23.01.2015
Бібліотека ім. Ю. Гагаріна |
«Як живеться вам, птахи, у холодні дні зими?»
Заняття гуртка «Капітошка»
Юні любителі природи знову зібралися в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей на чергове заняття гуртка «Капітошка» (у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі»). Головна турбота зараз – це птахи; як і чім їх годувати, де краще розташувати годівниці… Ви вважаєте, що це всім відомо? Помиляєтеся! Ось, наприклад, пшоно, рис, гречка та чорний хліб категорично не підходять до пташиного раціону. А насіння – «делікатес», але якщо не підсмажене і не солоне. Картоплю треба відварити та розламати, а яблуко - обов’язково нарізати… А ще природолюбчики дізналися, які птахи прилітають до нас зимувати, а які можна зустріти протягом усього року, які найвищі та найважчі, найменші та найшвидші, що птахи є представниками найбільш численної групи тварин.
Відкрити цю цікаву сторінку природи допомогли книжки та відео - ролик «Незвичайних «рекордів» України (птахи), ретельно підібрані бібліотекарями. І, звичайно, - улюблений еколог «капітошкінців», науковий співробітник лабораторії екологічного виховання «Інституту проблем виховання» НАПН України, Саньковська Ірина Мечиславівна. З захопленням діти відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, розглядали «пташине меню» та демонстрували свої малюнки.
22.01.2015
22 січня в ЦРБ № 141 відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Історія виникнення дванадесятих свят у православній церкві». З членами клубу та учнями ЗОШ №119 своїми знаннями поділивсь старший науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Воронін Віталій Вікторович. Тема зустрічі виявилася дуже цікавою та повчальною, тому що Віталій Вікторович познайомив присутніх із історією виникнення та святкування великих релігійних, християнських свят в давнину та нині. Розповів про традиції та звичаї , що переходять із покоління в покоління, які шанують і поважають у нас на Україні. «Хто забуває про минуле , той немає майбутнього» - до такого спільного висновку дійшли учасники засідання. 19.01.2015
«Від Різдва - свята гожого, до Водохреща Божого» Січень - місяць щедрий на народні свята, які дійшли до наших днів і цих традицій ми намагаємося дотримуватися. Це пам'ять. А починається вона з шани до родини, до Батьківщини, до вшанування традицій, звичаїв свого народу. А в нашого народу чудові різдвяні обряди: колядки, щедрівки і вечорниці. Люди ходили від хати до хати, щоб побажати один одному всього найкращого. 19 січня до бібліотеки ім. В.Кучера завітали з колядками учасники гурту «Гомін», щоб привітати користувачів та працівників з новорічними святками. Так почалась народознавча година «Від Різдва - свята гожого, до Водохреща Божого». З народними звичаями та обрядами ознайомила бібліотекар Кулида О.В. та презентувала тематичну виставку «Три свята до нас прийшли». 8.01.2015
Кришталеве мереживо зимових свят «А ми усі радіємо – зима, зима, зима… Багато різних празників приносить нам вона.» Під час зимових канікул бібліотека № 119 запросила юних користувачів до народознавчої подорожі «Кришталеве мереживо зимових свят» (із циклу «Без коріння саду не цвісти»), мета якої – ознайомити читачів із народними зимовими святами та обрядами, виховувати почуття поваги до збережених традицій і звичаїв рідної України, почуття національної свідомості та гордості, любові до Батьківщини.
Діти здійснили пізнавальну мандрівку в далеку минувшину українського народу, прослухали цікаву розповідь бібліотекарей про історію виникнення таких народних свят зимового календаря, як День святого Миколая, Новий рік, Різдво Христове, Водохреща, котрі несуть із собою добро, мир, світлі надії, родинний затишок, найкращі побажання, колядки і щедрівки – унікальні культурні цінності минулих поколінь. Святковий настрій заходу надала також яскраво вбрана ялинка, що прикрасила бібліотеку. «Любі діти, милі діти, виростайте, наче квіти! Чуйні серцем, чесні, щирі, виростайте в дружбі, мирі! Ростіть на радість всій родині і на радість Україні!» 11.01.2015
"Симоненко В. - поет, народжений з любові" Вже стало доброю традицією бібліотеки ім. В.Кучера, у рамках засідань клубу « Золотий вік», готувати розповіді про цікавих особистостей, талановитих українців, діячів культури та майстрів пера. 11 січня відбулася поетично – музична композиція «Симоненко В.- поет, народжений з любові» до 80-річчя з дня народження Василя Симоненка , українського поета, журналіста, правозахисника. Бібліотекар Лисенко В. М. повела всіх присутніх дорогою життя Симоненка – важкою, трагічною і такою короткою.
Слухачі мали змогу доторкнутися до зерен симоненкової поезії, Топчій Надія читала вірш «Ти знаєш, що ти – людина?». Здавалось, неодноразово всі чули цей вірш, але коли він прозвучав знову, кожний з присутніх зрозумів, яка мудрість, простота і геніальність закладена у цих неперевершених рядках. Закоханий у поезію поета художник Тимощук Василь Арсентієвич представив портрет Симоненка В., прочитав декілька його віршів та заспівав пісню «Виростеш ти сину…»
Гості масового заходу подивились документальний фільм «Гра долі», знятого в 2008 році про долю простого хлопця, що зростав у полтавському повоєнному селі, багатьох присутніх повернула у їх дитинство: босоноге, голодне, холодне. Жіночі очі повнились слізьми. Вони слухали розповідь, яка неквапливо, крок за кроком вела життєвим шляхом поета. Дитинство, золота пора юності, насичені студентські роки, перші спроби пера, ніжна палітра кохання – все оживало, бо було підтверджене відео на великому екрані.
Недовгою була життєва дорога поета, як сліпучий метеорит,на мить спалахнув він на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти в безсмертя. Такі, як Василь Симоненко, не вмирають у пам’яті народній, вони завжди поруч з нами. 8.01.2015
Новий рік – чарівник Ось і прийшли довгоочікувані новорічні свята та зимові шкільні канікули. Напередодні цих днів навіть дорослі очікують на дива та подарунки, а про дітлахів годі й казати, бо всі ми любимо щось незвичайне та неповторне. Тому ми вирішили разом з «Веселим календарем» влаштувати для наших читачів День чарівних рукавичок. Чому рукавичок? Рукавички – це запах дитинства, льодових гірок, снігових баб та снігових баталій.«Узимку, в морозі, хуртечі й завії А до того ж ці рукавички чарівні, бо в них щось заховано. А щоб отримати те, що заховано, треба відповісти на зимові запитання вікторини, чи згадати різдвяні історії книжкової шафи. Це ж цікаво і захоплює навіть мам і татусів. На жаль, тільки подарунків вистачило не на всіх бажаючих.Тебе і мене рукавички зігріють. А теплі від чого вони і чому? Скажу вам по щирості: теплі тому, Що наші ласкаві бабусі і мами Вплітають тепло своїх рук між нитками» А. Костецький Але Новий рік, так Новий рік! Приємні події тривали. Із гарним настроєм та щирими посмішками привітали свою бібліотеку з Різдвяними святами наші молодші читачі. Дзвінкими дитячими голосами вони проспівали: «Коляду для вас співаю, дай вам Боже урожаю, Щедрих нив, садів квітучих Зірку в небі на Святвечір для дорослих і малечі Коляда моя лунає, увесь світ з Різдвом вітає» Вдячні бібліотекарі підтримали їх бурхливими оплесками та солодкими подарунками. 24.12.2014
Яскраве світло книжок Зірки Мензатюк
«Сьогодні Зірка Мензатюк
впевнено і лагідно повертає нашим нащадкам рідну героїчну історію… просвітлюючи дорогу у велике життя» Г. Тарасюк 24 грудня 2014 року у бібліотеці відбувалось щось незвичайне: у фойє та сходами дуже швидко пересувались читачі! Це були учасники зустрічі з відомою українською дитячою письменницею Зіркою Мензатюк, яку допомогло організувати видавництво «Старого Лева».
В цей день читачі бібліотеки – учні шкіл Деснянського району та учні школи-дитячого садка «Мрія» для дітей з обмеженими фізичними можливостями здоров`я – разом з пані Зіркою поринули у фантастичний казковий світ з його незвичайними ситуаціями та різними героями. Гостя презентувала дітям свої нові книжки «Ангел Золоте Волосся» та «Як я руйнувала імперію», про життя і пригоди сучасних дітей. Читачі засипали гостю безліччю запитань, на які вона охоче відповідала. Повідала пані Зірка дітям і про свої дитячі роки, і про перші свої дитячі твори, захоплення та уподобання, про історію створення своїх книг. Живе спілкування з письменницею не залишило жодного байдужого з присутніх в залі. По закінченні зустрічі діти весело гомоніли, гортаючи книги письменниці та спілкувалися з автором. Особливо пані Зірка виділила наших читачів зі школи-дитячого садка «Мрія», які ставили цікаві і дотепні запитання та продемонстрували відмінне знання її творів. Результатом зустрічі стала черга в бібліотеці на читання книг письменниці. А ще кожен бажаючий міг придбати улюблену книгу з автографом Зірки Мензатюк, щирі побажання та фото на згадку разом з гостями. У видавництві «Старого Лева» вийшло багато книжок З. Мензатюк: «Київські казки», «Таємниця козацької шаблі», «Макове князювання», «Казочки-куцохвостики» та ін. Її твори світлі, ненав`язливі, добрі, сповнені фантазії і реальності. 23.12.2014
Шановні користувачі!
В передноворічні дні кожному хочеться відчути святковий настрій, опинитись в казковій атмосфері. Якщо у вас є бажання згадати дитинство, радісні хвилини очікування нового року, дізнатись як святкувати Новий 2015 рік, завітайте до бібліотеки ознайомитися з виставками-інсталяціями:
Сподіваємося, що вам сподобається виставка-інсталяція
«Книжкова новорічна красуня» Завітайте до нашої бібліотеки! В нашій бібліотеці проходить благодійна акція «Не забудь привітати!»
Долучайтесь до збору подарунків для людей, які опинились у складних життєвих ситуаціях. У передноворічний час вони очікують на диво...
Створімо його разом! 21.12.2014
Творчий вечір «В нашому житті завжди є місце гумору…», який відбувся 21 грудня в ЦРБ №141 напередодні новорічних свят, був присвячений відомому письменнику, сценаристу Олександру Володарському.
Ім’ я Олександра Єфимовича Володарського знайомо багатьом в нашій країні. Твори письменника друкували в «Литературной газете», журналах «Радуга», «Юность », «Фонтан» та багатьох інших виданнях. Монологи, написані Володарським з успіхом виконували відомі актори : Клара Новікова, Володимир Винокур, Генадій Хазанов, Ефім Шифрін, Євгеній Петросян. Олександр Володарський - автор ряду телепрограм українського телебачення, автор сценаріїв декількох мультфільмів. Багатогранна творчість Олександра Володарського відома в Сполучених Штатах Америки, Ізраїлі. Автор прочитав свої гумористичні оповідання, які були написані в різні роки. В своїх оповіданнях Володарський розповідає про звичайне смішно, знаходячи точно визначені слова. Мудрі, веселі, повчальні історії викликали щирі усмішки у аудиторії.
Присутні щиро привітали ювіляра Олександра Володарського з днем народження і побажали здоров’я, натхнення та творчих успіхів на довгі, довгі роки. Всі бажаючі мали можливість придбати його книгу «ЖЗЛ, или жизнеописание занимательных личностей » та отримати на пам’ять автограф. Особливими гостями вечора були постійні автори журналу «Радуга»: журналіст та письменник Валерій Дружбінський, поетеса Наталія Філіпова, літератор Євген Черняхівський та інш. 21.12.2014
«Зимонька іде, свято нам несе» В читальному залі бібліотеки ім. В. Кучера відбувся літературно-музичний вернісаж «Зимонька іде, свято нам несе». Учасники заходу, члени клубу „Золотий вік” зацікавлено слухали натхненну розповідь бібліотекаря Кулиду О.В. про низку дуже популярних в народі свят: Катерини,Андрія, Варвари, Сави, Миколи і Ганни та провела презентацію виставки «Новорічні передзвони». 18.12.2014
„Творчість знаходить відгук у серці народу”
В конференц-залі бібліотеки ім. В.Кучера відбулося віртуальне знайомство „Творчість знаходить відгук у серці народу” до 105 років від дня народження А.Й. Кос-Анатольського, українського композитора,педагога. Учасники заходу зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Славської В.В. про творчий шлях талановитого композитора, незабутнього педагога багатьох музикантів, блискучого оратора, поета та переглянули презентацію «Анатолій Кос–Анатольський – український композитор ХХ століття». |
Відео
|