4.03.2015

Бібліотека № 2 для дітей
"Звірятко, що гуляє, як сам собі знає"
Мало знайдеться в світі людей, байдужих до цих ласкавих і дуже розумних домашніх тварин. Йдеться, звичайно ж, про котиків. Любов до них виявилася настільки сильною, що для пухнастих улюбленців навіть окреме свято вигадали - Всесвітній день кішок, який відзначається в перший день весни - 1-го березня.
 
 
 
Тому чергове заняття творчої майстерні «Сонечко» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей,
юні художники вирішили присвятити милим пухнастим кошенятам. Чому б ні, тим паче, що це такий гарний подарунок для мам до 8 березня! Фарби, олівці, папір і … трохи фантазії. А скільки книг – у допомогу! І навіть Котофея запросили – позувати. Бачите, який він гарний та великий! Старанна праця, трохи зусиль і терпіння – і результат той, що треба: безліч кумедних, неповторних і навіть мультяшних котиків.
 
 
Такий подарунок – гарантія задоволення і вдячності.
 

26.02.2015

Бібліотека №115
Казка-казка - наче бубликів в’язка

Що за вимір, простір і час, який об’єднує усі народи, всіх людей, здатний охопити всі розрізнення та різноманіття і скласти їх у гармонійний світ дивовиж та фантазій? Це казка. А казка родом з дитинства, де побував кожен з нас.

Найсприятливіші умови для гостин у світі казок спробували створити досвідчені у цьому питанні бібліотекарки 115 бібліотеки для дітей. У читальній залі бібліотеки ви можете потрапити у простір, наповнений іграшками, дитячими книжками, чарівними піснями, який перетворюється на справжню казку, коли сюди візитують діти.
 
26 лютого «Казковий дворик» став свідком справжнього калейдоскопу дивовижних оповідок та фантазій. Наших наймолодших читачів із ЗОШ № 270 захопила та розважила літературна вгадайка «У країні переплутаних казок». 

Діти із задоволенням розшукували у вирі оповідок бібліотекарки знайомих героїв, та відправляли їх до відповідних казок. За допомогою саморобних паперових пальчикових іграшок маленькі читачі мандрували сторінками збірок казок, що мешкають на полицях бібліотеки.
Двері «Казкового дворика» відкриті для кожного мрійника. Ласкаво просимо вас завітати у казку.
 

26.02.2015

Бібліотека №115
Краса родом з Петриківки

Петриківський розпис — українське декоративно-прикладне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка приблизно в ХVІІІ ст. На   сьогоднішній день внесена до списку нематеріальної культурної спадщини людства техніка петриківського розпису стала справжньою візиткою України у світі.
 
З 26 лютого 2015 року колектив бібліотеки для дітей №115 пропонує вам відвідати виставку петриківських скарбів, створених учнями студії малюнку «Вікторія». Яскраві барви народних традицій, витончені квіти, соковиті плоди калини, полуниці, винограду та райські пташки чекають на вас у старшій читальній залі бібліотеки для дітей за адресою вул. Бальзака, 28. Усі виставкові роботи – живі, вони дивують ажурністю, витонченістю, гармонією композицій та кольору.
За передачу  великої колекції дитячих робіт до бібліотеки та за сприяння в організації виставки висловлюємо подяку керівнику студії – Вороб’євському Віталію Амфіяновичу.
 
Більше дізнатися про техніку петриківського малярства вам допоможе бібліографічна довідка «Казкові квіти Петриківки», що містить ряд книжок,  які ви можете знайти у  фондах бібліотеки. 
 

4.03.2015

Бібліотека №119
«Починає казка казатися…»

Поринути у яскравий, чарівний світ літературної казки юним читачам бібліотеки № 119 дала змогу 4 березня подорож «Починає казка казатися» за твором «Горбоконик» Петра Єршова, присвячена 200-річчю від дня народження російського письменника.

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що Петро Єршов уславив своє ім’я у 19 років, створивши віршовану казку «Горбоконик», а задум написати її виник у майбутнього письменника ще в одинадцятирічному віці, що Петро Єршов був учителем, а згодом і директором Тобольської гімназії, в якій свого часу і сам навчався, що виховував п’ятнадцятеро дітей, які дуже любили його казку.

З усмішками діти читали уривки з жартівливої та веселої казки «Горбоконик» у перекладі видатного українського поета Максима Рильського, переглядали мультфільм «Конек-Горбунок», переймаючись пригодами головного героя Івана-простака і його помічника Горбоконика, ловили Жар-птицю, відвідали Сонце і Місяць, допомогли Чудо-киту, дістали із дна океану дорогоцінний перстень та пораділи за Івана, коли він став царем і одружився на Цар-дівиці. Охоче школярі ділилися враженнями від казки, відповідали на запитання вікторини, познайомилися з іншими літературними казками українських та зарубіжних письменників, представленими  на книжковій виставці «Казкарі – володарі дитячих душ».
Бібліотекарі запропонували дітям пофантазувати і уявити, які пригоди могли з ними трапитися, якщо б у них з’явився Горбоконик – вірний та надійний друг. З радістю юні читачі мандрували чудесним світом казки «Горбоконик», що вчить працьовитості, хоробрості, щирості у стосунках, порядності, умінню вирішувати складні ситуації.
 
 

 

25.02.2015

Бібліотека № 2 для дітей
«Весняні дива» з ...вовни
Майстер – клас з фелтінгу
 
Останім часом неабиякої популярності набув такий вид рукоділля, як фелтінг. Відгадайте, що це таке? Саме слово досить незвичне для нашого слуху. Фелтінг – це особлива техніка рукоділля, в процесі якої за допомогою спеціальної голки і вовни для валяння створюється малюнок на тканині. Це відносно новий вид рукоділля, але існує він вже багато століть. Просто в наш час валяння з вовни придбало інший зміст. Дуже популярним фелтінг зробили його простота і доступність. Він розвиває акуратність і фантазію.   
 
У цьому змогли переконатися юні саморобники, завітавши до творчої майстерні «Сонечко» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Кожне заняття – це свято, бо тут можна добре провести час, отримати практичні навички у створюванні деяких речей та цікаву інформацію з книг та Інтернету про цей вид мистецтва.  Під керівництвом вихователя підліткового клубу «Космос», Рак Юлії Володимирівни, юні саморобники з задоволенням творили незвичайні речі із вовни. Подивіться, які вони чудові!  А з яким захопленням, старанно діти працюють! 
 
 
 

26.02.2015

Бібліотека № 2 для дітей
«Мистецтво бути здоровим»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
Як казав середньовічний перський  вчений, філософ і лікар Авіцена: «... Головним скарбом життя є здоров'я, і щоб його зберегти, потрібно багато що знати».
 
 
Усвідомлювати це особливо необхідно дітям. Тому чергове заняття гуртка «Капітошка» і було присвячено темі  здоров’я. Підготуватися до цієї зустрічі допомогли книги з валеології, ОБЖ, медицини, спорту, ретельно підібрані бібліотекарями. Завдяки цьому, розгорнута книжкова виставка  стала доброю підказкою при вирішенні різних завдань: відповіді на питання вікторини, визначення компонентів здорового способу життя та інших. Щоб краще запам’ятати де-які поняття, використовували «Чарівну квіточку», у якої  кожна пелюсточка - складова здоров’я. А гра «Завжди»-«Іінколи»-«Ніколи» допомогла з’ясувати цікаві факти про ставлення дітей до продуктів харчування.
 
 
 
Пізнати «мистецтво бути здоровими» з демонстрацією малюнків, використанням народного фольклору, ігрових форм і, звичайно, книг допомогла дітям методист відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Лариса Григоріївна.
 
Сподіваємося, що учні запам’ятали головне: чи будемо ми здорові — великою мірою залежить від нас і треба вчитися берегти себе.

 
 

24.02.2015

Бібліотека №115
«Привіт! Я – Конфлікт»

Хто б міг уявити, що сьогодні до нас завітав сам Конфлікт? І ми разом із колежанками 8-го класу Києво-Могилянського колегіуму, на диво, радісно і весело його зустріли.

За допомогою психологів Центру у справах сім’ї, дітей та жінок – практичного психолога Хохлова Володимира Петровича та соціального працівника Наталії Анатоліївни Кочіної у бібліотеці для дітей №115 відбувся урок-тренінг з вирішення конфліктних ситуацій.  У форматі активної співучасті, ігор, вправ, обговорення конфлікт було опановано по частинах, розібрано по полицях та начисто обеззброєно усмішками та жартами учасників тренінгу.

Разом ми дійшли висновку, що конфлікт – це не те, чого слід боятися. Конфлікт є свідченням різноманіття думок, поглядів, смаків. І саме у конфлікті ми можемо віднайти консенсус, що врахує інтереси всіх сторін. Отож, конфліктуємо з користю та, за прикладом учасників нашого заняття «Привіт! Я – Конфлікт», слід робити це весело, галасливо та з усмішками на обличчях.

Бібліотекарі привернули увагу учасників заходу до книжкового фонду - розділ психологія та на підбірку художньої літератури з молодіжною тематикою.

 

 

25.02.2015

Бібліотека № 2 для дітей
«Енергозбереження в дії» 
Зустріч з екологом

Сьогодні перед нашою державою гостро стоять енергетичні проблеми, тому питання раціонального використання ресурсів дуже актуальне. З ним пов’язано створення Міжрегіонального проекту Д.ТЕК (найбільшої енергетичної компанії України) - «Енергоефективні школи». В його реалізації приймають участь школи і Деснянського району. Бібліотека, як інформаційно-освітній центр, завжди виступає одним з надійних партнерів шкіл.

Черговий захід з екології в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей присвятили енергозбереженню. Завдяки книгам, Інтернету, розповіді голови Київського міського осередку Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи» Белана Владислава, учні  восьмих класів 218 середньої школи відкрили для себе багато цікавого. Так вони дізналися про джерела енергії (корисні копалини, атом, воду, вітер та інші), їх використання. Багато питань було про енергоефективність та шляхи теплозбереження. А завдяки «рольовій грі», «незалежні експерти» довели, що найкорисніший вид енергії – відновлений.

Сподіваємося, що ця інформація буде корисна учням для участі у конкурсі на зменшення споживання енергії, в рамках проекту "Енергоефективні школи".
 
 
 

24.02.2015

Бібліотека № 2 для дітей
«Мамине сонечко»
Журнальна мозаїка
 
Разом з чудовою, майже весняною погодою, до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітало «Мамине сонечко». Ви ще не знаєте, що це таке? Це – видавництво, яке видає яскраві, цікаві, пізнавально-розважальні журнали для дітей. У цьому змогли переконатися учні молодших класів. Хлопчикам дуже сподобалися неймовірні пригоди та несподіванки у «Маленькому Розумнику», ігри, казки та цікаві завдання. «Маленька Фея та сім гномів» привабили дівчаток - мандрівками дивовижними країнами світу, ляльками, розвагами разом із захоплюючими завданнями. А журнал «Вигадуй, думай, грай» привернув увагу усіх, бо тут – цікаві факти про світ, науку, техніку, головоломки, кросворди і сканворди – все те, що розважить і навчить будь-кого! Оскільки усі діти полюбляють щось майструвати, журнали «Мамине Сонечко» та «Саморобки» теж не залишилися поза увагою.
Бібліотекарі та відвідувачі бібліотеки дуже вдячні працівникам видавництва «Мамине сонечко» пані Жанні Капшук та Ользі Воляник за цікаву зустріч, за подарунки, за нові відкриття.
 
 

24.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«На крилах Шопена…» під такою назвою в ЦРБ №141 пройшов музичний вечір присвячений 205- річчю від дня народження Фридеріка Шопена, великого польського композитора та піаніста. Прекрасно підготовлена та презентована на заході виставка книг про життя та творчість композитора з великою увагою була сприйнята учасниками вечора - членами клубу «Шанувальників інтелектуального кіно». Неперевершений творець мелодій, лаконічних музичних форм , вальсів, полонезів та мазурок - все це показує геніальність і неперевершеність композитора. Продемонстрований для учасників заходу художній фільм польського режисера Єжі Антчака «Шопен. Бажання кохання» розкрив інтимні сторони  його життя – взаємовідносини з видатною жінкою, яка придбала на той час широку літературну популярність під псевдонімом Жорж Санд.
 
Шопен вважається найвизначнішим польським композитором, при цьому для польських композиторів багатьох поколінь його роль виходить за рамки самої музики і це визнавали не тільки поляки, а й усе цивілізоване суспільство.
 

23.02.2015

Бібліотека №151
23 лютого 2015 року в бібліотеці № 151 було проведено патріотичний урок, присвячений першій річниці Революції Гідності для учнів 5-В класу середньої загальноосвітньої школи № 276.

Під час заходу діти дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України, реалізували прагнення українського народу в напрямку європейського вектору розвитку, детально дізналися про подвиг Героїв Небесної сотні, ознайомилися з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану.
 
 
 
 

Відео

 
Методична література інклюзивного характеру.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter