7.11.2013
Бібліотека №115 |
З глибини віків
„Люблю слова ще повнодзвонні,
як мед пахучі та п’янкі,
слова, що в глибині бездонній
пролежали глухі віки...”
як мед пахучі та п’янкі,
слова, що в глибині бездонній
пролежали глухі віки...”
М. Драй-Хмара
Напередодні дня української писемності та мови наші читачі (учні 9-х та 10-х класів ЗОШ № 259), які цікавляться національною історією і тисячолітньою традицією її передачі та утворення у слові здійснили цікаву подорож у сиву давнину по сторінках літопису „Повість врем’яних літ”. Мандрувати в часі присутнім допомагали старший науковий співробітник Горовий А. В. та Топілко О. В. - керівник науково-дослідного відділу музейних програм і проектів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Під час цікавого спілкування перед хлопцями та дівчатами у всій повноті і глибині, красі і невмирущості розкрилися образи давнього твору. Створена на межі ХІ-ХІІ ст. ця літературна пам’ятка є не лише цінним джерелом історії Київської Русі, а й видатним літературним твором, збірником епічних пісень, легенд та переказів. Змістовна розповідь ілюструвалась показом яскравих слайдів: зображенням та скульптурою Нестора Літописця, давніми літописами, зразками текстів та ін.
Закінчення зустрічі перетворилось на діалоги між гостями бібліотеки та її читачами, під час яких сучасна молодь продемонструвала зацікавленість історією своїх пращурів, своїм походженням.
5.11.2013
5 листопада у ЦРБ № 141 в рамках святкування 70-річчя звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників відбувся кіновечір, на якому автор-письменник, сценарист Дмитрук Андрій Всеволодович представив фільми.
Відвідувачам бібліотеки була продемонстрована кінострічка «Двобій над Дніпром», присвячена подіям Другої Світової війни, які відбувались на території нашого міста в 1943 році, тим важливим знаковим подіям, які вплинули на перебіг усієї війни. Також була представлена документальна кінострічка «Київ. Тунелі у невідоме», яка розповідає про об'єкти оборонно-стратегічного значення, які почали будувати в 30-ті роки минулого століття в Києві.
Наше минуле та наше сучасне пов’язані між собою незримим мостом пам’яті. Пам'ять… Вона вічна і не дає згаснути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. Ми будемо пам’ятати тих, хто воював і тих, хто ніколи не повернеться. Їх подвиг назавжди залишиться у наших серцях. 31.10.2013
Робота з біженцями є на сьогодні дуже важливою й актуальною, значимою у сучасному суспільстві.
Бібліотеки Деснянської ЦБС, як інформаційні, культурні, освітні заклади, співпрацюючи з різними закладами культури району та інтеграційним центром при благодійному фонді «Рокада», намагаються використовуючи всі свої ресурси, допомогти даній категорії населення адаптуватись у країні, яку вони обрали для свого подальшого життя. Єднання культур - важливий чинник стабільності розвитку нашого суспільства, який сприяє гармонійним взаємовідносинам між людьми різних національностей, збереженню між ними миру, взаєморозуміння та згоди. Виходячи із цього, у ЦРБ № 141 Деснянської ЦБС м.Києва, проходять різні культурно-мистецькі заходи для біженців в рамках проекту «Пізнай, прийми і руку простягни». 31 жовтня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбувся майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва «Райдуга національних ремесел: Україна-Афганістан-Ангола». Майстер-класи провели: майстриня вишивки з Афганістану – Хасіна, майстриня з ангольського рукоділля- Маріанна, майстрині українскої вишивки Андрущенко Людмила Миколаївна та Бровкіна Любов Володимирівна - представники київського аматорського колективу «Берегиня», майстер з виготовлення дитячої іграшки- керівник зразкової майстерні «Креативне рукоділля» центру естетичного виховання «Гармонія» - Саєнко Інна Олександрівна. В майстер-класах взяли участь біженці, їх діти та українські жінки, які бажали навчитись цьому ремеслу. На виставці «Різномаїття та єдність трьох культур» були представлені народні промисли - вишивка нитками та бісером, в тому числі українські рушники, ікони, афганський національний одяг, також представлені оригінальні речі та прикраси із бісеру. Прикрасили виставку і роботи бібліотечних працівників. Особливо цікавим для присутніх було практичне заняття
«Інтернет – ваш помічник для вдосконалення майстерності у рукоділлі»,
проведене ведучим редактором бібліотеки Оврас Тетяною Миколаївною.
Майстер-класи
пройшли в теплій дружній атмосфері. Всі учасники та гості бібліотеки
доторкнулись до мозаїки трьох різних культур: афганської, ангольської
та української, тих «чистих джерел», які наповнюють наше життя
різнобарвністю, красою та натхненням.
Всі присутні отримали
величезний заряд позитивних емоцій та з користю провели свій вільний
час. Вони ще більше усвідомили, що в наш час загальної роз'єднаності і
непримиренності дуже важливо зберігати і розвивати духовну спадщину
кожного з народів.
«Єднання культур – це єднання народів» - усвідомив кожен із нас.
Всі учасники заходу висловили побажання продовжити такі зустрічі на базі бібліотеки. 30.10.2013
Книги дружать з дітворою, полюби їх у житті «І дівчатка, і хлоп’ята До бібліотеки йдуть на свято. Дорога їм книжка кожна, Їм без книг ніяк не можна.» Веселі дитячі пісні лунали в бібліотеці № 119 для дітей 30 жовтня. На світле і незабутнє свято - посвяту в читачі (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури») – завітали разом з батьками маленькі вихованці Центру розвитку дитини «Індиго». Бібліотекарі радо зустріли гостей і запросили у подорож до Читай-міста – дитячої бібліотеки - з незвичайними зупинками.
На зупинці «Загадковій» діти уважно слухали телеграми від літературних героїв, які були запрошені на свято, але не змогли приїхати. А книжки з виставок «Казкарі – володарі дитячих душ» та «Казка народна, як квітка яскрава» допомогли малятам відгадати казкових персонажів.
На зупинці «Казковій» дошкільнята зустрілися з Пані Казкою із Чарівної скриньки, в якій зберігаються улюблені казки. Завзято дітки разом із батьками відповідали на запитання вікторини «Чи знаєте ви казку?», знову ж використовуючи літературу з книжкових виставок.
На зупинці «Книжковій» бібліотекарі ознайомили майбутніх читачів з правилами користування бібліотекою, бережливим ставленням до книжок. Зацікавилися гості літературою з книжкової виставки «Мама, тато і я – читаюча сім’я», бібогляд якої провели бібліотекарі.
Літературні загадки, вікторини, ігри, в яких із задоволенням взяли участь як дітки, так і дорослі, пригадавши своє дитинство, створили дружню святкову атмосферу.
Урочисто малятам були вручені читацькі квитки та пам’ятки читачів, і, повторюючи слова бібліотекаря, дошкільнята проголосили «Обіцянку юного читача». Батьки ж отримали рекомендаційні списки літератури «Зростаймо розумними, кмітливими, допитливими!» та «Здоров’я дитини – від родини» про родинне виховання, інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток дитини.
На завершення свята дітки з вдячністю подарували бібліотеці свої поробки та книжки, взявши участь у акції «Подаруй бібліотеці книгу!». Свято закінчилося, але дружба з книгою для наших нових читачів тільки починається. 30.10.2013
25 жовтня бібліотека імені С. Олійника запросила членів клубу „Іванна” на вечір „Роман з романсом ” присвячений творчості народної артистки СРСР, народної артистки Грузії Нані Брегвадзе. Присутні мали нагоду ще раз почути голос „цариці естради ”. Зацікавлено слухали учасники вечора розповідь про життєвий шлях Нані Георгіївни. Нікого не залишили байдужими музичні твори у її виконанні. Присутні підкреслили, що своєю творчістю співачка створила образи доброти, любові, ніжності. Адже лише відчувши душею, пропустивши через себе романс або пісню, вона виносить їх на суд слухачів.
На завершення прихильники співачки переглянули уривки з фільму „Первые”, і ніби побували в музичному салоні Нані Брегвадзе, де перекликається відгук трьох поколінь: Нані Георгіївни, її дочки, відомої співачки, та онуки, студентки консерваторії, та традиційно звучать романси… 28.10.2013
Дивовижний і чарівний світ мультиплікаційних героїв і фантастичних сюжетів захоплює не тільки дітей, а й дорослих. Тому зустріч з відомим художником - мультиплікатором Вістгофом Олександром Павловичем привернула увагу користувачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна різних вікових категорій. Це були вчителі, учні 5-Б класу №218 середньої школи, юнацтво. З захопленням слухали присутні про природу і форми цього чарівного виду кіно, як робити мультфільми: мальовані, скульптурні, силуетні та комбіновані, про Уолта Діснея і про українські мультики…Олександр Павлович продемонстрував свій незвичайний фільм «Гармонія» (про творчість художниці Катерини Сапожкової) з анімаційним відеорядом, з чудовою музикою Вівільді і Моцарта. З великим задоволенням присутні переглянули фрагменти інших мультиків, бо вони супроводжувались коментаріями художника-мультиплікатора. Велику допомогу в урозумінні природи анімації надали книги, про яки не тільки цікаво розповів бібліотекар, але й постійно, у своєї розповіді звертався і лектор.
25.10.2013
Неймовірні пригоди в Кенгуралії 24 жовтня до бібліотеки № 119 були запрошені учні 1-х класів СЗШ № 213, щоб здійснити «Неймовірні пригоди в Кенгуралії » (за проектом «Щаслива Австралія – прекрасний край вічної весни»).
Разом із бібліотекарями маленькі читачі пригадали літературні твори та мультфільми, герої яких - незвичайні тваринки, що мешкають на Зеленому континенті, зокрема, «Вінні-Пух та його друзі» Алана Мілна, «Мафін та його веселі друзі» Енн Хогарт, «Про коалу Ушастика, черепаху Сарлі і Карроінгі-ему» Леслі Рііса. З цікавістю дітки слухали вірші про Австралію українських письменників Надії Красоткіної, Світлани та Юрія Ходосів, жваво відгадували загадки про тварин, перегорнули сторінки дитячих енциклопедій про рослинний і тваринний світ нашої планети. А віртуально потрапити до дивовижної країни Кенгуралії, як жартома називають Австралію, школярі змогли разом із героями австралійського мультфільму «Пригоди Блінкі Білла. У доброму гуморі маленькі читачі залишали бібліотеку, обравши для читання книжки з виставки «Загадковий і таємничий світ Австралії». 22.10.2013
Поетичні візерунки Лідії Новикової
Приходять вірші до поетів, Мов сяйво сонця і зірок. Бібліотека № 115 для дітей продовжує знайомити своїх читачів з новими українськими авторами та їх творами. Сьогодні це була поетеса Лідія Новикова – член НСПУ та голова літературної ради літоб’єднання «Радосинь». Вона пише і для дітей, і для дорослих. Своїм дорогоцінним щастям пам’ятати і любити Л. Новікова щедро ділиться з читачем, стверджуючи, що «багато щастя не буває». Надзвичайно симпатичні її вірші для дітей: «Вітер чубатий», «Солодкі сни», «Качина родина» та ін. Вони пронизані безмежною добротою, напоєні живлющою любов’ю письменниці. І цей посил автора, її помітні порухи душі відчули наші читачі ЗОШ № 248 1-3 класів. Вони завзято разом вивчали і декламували скоромовки, відгадували загадки, насолоджувались влучним, яскравим словом поетеси, приєднавшись до її поетичних мандрів світами і всесвітами. Дехто з дітей признались, що пробують самі складати казки та вірші. На згадку учні отримали збірки віршів Лідії Новикової для класних бібліотек. 22.10.2013
17 жовтня в бібліотеці № 119 відбувся ранок «Покрова - захисниця людей православних , помічниця запорожців славних», учасниками якого були учні 4-х класів ЗОШ № 213 . Уважно юні читачі слухали історію свята, яку розповів настоятель Храму св. мучеників Адріана та Наталії священик Роман Матюшенко. Юні читачі дізналися, що це свято встановлене на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови покривало і розкинула його над людьми, що молилися у храмі, захистивши їх від нападу ворогів. Ось ця її біла покрова і стала своєрідним оберегом України, а Пресвята Богородиця – заступницею українського козацтва. У спілкуванні з дітьми священик також торкнувся християнських моральних цінностей. Школярі висловили своє розуміння таких чеснот як доброта, милосердя, сумління, чесність, справедливість, небайдужість, великодушність. Змістовно і докладно отець Роман відповідав на запитання юних читачів. Зацікавилися гості бібліотеки літературою з книжкової виставки «Усміхається Покрова до дітей щасливих», огляд якої майстерно провела бібліотекар Шевченко С. Ю. Захід пройшов цікаво, пізнавально та сприяв залученню юних читачів до духовних джерел українського народу.
19.10.2013
Зелений материк в Синьому океані Австралия — страна наоборот Она располагается под нами. Там, очевидно, ходят вверх ногами, Там наизнанку вывернутый год. Там расцветают в октябре сады, Там в январе, а не в июле лето, Там протекают реки без воды (Они в пустыне пропадают где-то). Цієї суботи, 19 жовтня 2013 р., в бібліотеці №115 для дітей відбулась подорож до найменьшого материка Землі, де все най-най-най... – Австралії. Вирушили у мандрівку, яка проходила під час інтелектуально-розважальної гри «Австралія, якої ми не знаємо», наші читачі 7-го класу (у рамках загальносистемного проекту Деснянської ЦБС «Щаслива Австралія – прекрасний край вічної весни» до 225 річчя Австралії як країни). 16.10.2013
«Жовтень фарби позичає, Малювати всіх навчає» (майстер – клас з петриківського розпису) Майстер – клас з петриківського розпису, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, який відбувся в рамках спільного проекту з храмом свв. мчч. Адріана і Наталії, зібрав шанувальників цього виду мистецтва різних вікових категорій. Це - учні Лісового масиву та їх батьки, вихованці підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”, районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями».
Під керівництвом досвідченого майстра Тріпецького В’ячеслава Валерійовича юні художники засвоїли першооснови розписів характерних елементів, технічні прийоми, старанно малювали «зернятко», «гребінчики» та нескладні композиції. А ще - усі зрозуміли, що головним в мистецтві, як і в будь-якому іншому ремеслі, є цілеспрямоване багаторазове повторення вправ. Але це не зупинило бажаючих малювати, бо простота виконання, виразність, яскравість кольорових барв, неабиякі можливості імпровізації, приваблюють.
|
Відео
|