться гроші.
А девізом тренінгу можна вважати фразу «Полюби життя,  і воно відкриє джерело сили для багатства, спочатку духовного, а потім і матеріального!».
 

05.11.2019

Бібліотека № 2 для дітей
«Подарунки для Осені»
Майстер клас
«…Тільки вчора було ще влітку,
а сьогодні вже восени!»?
Л. Костенко

 
      На черговій зустрічі творчої студії «Дивограй» креативні учасники вирішили зробити реверанс Королеві Осені. За чудові дні, за хороводи з листя, за тепло та сонечко… і щоб вона ще трошки порадувала нас таким несподіваним «бабиним літом».
 
 
 
       А оскільки осінній ліс дуже щедрий на дари, в умілих пальчиках народились симпатичні гномики з природних матеріалів.
      Такими чудовими подарунками діти задобрили Королеву Осінь та, вкотре, підкреслили важливість збереження природи!
 
 

04.11.2019

Бібліотека №115
«Канікули під парасолькою»
Калейдоскоп

     Під час осінніх канікул дітлахи гарно відпочили та чудово розважилися у бібліотеці за особливою програмою дозвілля.
 
 

      Маленькі читачі брали участь у різноманітних вікторинах, головоломках та настільних іграх, подорожували незвичними країнами Мультляндією та Фентезі-лендом.
 
 

       Школярі проявили кмітливість і ерудицію, поповнили свої знання про країну Піднебесної, взявши участь у незвичному квесті «Хто придумав конг-фу та скільки років китайському чаю».
 
 

     У мистецькій зоні кожен охочий зміг дати волю своїй фантазії у виготовленні осінньої парасольки. А у затишному куточку, бібліотеки під парасольками, маленькі відвідувачі читали улюблені книжечки разом з батьками.
      Канікули у бібліотеці завжди проходять у позитивній, теплій атмосфері, де кожен відвідувач знаходить те, що йому до вподоби.


 
 

31.10.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Розвиваємо поетичну майстерність…»
Літературно-поетичний колаж
 
     Поетичне слово - це слово з живою і яскравою внутрішньою формою, яке є основою багатства художніх образів твору. Дотик до поезії є засобом розумового та етичного виховання дітей різного віку для розвитку та становлення мовленої культури особистості.
     Учасники заходу ознайомились з сучасними українськими поезіями для дітей різного віку, а також із серією книг зарубіжних авторів «Дитяча іронічна поезія». Діти з задоволенням читали вірші про осінь сучасних поетів та складали продовження чотиривіршів із поетичних творів Лариси Зіганішиної.
    Знайомство з новими поезіями, розширює мовний запас, надає можливість краще «прожити» зміст твору та відчути барвистість, красоту та виразність рідної мови.
    Особливими емоціями та художнім осмисленням осінньої пори наповнив читачів бібліотеки майстер клас із виготовлення листівки «Осінні барви Києва».
   
 
 


   

 
 

30.10.2019

Бібліотека № 2 для дітей
«Кодекс правильних батьків»
Тренінг

Канікули – пора зібратися з силами і батькам школярів. А оскільки питань, стосовно виховання, завжди вистачає, на допомогу бібліотекарям запросили психолога.

Учасники тренінгу обговорили велике коло питань - від типів відносин батьків і дітей до проблемних моментів виховання. Ділилися досвідом, міркували про потреби батьків і дітей та можливості їх задоволення. Особливу увагу приділили часу, який батьки приділяють для спілкування з дітьми.
Головний висновок: дітей слід відпускати, коли буде відчуття, що час настав. У дитини повинна бути свобода вибору, а дорослі мають забезпечити повноцінний вибір.

Дякуємо старшому викладачу кафедри психології особистості та соціальних практик Київського університету ім. Б. Грінченко Власенко Інні Анатоліївні за цікавий і корисний захід!
 

Відео


 

Творчі діячі Деснянського району міста Києва
Біобібліографічний довідник
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter