12.03.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Музична душа України: Володимир Івасюк» 
 Мистецький вечір

                                                                  Він з тих, у кого дата лиш одна,
                                                                  І шлях один: зі славою в безсмертя.
                                                                  Талант його у сніп народ єднав.
                                                                  Таких пісень із пам’яті не стерти
!
                                                                                                         Ганна Верес

   

        До 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка, українського поета та композитора на мистецький вечір «Музична душа України: Володимир Івасюк» завітали школярі ЗЗСО № 218.

       Учасники заходу з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «Володимир Івасюк - оберіг української пісні» та поринули в чарівний світ пісень Буковинського соловейка.

    Учні взяли активну участь у мистецькій вікторині «Володимир Івасюк – основоположник української естрадної музики» та отримали інформаційні буклети.
     Пісні Володимира Івасюка вже стали класикою української естради, які пройшли перевірку часом, у них звучить милозвучна гармонія і тремтить ритм, властивий лише Івасюковій пісні.


 
 

12.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тарасові музи»
Гурман-вечір
 
Дві години емоційного піднесення, цікавої інформації, несподіваного Тараса Шевченка подарувала громаді нашого району українська дитяча письменниця, педагог, громадська діячка Лариса Ніцой.

Більшість біографів-шевченкознавців основну увагу приділяють творчості поета, акцентуючи увагу на роках кріпацтва та заслання. І мало написано і сказано про його душевні почуття, зокрема про його кохання.
Лариса Ніцой певною мірою прочинила двері до складної і своєрідної душі поета та відкрила для присутніх в Шевченкові більше земного, людяного, допомогла глибше осягнути його геніальність, наблизити до пізнання філософії його впливу на долю України.
Зустріч відбулася за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!», який впроваджується у 2019 році Централізованою бібліотечною системою Деснянського району міста Києва, та за підтримки депутата Верховної Ради України Андрія Іллєнка і депутата Київради Петра Кузика.
 

12.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Творчі діячі Деснянського району міста Києва»
Краєзнавчий екскурс
 
12 березня у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася презентація біобібліографічного довідника «Творчі діячі Деснянського району міста Києва».

Присутні  познайомилися з діячами культури, які проживали або нині проживають у Деснянському районі міста Києва, відкрили для себе нові імена художників, скульпторів, майстрів народної творчості, артистів та інших митців, що своїми творами наповнюють буденне життя духовною атмосферою  та гідно презентують наше місто в Україні та світі.
Краєзнавчо-дослідницька діяльність щодо виявлення талановитих земляків триватиме і надалі.
 

11.03.2019

Бібліотека №115
«З Шевченка починається весна»
Шевченківське свято
 
Перші березневі дні у бібліотеці традиційно пов’язані з іменем Тараса Шевченка та насичені численними, особливими, заходами.

Кожен, хто заходив до бібліотеки, долучався до гри-вікторини «Що ти знаєш про Т. Шевченка?» та брав участь у літературному лото «Як ми читали Шевченка». Велика кількість творів поета була представлена на книжкових виставках «Мистецький світ Т. Шевченка» та «Віршів віночок від Шевченка». Особливу увагу привертала до себе виставка дитячих малюнків наших читачів «Малюємо за творами Шевченка».
Мелодичні, співучі вірші поета мали особливе звучання під час голосних читань «Звучать Шевченкові слова», які пройшли у навчально-виховному комплексі «Мрія». Діти із захопленням та любов’ю читали вірші Великого Кобзаря.

Дякуємо всім користувачам, які святкували Шевченківські дні разом бібліотекою!
 

09.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ходімо, Колодію, на нашу затію…»
Святково-розважальна програма
 
9 березня публічні бібліотеки Деснянського району взяли участь у святковому районному заході «Ходімо, Колодію, на нашу затію…».

Увазі всіх охочих була презентована народознавча виставка-інсталяція «А ми Масницю дожидаємо, млинцем Масницю зустрічаємо!», на якій були представлені видання народознавчої тематики.

Мешканці району з радістю взяли участь у краєзнавчій інтерактивній грі, вуличних літературних читаннях «У нас є мова, мова солов’їна» та майстер-класах : «Весняна квітка гіацинт», «Народний оберіг», «Квіти для мами», «Щедрий Ярило» та інші.
Діти із задоволенням водили хороводи, грали в "Зайчика", "чеберяє ніжками» ("Ой на горі жито"), активно залучалися до вікторин. А як серйозно і ретельно писали усі «записки з негараздами» для Марени, змінюючи їх на цукерки!
Не обійшлося й без веселої Циганки (звичайно, з талановитих бібліотекарів), яка передбачала тільки найкраще гостям та учасникам свята. А юні саморобники створювали свої маленькі «шедеври» з різних матеріалів (навіть з надувних кульок).
Свято вдалося на славу! Веселими та радісними ігрищами, розвагами, смачними смаколиками в передостанній, але вже сонячний, день зими.
 

07.03.2019

Бібліотека №115
«У колі друзів»
Родинне свято
 
У Муніципальній Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного зібралися члени ГО"Українські родини", користувачі бібліотеки та всі охочі на презентацію фотовиставки під красномовною назвою "Родини, які надихають".
Ця ключова подія продовжилась культурно-розважальною програмою: майстер-класи, казкові вікторини, подорожі у «книжчин дім».
Книги відкривали свої сторінки для малечі, вели їх у чарівний світ фантастичних пригод, дарували гарний настрій. Кожен з маленьких учасників свята мав змогу вибрати та взяти додому цікаву книжку.
 

07.03.2019

Бібліотека №151
«Жінка. Берегиня. Мати»
Поетично-музична година
 
Напередодні Міжнародного жіночого дня бібліотека провела поетично-музичну годину «Жінка. Берегиня. Мати» за проектом «Бібліотека – територія єднання» для користувачів різного віку.

Привітати чарівне жіноцтво прийшов поет, мешканець нашого району Грачов Володимир Михайлович, який не тільки декламував свої вірші, що присвячуються жінкам, а й заспівав декілька романсів.
Гарний настрій учасників заходу підтримали бібліотекарі привітаннями до свята та частуванням солодощами.

Вітаємо всіх жінок зі святом!!!
 

06.03.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Піднебесна країна - Китай»
Відео-подорож 

       6 березня  бібліотека запросила юних читачів здійснити віртуальну подорож «Піднебесна країна - Китай» за проектом «Бібліотека як освітній простір» до року Китаю в Україні. Із задоволенням школярі «мандрували » по Китаю та знайомились з багатовіковою історією, унікальною культурою і незвичними традиціями.
 
 
 

     Натхнення надав майстер-клас з виготовлення паперових коробочок для смаколиків до свята 8 березня. Саме головне – усі отримали велике задоволення від «відео – подорожі» процесу створення власних «шедеврів» безумовно від книг і від спілкування.
 
 

      Завітайте до бібліотеки! Читайте цікавинки про Китай та пізнавайте історичні та сучасні традиції цієї екзотичної країни!

 
 

06.03.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Міжнародний день прав жінок і миру»
Вечір запитань і відповідей
 
         Напередодні свята до бібліотеки на вечір запитань і відповідей «Міжнародний день прав жінок і миру» з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом» завітали учні 9 класу ЗЗСО № 213.
 
 

     Спеціаліст Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району разом з юними користувачами розглянули питання про те, який зміст ми традиційно вкладаємо в поняття «жіночий день» і чи вартий він того, щоб бути вихідним? Юрист зауважила, що ООН щороку формулює тему цього дня. У 2019-му це – «Думай про рівність, створюй з розумом, втілюй інновації задля змін».
    Бібліотекарі розкрили тему виставки-дискусії про важливість ґендерної складової в соціальній політиці держави, ролі та впливу військових конфліктів на жінок і чоловіків, проаналізували основні прояви ґендерної дискримінації та нерівності в суспільстві, які по-різному відбиваються на становищі жінок та чоловіків.

 
 

06.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тарас Шевченко, як творець української літературної мови»
Літературно-мистецький вечір
 
Феномен Т. Шевченка полягає в тому, що він подібний до незбагненого…Куди ж прямував Шевченків творчий шлях? До преображення світу і панування в ньому добра, справедливості, національної гордості та свободи. Шевченкова мова стала соборною мовою України, знаменним етапом розвитку української народної мови.

6 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся літературно-мистецький вечір для юнацтва «Тарас Шевченко, як творець української літературної мови» у рамках проекту «За українську мову!» до 205-річчя від дня народження українського поета, художника, мислителя.

В заході взяла участь письменниця, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка Красицька Людмила Олександрівна, праправнучка поета-класика Тараса Шевченка, одного з українських письменників-основоположників української літературної мови.
Людмила Олександрівна наголосила, що Шевченко по - праву вважаєтьяся творцем української літературної мови як основи розвитку нової, на народній основі української культури. Пані Людмила розповіла, яка лінія родинних зв’язків Шевченків поєдналася з родиною Красицьких та дійшла до сьогоднішніх днів. Читачі дізнались про цікаві маловідомі сторінки життєвого та творчого шляху поета.
Користувачам бібліотеки була презентована тематична виставка, яка містить багатий літературознавчий та культурологічний матеріал.

Цікавою сторінкою заходу стали читання учнями улюблених шевченкових поезій. Присутні осягнули, що для кожного учасника є «свій» Шевченко, який за глибиною істинно людського почуття та досконалістю слова, є не лише великим поетом України, а й одним із найвідоміших поетів світу.


 

06.03.2019

Бібліотека №119
«Весняний настрій для мами»
Голосні читання
 
«Матінко моя єдина!
Ти для мене цілий світ!»

І. Савицька
 
Весна вже поволі починає тішити першим теплом та сонячними промінчиками, а на порозі - чудове тепле свято 8 Березня. Тож в очікуванні передсвяткових цікавинок малюки з групи із вадами мовлення  ДНЗ № 176 радо зустрічали бібліотекарів, які відкривають для маленьких читачів світ художнього слова та заохочують їх до читання з раннього віку.
З інтересом дітки слухали твори, присвячені найдорожчій людині на світі – мамі. Дошкільнята гортали сторінки книжечок і журналів та навіть робили перші спроби читати самостійно.
Віршики-привітання, які малята вивчили напам’ять, та поцілунки стануть для мами яскравим подарунком. А бібліотекарі отримали у подарунок – щирі дитячі посмішки, сяючі очі та запрошення до нових зустрічей!
 

Відео

 
До 180- річчя від дня народження Клода Моне,
видатного французького художника- імпресіоніста
 
 
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter