19.06.12

Бібліотека №119
Слово до слова – весела розмова
                                                                               «Я дуже радий, що мав такого батька.
                                                                                 Я просто щасливий, що й сьогодні      
                                                                                 його творчість потрібна дітям»
                                                                                                 (Вадим Бойко, письменник)

  Музика і дитячий сміх лунали 19 червня в бібліотеці № 119. Весело із жартами для дітей, що відпочивають у літньому оздоровчому таборі при школі № 147, у рамках проекту «Відкриваємо Україну» проходило свято гумору «Слово до слова – весела розмова» за творчістю українського письменника Грицька Бойка – уродженця Донеччини, який видав близько ста книжок для дітей і натхненно створював поеми, вірші, скоромовки, лічилки, загадки, п’єси-казки.
Юні гості бібліотеки поринули в атмосферу теплого і доброго гумору та разом з персонажами чудових віршів – вередою, замазурою, ледарем, боягузом, задавакою – незлобливо висміювали різні вади дитячого характеру, кепкували над собою.
Кмітливо діти відгадували загадки, сміялися, обираючи кращого скоромовника, зацікавлено переглядали книжки з виставки «Билиці діда Гриця» і запам’ятали корисне побажання дитячого письменника:
«Розпочались канікули, а відпочити ніколи,
               Лиш наступає ранок – за книжку і на ганок».

 

16.06.2012

Бібліотека №115

«А історію столиці знати кожному годиться»

(краєзнавче лото бібліотека № 115 для дітей)

 
  Хто з нас не любить своє рідне місто? А чи багато киян замислювались про 1530-річну історію столиці? Бажаючи дізнатись більше про Київ, діти з пришкільних таборів району  разом з бібліотекарями  здійснили захоплюючу екскурсію. Дійство проходило у вигляді краєзнавчого лото: 2 команди -  «Кий» та «Либідь» отримали краєзнавчі карти та картки із запитаннями про Київ, його багаторічну історію. Якщо в процесі гри виникали труднощі – шукали відповіді  в краєзнавчій літературі, довідниках разом. Багато цікавого чекало нас в книжковій країні … Там ми дізнались :  скільки років нашому місту,  кількість мостів через Дніпро, знайшли першу бібліотеку Київської Русі… Перемогла дружба та любов до рідного міста,  тому наприкінці заходу весело та голосно лунала  пісня про Київ.  Сподіваємося, що  лото зацікавило  дітей і вони здійснять справжню подорож історичними та культурними пам’ятками міста.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

12.06.12

Бібліотека №115

Крим : дивовижна подорож

(медіа-година у бібліотеці № 115 для дітей)

    altБібліотекарі запросили читачів, що відпочивають у літньому таборі в школі №311 здійснити захоплюючу мандрівку півостровом Крим (у рамках проекту «Відкриваємо Україну!»). Перед переглядом фільму бібліотекарі познайомили юних читачів з казками та легендами Криму про сміливих грецьких поселенців, загадкове Тмутараканське князівство та легендарні походи козаків.
Під час пізнавальної медіа-години «Перлини архітектурного мистецтва Криму» діти відкрили для себе цей чарівний куточок нашої країни, його тисячолітню історію та казкову природу. Після мандрівки Кримом діти захоплююче ділились враженнями від проведеного часу в бібліотеці.

 

 

09.06.12

Бібліотека №119

Ми зростаєм сильні,  дужі, ми із спортом завжди дружим

 
    title30 травня і 8 червня для дітей, що відпочивають у літніх пришкільних таборах, у бібліотеці № 119 відбулися заходи, присвячені спорту і проведенню в нашій країні футбольного чемпіонату  ЄВРО-2012.
  З інтересом школярі знайомилися з героями книги – всесвітньо визнаними майстрами спорту старшого покоління, які прославили Україну ще за часів Радянського Союзу,  і сучасними молодими спортивними кумирами, узнали багато цікавого про їх нелегкий шлях до олімпійських вершин, як їх праця, наполегливість та мужність ставали
рекордами сили, спритності і майстерності.title
  Також діти пригадали прислів’я про спорт і здоров’я, активно відповідали на питання вікторини «Світ спорту», відгадували віршовані загадки про спорт, зі сміхом переглянули мультфільми «Незвичайний матч» і «Матч-реванш».
  Великий інтерес викликала у дітей добірка тематичної літератури «Коли спорт полюбиш – сильним, спритним будеш!»

  
 

08.06.12

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Подаруй радість дітям
31 травня в інтеграційному Центрі для біженців на Троєщині  з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту  дітей відбулося свято «Подаруй радість дітям». В підготовці та проведенні заходу в рамках проекту «Пізнай, прийми і руку простягни» взяла участь і ЦРБ №141. Святковий захід розпочався екскурсією по етнографічній майстерні, де були підготовлені експозиції прикрас та  одягу,  які виготовлені руками майстрів-аматорів різних національностей: афганців, нігерійців, лівійців та інших,  які знайшли другу батьківщину в нашої гостинної Україні. Далі пройшов дитячий ранок,  мета якого виховання небайдужої до чужої біди, толерантної особистості, відкритої для сприйняття інших культур. Пісні, танці, вірші, конкурси, вікторини, флеш-моби,  показ мод, подарунки… Не дивлячись на різноманіття мов скрізь панували радість, весілля та взаєморозуміння. 
alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt
 

 

 

03.06.2012

Бібліотека №115

Презентація проекту літньої читальної зали «Книжкова галявинка»

 

Літні канікули – унікальна можливість залучення до книги нових читачів, створення простору творчості і приємного спілкування з літературою для всіх бажаючих.
 В бібліотеці для дітей №115 стартувала програма літнього читання «Канікули з книгою». Нашим юним читачам ми пропонуємо відвідати літній майданчик «Книжкова галявинка», взяти участь в конкурсі «Я читаю більше всіх».
Гостем нашої літньої читальної зали може стати будь-який перехожий, що бажає поринути в світ дитинства. Прямо на вулиці в гарну погоду Ви зможете дізнатися про новинки художньої літератури, погортати журнали, зіграти в шахи або шашки і інші настільні ігри.
То ж ми всіх запрошуємо кожної п’ятниці з 11.00 до 14.00.
Читайте з нами і будете розумними і кмітливими!

 

 
 

25.05.2012

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

За підтримки  Голови правління Соціального центру „Перспектива” Генадія Виходцева,  у рамках гуманітарної акції газети „Комсомольская правда  в Укрине” користувачі бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей Деснянської ЦБС, яка має мистецьку спрямованість у роботі, отримали чудовий подарунок - книжкову колекцію „Великие музеи мира” (30 томів).
 Менеджер проектів соціального центру „Перспектива” Мартиненко Анастасія та журналіст газети „Комсомольская правда  в Укрине” Ольга Голинська вручили сертифікати від соціального центру „Перспектива” і від газети „Комсомольская правда  в Укрине”  та 10 томів колекції.

Бібліотекарі і користувачі бібліотеки дякують за такий щедрий дарунок!

 
 
 
 

22.05.12

Бібліотека №115

 «Скарби  нації»
(Віртуальна мандрівка залами музею Східного мистецтва ім.Богдана і Варвари Ханенків)

       Цікаво та корисно в бібліотеці для дітей № 115, пройшла зустріч вихованців художньої студії «Троєшки» з науковим працівником музею  Логвін Мартою Юріївною. Всі присутні разом здійснили чарівну віртуальну подорож країнами Сходу, познайомились з культурою та традиціями народів цього регіону.  Діти також дізнались про історію створення музею  та його засновників Богдана та Варвару Ханенків, ставили багато запитань про найбільш цікаві та коштовні експонати музею, які  виставки влаштовує музей та чи проводить аукціони. На всі питання «чомусики» отримали змістовні відповіді. Зацікавились читачі і книжковою виставкою «Казкова подорож країнами Сходу», за якою було зроблено бібліографічний огляд літератури.

alt 
alt
 

20.05.12

Бібліотека ім. В. Кучера
ДЕНЬ СКОРБОТИ

Ввійшло в традицію працівників бібліотеки ім. В.Кучера організовувати виїзне засідання клубу „Золотий вік”  в Національний заповідник „Биковнянські могили”, щоб поклонитись пам’яті жертв політичних репресій. Ми приходимо сюди, щоб згадати тих, хто тут загинув, згадати їх сім’ї, згадати їх трагедію. Завжди  підтримуємо і розуміємо важливість оприлюднення правди про ті часи. Цей меморіал існує для того, щоб показати правду всьому світові, з надією – що це більше ніколи не повториться знову. Панахидою та мітингом вшанували пам’ять  жертв політичних репресій тридцятих років.
 
alt 
alt
 
 

Увага, увага! Ремоделінг у бібліотеці!

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

Увага, увага! Ремоделінг у бібліотеці!

.Бібліотеки Деснянської ЦБС завжди працюють для задоволення  Ваших потреб та постійно вдосконалюють бібліотечні послуги,  доступність до інформаційних ресурсів та планування комфортності приміщень.

Для того, щоб відповідати очікуванням наших користувачів бібліотечні фахівці  регулярно  вивчають  Вашу думку та впроваджують зміни, які за Вашими відгуками зроблять наші бібліотеки  найкращим місцем для задоволення своїх потреб у навчанні, самоосвіті та цікавому проведенні свого вільного часу.

.Повідомляємо  Вас, що у порядку експерименту  в одній із бібліотек ЦБС, а саме у центральній бібліотеці №141, що знаходиться за адресою: вул.  Драйзера, 6, з 28 лютого 2012 року відбувся  ремоделінг  - зміна структури відділу обслуговування. Результатом змін стала можливість особисто знайомитися та користуватися майже всім книжковим фондом бібліотеки , який розташований в одній залі. Зручність в пошуку необхідної літератури та інформації  в концептуально новому відділі забезпечать чергові бібліотекарі .

.Ви будете приємно здивовані. Для вас організовані у відділі обслуговування окремі зони : зони відпочинку, дитяча зона, зона для роботи з літературою та іншими документами безпосередньо в бібліотеці, комп’ютерна  зона з підключенням до Інтернет ресурсів, сектор періодичних видань та  конференц-зал.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати відвідавши нашу бібліотеку та звернутися  безпосередньо до її бібліотекарів.

Завжди раді бути Вам корисними, бібліотекарі Деснянської ЦБС.


 

Правила користування бібліотеками

Сторінка сайту
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.  Правила  користування публічними бібліотеками, які входять до складу ЦБС Деснянського району (далі-Правила) розроблено на основі Законів України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про інформацію», «Типових правил користування бібліотеками в Україні», затверджених Наказом Міністерства культури № 340 від 19.04.2017 та «Положення про ЦБС Деснянського району міста Києва», затвердженого Управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.
1.2     Ці Правила визначають основні засади обслуговування користувачів бібліотек ЦБС Деснянського району (далі – ЦБС).
 
II. ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ
 
2.1. Кожний громадянин України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації мають право на бібліотечне обслуговування на території України, через абонемент (у тому числі міжбібліотечний), обслуговування в читальних залах, бібліотечних пунктах, мобільних бібліотеках та дистанційного обслуговування засобами телекомунікації.
2.2. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими ж правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України.
2.3. Громадяни України, які не мають місця реєстрації у зоні обслуговування бібліотеки (що перебувають у відрядженні, відпустці і т.п.) мають право користуватися фондами бібліотеки (через абонемент (у тому числі міжбібліотечний), обслуговування в читальних залах, бібліотечних пунктах, мобільних бібліотеках та дистанційного обслуговування засобами телекомунікації) тільки при наявності довідки про реєстрацію місця проживання особи або місця перебування особи.
2.4.  Користувач бібліотеки має право:
– вільно відвідувати бібліотеку ЦБС відповідно до режиму її роботи;
– одержувати в бібліотеці повну інформацію про склад її фондів через систему каталогів (електронних та традиційних) та інші форми бібліотечного обслуговування;
– одержувати у тимчасове користування документи у кількості до 5 (п’яти) одиниць терміном до 14 (чотирнадцяти) днів;
– повторно продовжити термін користування бібліотечними виданнями. Продовження терміну користування новими журналами та книгами підвищеного попиту не допускається;
–  виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі або іншому обліковому документі;
– повертати бібліотечні видання в будь-яку бібліотеку, яка входить до складу ЦБС;
– одержувати документи або їх копії через міжбібліотечний абонемент (МБА) та внутрішньосистемний обмін (ВСО) з інших бібліотек у встановленому порядку;
– користуватися бібліографічним довідково-інформаційним обслуговуванням;
– користуватися іншими видами послуг, перелік яких визначено Положенням  кожної бібліотеки, яка входить до складу ЦБС;
– брати участь у будь-яких заходах, які проводять бібліотеки ЦБС;
– брати участь у громадському управлінні бібліотекою, матеріально підтримувати бібліотечні програми і різноманітні творчі ініціативи бібліотеки.
 
III. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОРИСТУВАЧІВ
 
3.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред'являють паспорт або документ, що його замінює, знайомляться з “Правилами користування бібліотекою”, підписують зобов'язання їх виконувати та надають  необхідну інформацію для заповнення реєстраційної картки або читацького формуляра.
        У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен повідомити про це бібліотеку у місячний термін.
3.2. Діти до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документів, що пред'являють їх батьки, або особи, під опікою яких вони знаходяться.
3.3. За кожний документ, одержаний на абонементі, користувач розписується в читацькому формулярі. Повернення документів засвідчується підписом бібліотекаря. Користувачі-діти ставлять підпис у формулярі починаючи з п’ятого класу.
3.4.  Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки реальної вартості документа, яку визначає комісія по роботі з фондом. У разі пошкодження або втрати документа, одержаного через МБА чи внутрішньосистемний книгообмін, користувач за домовленістю з бібліотекою-фондоутримувачем, повинен замінити його аналогічним документом (чи копією) або внести кратне грошове відшкодування вартості документа. Розмір відшкодування визначається бібліотекою в залежності від цінності видання.
3.5   За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки.
3.6. Під час одержання замовлених документів користувач повинен перевірити стан наданих йому матеріалів і повідомити про наявні пошкодження.
3.7.  Користувачі, які заподіяли збитки майну бібліотеки, несуть матеріальну, іншу відповідальність відповідно до чинного законодавства України.
3.8. Користувач, який порушує Правила, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою. Матеріали про злісне порушення Правил можуть бути передані до суду згідно з чинним законодавством України.
IV.  ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА БІБЛІОТЕКИ
 
4.1. Бібліотека зобов'язана:
– забезпечувати реалізацію прав користувачів, встановлених Законом України "Про бібліотеки та бібліотечну справу", обслуговувати користувачів згідно із Положенням про ЦБС Деснянського району міста Києва;
– інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в т.ч. й платні, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 534 від 05.06.97;
 – надавати користувачеві доступ до всієї інформації, яку має у своїх фондах;
– дотримуватись конфіденційності щодо відомостей про користувачів, їх запитів, інших відомостей, за винятком тих випадків, коли ці відомості використовуються у наукових цілях чи організації бібліотечного обслуговування. Доступ до формулярів користувачів мають тільки адміністрація та співробітники бібліотеки, а також безпосередньо власник формуляру;
– створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;
– дбати про культуру обслуговування користувачів;
– формувати в користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприяти підвищенню культури читання;
– задовольняти потреби в створенні при бібліотеках читацьких об'єднань, клубів за інтересами;
– систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;
– враховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів.
4.2. Права бібліотеки:
– самостійно визначати зміст та форми своєї діяльності згідно мети та завдань, що визначені у Положенні ЦБС Деснянського району міста Києва;
– визначати види та розмір компенсації збитку, що нанесений користувачами бібліотеці;
– здійснювати розширення номенклатурних додаткових платних послуг (згідно Положень);
– самостійно визначати джерела комплектування своїх фондів;
– встановлювати термін видачі документів додому.
4.2.1. У разі порушення терміну користування документами бібліотека нагадує користувачеві письмово або по телефону про закінчення терміну користування. При невиконанні користувачем вимоги про повернення документа бібліотека залишає за собою право накласти на боржника штраф в розмірі затвердженому у калькуляції ЦБС з розрахунку – за одне видання за кожний прострочений день. До цієї суми додається вартість поштових марок та листівок-нагадувань, що були надіслані користувачу-боржнику. Сплата штрафу оформлюється документом встановленого зразка з обов'язковим зазначенням суми та підписом користувача. Гроші, що отримуються від користувача, здаються до банківської установи та надходять на рахунок ЦБС.
 

Відео

 .
Шолом - Алейхем.
 

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter