3.07.2014
Бібліотека №115 |
Щоб сонцю і квітам всміхалися діти
28 червня наша бібліотека разом з державною адміністрацією району проводила дитячу розважальну програму «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти».
Зі свого боку ми запропонували дітлахам та їхнім батькам казкову вікторину та гру «Міняю книжку на віршика». Малеча із задоволенням брала в них участь, а призи та сувеніри викликали море радощів, Виявилось, що віршиків майбутні читачі (бо всі виявили бажання записатись до бібліотеки) знають багато, а ось з відповідями на казкові питання були певні труднощі, навіть у батьків. А взагалі все пройшло дуже весело і цікаво. Сподіваємось, що діти все таки приведуть до нас своїх батьків.
До зустрічі в бібліотеці!
02.07.2014
Бібліотеками ЦБС Деснянського було проведено акцію по збору книжок, метою якої було допомогти ініціативній групі волонтерів "Київ-Схід-Діти", в організації дозвілля та соціальної адаптації дітей переселенців зі Сходу.
200 книжок було передано дітям, які у відповідь на згадку про зустріч подарували свої патріотичні поробки. 20.06.2014
Напередодні Всесвітнього Дня біженців в Центральній районній бібліотекці № 141 відбулося інтерактивне практичне заняття «Візьмімося за руки, друзі…» зі слухачами курсів української мови, що працюють в бібліотеці, в рамках роботи за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни». В заході взяли участь біженці, які перебувають в Україні перший рік, волонтер-викладач, наша читачка кандидат філологічних наук Кобзар Алла Юріївна та співробітники ЦРБ. Розпочався захід діалогом українською мовою, кожний з присутніх розповів про важливі епізоди свого життя, про родину та поділилися своїми захопленнями: декламували рідними мовами вірші, співали народні пісні, а наймолодші учасники заходу показали вокально – танцювальну композицію в стилі реп. Завершилося заняття медіа – подорожжю до рідного краю під звуки національних мелодій. Сподіваємось, що цей захід посприяє ідеям розвитку міжкультурного діалогу, толерантності та єдності суспільства. 20.06.2014
«А що таке «канікули»? Це – літні дні барвисті, це час, коли нам ніколи хоча б на мить присісти» (А. Костецький) Ось ми і поринули в літо! Воно завжди асоціюється не тільки з сонцем, річкою і морем, але й з різними сюрпризами. Тож запрошуємо усіх бажаючих у мандрівку бібліотекою ім. Ю. Гагаріна для дітей. З самого ранку тут лунають пісні та веселий сміх. Канікули!!! А бібліотека – територія творчості, розваг і багато чого цікавого. Тут: діти, разом з ляльками, розповідають казки; інші-вчаться шахової або пазлової майстерності; з задоволенням переглядають мультики у "Кімнаті казок"… Особливу увагу привертають спортивні та літературні естафети, настільні ігри. І звичайно, майстер-класи з малювання, бісероплетіння, валяння з вовни. Як кажуть діти: «Майстер-клас-це клас!». А як приємно побачити власні роботи на виставці! У бібліотеці представлено чудовий вернісаж саморобок вихованців Деснянського районного в м. Києві центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Є і персональна виставка учня 2-го класу 39 середньої школи Москаленко Іллюші з його незвичайними тваринками. Доречи, є особливі шанувальники читання «Під парасолькою» або на…Дракоше. Ні «Сліпий» дощик, ні сонечко не заважає, а так приємно! Наша фотогалерея допоможе вам побачити, як відпочивають наші діти. Цікаво? Завітайте! Ми чекатимемо на вас! 20.06.2014
19 червня в ЦРБ № 141 відбувся краєзнавчий огляд «Новини Деснянського району». В заході взяли участь як користувачі бібліотеки, так і співробітники ЦБС. Із цікавістю учасники сприйняли інформацію з періодичних видань та сайту Деснянської РДА, яка була представлена у виді слайд-шоу.
Присутні мали можливість ознайомитися з новинами нашого міста та району, почути злободенні потреби та досягнення з різноманітних областей буття: діяльності міської та районної влади, суспільно-політичного життя, соціального захисту, ЖКХ та болючих проблем транспорту, фізичної культури та спорту, культурних подій та мистецтва. Захід залишив позитивний настрій у присутніх. Не зважаючи на складні умови в нашій країні – життя триває. 19.06.2014
19 червня в Центральній районній бібліотеці № 141 розпочав роботу клуб шанувальників кіно «Інтелектуальний світ голубого екрану» - проект за участю Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.
Учасники заходу з зацікавленістю прослухали розповідь про сучасний український кінематограф, взяли участь в дискусії про фільми, що заслуговують, на їх думку, на найбільшу увагу глядачів. Шанувальники кіно побачили на екрані українських режисерів – переможців міжнародних кінофестивалів та познайомилися з їх творчістю.
На розсуд учасників заходу було презентовано декілька новел з фільмів «Я люблю тебе, Київ», « Я люблю тебе, Париж». Особливо вразило глядачів прониклива кіноновела Тараса Ткаченка «Собачий вальс» (в головній ролі Ада Роговцева). Наприкінці заходу учасники клубу обговорили тему наступного засідання, воно буде присвячене творчості С. Параджанова, зокрема його кіношедевру «Тіні забутих предків». 12.06.2014
Острів здоров’я – дитинства край,
Влітку для себе його відкривай! 12 червня бібліотека № 119 запросила дітей із пришкільного оздоровчого табору «Веселка» СШ № 207 у подорож до Країни Здоров’я, щоб збагатити знання юних читачів про значення здоров’я для людини, допомогти усвідомити, що здоров’я – неоціненний скарб і його необхідно зміцнювати та берегти з дитинства, що саме влітку, на канікулах, є всі можливості для загартування, купання, прогулянок на свіжому повітрі, активних занять спортом. Під час спілкування з бібліотекарями школярі охоче пригадали, що таке здоровий спосіб життя, правила гігієни і здорового харчування, розповіли, якими видами спорту займаються, як збираються відпочивати влітку, дізналися, яких правил безпеки повинні дотримуватися. У медіа-залі Країни Здоров’я діти з інтересом переглянули кольорову презентацію «Абетка здоров’я», зі сміхом долучилися до пригод героїв мультфільмів «Ну, постривай», «Ох і Ах», «Незвичайний матч», «Мийдодир». Уважно юні читачі прослухали бібліографічний огляд книжково-журнальної виставки, особливо їх зацікавили книжки із серії «Життя видатних дітей» про легку атлетику, художню гімнастику, баскетбол та із серії «Дівчата зі спорту» про видатних спортсменів України.
Активно діти взяли участь у грі «Пригадай прислів’я та приказки про здоров’я і спорт», читали вірші, розгадували кросворди і ребуси із дитячих журналів «Барвінок», «Малятко», «Пізнайко».
«Бувайте здорові!», - бажали школярі й бібліотекарі один одному наприкінці заходу, вкладаючи у ці чудові слова особливий зміст. 10.06.2014
«Зелена неділя, клечана неділя.
Із Трійцею, зі святом вітаємо вас!», - так зустрічали в бібліотеці № 119 дітей із пришкільного оздоровчого табору «Веселка» 6 червня, напередодні Дня Святої Трійці – одного із великих народних свят, яке спонукає любити рідний край, поважати традиції та звичаї українського народу.
Цікаво було юним читачам дізнатися, як з давніх-давен святкували українці Святую Трійцю, вітали сонце, пречисту природу, квіти і трави, як прикрашали свої житла гілками дерев, а підлогу встеляли пахучими травами. При цьому гілочки не ламали, а обережно зрізали. З інтересом діти слухали легенди і повір’я, пов’язані із Зеленими святами. А переглядаючи презентацію «День Святої Трійці. П’ятидесятниця» і мультфільм «Трійця – Зелені свята», школярі ніби поринули у далекі часи, до витоків Зелених свят, взяли участь у святкових обрядах, зустрілися з чарівними істотами – мавками і русалками, котрі виходять із лісу і води та зачакловують дівчат і юнаків.
Література з книжкової виставки «Без коріння саду не цвісти», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі, допомогла читачам пригадати віршики та прислів’я про літо і літні свята. А щоб долучитися до створення народознавчих візерунків, діти прикрасили майданчик біля бібліотеки квітами, пташками, метеликами, малюючи їх на асфальті та бажаючи перехожим:
«Йде Зелене свято, де сонця багато.
Йому усміхніться, святу поклоніться.» 10.06.2014
Скарбниця улюблених книжок усіх поколінь
«Любі дітки! До вас наше слово! Бібліотека – скарбниця чудова, Мудрих порад невичерпне джерельце. Книги любіть і душею, і серцем.» 5 червня бібліотекою № 119 подорожував віртуальний літературний диліжанс «Скарбниця улюблених книжок усіх поколінь», пасажирами якого стали діти із пришкільного табору «Веселка» СШ № 207. Зупиняючись на різних книжкових «зупинках», школярі знайомилися з популярними творами українських та зарубіжних письменників, котрі із задоволенням читали їхні батьки у дитинстві і які радять почитати школярам бібліотекарі під час канікул. Вітчизняна літературна дитяча спадщина була представлена книгами Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олени Пчілки, Наталі Забіли, Василя Сухомлинського, серед зарубіжних письменників дітей зацікавила творчість Олександра Пушкіна, Олексія Толстого, Миколи Носова, Софії Прокоф’євої, Фелікса Зальтена, Лімана Баума. Літературна мандрівка пройшла змістовно, пізнавально і весело, адже юні читачі активно пригадували казкових героїв, розповідали про свої улюблені книжки, які б могли порекомендувати одноліткам, познайомилися з цікавинками країни Журналії, відгадували загадки, переглядали мультфільми і дуже зацікавилися пропозицією бібліотекарів створити вдома «Золоту полицю моєї родини», на яку вони поставлять найулюбленіші книги, запам’ятавши побажання: «Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги». 6.06.2014
Нам без книг ніяк не можна!
Є земля Австралія,
Є земля Італія,
Та іще, крім тих країв, Диво з див я знаю : То і не Австралія, То і не Італія – То земля Читалія! Сьогодні до бібліотеки завітала казкарка Джинні (дитяча письменниця Євгенія Пірог), щоб познайомитись з нашими читачами та привітати з початком чудової пори – літніми канікулами. Наші нові читачі з лінгвістичної гімназії – учні 1-3 класів радо зустріли таку гостю. І тут почалося: разом вони мандрували сторінками нової книги письменниці „Хлопчик Вітерець та Золота планета”, розбирали пошту Балакучого Шпака, де кожен з дітей отримав конверта з цікавим запитанням. Відповіді на ці питання шукали всім товариством. В процесі пошуків знайшли не тільки відповіді, а й майбутнього громадського діяча Іллю, який виявився найобізнанішим, кмітливим та добрим. А далі Джинні (бо вона ж ще і фантазерка) навчила і дітей і вчителів робити з аркушу паперу літака, перетворювати його на голуба та дарувати людям усмішки. А закінчилось все піснями та танцями, після чого всі бажаючі отримали книги Е. Пірог з автографом. Взагалі все було добре. Розпрощалися зі сподіваннями на нові зустрічі. 4.06.2014
«Идет направо – песнь заводит, налево – сказку говорит»
«К нам приходят пушкинские сказки
Яркие и добрые, как сны. Сыплются слова, слова-алмазы На вечерний бархат тишины.» 3 червня до бібліотеки № 119 завітали діти із літнього табору «Веселка» на казкову карусель «Идет направо – песнь заводит, налево – сказку говорит» до 215-річчя від дня народження видатного російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
З інтересом школярі прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Сонце російської поезії», дізналися, що найглибший слід у вихованні маленького Сашка залишила няня Орина Родіонівна Яковлева, яка чудово розповідала казки, що запали в душу майбутньому поетові, від неї він перейняв живу народну мову. Особливо юних читачів зацікавила поема «Руслан і Людмила», адже в ній невтримна фантазія поета переносить своїх героїв на береги Дніпра, до дібров з тисячолітніми дубами, до столичного града Києва, де у високому теремі сидить засмучений князь Володимир-Сонечко, чекаючи на пробудження дочки Людмили. Виразно діти читали дивовижні рядки Пушкіна, котрі звучать, як музика, і відкривають нам казковий чарівний світ, переглядали презентацію «Що за диво ці казки!», мультфільми «Сказка о золотом петушке», «Сказка о царе Салтане», в яких із симпатією змальовуються герої працьовиті, сміливі, мужні, які вміють захищати свою Батьківщину від ворогів, а засуджуються ледарі, боягузи, жаднюги. Жваво юні читачі відповідали на запитання відео-вікторини «Скарбниця Золотої Рибки», а щоб продовжити знайомство із творчістю О. Пушкіна, обрали книжки для читання вдома. Сподіваємося, що ці книги стануть улюбленими для наших читачів, адже казки та вірші Олександра Пушкіна приходять до нас у ранньому дитинстві, і ми читаємо та перечитуємо їх усе своє життя. |
Відео
|