19.03.2014

Бібліотека №115
Це до книги йдуть на свято і дівчата і хлоп’ята

Щороку впродовж весняних шкільних канікул в дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Цього року в нашій бібліотеці він проходить під гаслом „З книгою ми дружимо, живемо не тужимо”. На відкритті Тижня в читальній залі для дошкільників та учнів 1-4 класів зібралося біля 100 юних читачів 2-4 класів ЗОШ №№ 249, 259 та школи-дитячого садка „Мрія”. Приємним подарунком для них була зустріч з дитячим пізнавально-розважальним журналом „Стежка”. Головний редактор Ірина Гаюр познайомила дітлахів з цікавими рубриками журналу, з віршами, загадками, іграми, казками. Дітей зацікавили ігри та конкурси, які оголошуються в кожному номері.
 
Під час заходу наші читачі продемонстрували неабияку активність: брали участь у вікторинах, рухливих іграх, в розгадуванні загадок. Слухали вірші та казки надруковані в журналі. Зустріч пройшла в теплій атмосфері. По закінченні заходу всі учасники отримали по примірнику журналу.
Читачі та колектив нашої бібліотеки щиро вдячні редакційній колегії за позитивні емоції, які вони подарували дітям, та бажають всім, хто створює це видання – успіхів та гарного настрою.
 
Отож Тиждень дитячого читання триває. Запрошуємо всіх до бібліотеки!
 

20.03.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
20 березня в ЦРБ № 141 відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Історія печер Києво-Печерської лаври». З членами клубу, учнями шкіл Деснянського району, своїми знаннями поділилась кандидат історичних наук, працівник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, автор книг про печери - Воронцова Олена Анатоліївна. Дослідниця розповіла, що з давніх часів Київ був відомий Києво-Печерським монастирем, літописанням, медичними знаннями, монастирськими печерами. Таємниця печер зберігалася ченцями дуже ретельно. Але сучасні археологи зробили все можливе, щоб знайти давні поховання ченців, розшифрувати написи, які були зроблені на різних мовах та розповісти нам, якими були перші ченці. Печери завжди  були дуже цікавим об`єктом для паломників та туристів. Отже, вирушаймо до Києво-Печерського заповідника з нами!
 
 
 

19.03.2014

Бібліотека №119
Живописних  справ  майстер Тарас  Шевченко
 
«Хоче малювати, прагне він до знань,
Та за це багато зазнає знущань.
 Нишком він малює статуї в саду.
Вночі пише вірші про людську біду.»
Г. Бойко
 
19 березня з нагоди 200-річчя Великого Кобзаря до бібліотеки № 119 були запрошені учні 4-х класів СШ № 213 на мистецьку подорож «Живописних справ майстер Тарас Шевченко».
 
З великою увагою діти слухали розповідь бібліотекаря про тернистий шлях, який Тарас Шевченко подолав задля здійснення своєї заповітної мрії – стати художником Саме талант художника вирвав Шевченка з кріпацьких пут, а пізніше допомагав у скрутніші хвилини життя. Про це Тарас Шевченко пише у повісті «Художник».
 
З інтересом юні читачі здійснили відео-екскурсію по картинній галереї Шевченка-художника, котрий був учнем відомого живописця Карла Брюллова в Петербурзькій Академії мистецтв, а після її закінчення був зарахований вчителем малювання до Київського університету, але не встиг у ньому попрацювати через арешт і заслання. Яскравою демонстрацією мистецьких здобутків Кобзаря  стали презентація «Тарас Шевченко - художник» та виставка репродукцій його картин, серед яких особливу увагу читачів бібліотекарі звернули на серію «Живописна Україна».
 
Вшановуючи  поетичний дар Тараса Шевченка, діти з натхненням читали його вірші і відчули велич і багатогранність таланту генія.
 

19.03.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Весняні фантазії»
Майстер – клас (солене тісто)

Створити власними руками маленьке диво – не тільки приємно і захоплююче, але й корисно для здоров’я. Це – позитивні емоції, розвиток дрібної моторики та уваги. Тому діти і дорослі завжди з задоволенням відвідують заняття творчої майстерні «Талановиті пальчики», у рамках програми «Мистецтво…Знак нескінченності», у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна.

Майстер – клас по виготовленню прикрас з солоного тісту, зібрав молодших школярів Лісового масиву та їх батьків, вихованців районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» та підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”. Несподіванкою  для присутніх було відкриття про властивості солоного тіста, «інкрустування» виробів зерном чи прикрасами, про фарбування тіста не тільки харчовими барвниками, аквареллю або гуашшю, але й додаванням какао. Про це та багато іншого розповіла досвідчена майстриня Бойко Олена Славівна. Діти і дорослі із задоволенням ліпили квіти, ангелят, улюблені іграшки.

Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні протоієрею храму свв. мчч. Адріана і Наталії отцю Роману за сприяння у проведенні цього заходу.
 
 
 
 
 
 
 
 

18.03.2014

Бібліотека ім. В. Кучера
Хай вічно сяє Шевченкова весна
Його шанують молоді й похилі
Думки летять в минуле, як стрижі…
У Каневі – Тарасова могила,
А памятник – у кожного в душі
В бібліотеці ім. В.Кучера 16 березня відбулося літературно - музичне свято "Хай вічно сяє Шевченкова весна!" присвячене 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Використовуючи матеріали виставки «Шевченко - відомий і невідомий», документальних фільмів:“Мій Шевченко», «Таємниці генія Шевченка», «Т. Г. Шевченко» зав. бібліотекою Вергун Віра Павлівна розповіла гостям про відомі сторінки біографії генія та ознайомила з маловідомими фактами життя славетного поета. Вразив користувачів документальний фільм «Тарас Шевченко» та відеозапис «Сергій Нігоян читає «Кавказ».
 
Члени театрального гуртка «Крок» декламували вірші та уривки творів Кобзаря. Між виступами читців лунали пісні на слова Шевченка:«Думи мої, думи», «Вітер в гаї не гуляє», «Реве та стогне», які виконали Тимощук В.А. і Сіряківський І.Т.
 
Дуже сподобалися присутнім романси:«Ой пішла я у яр», «От села до села», «Нащо мені чорні брови» в виконанні оперної співачки Коваленко Світлани Володимирівни . Вдалим закінченням заходу була цікава презентація «Букваря» Т. Г. Шевченка, зроблена вчителькою української літератури Чарковською Тетяною Дмитрівною.
 
Є в історії світової культури особистості, чия велич визначається не тільки їхньою літературною спадщиною, а й всією сукупністю творчої та суспільної діяльності, самою символічністю їхнього буття. Таким був Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу.
 
 
 
 
 
 

13.03.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Немає і не буде більше в світі Поета, який би так
самозречено рвав свою душу не лише тоді, коли
сповідувався у любові до своєї Вітчизни, а й тоді,
коли просто вимовляв ім`я її».
В. Смолій

13 березня в ЦРБ № 141 відбувся ювілейний літературно-мистецький вечір «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»,  присвячений до  200-річчя від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, етнографа Т. Шевченка. Бібліотекарі презентували виставку-вшанування, створену до цієї дати.  З радістю зустріли користувачі племінчату прапраонуку Тараса Шевченка по лінії сестри Катерини – Красицьку Людмилу Олександрівну, яка мешкає в нашому районі.  За її ініціативою засновано Всеукраїнський благодійний культурно-науковий Фонд Тараса Шевченка, президентом якого є вона сама. Людмила Олександрівна розповіла про родинні зв`язки з родиною Шевченків, ознайомила присутніх з маловідомими фактами з родоводу та життя  славетного поета.
 
Працівники відділу довідково-бібліографічної та інформаційної роботи бібліотеки презентували  відвідувачам заходу путівник з вшанування пам`яті Т.Шевченка «Живи поете в бронзі і граніті, живи поете в пам’яті людській». Всі бажаючі можуть ознайомитися з путівником на нашому сайті.   
Вдалою  ілюстрацією вечора був перегляд уривку  з художньої кінострічки «Тарас Шевченко», в якій роль Тараса Григоровича зіграв талановитий російський актор Сергій Бондарчук.
Будемо ж і ми зберігати та вшановувати пам`ять великого Шевченка!
 

12.03.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «…він тут ходив. Він тут любив, кияни!»
Заочна подорож до музею
 
«…Він був кріпак і став великою силою
 в громаді людських культур…»
(І. Я. Франко)

Заочна подорож до Київського літературно-меморіального будинку-музею Т.Г. Шевченка  стала одним з найцікавіших заходів з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. І це не випадково, бо до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітала старший науковий працівник музею Карпенко Ольга Василівна. Екскурсія до старосвітського будиночка у серці Києва, де мешкав Шевченко та розповідь про раритети, яких торкалася рука поета, особливо – малярське приладдя, виявилася такою цікавою, наче присутні побачили все на власні очі. З великою увагою слухали десятикласники і про актуальність поезії Шевченка, і про його мистецьку спадщину, і фрагмент з геніального послання: "І мертвим, і живим, і ненародженим...", і про особисте життя поета. Особливо сподобався - не хрестоматійний виклад подій життя великого Кобзаря, а особистий погляд авторитетної людини. А літературно-мистецька виставка творів Шевченка, як поетичних, так і мистецьких, а також біографічних матеріалів, до яких постійно зверталися, як лектор, так і присутні, створила яскраве візуальне обрамлення цьому заходу.
 
 
 

12.03.2014

Бібліотека №115
Літературно-мистецька година
«Ми малюємо слово Кобзаря»
З нагоди 200-річчя вшанування Великого Кобзаря наша бібліотека разом з культурно-освітнім  центром «Дивосвіт» провела літературно-мистецьку годину «Ми малюємо слово Кобзаря». Цей захід виявив  у талановитих вихованців художньої студії неабияку цікавість. Під час розповіді бібліотекаря, спілкування один з одним, слухаючи та роздивляючись твори Шевченка, діти з’ясували, що вірші поета можна не тільки читати і слухати, а й малювати: як сказали юні художники: «Коли читаєш, то зразу й все уявляєш». Діти уважно передивились всі матеріали, літературу представлену на книжковій виставці про життя  та творчість Кобзаря, і взялися до роботи. По-дитячому, але з вигадкою вони робили ескізи до своїх малюнків, які завершать вже вдома. Так що найближчим часом в бібліотеці з'явиться виставка дитячих малюнків.  Будемо чекати! Майже кожен з дітей залишав бібліотеку, тримаючи в руках книжечки з поезією Великого Кобзаря.
 
 
 
 
 
 

12.03.2014

Бібліотека №119
Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря»

«Уклін тобі,Тарасе,
Великий наш пророче!
Для тебе вірно б’ються
Ці серденька діточі.»
Микола Вороний
 
З нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря 12 березня в бібліотеці № 119 відбувся літературно-художній ранок «Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря», в якому взяли участь учні 3-х класів СШ № 213, адже поезії Тараса Григоровича Шевченка назавжди увійшли в дитяче читання, їх слухають в дитсадках, вивчають у школах, читають у бібліотеках.

Дуже відповідально та зацікавлено школярі готувалися до свята, а допомагали їм у цьому бібліотекарі й вчителі. Бібліотеку прикрасили стінні газети, виставка-відгук «Іду душею до Тараса» з творами юних читачів, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку, котрий народився під українським небом, на українській землі, проте належить до тих людей-світочів, що у пошані всього людства знаходять безсмертя.

Юні гості Шевченківського свята, урочисто вбрані, натхненно читали поезії Тараса Шевченка, які й наразі не втратили свого змісту і пророцтва та в яких він розповідає про своє знедолене дитинство, про гірку долю неньки-України, про незрівняну красу природи рідної землі та мрії про її вільне щасливе майбуття. Кращі виконавці віршів великого поета отримали книжки-подарунки, надані бібліотеці видавництвом «Грані-Т». Музичною окрасою заходу стали сучасні пісні на твори Тараса Шевченка у чудовому виконанні наших читачів, що також свідчить про шанобливе ставлення молодшого покоління до творчості українського генія.

Про основні події життя і творчості Великого Кобзаря дітям нагадала презентація «Тарас Шевченко», а потрапити в Шевченківську епоху допоміг перегляд уривків з художніх фільмів «Тарас Шевченко», «Сон».   

Зацікавив школярів конкурс «Відкриваючи Кобзаря», започаткований Деснянською районною в м. Києві адміністрацією, діти охоче зголосилися взяти в ньому участь.
 
Книжкова виставка «У неволі, без забав ріс малий хлопчина, славним він поетом став, Сонцем України»  представила юним читачам як твори Тараса Шевченка, так і книги відомих українських письменників О. Іваненко, С. Васильченка, Д. Чуба, І. Кирія, Л. Большакова про нелегку Тарасову долю, а проведений бібліотекарями огляд літератури допоміг підібрати цікаві книжки про видатного українського поета.
 
 
 
 

 
 

6.03.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я не одинокий, є з ким в світі жить…»
Біографічна розвідка
«Раз добром нагріте серце
 вік не прохолоне» 
 (Шевченко Т.Г.)
 
Протягом всього життя ми відкриваємо для себе Шевченко – поета, художника, філософа…Через його поезії, малюнки, критичні статті, сторінки біографії. І завжди дивуємося, як зміг син кріпака з бідної селянської родини досягнути вершин слави всупереч існуючим законам миколаївської Росії?
На ці та інші питання і намагалися відповісти учасники біографічної розвідки «Я не одинокий, є з ким в світі жить…», в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Це те тільки дорослі, але й учні 5-9 класів. Використовуючи матеріали виставки, бібліотекарі та учні 9-х розповідали про Шевченка через біографії його друзів, показували, як переплітаються долі кожного персонажа з його життям, як освічені сучасники сприймали творчість поета і художника. Особливо зацікавила присутніх, якими постатями було окреслене коло друзів Шевченко у Петербурзі, як вони допомогли йому звільнитися з кріпацтва та здобути освіту, з ким з української еліти він був у дружніх стосунках. А п’ятикласники з задоволенням читали вірші. Для багатьох ця зустріч була відкриттям, надала поштовх до «Щоденників» Кобзаря, його листів до друзів і, навпаки, друзів до нього, до спогадів, які розкривають нам повніше образ Шевченка не лише поета і художника, а й геніальної людини.
 

 

6.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
6 березня  на честь 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка відбулася літературна година „Я дуже щиро Вас люблю...Тарас Шевченко в колі сучасників”. Учасники заходу, учні 10-го класу ЗОШ № 213, заглибилися в суспільно-інтелектуальне середовище, яке оточувало Кобзаря. Тарас Григорович мав багато друзів, однодумців, соратників. Це були люди різних національностей і різних соціальних верств. Учні познайомилися зі спогадами друзів Шевченка, серед яких відомі імена – П. Куліш, М. Костомаров, І Тургенєв, М. Лєсков та інші. Глибоко схвилювали присутніх рядки з повісті Варвари Рєпніної „Безмовна любов”, в якій княжна передала свої почуття, що спалахнули в неї до поета. Вдалим закінченням заходу був  бібліографічний огляд виставки, після  якого читачі з задоволенням брали додому  твори Великого Кобзаря та літературу про нього.
 
 
 

Відео

 
Жанрова своєрідність творчості Ірен Роздобудько.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter