29.10.2019

Бібліотека №115
«Хто придумав конг-фу та скільки років китайському чаю»
Квест

Сьогодні бібліотека перетворилася на острівець Піднебесної.

Вікторини, прислів’я та приказки в українській та китайській культурі, мандрівка шовковим шляхом, відгадування винаходу, створеного стародавніми китайськими вченими – все це та багато іншого стали етапами захоплюючого квесту, який привів учасників до китайського прислів’я «Людина, яка зрушила гору, починала з перетягування дрібних камінчиків».
Квест до Року Китаю в Україні допоміг учасникам дізнатися багато цікавого про цю дивовижну країну та отримати не тільки інтелектуальне задоволення, а й солодке заохочення і несподівані подарунки.
 

29.10.2019

Бібліотека №119
«Хеловін у бібліотеці»
Вечірка

Наближається найзагадковіше і наймістичніше свято, що прийшло з Ірландії та знайшло своїх прихильників та шанувальників і в Україні - Хеловін. На це свято існує традиція одягатися привидами, монстрами та іншою нечистю із кельтських повір’їв. Вважалося, що якщо переодягнутися демоном або духом, то можна таким чином захиститися і справжні духи тебе не помітять.

Ось і відвідувачі гуртка «Творчість юних» забажали поринути у таємничий світ, влаштувати містичну зустріч у бібліотеці та підготуватися до свята Хеловіна. Казковий та незвичаний макіяж, що зробили собі школярі, вніс яскраву родзинку у святкову атмосферу і перетворив дівчат на милих відьмочок, а хлопців – на загадкових вовкулаків.
 
Діти розповідали одне одному страшні історії, ділилися містичними моментами з життя та фантазіями, грали у лякливі ігри та читали за ролями  книжки із магічними оповіданнями, вживаючись у образи чудернацьких персонажів.
А коли у бібліотеці вимкнулося світло та з’явився символ Хеловіну - гарбуз, який засяяв у темряві, читачі були просто у захваті!
На завершення такого чарівного заходу дітей чекало частування – запашна піца із хрусткою скоринкою, якою школярі залюбки ласували у приємній компанії друзів та ділилися емоціями і враженнями від чудового вечора.
 

29.10.2019

Бібліотека № 2 для дітей

«Це ж елементарно, Ватсон!»
Літературний квест

 
«Ви бачите, але не спостерігаєте»
Конан Дойль
 
До 127-річчя першої публікації «Пригодів Шерлока Холмса» Конан Дойля, у бібліотеці, на численні прохання любителів детективних історій, відкрилася «Школа детективів».
 
Після складання клятви детективів, на юних читачів чекали складні задачі на логіку, цікаві завдання на уважність, знайомство з дедуктивним методом. 
Із захопленням юні детективи опановували техніку «сленгу», розслідування, без слів призначати зустрічі в певному місці, складати фоторобот. А ще - вчились спостережливості, умінню робити висновки, використовувати знання, отримані при читанні книг. Ось де в нагоді начитаність!

Перші випускники пройшли загадковий квест та отримали почесні дипломи «Школи детективів» і ефективний поштовх до читання.

 

29.10.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Фантастичний Всесвіт»
Літературно-пізнавальна мозаїка

Люди завжди були зачаровані космосом, зірковими галактиками, далекими світами…

В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературно-пізнавальна мозаїка «Фантастичний Всесвіт» для дітей біженців.

Поглибили свої знання читачі про космос і наукові дослідження, завдяки довідковим та енциклопедичним виданням для дітей. Із задоволенням знайомились учні з ілюстративним матеріалом книжок про сонячну систему, зорі, галактики, туманності.

Коли мова йде про таємниці космічних просторів, кожен може дати волю своїй уяві. Можна зобразити загадкові світила використовуючи навіть метод аплікації.
А ось як креативно творили та зобразили космічні простори учасники заходу!
 

25.10.2019

Бібліотека №119
«Перші кроки до бібліотеки»
Бібліоподорож

Протягом декількох днів до бібліотеки на екскурсії завітали вихованці ДНЗ №12 та учні перших класів ЗЗСО №213. Знайомство із бібліотекою дуже захопило маленьких відвідувачів. Дітлахи уважно слухали про те, де живуть книжечки, як правильно з ними поводитися, що таке формуляр читача та як записатися до бібліотеки.
Під час екскурсій дітки охоче знайомилися з книжковим простором, спілкувалися із бібліотекарями. Залюбки дошкільнята і першачки гортали сторінки книжок та журналів, роздивлялися яскраві ілюстрації, впізнаючи у них героїв своїх улюблених казок та мультфільмів. Бібліотекарі допомагали читачам поринути у світ дитячої літератури, зачитували для них віршики та казочки, пояснювали, як важливо багато читати і пізнавати світ за допомогою книжок.
Знайомство із бібліотекою виявилося напрочуд цікавим, і маленькі відвідувачі радо долучилися до лав її читачів.
 

25.10.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Змінитись або померти»

Саме це гасло стало ключовим меседжем міжнародного семінару, який відбувся в Галереї мистецтв за ініциативи Деснянської ЦБС, у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією, та за фінансового сприяння Міністерства культури Данії та Міністерства закордонних справ Данії.

Більш ніж 90 учасників з усіх куточків України отримали чудову нагоду поспілкуватися з провідними європейськими експертами бібліотечної справи з Данії та Польщі.
 
Кірстен Боелт, директор центральної бібліотеки м. Ольберг (Данія) та Якоб Леккер директор бібліотеки в м. Гладсаксі (Данія), обоє активні члени Міжнародної федерації бібліотек та установ,  ознайомили учасників семінару з концепцією нових сервісів та послуг публічних бібілотек Данії та трансформаційними процесами, що в них відбуваються. Польським досвідом процесів змін у бібліотеках поділився екс-директор бібліотеки Варшавського університету Хенрік Холендер.
Як і чому бібліотеки змінюються у західному світі глобалізації, діджіталізація та чотири данські моделі як інструмент для змін публічних бібліотек - ця панель семінару, що проводилась Йенсом Торхаугом, який протягом 15 років очолював Данське агентство з питань бібліотек та засобів масової інформації, мала найбільший успіх та завершилась практичним тренінгом. Своєрідний «брейншторм» продемонстрував, що українські бібліотекарі мають креативні ідеї та здатні змінюватись.
Як наголосив у своєму вітальному слові до учасників міжнародного семінару в. о. Голови Деснянської в місті Києві державної адміністрації Сергій Снопков «українські бібліотекарі готові до змін, а у Деснянському районі трансформативні процеси вже давно почалися».
 

25.10.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пориньмо в неповторний світ казок!»
Літературна подорож

"Казки належать до найдавніших витворів
людського духу і сягають у глибину
далеких від нас часів,
якої не досягає жодна людська історія".

Гнатюк В.

В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературна подорож «Пориньмо в неповторний світ казок!» для учнів ЗЗСО № 238.

Школярі з задоволенням взяли участь в інтерактивних пізнавальних іграх та майстер-класі «Закладка для зручного читання».
Діти, читаючи казки стають кращими, мудрішими, добрішими, сміливішими, легше долають перешкоди, які трапляються на їх життєвому шляху.
 

25.10.2019

Бібліотека № 2 для дітей
«Таємні таємниці Андрія Кокотюхи»
Творча зустріч
 
     Зустріч, в літературній вітальні «Автограф», з письменником, журналістом, сценаристом, блогером, володарем багатьох премій та почесних нагород Андрієм Кокотюхою, зібрав багато прихильників сучасної української книги.
    Пан Андрій розповів про свій перший літературний досвід, про детективні таємниці письменницької роботи, адже хто, як не «Золотий письменник України» знає про створення надзвичайно цікавих книг.
 
 

   Читачів цікавило багато питань: про джерела ідей та натхнення на їх створення, про улюблених героїв, про дитячі захоплення…
 
 

    А щоб краще зрозуміти творчий процес, діти разом з письменником, склали сценарій для пригодницької книжки. Звичайно, з героями та драконами, відьмою та чарівною принцесою.
 
 

    Фото на згадку, автограф на пам'ять, безліч позитиву та велике бажання до читання нових книг Андрія Кокотюхи.
Дякуємо пану Андрію за надзвичайно цікаву зустріч!
 
 

24.10.2019

Бібліотека №115
«Казковий барвограй»
Розважальна феєрія

      Феєрія казок відкрила свій сяючий простір для учнів 3 класу ЗЗСО № 238.
     Бібліотекарі запропонували для дітей різноманіття цікавих вікторин про казки та їх героїв, конкурси, ребуси, кросворди, загадки, ігри та показ мультфільму. Веселка книжок та журналів, представлених у бібліотеці, зацікавила маленьких читачів своєю різноманітністю та новизною.
 
 
 

     Кожен отримав свою порцію цікавості, жвавості та захопленості.
 
 

23.10.2019

Бібліотека №119
«Осінні фантазії»
Майстер клас

«Осінь – це друга весна,
коли кожен листочок то є квітка.»

Альберт Камю

Красуня осінь ще радує нас сонячними днями та яскравими барвами. Під ногами шелестить духмяне листя, яке може стати  чудовим матеріалом для творчості, що дарує нам сама природа.

Тож відвідувачі гуртка «Творчість юних» залюбки поринули у казкову та затишну осінню атмосферу і створили неповторні шедеври із різнобарвного листя.

Наймолодші члени гуртка захопилися роботою над портретами своїх улюблених тваринок. Грайливий песик та квапливий їжачок, виготовлені із листя клену та липи, ніби ожили на аркушах паперу і подарували гарний настрій своїм юним творцям.
Старші дівчатка намалювали портрети красунь і зробили їм неперевершені та чудернацькі зачіски із барвистого листя і яскравий макіяж із блискітками. Дівчата відчули себе справжніми майстринями салону краси та дуже тішилися результатами своїх старань.

Із задоволенням діти порадують своїх батьків та друзів прекрасними поробками. А дехто з них виявив бажання подарувати свої витвори бібліотеці, щоб прикрасити виставку «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти».
 

23.10.2019

Галерея мистецтв
«Хочу і буду: МОВА Потреб»
Майстер клас
 
     Мова потреб - універсальна мова, яка актуальна для всіх, незалежно від віку, статі, віросповідання, культури, країни проживання та виховання.
      У Галереї мистецтв відбувся майстер клас «Хочу і буду: МОВА Потреб». Разом з тренером - практичним психологом Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району міста Києва - Саратовцевою Наталією, учасники познайомились з мовою потреб та як нею користуватися.
    Якщо ми добре розуміємо свої потреби, ми можемо краще  зрозуміти потреби інших.
 
 

    Ритм сьогоднішнього життя дуже швидкий…
    Проте варто зупинитися та задати питання в першу чергу собі: які мої потреби, що я хочу і що потрібно робити для досягнення свого «хочу».

   
 
 

Відео

 .
 Письменники герої.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter