13.09.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я -  щасливий!?»
Тренінг

 «…Емоційна культура — 
  ознака людяності»       
(В. Сухомлинський)

Багато цікавого і корисного дізналися учасники тренінг-класу «Злагода» завдяки зустрічі з психологом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Оксаною Степанюк. Не дивно, бо тема тренінгу є дуже пізнавальною: роль емоцій в житті людини.
 
 
Особливу увагу було приділено емоціям у міжособистісних стосунках, яким чином вони стають важливим компонентом навчання. Дуже зацікавило присутніх твердження про те, що якість емоцій багато в чому залежать від способу життя людини. Використовуючи різні «рольові ігри» та матеріали книжкової виставки, пані Оксана продемонструвала, як емоції впливають на працездатність та якість життя людини. А також докладно пояснила тісний зв'язок між негативними емоціями та хворобами.
Сподіваємося, відвідування бібліотеки викликатиме у наших читачів лише радість та позитивні емоції. До зустрічі в бібліотеці!

 

 

12.09.2018

Бібліотека №119
«Букварик-казкарик»
Голосні читання
«Веселе місто Алфавіт.
В нім кожне слово – цілий світ.
В нім кожна літера жива –
Із них складаються слова.»

Тамара Коломієць

12 вересня бібліотека № 119 для дітей завітала до вихованців групи із вадами мовлення дитячого навчального закладу № 176, щоб запросити їх до світу чарівної української абетки.
 
 
 

Разом із бібліотекарями дошкільнята залюбки мандрували казковою країною Букварем, де на них чекали незвичайні пригоди. Долаючи перешкоди, дітлахи звільняли маленьку фею Літеру із височезного замку, куди її запроторив чарівник-лиходій, що не вмів читати. Охоче дошкільнята слухали веселі віршики про абетку, зацікавлено розглядали яскраві ілюстрації та намагалися навіть читати по складах. Адже читати – це не тільки знати букви та складати їх в слова. Читати – це мріяти, читати – це грати, читати – це пізнавати все на світі.
 Із задоволенням дітки обрали такі книжечки як «Чарівна абетка», «Букварик-дошколярик», «Казкова азбука», «Читайлик», «Буквограй». А безпосередньо у бібліотеці на дошкільнят та їх батьків чекає ще більш цікава та пізнавальна добірка літератури, що вчить читати, рахувати, малювати та яка перетворить процес навчання на веселу і захопливу гру.

Тож, любі дітки, приходьте до бібліотеки! Грайтеся та навчайтеся!
А бібліотекарі радо вам у цьому допоможуть.

 

09.09.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Наталя Ужвій - поетеса української сцени» 
Арт-година
                                                                                                                                                                             
                                                                        «…Я вся в театрі, коли в мене немає вистави,                                                                               одразу я никну, в’яну й сама собі стаю           
                                                                              непотрібною»
.
                                                                                                                                             Н. Ужвій

В бібліотеці ім. В. Кучера для членів клубу «Золотий вік» було проведено арт - годину: «Наталя Ужвій - поетеса української сцени» до 120- річчя від дня народження  народної артистки України.
 
 
 
     Учасники заходу ознайомились з  тематичною виставкою - інсталяцією та із зацікавленістю переглянули мультимедійний матеріал про життя та творчість народної артистки України. Учасники заходу пригадали фільми та театральні вистави за її участю.
 
 

    Для усіх присутніх залишилася добра згадка про талановиту жінку – як різнобічно обдаровану постать, щиру людину зі складним тернистим, нелегким життям.
 
 

06.09.2018

Бібліотека №1
«Ні дня без сцени. Театральний портрет»
                                          Година мистецтва                                   
        «У творчій радості живій,
              В хвилини дивного натхнення
     Ми часто згадуєм імення
        Наталі, славної Ужвій…».

                                                                                             Ющенко О.
 
6 вересня в бібліотеці відбулась година мистецтва до 120-річчя від дня народження української актриси - Наталії Ужвій для користувачів  середнього та старшого віку.
    Бібліотекар ознайомила присутніх із біографією актриси, репертуаром, який налічує близько 213 ролей у театрі у театрі та 20 ролей у кіно.
 
 

    Користувачі із зацікавленістю подивились уривки кінострічок: «Мина Мазайло», «Багато галасу даремно», прослухали сонет Олекси Ющенка «У творчій радості», який автор присвятив Наталії Ужвій.
    Захід надихнув читачів до всебічного вивчення цікавих сторінок творчого та життєвого шляху «справжньої поетеси української сцени».
    
 

30.08.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Хресний шлях Людмили Старицької – Черняхівської»
Вечір – портрет
    30 серпня зібрались члени клубу «Іванна» на вечір – портрет до 150 – річчя від дня народження української письменниці Людмили Старицької – Черняхівської.
    Бібліотекарі розповіли про життєвий шлях яскравої та різнобічної  особистості письменниці та громадського діяча.
 
 

    Друкувала Людмила Старицька – Черняхівська оригінальні поезії, драми, критичні нариси, літературні нариси, літературні й театральні рецензії, а також була співавтором свого талановитого батька Михайла Старицького.
    Горда письменниця, творець художніх образів, як той сніп упала, на суху випалену сонцем землю чужини, не відаючи, коли повернуть рідному народові славу і честь. Трагічна доля письменниці доби «Розстріляного відродження» не залишила наших користувачів байдужими.
       

 
 

29.08.18

Бібліотека №119
«Книга нам несе чудовий знань нелічений запас»
Сонячні читання

Протягом серпня літній читальний зал бібліотеки «Чудова преса на всі інтереси» запрошував усіх охочих ознайомитися із цікавими й пізнавальними періодичними виданнями, що одержує бібліотека.
 
 

А 29 серпня, напередодні Дня знань, бібліотекарі влаштували літній майданчик у дитячому навчальному закладі № 176 для вихованців старших груп, які наступного року стануть першокласниками.
 
 

Кольорові абетки, лабіринти із пригодами, розмальовки – все це неабияк зацікавило дітлахів. Вони залюбки поринули у чарівний книжковий та журнальний світ. А хто вже вміє читати, хизувався своїм вмінням та зачитував уголос для друзів рядки з улюблених казок.
Також дошкільнята ділилися своїми мріями та очікуваннями від майбутнього шкільного життя, обіцяли бути сумлінними та добре вчитися, тішилися з того, скільки нових друзів та захопливих пригод подарує їм школа!
А бібліотека із задоволенням подарує можливість поглибити свої знання дітям і вихователям та запрошує на виставку «І знову рідна школа нас запрошує у клас», де представлена, зокрема, і література для підготовки до школи.

Тож, двері бібліотеки завжди гостинно відчинені
і для тих, хто тільки опановує читання,
і для тих, кого бібліотека вже навчила любити книгу.

 

26.08.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Любов, як спіритичний сеанс…»
Творча зустріч
 
26 серпня в бібліотеці ім. В. Кучера  пройшла творча зустріч з сучасною українською  поетесою  Ольгою Подольською.

Авторка презентувала  свою нову збірку віршів «Вишневий настрій – 2». Кожен  поетичний рядок книги пронизаний щирими, добрими, світлими відчуттями, які передаються читачеві.
Учасники заходу мали можливість  поринути у світ лірики сучасної поетеси, світ чуттєвий, сповнений любові та особистих переживань. Уміння віднайти і опоетизувати звичайний життєвий факт і привернути до нього увагу інших – особливий талант поетеси.
 
Тож нехай  її щире поетичне слово озветься любов’ю і у Вашому серці!
 

23.08.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Усе моє, все зветься Україна!
до Дня Незалежності України
 
З нагоди Дня Незалежності України бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей запросила читачів на майстер – клас.
Серед запропонованих варіантів робіт, діти вирішили створити святкову листівку. Адже листівка з цікавим орнаментом та в національних кольорах завжди стане в нагоді, щоб привітати рідних та друзів з головним святом нашої держави.
 
Бібліотекарі також розповіли дітям багато цікавих фактів про Україну, її культуру, традиції та як через багато століть українському народу вдалося здобути незалежність.
 

23.08.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Прапор – державний символ України»
Інформаційна хвилина
 
« Синій, як море, як день, золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!»

О. Олесь
 
23 серпня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася  інформаційна хвилина «Прапор – державний символ України» для користувачів різних вікових категорій  до Дня Державного Прапора України.
 
Читачам була представлена тематична розкладка літератури. Відвідувачі бібліотеки  дізналися про тернистий і складний шлях формування  українського прапора, що став справжнім символом свободи і гідності нашого народу. Під синьо-жовтим прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і незалежність.

Бережімо та шануймо наш Прапор – найважливішу національну святиню!
 

23.08.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«У моєму серці Україна!»
Святкова концертна програма
 
У День Державного прапора України та з нагоди 27-ї річниці Незалежності України для мешканців Деснянського району відбувся районний святковий захід на свіжому повітрі ‒ «У моєму серці Україна!».
Публічні бібліотеки району приєдналася до святкування і влаштували вже звичний для деснянців патріотичний майданчик: «Живи, Україно, живи для краси!».
Привертала увагу гостей виставка «Ми щасливі, що ти у нас є наша вільна, свята Україна» на якій були представлені найновіші видання з історії формування та розвитку Української держави, книги про знаменні події минулого й сучасності та про видатних українців.
Скарбничку знань про Україну поповнили учасники свята різних вікових категорій, які взяли участь у історико - пізнавальних вікторинах «Велична моя Україна…», «Чи знаєш ти Україну?» та вікторині-кросворду «Наша країна – Україна». Найактивніші отримали подарунки від бібліотеки.
 
Для дітей молодшого шкільного віку були проведені вуличні читання патріотичних поезій класиків української літератури «Живи і міцній українська Державо!» та майстер-класи «Браслети єдності», «Зроби блокнот своїми руками…» з українською національною символікою.
 
Бібліотекарі разом з гостями заходу влаштували цікаву ігротеку, яка дозволила перевірити знання патріотів про свою країну.

ЦРБ ім. П. Загребельного були підготовлені флаєри - пам’ятки  «Символи незалежної України» та «Живи і міцній Українська Державо!», які нагадали присутнім про основні етапи становлення незалежності України.

Продовжувати веселощі запрошуємо вас до бібліотек, де усі разом  із книжками ми весело перейдемо до зустрічі нових свят.
 

23.08.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Кларнети ніжності: історик, романтик, романіст»
Година вшанування
 
«Я входив в літературу,коли були живі
Тичина, Сосюра, Малишко, Бажан, Панч
Це була велика література….»             

Павло Загребельний
 
Напередодні дня народження видатного українського письменника, класика української літератури Павла Архиповича Загребельного, ім’я якого носить центральна районна бібліотека Деснянського району м. Києва відбулась година вшанування.

Прозові твори письменника стали улюбленими для багатьох шанувальників різного віку і мають широке читацьке визнання і сьогодні. Його громадянська позиція завжди буде прикладом для українців, а творчість надихатиме до патріотизму, розумних вчинків та життєвої мудрості.

Увазі користувачів була презентована тематична книжкова виставка-інсталяція,  на якій представлені художні твори, публіцистика, літературно-критичні видання та матеріали, які розповідають про кінематографічну спадщину митця. Всі охочі мали можливість ознайомитись з відео-презентацією, яка представляє унікальні фотографії про цікаві сторінки життєвого та творчого шляху письменника.
Своєю невтомною працею та різностороннім самобутнім талантом Павло Загребельний наблизив українську літературу до берегів художньої досконалості європейської літературної класики.
 

Відео


Зустріч з Ірен Роздобудько (ЦРБ №141 листопад 2010 року)

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter