4.06.2014

Бібліотека №115
Коли радіють діти
Сьогодні в нашій бібліотеці в партнерстві з родинним центром «Family Education» та косметологічною студією «Щастя» проходила акція «Щастя є!» для дітей та всіх бажаючих. В рамках цього заходу відбувся і майстер-клас по аквагриму та візажу. Професійні візажисти перетворювали наших читачів на кумедних кроликів, котиків та песиків, грізних піратів та пантеру, загадкову аватарку, або просто загадкових дівчат з квітами на обличчі. Всі ці чарівні істоти деякий час пересувались залами бібліотеки викликая цікавість та здивованість у відвідувачів. По закінченні заходу всіх запросили до столу з солодощами. Не дивлячись, що «мордочки» були у всіх різні, чай всі пили з однаковим задоволенням.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

02.06.14

Бібліотека №115
Канікули! Ура!
 
Другого червня в бібліотеці №115 для дітей відбулась акція «День кульки» до Міжнародного дня захисту дітей, яка розпочала бібліотечне літо – літо з книгою.
 
Діти з цікавістю розглядали виставку художніх робіт вихованців художньої студії «Капітошка» «Я малюю казку» та книжкову виставку «Сяйте усмішки сонцем зігріті».
 
А далі учні 3-го класу школи №249 завзято розв’язували казкову плутанину. Переможці отримали в подарунок чудові книжки та магніти «Кращі друзі бібліотеки». Всі відвідувачі бібліотеки отримали в цей день чудові, різнокольорові повітряні кульки.
 
Зустріч з нашими читачами закінчилась, а літо з книгою тільки-но розпочалось.
Тож, приєднуйтесь, з нами весело!
 
 
 
 
 
 
 

 
 

02.06.14

Бібліотека №119
«Літопис подвигу і пам’яті»
 
                                                                                                       «В боях жорстоких проливалась кров
                                                                                                        За річку Ворсклу й сонячний Дніпро,
                                                                                                        За кожне місто, кожнеє село,
                                                                                                        За все, що на землі росло,
                                                                                                        За усмішки дітей, за світлий клас,
                                                                                                        За мир, за щастя кожного із нас.»
    
2 червня у бібліотеці № 119 хвилююче пройшла бесіда-діалог «Літопис подвигу і пам’яті» з юними читачами про членів родин – учасників Великої Вітчизняної війни (за проектом Деснянської ЦБС «Треба жити і пам’ятати»).

Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної сім’ї, до кожної оселі, відібрала мільйони життів, перетворила в руїни тисячі міст і сіл. Ми дивимось про героїчні воєнні роки фільми, читаємо книги, але найціннішими свідками тих страшних подій є пожовтілі фотокартки, фронтові листи-трикутники, фронтові нагороди, які, на щастя, зберігаються в українських родинах. І для нашої зустрічі діти відшукали у сімейних архівах цю живу історію війни. З хвилюванням і болем школярі роздивлялися світлини рідних і відчували гордість за них, адже вони були справжніми героями.
 
Уважно юні читачі слухали зворушливу розповідь бібліотекаря Шевченко С. Ю. про трагічну долю її дідуся Івана Андрійовича, який пройшов важкими шляхами війни з її перших днів і загинув у 1944 році. Було йому всього 33 роки, і залишилися у нього дві донечки 6-ти і 12-ти років, які протягом трьох десятиліть не знали, де знайшов останній прихисток їхній тато. Лише у 1975 році, до 30-річчя Перемоги, вони отримали листа від школярів селища на Волині, які розшукали родичів усіх воїнів, похованих у місцевій братській могилі і запросили на відкриття пам’ятника. Наших читачів дуже вразила пошукова робота юних слідопитів і зацікавив фотоальбом, який волинські школярі оформили і подарували родичам загиблих, а бібліотекар принесла на зустріч.
 
Схвильовано гості бібліотеки читали вірші про ту страшну війну, про Велику Перемогу, переглядали документальну стрічку про визволення України від німецько-фашистських загарбників за сценарієм Олександра Довженка, прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Зі сплаву мертвих і живих  писалось ім’я - Перемога» і переконалися, що народна біда не забувається, вона застерігає, навчає бути пильними та чесними перед героями минулих і нинішніх днів.
 
 
 
 
 
 

 
 

30.05.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Киев, знаменитый величием и несчастьями,
                                                          это красота в истории нашей Родины».
                                                                                                  Николай Закревский

29 травня в ЦРБ № 141 відбулась творча зустріч «Київ – рідне місто моє…», приурочена до дня  Києва. Гостем бібліотеки був відмінник освіти України, Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ-го ступеня, член Національної спілки краєзнавців Вакулишин Сергій Миколайович. Сергій Миколайович – ветеран педагогічної праці, автор книг та численних статей, що друкувались в міських газетах, журналах та окремих наукових збірниках.

Окрім  читачів бібліотеки, на зустріч з автором завітали студенти університету ІІІ- віку територіального  соціального центру Деснянського району. Автор  розповів про діяльність  музею історії Святошинського району, який є «дітищем» краєзнавця.
 
До уваги присутніх дослідник представив свої книги: «Околиці Києва: документально-публіцистична збірка», «Репортаж з Києва 1915 року», «(Не) мій Київ: збірка статей з концептуального києвознавства», «Філософський словничок». З великим азартом присутні взяли участь у вікторині. Переможці отримали призи від автора  та оплески від однодумців.
 
Краєзнавець  ділився з відвідувачами бібліотеки  своїми науковими дослідженнями. Відчувалось, наскільки автор закоханий в рідне місто  та які має глибокі історичні знання.
 
Шановні читачі та гості нашого сайту! В нашому фонді будуть книги Вакулишина Сергія Миколайовича.
  Всіх, кого цікавить історія нашого міста, ласкаво просимо  до бібліотеки!
 
 
 
 
 
 

 
 

22.05.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
21 травня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-кінематографічний вечір «Вільям Шекспір: золоте ім’я у світовій літературі», в якому взяли участь  студенти  університету ІІІ-го віку територіального  соціального центру Деснянського району. Вечір проходив в рамках проекту «Шекспір – невичерпний, як море…», присвяченому  450-річчю від дня народження видатного ангійського поета, драматурга Вільяма Шекспіра.  
 
Читачам бібліотеки було презентовано книжкову виставку. Спеціально для цього вечора була підготовлена презентація слайдів, присвячена вшануванню пам’яті англійського поета, яка викликала неабияку зацікавленість учасників заходу.
 
Оскільки покоління присутніх на заході добре знайоме з екранізаціями творів Шекспіра радянських часів, ми запропонували перегляд кінострічки «Гамлет» (1990, виробництва Великобританії, США, Франції),  в якому головну роль зіграв Мел Гібсон. Наші читачі мали змогу отримати  нові враження, ще раз доторкнувшись творчості  класика світової літератури Вільяма Шекспіра.
 
 
 
 
 

17.05.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
17 травня, у день Європи в Україні,  Українська бібліотечна асоціація спільно з Гете-інститутом в Україні організувала адвокаційний захід  «Бібліотека під відкритим небом», який пройшов серед  різноманітних  фарб і запахів весняних квітів та дерев у Ботанічному саду імені академіка Фоміна. Бібліотеки Деснянського району разом з партнером  -  освітньо-культурним  центром «Дивосвіт» взяли активну участь у цьому заході.
 
Бібліотекарі підготували для киян та гостей нашого міста, перебуваючих на прогулянці,  вікторину-гру  «Десять кроків до Європи» з 4-х турів та інтелектуальну гру «Галопом по Європам».
 
Завдання вікторини та інтелектуальної гри  мали на меті розвивати пізнавальну активність учасників та дати їм можливість використати накопичені знання. З числа тих, хто змагався за отримання призів, найбільш успішними були родинні команди, до яких входили батьки та діти. Переможці отримали подарунки  - цікаві книжки класиків і сучасних європейських дитячих письменників, блокноти, значки,  сувеніри  та безумовно піднесений травневий настрій.    
 
Активно попрацювали наші партнери. З успіхом були проведені майстер-класи:  з бісероплетіннявиготовлення  українського  віночку (дівчатка навчились  робити різнокольорові ніжні квіти для віночку - символу мира, сонця та краси),  майстер - клас з виготовлення дитячої іграшки (хлопчики та дівчатка засобом валяння з вовни зробили собі на згадку  іграшкових, милих  рудих пташок).                         
 
Під час проведення акції користувачі  зрозуміли, що бібліотеки не тільки надають  інформаційні послуги, а роблять  дозвілля киян та гостей нашого міста більш різноманітним та яскравим.
 
Різнокольорове вийшло свято… День вдався вдалим для всіх учасників заходу.
   Сподіваємось, що рекламна продукція про послуги бібліотек, яку отримали всі бажаючі, приверне нових читачів до бібліотек нашого міста.
 
Фотогалерея  "Бібліотека під відкритим небом"
 
 

17.05.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Не заради слави - заради життя»
Зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни

Пройшло вже майже сімдесят років з часу закінчення Великої Вітчизняної війни, а пам'ять знову і знову повертає нас до тих героїчних і трагічних днів. А допомагають нам у цьому не тільки підручники історії, мемуари та художні твори, а й зустрічі з учасниками тих подій.

Ось і цього року до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завітала ветеран війни Бондаренко Анна Іванівна. Важко уявити, що на долю цієї жінки випали таки випробування. Вона у чудовому настрою, весела, доброзичлива, цікавиться політикою, спортом, життям. Анна Іванівна випромінює такий величезний заряд позитиву, що зустріч з такою людиною – вже свято.
 
А який  вона чудовий розповідач! Цікаво, емоційно, іноді, зі сльозами на очах, розповіла Анна Іванівна, як потрапила на фронт, як доводилося оперувати ранених ( а вона була хірургічною медсестрою), як зустріла своє кохання, свого чоловіка, з яким прожила все життя, про день перемоги…
Спогади про «сороковые, роковые»  перепліталися з піснями тих років, які з задоволенням співали усі присутні (у супроводі викладача музичної школи № 24 Феджори Зенона Володимировича).
З захопленням учні 8-х класів 218 середньої школи та інші відвідувачі бібліотеки не тільки слухали шановну гостю, але й дивилися фотоальбоми, репродукції картин воєнної тематики, книги, представлені на виставці «Народ мій є! Народ мій завжди буде!». І, звичайно, фотографувалися. Хай це буде згадка про свято, про бібліотеку, а головне – про Бондаренко Анну Іванівну - чудову людину, ветерана Великої Вітчизняної війни. Здоров’я, Вам Анно Іванівно і ще довгих років життя!!!

 
 

14.05.2014

Бібліотека №115
„Дети войны…
Смотрят в небо глаза воспаленные.
Дети войны...
В серце маленьком горе бездонное”
И. Резник

Дитинство опалене війною

Все далі і далі відходять в глибину років події Великої Вітчизняної війни. Все більше часу віддаляє юне покоління від тих трагічних днів нашої історії. Змінюється відношення до війни у сучасному суспільстві. Але пам’ятати і знати про це має кожен.
 
Відзначаючи 69-у річницю Великої Перемоги, в нашій бібліотеці пройшла година-спомин „Дитинство опалене війною” для учнів 5 класів ЗОШ № 259. Разом з Кудрявцевим О. І. та Шерепицьким А. В. (полковники у відставці, колишні військові кореспонденти) читачі здійснили історичний екскурс у минуле. Діти з цікавістю та захопленням слухали розповіді про страшні роки війни, задавали питання, читали вірші про Перемогу, із задоволенням фотографувались з гостями.
 
 На честь свята Перемоги для читачів експонувалась книжково-ілюстративна виставка „Їх подвиг не згасне в віках”, яка привернула увагу присутніх. Емоційного забарвлення заходу надала пісня „Дети войны” у чудовому виконанні Міли Нітич.
Наприкінці зустрічі гості познайомили учнів зі своїми творами : книгою „Діти війни” та збірками поезії, які потім подарували на згадку для бібліотеки.
 
Пам’ять поколінь живе і житиме, поки ми будемо говорити і читати про них.
 

29.04.2014

Бібліотека ім. В. Кучера
 „Війна без права забуття”

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
В. Симоненко

29 квітня в бібліотеці ім. В. Кучера в рамках  патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулась творча зустріч письменника, мешканця нашого району дійсного члена Академії будівництва України Ляшенко Володимира Григоровича з учнями школи №152.  Автор розповів про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років. Зацікавлено слухали учні розповідь про життєвий шлях письменника.
 
Наше минуле та  наше сучасне пов’язані між собою незримим мостом пам’яті. Пам'ять… Вона вічна і не дає згаснути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. Ми будемо пам’ятати тих, хто воював і тих, хто ніколи не повернеться. Їх подвиг назавжди залишиться у наших серцях.
 
 

24.04.2014

Бібліотека №115
В бібліотеці № 115 зібрались учні шкіл Деснянського району на  засідання  клубу „Чомусик” присвяченого річниці чорнобильської катастрофи „Хроноскоп: Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять”. Віртуальний екскурс в те далеке 26 квітня 1986 року для них провела екскурсовод Національного музею „Чорнобиль” Супрунчук Олександра Павлівна. Вона розповіла про хронологію катастрофи, причини та наслідки аварії, про місто-примару Прип’ять. Познайомила читачів з такими поняттями, як: „радіактивне отруєння”, „саркофаг”, „екологічні біженці”. Розповідь ілюструвалась слайд-шоу з даної тематики. Захід проходив в інтерактивної  формі. Учні задавали питання та висловлювали свої думки про значення атома в житті людини, вплив радіації на стан здоров’я, про пожежників, які першими вступили у боротьбу з лихом.
 
Про все це можна прочитати в літературі та періодичних виданнях з фонду нашої бібліотеки, що представлені на книжковій виставці „Чорнобиль. По кому дзвонить колокол?”. Наприкінці зустрічі діти поділились на команди та взяли участь у невеликому змаганні з питань охорони навколишнього середовища. Переможці отримали сувеніри.
 
 

23.04.2014

Бібліотека №115
Інтелектуально-мистецька гра «Знавці мистетцва-2014»

23 квітня 2014 року Освітньої - культурний центр «Дивосвіт» спільно з бібліотекою для дітей № 115 провели інтелектуально-мистецьку гру «Знавці мистетцва-2014» для вихованців гуртків цього Центру. Гра була присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
 
Діти показали  високий рівень знань з творчої діяльності Тараса Григоровича Шевченка, як художника.
Багато питань гри були присвячені творчості видатного митця. Втомлені, але дуже задоволені переможці гри тримали грамоти та подарунки.

 
 

Відео

 
Михайлина Коцюбинська  до 90-річчя.
 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter