24.12.2013

Бібліотека №115
Новорічний вечір
"Ті, що кохають звуки гітари"

Напередодні Нового року в бібліотеці №115 для дітей відбувся святковий концерт для юних меломанів – любителів рок-музики. На вечорі виступили учні гітарної студії з сольними програмами, а також, у складі гуртів "Бі-1", "СМСЯ" (Саша, Міша, Света, Яся), рок-гурт "Двоє проти вітру".
 
 
Звучали пісні на вірші Булата Окуджави, Марини Цвєтаєвої, новорічні "Last Christmas", "Новогодние игрушки", а також відомі рок-хіти "Серебро"(Бі-2), "Я свободен"(Кіпелов), "Метель"(ДДТ) та інші. Підтримати дітей-музикантів прийшли читачі бібліотеки, друзі та батьки.
 
 
Гітаристи вперше грали перед такою великою аудиторією, вони дуже хвилювались, але даремно, бо буквально з першої ноти звуки гітари полонили зал, хтось підспівував, а хтось танцював. В перервах між піснями ведучі Саша і Міша розважали глядачів та учасників вікторинами, конкурсами і загадками, тематикою яких був наступаючий рік Коня. Аплодували артистам стоячи та довго не хотіли відпускати. А коли зменшили світло, виключили камери, гості перейшли до солодкого столу, почався справжній "jam session". Жива музика, тепле спілкування, новорічні імпровізації та піднесений настрій створили чудову передноворічну атмосферу.
 

20.12.2013

Бібліотека №119
«Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує»
«Мир вам, дітки в цій оселі!
Будьте радісні й веселі!
Всім здоров’я вам бажаєм,
Щастя й долі в ріднім краю!» -

так 20 грудня вітали в бібліотеці № 119 вихованців ДНЗ № 176 та їх батьків, запрошених на народознавчу подорож «Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує» з нагоди чудового зимового свята.
 
Особливо шанованим в Україні святом є День Святого Миколая, історію якого малятам розповів гість бібліотеки - служитель Храму св. мучеників Адріана і Наталії диякон Василій. Затамувавши подих, дітки слухали легенду про Миколая-Чудотворця, котрий допомагав людям, любив дітей і творив добро, а тепер кожного року в ніч на 19 грудня тихо, щоб не розбудити діточок, приходить до них, кладе під подушки або в чобітки гостинці, а вдень являється у короні, барвистій киреї і несе найсвятіший дар – любов до людей, до України.
 
Багато цікавого дошкільнята дізналися з книжок на виставці «День Святого Миколая серця добром зігріває», огляд якої провели бібліотекарі і на якій були представлені оповідання, вірші, казки українських письменників Дніпрової Чайки, Марії Підгірянки, Галини Кирпи, Дмитра Чередниченка, Марії Людкевич.
 
На святі маленькі читачі величали Миколу-Угодника віршами і піснями, зверталися до нього у своїх проханнях, на які заслужили тільки чемні та слухняні малюки

 
З радістю дітлахи отримали подарунки від Святого Миколая і запам’ятали, що чудеса відбуваються там, де у них вірять, адже Чудотворець приносить більший дар, ніж вимріяна забавка та солодощі, він несе добро і милосердя, вселяє в маленькі серця любов до ближніх, відкриває світ знань, нагадує про традиції рідного народу.
 
 

21.12.2013

Бібліотека №115
Дбаючи про щастя інших,
Ми знаходимо своє власне.
Платон
Зігрій дітей своїм теплом

В цю суботу бібліотекарі та волонтери з Родинного центру відвідали вихованців притулку для неповнолітніх в Деснянському районі і подарували діткам теплі речі та своє тепло.

З 28 листопада по 20 грудня 2013 року за ініціативи Бібліотеки №115 для дітей та Родинного центру "Family&Education" відбувалась благодійна акція «Клубочок щастя – подаруй тепло дитині» до Дня св. Миколая. На заклик акції відгукнулись усі бібліотекарі та читачі ЦБС Деснянського району м.Києва. Спільними зусиллями було зібрано близько 200 кг теплих речей, іграшок та книжечок для дітей, які позбавлені батьківської любові та турботи.

Згодом нас запросили до маленьких дітей (до 10-ти років) в групу, де головний бібліотекар Наталя Леонідівна провела літературну вікторину"Сніжними доріжками зимонька прийшла". За правильні відповіді діти отримували іграшки і книжечки. Тут з`ясувалось, що більшість з дітей не вміють читати. Бібліотекарі, разом з волонтерами Родинного центру вирішили почитати діткам вголос.

Час нашого спілкування невплинно стікав, бо на порозі вже стояли інші благодійники, тож ми домовились зустрітись після свят.Прощаючись, ми бачили щирі посмішки та яскравий блиск очей дітлахів.

Така акція не відбулася би без підтримки багатьох небайдужих людей. Бібліотека №115 для дітей говорить "СПАСИБІ!" за чуйність.
 
P.S. На фотографіях Ви не побачите обличчя дітей, просто їх не дозволяли фотографувати. Деякі з них ще мають батьків і дуже складні долі.
 

18.12.2013

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Збережемо ялинку"
 
18 грудня в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбувся майстер-клас "Збережемо ялинку". Незабаром Новорічне свято. За традицією родини прикрашають кімнати і ставлять ялинку, бажано живу. І часто буває, що на ялинкові базари потрапляють ялинки, вирубані браконьєрами будь-де. І ось на майстер-класі голова Київського міського осередку НМЦ "Екологічна ініціатива" Бєлан Владислав Юрійович розповів дітям як треба берегти природу, купляти лісову красуню лише з чіпом. А ще можна придбати ялинку в горщику і навесні висадити її біля будинку. Діти за допомогою малюнків показали своє розуміння захисту ялинок, жваво брали участь у Новорічній вікторині.
 
 
 
 

16.12.2013

Бібліотека №115
Майстер-клас до дня Св. Миколая «Медяник для Миколая»! Розпис пряників-«миколайчиків»

Кожен із нас — і малий, і великий — щороку потай мріє зустріти Святого Миколая або принаймні знайти під подушкою омріяний подарунок від нього. Випікати для дітей печиво на свято улюбленого святителя Миколи Чудотворця — давня традиція України. Пряники бувають різних форм: у вигляді сонця, зірочок, місяця, ялиночок, пташок та ангелів, але найпопулярнішими є медяники у формі святого Миколая! В давнину пряники були символом свята, їх дарували з побажаннями благополуччя і достатку. Пряники розмальовували всім сімейством, і навіть використовували для прикраси будинку чи новорічної ялинки.

Цієї суботи ми також розписували пряники, виготовлені за старовинним сімейним рецептом майстринею Анастасією Красовською. Великі й маленькі, серйозні і веселі читачі радо взяли участь у виготовленні прикрас. І навіть ті, хто переконував, що малювати не вміє, взявши в руки ароматний імбирний пряник і кульочки з різнокольоровими їстівними фарбами раптом видавали справжнісінькі шедеври. Наприкінці майстер-класу Анастасія пригощала всіх чарівним чаєм і за чаюванням розповіла історії з київського чайного життя. В бібліотеці ще довго зберігався запах імбиру, кориці та новорічного дива.
 
 
 
 
 

 

7.12.2013

Бібліотека №115
Акція «Клубочок щастя – подаруй тепло дитині»

З приходом першого снігу в нашій майстерні «Скарбничка ідей» ми почали в'язати вовняні рукавички, шапки, шарфи і шкарпетки для дітей, позбавлених батьківського тепла. В суботу 7 грудня наші волонтери зібрались за одним столом і почали творити. Ідеї брали з книг та журналів по в`язанню, які підготували бібліотекарі. За декілька годин у нас готова шапочка, рукавички і шарфик. Наступна зустріч в суботу 14-го грудня.Всі, хто бажає допомогти покинутим діткам зігрітись долучайтесь! Також Ви можетепринести готові в`язані речі або пряжу, бажано вовняну. Чим яскравіше подарованарукавичка або шкарпетки, тим радісніше буде настрій дитини, що зігріватиметься річчю.
 
Нагадаємо, що бібліотека №115 для дітей спільно з Родинним центром "Family&Education" почала збирати рукавички, шкарпетки, шапочки, шарфики та інші теплі зимові речі для сиріт з дитбудинків та притулків віком від 5 до 15 років. Саме - діти-сироти теж повинні мати речі, унікальні, зігріті теплом, рукоділлям творчих і небайдужих людей.Закликаємо всіх небайдужих читачів поділитися своїм теплом з покинутими дітьми! 
 

3.12.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
3 грудня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-мистецький вечір «Рандеву з  французькою літературою» за проектом «Підручник+», присвячений творчості таких видатних письменників , як Оноре де  Бальзак, Фредерік Стендаль, Гі де Мопассан. Скільки б не читав французьку літературу, апетит до читання буде зростати і зростати.  Відвідувачі бібліотеки з зацікавленістю прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки, познайомились з інформацією про останні екранізації кінострічок за творами Бальзака та Стендаля. Уривки з художніх кінострічок «Гобсек», «Батько Горіо», «Червоне і чорне», «Пишка» яскравим колоритом доповнили сприйняття творчості французьких класиків ХІХ століття.  Найбільш активні користувачі взяли участь в літературній грі та отримали призи - ручки з логотипом бібліотеки. Мажорною ноткою заходу було прослуховування аудіо – пісні у виконанні всесвітньовідомого французького шансоньє Шарля Азнавура, який дуже талановито зіграв роль батька Горіо в однойменній кінострічці.
 
 
 

27.11.2013

Бібліотека №119
Заповідник Кенгуру Данді

«Для мене важливо бути частиною природи,
  яка мене оточує. Мене називають «татком
кенгуру» тільки тому, що я чоловік.
Але я для них – справжня мати»
Кріс Барнс

27 листопада в бібліотеці № 119 в рамках проекту «Щаслива Австралія – прекрасний край вічної весни», а також з метою екологічного виховання читачів відбулася відео-презентація «Заповідник Кенгуру Данді» для учнів  4-х класів СЗШ № 213.

Бібліотекарі ознайомили школярів з літературою на книжкових виставках «Загадковий і таємничий світ Австралії» та «Австралія – королева Південної півкулі» і запропонували обрати цікаві книжки для читання, показали відео-презентацію «Заповідник Кенгуру Данді».

Поринувши в атмосферу доброти, співчуття і милосердя, діти із задоволенням віртуально мандрували заповідником та разом з Барнсом опікувалися сумчастими малюками, яких австралієць виховав понад 200 і продовжує охороняти від браконьєрів та диких собак за межами притулку.

Враження школярів від знайомства з благодійними вчинками Кріса Барнса, що заслуговує на велику повагу, були одностайними: треба дбайливо оберігати природу, турбуватися про її мешканців, примножувати її багатства.
 
 
 
 
 
 

21.11.2013

Бібліотека №119
20 листопада запрошені до бібліотеки № 119 учні 1-х класів СЗШ № 207 здійснили «Дивовижну мандрівку із Сельмою Лагерлеф» з нагоди 155-річчя від дня народження видатної шведської письменниці, першої жінки-лауреата Нобелівської премії з літератури (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
 
Мудра й добра, ця книжка навчає любити рідну землю, пробуджує бажання пізнавати нове, невідоме – такий висновок зробили наші читачі на завершення цікавої медіа-подорожі та із задоволенням відгукнулися на пропозицію бібліотекарів пофантазувати і запросити Нільса до схожої мандрівки найцікавішими місцями України за допомогою слайд-презентації «Відкриваємо Україну».
 
 
 
 
 
 
 
 

21.11.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Етапом найвищого злету лаврського монументального мистецтва стали кінець першої чверті – середина XVIII ст., коли Печерський монастир одягся в шати українського бароко.

21 листопада в конференц-залі ЦРБ № 141 відбулось чергове заняття краєзнавчого клубу «З любов`ю до рідного краю» на тему «Києво-Печерська Лавра в контексті українського бароко». В заході взяли  участь: науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника кандидат історичних наук  Кондратюк Аліна Юріївна та юнацтво району. З задоволенням прийшли наші читачі до бібліотеки, щоб  дізнатись чимало цікавого про історію та культуру рідного міста. Відвідувачі мали можливість  ознайомитись з історичним та  прекрасним  відео-матеріалом  про блискучий зірковий  бароковий архітектурний ансамбль Києво-Печерської Лаври.

Неповторна краса нашого міста, його історичні пам`ятки завжди будуть цікавити  та надихати, як киян, так і гостей нашого міста.
 

20.11.2013

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Гортаючи сторінки історії»
Зустріч з ветераном  Великої Вітчизняної війни

До 70-річчя визволення України від фашистських загарбників, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, відбулася зустріч з учасником бойових дій 4 Українського фронту, ветераном Великої Вітчизняної війни, інженером – полковником, письменником Царьовим Миколою Андрійовичем. Учні 10 класу школи № 218 почули багато цікавих сторінок з біографії ветерана: як 17-річний курсант московського артилерійського училища попав на фронт, про парад 41-го року на Красній площі у Москві, які бойові завдання  доводилося виконувати, за що отримав нагороди… Особливо багато питань у присутніх було про 72-денну оборону Києва та його визволення. Микола Андрійович не тільки розповідав, але й, за допомогою бібліотекарів,  використовував репродукції картин, мапи і фотоальбоми з книжкової виставки «Історія України словом, звуком, пензлем». А ще присутні мали змогу почути вірші про Київ воєнних часів у виконанні самого автора та ознайомитися з його книгами. Чудовий емоційний настрій було створено  завдяки музичному супроводу, особливо пісні «Хто ти є, Україно?».
 
 
 

Відео

 
Книжкові новинки з психології виховання.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter