17.06.2015
Бібліотека № 2 для дітей |
«Країна Дитинства» Всеволода Нестайка»
Літературна мозаїка
Літературна мозаїка
Хто не любить веселі й мудрі твори класика української літератури Всеволода Нестайка! Незвичайні пригоди його маленьких героїв захоплюють, допомагають пізнавати світ, залишатися оптимістом. Книжки цього сонячного письменника з задоволенням читають діти різного віку. І не тільки за шкільною програмою, а й набагато більше.
Це продемонструвала літературна мозаїка «Країна Дитинства» Всеволода Нестайка». Ії, для вихованців «Центра дитячої та юнацької творчості», допомогли вдало «скласти» бібліотекарі: з цікавих фактів з життя письменника, з подорожей за сторінками книг, з уривків з улюблених творів, з вікторини, з огляду книжкової виставки… Діти з задоволенням згадували гумористичні назви книг (хто більше): «Солом'яний бичок і рок-група "Ко-за-чок", "Супер "Б" з "фрикадельками", П'ятірка з хвостиком " та інші. А ще – незвичайні імена героїв у «Лісовій школі»? Пантера Ягуарівна, Мамонт Африканович, Жирафа Жирафіївна, Макак Макакович, Бурмило Михайлович. Скільки фантазії!
А ось - фото-звіт про чудово проведений час з прихильниками творчості Всеволода Нестайка.
18.06.2015
18 червня 2015 року бібліотекою № 151 та Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено освітній захід "Ми - діти світу" із циклу "Знай свої права, дитино", що направлений на ознайомлення дітей з Декларацією прав дитини, сприяє розумінню ними правової рівності всіх дітей світу, незалежно від місця їх проживання, національності, раси, релігійної приналежності тощо.
Дітям - відвідувачам дитячого табору відпочинку у середній школі № 282 (вул. Закревського, 65-а) кваліфікованим спеціалістом Центру було доведено детальну інформацію стосовно основних положень Декларації прав дитини. Після цього було виконано ряд ігрових вправ з використанням методики та роздаткового матеріалу, розроблених та впроваджених працівниками бібліотеки № 151.
16.06.2015
Сьогодні в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – День спорту. А оскільки це завжди передбачає змагання, на відвідувачів чекали: вікторина про різні види спорту, естафета «Веселі старти», шаховий турнір «Я б в гросмейстери пішов». Веселий настрій вдало створював музичний фон. «Команда молодости нашей», «Трус не играет в хоккей», «Герои спорта» … і, ви не уявляєте – «Запоріжська похідна».
Незважаючи на таку різноманітну програму, не залишили без уваги і книги. Хлопчики з інтересом розглядали видання про боротьбу та футбол, а дівчатка – про гімнастику та фігурне катання. Особливо привабили такі книги, як «Обман не делает чимпионом» Кристиана Тельманна та «Про художню гімнастику».
Було весело, цікаво, іноді - шумно, солодко від цукеркових нагород. А головне - діти отримали підтвердження того, що книга завжди підштовхує до нових відкриттів та нових захоплень. 17.06.2015
«Знайди книгу!»
На знайомство з бібліотекою завітали вихованці літнього табору Центру естетичного виховання «Гармонія». Цього разу майстер-клас для дітей проводила бібліотекарка Антоненко Оксана. Вчилися ми тонкощам бібліотечної справи.(Майстер-клас із бібліограмотності) Після екскурсії всіма залами і просторами бібліотеки, гості опинилися разом із бібліотекаркою у книжкових фондах. Оксана відкрила дітям таємницю того, де мешкають книжки, розповіла про особливості бібліотечної справи, про те як правильно берегти книжки, куди потрібно їх ставити аби легко і швидко знайти, принципи їх розподілу по полицях. 15.06.2015
Мармурові склянки Сьогодні виказуємо дяку за візит до нашої бібліотеки вихованцям літнього табору ЗОШ №247. Бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна обговорювала с дітьми літературу до літніх канікул, порадила, які книжки їм цікаво було б почитати відповідно до віку та вподобань. Ми продовжили знайомитися з декоративно-ужитковим мистецтвом і тим, як з підручних непотрібних речей створити щось нове. Цього разу ми звернулися до сучасності. Бібліотекарка Бадеха Лілія познайомила дітей з сайтами, де можна знайти поради з рукоділля. Після чого, всі перейшли до практичного втілення побачених ідей. Озброївшись лаком для нігтів, водою та склянками ми почали експериментувати. В результаті, прості однотонні склянки перетворилися на багатоколірні мармурові вироби. 15.06.2015
Згідно проекту «Українці в контексті розвитку
Європейської цивілізації» в бібліотеці ім. В.Кучера відбулося відео знайомство «Гордість України
– футболіст Андрій Шевченко». Учасники заходу зацікавлено слухали
яскраву розповідь бібліотекаря Славської В.В. про спортивний шлях
талановитого футболіста та переглянули документальний фільм «Секрет успіху - Андрія Шевченко». Приємно було гостям
масового заходу отримати флаєр, присвячений українському футболісту.
Андрій
Шевченко третій, після Олега Блохіна й Ігоря Беланова, українець, що став кращим
гравцем Європи, який присвятив цей титул своєму народові та Україні. 12.06.2015
Літо у розпалі!!!!!!
Кількість відвідувачів сьогодні у бібліотеці зашкалює! На
щастя, простори наших читальних залів, ресурси книжкових фондів та енергія
наших бібліотекарок можуть задовольнити потреби і запити кожного.
У читальному залі молодшого відділу обслуговування усі охочі
взяли участь у літературному лото «Впізнай казку» за мотивами дитячих казок
усього світу. Казки знають усі, - тому і таких учасників, які б зазнали поразки
ми не знайшли. Ті, хто програв, лишились вдома. День настільних ігор триває і до сьогодні: ми знову грали у «Дорожні знаки» (для дітей). Малечі з
шкільного табору ЗОШ № 247 до смаку більше за все припали полиці періодики бібліотеки.
Ну, а кінозал мало не луснув! Усі зморені читанням та
розвагами зручно розмістилися перед великим екраном з мультфільмами.
Запрошуємо всіх, окрім нудьги, на канікули з книгою!
11.06.2015
Діти і дорослі завжди з задоволенням відвідують бібліотеку ім. Ю.Гагаріна для дітей, бо тут завжди цікаво та весело.
Навіть вихованці літніх оздоровчих таборів знають, що в бібліотеці на них чекають сюрпризи і несподіванки, а хто ж це не любить?! Так, 2 червня їх чекав майстер-клас з «акторської майстерності» («Казковими стежками»), тобто театралізовані читання. Знаєте, що це таке? Це – читання книжок разом з ляльками. Міні - вистава дала можливість дітям не тільки проявити вміння імпровізувати, талановито гратися, але й краще розкривати характери персонажів книг. А ще - продемонструвала, як важливо читати книги уважно. 5 червня пройшов в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей під гаслом «Все, чого душа запрагне, Я створю». Оскільки інтереси дітей різнобічні, творчий майданчик був дуже різноманітний. Юні хіміки – проводили досліди, любителі конструювання – були в захваті від створення «Скорпіона», інші – від пазлів та поробок з паперу (кораблі, літаки). А головними помічниками у цьому, звичайно, були книги. Юні саморобники не тільки використовували їх, як «шпоргалку», але й відкрили для себе багато цікавих новинок.
8 червня. Діти і дорослі завжди з задоволенням читають журнали. Краще - великого формату, глянцеві, яскраві. Чого тільки тут нема: оповідання, вірші, мода, поради, майстер-класи…. Журнальний серпантин «Книжки невеличкі – мудрості скарбнички» в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей допоміг виявити, чім приваблюють дітей ті та інші видання та продемонструвати нові,
маловідомі, але дуже цікаві. Діти з задоволенням розповідали про свої улюблені журнали, коли і завдяки кому відкрили їх для себе. 11.06.2015
Казковий світ Олени Пчілки та Лесі Українки
«Діти – це наш дорогий скарб,
Се наша надія, се – молода Україна», -
такими словами відомої української письменниці
Олени Пчілки, яка багато енергії і таланту віддала справі виховання та освіти
юних українців, у бібліотеці № 119 розпочалося знайомство малюків ДНЗ № 176 із
творами для дітей Олени Пчілки та її геніальної дочки Лесі Українки, щоб з
раннього віку долучати маленьких українців до криниці літературної творчості,
до духовної та культурної спадщини рідного народу, яку творили видатні поети і
прозаїки нашої Батьківщини (з циклу «Від казки народної до казки літературної»,
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
Талановиті твори славетних українських письменниць
стали добрими друзями маленьких шанувальників рідного слова, і, сподіваємось, ця
дружба надалі буде тільки зміцнюватись.
Читаймо і пізнаваймо ці літературні скарби! Сьогодні, як ніколи, вони потрібні
нашим дітям, щоб зростали вони з Україною в душі.
10.06.2015
«Лицар неба Іван Кожедуб»
За роки війни Іван Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, 120 разів він вступав у двобій з німецькими льотчиками. Ним було збито 62 ворожі літаки. Ім'я Івана Кожедуба занесене до Книги рекордів Гіннеса, як кращого винищувача Другої світової війни за показниками коефіцієнта бойової активності. Його ювілей відзначатиметься громадськістю не лише в Україні, а й далеко за її межами.
До 95 років від дня народження Івана Микитовича Кожедуба , легендарного льотчика-аса Другої світової війни, тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася інформаційна година «Лицар неба Іван Кожедуб». Бібліотекар Юрченко К. Л. розповіла про героїчні подвиги легендарного льотчика та показала презентацію «Іван Кожедуб – великий українець» та документальний фільм «Іван Кожедуб».
Іван КОЖЕДУБ: «ГОРДЖУСЯ ТИМ, ЩО Я — УКРАЇНЕЦЬ». Ці слова Івана Микитовича доводилося не один раз чути під час його зустрічей зі студентами, робітниками, колгоспниками, вчителями та іншими представниками трудового люду. Україні потрібно більш енергійно нагадувати в світі, що кращий льотчик антигітлерівської коаліції Іван Кожедуб - українець. 11.06.2015
11 червня в бібліотеці № 141 розпочав свою роботу бібліотечний літній табір «Веселка» для дітей біженців, батьки яких вивчають українську мову у бібліотеці ( в рамках проекту «Пізнай, прийми та руку простягни»).
Для дітей бібліотечними працівниками розроблено програму різноманітних розваг, ігор, вікторин та літературних конкурсів. Маленькі діточки будуть мати можливість малювати, старші - поділитись враженнями про прочитані книги. Естетичне виховання та самовиховання сприяє чуттєвому пізнанню світу та творчому ставленню людини будь-якого віку до дійсності.
Цікаве та наповнене дозвілля маленьких мешканців нашої громади буде організовано з нашим постійним партнером Благодійним фондом «Рокада». |
Відео
|