Благодійна акція

«Одна тонна добрих речей»

 Для того, щоб взяти участь в акції досить віддати свої старі,
 але ще хороші речі тим, кому вони потрібні більше.
   Після закінчення акції всі зібрані речі будуть передані біженцям зі сходу, в дитячі будинки, багатодітні сім'ї, соціальні служби.
Якщо Ви свідомі, сучасні і хочете зробити світ кращим, а в шафі у Вас залежалися речі, які образливо викинути, тоді акція
 «Одна тонна Добрих речей» саме те, що Вам потрібно!
Приєднуйтесь!

Дізнайтеся більше на сайті акції: dobrirechi.strikingly.com

 

21.11.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
21 листопада бібліотека № 141 відкрила свої двері шанувальникам інтелектуального кіно для творчої зустрічі з українським кінорежисером, кіносценаристом, письменником Муратовим Олександром Ігоровичем. Учасники заходу з інтересом ознайомилися  з життєвим та творчим шляхом митця, переглянули автобіографічну документальну стрічку про нього. Олександр Ігорович з болем в душі розповідав про те, як в малолітньому віці пережив лихоліття війни та як це відобразилося на його творчості.

Великий вплив на режисера мало знайомство з творами Миколи Хвильового. В період  1991-1996 років за творами М.Хвильового О.Муратов зняв кінотрилогію. Перший художній фільм  із неї -«Танго смерті»  за повістю «Про санаторійну зону», який демонстрували на зустрічі. Вся трилогія («Геть сором» за повістю «Сентиментальна історія», «Вальдшнепи» за однойменним романом) одержала премію Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г.Шевченка «За визначний внесок у національне та державне відродження України».

Після перегляду фільму учасники заходу обмінялися враженнями від зустрічі, а режисер відповів на питання аудиторії.
 

 

20.11.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
20 листопада до бібліотеки ім.  С. Олійника завітали старшокласники ЗОШ №147 на годину - спомин „Війна очима учасників подій” (лейтенантська проза) Захід відбувся в рамках проекту „Треба жити й пам’ятати”. Присутні мали нагоду ширше познайомитися з творами, автори яких будучи молодими офіцерами, пізнали труднощі похідного життя, фронтове братство та героїзм. Звучали уривки з творів письменників – фронтовиків, учні згадували повісті та оповідання цих авторів, які їм  найбільше запали в душу. Багато з цих творів екранізовано, то ж  фрагменти з фільмів „Иваново детство” за повістю В. Богомолова та „Аты – баты шли солдаты” за повістю В. Бикова не залишили байдужим нікого.
 
 
 

20.11.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Вклонися моя Україно,
Цим людям великим і скромним,
Що в назвах фронтів титанічних
пронесли наймення твоє»
.
Микола Бажан

20 листопада в ЦРБ № 141 відбувся літературно- музичний вечір  «Пісні, опалені війною…», присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників за проектом «Треба жити і пам`ятати…».
Розповісти юнакам та дівчатам про визволення України завітав до бібліотеки мешканець нашого району ветеран Великої Вітчизняної війни Царьов Микола Андрійович. Микола Андрійович пліч о пліч  стояв в бойових рядах з тими, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над оккупантами. Важко було людям у тривожні воєнні роки, але поруч з бійцями та громадянами, які знаходились в тилу завжди поруч були воєнні пісні. Пісні, які надихали на подвиг, підтримували і піднімали бойовий дух. Пісня, підхоплена на фронті, крокувала разом з воїнами до самої Перемоги і  стала справжнім літописом війни…
 
Молодь нашого району з задоволенням бере участь у патріотичних масових заходах. Дівчата та юнаки ознайомились з літературою, яка розповідає про створення героїчних та ліричних пісень воєнного часу, прослухали при яких обставинах  створювались пісні.. Їх співають і сьогодні. Відвідувачі бібліотеки прослухали аудіо-запис героїчної пісні «Ой, Дніпро, Дніпро», ліричні пісні  «Давай закурим…», «Смуглянка», «Балада о летчицах». Зацікавили користувачів музичні відео-фрагменти з художніх кінострічок, що допомогли відчути той тривожний час, коли майже кожна людина була готова до подвигу в ім`я мирного майбутнього.
Учні  Київської міської школи мистецтв №3 приєднались до проведення  нашого заходу : Ланейко Серафіма виконала на фортепіано мелодію до пісні «Синенький скромний платочек», Катерина Авдаш подарувала нам пісню «Мальви» , учень школи № 238 Гладков Нікіта продекламував вірш «Вогонь свічі палахкотить» про визволення України від німецько- фашистських окупантів.
Сьогодні ми з хвилюванням  згадуємо тих, хто пішов на війну та не повернувся. Наше покоління щиро дякує їм за те, що ми можемо жити…
 
 

14.11.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «Краплина планети – Чорне море»
 Заняття гуртка любителів природи

Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка», у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі» - це завжди щось незвичайне та цікаве. Тому вони привертають увагу не тільки учнів молодшого шкільного віку, але  й інших відвідувачів.

Ось і сьогодні до нас завітали вчителі початкових класів. І це не випадково, бо темі екології  Чорного моря відведено особливе місце у шкільній програмі. І переконалися, як вдало бібліотека використовує всі можливі форми роботи. Тут і виставка дитячих малюнків «Книга скарг Чорного моря» з міні-оповіданнями, і яскрава книжкова виставка «В країні цікавих уроків» - про мешканців Чорного моря, і виставка методичних матеріалів (для вчителів)… Користувалися і спеціальним навчальним комплектом «Чорноморська скринька», який включає цілий набір різних пізнавальних завдань і розважальних ігор. А з яким інтересом юні природолюбчики займалися дослідженням забруднення води - папером, пластиком, склом, нафтою (яку, звісно, замінили олією). Як активно відповідали вони на питання вікторини! І як засумували, переглянувши відео-ролик про рибку. А незвичайна музика Вангеліуса створила чудовий музичний фон цьому заходу.

«Цікаво», «насичено», «пізнавально»... – таку оцінку отримав «Капітошка», тобто - «12 балів». Ура! І це не тільки учням, а перш за все - науковому співробітнику лабораторії екологічного виховання «Інституту проблем виховання» НАПН України Саньковській Ірині Мечиславівні.
 
 
 

11.11.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
11 листопада  працівники центральної районної бібліотеки № 141 на чолі з директором Деснянської ЦБС Курило Тетяною Іванівною  відвідали в Кончі Озерній дружину класика української літератури Загребельну Елу Михайлівну.  Як прийнято в цій родині,  вона дуже щиро та  гостинно прийняла нас. Ела Михайлівна з натхненням розповіла про цікаві сторінки життєвого та творчого шляху свого чоловіка.  Під час змістовної розмови година «летіла» за годиною і ми зрозуміли, що день скоро буде закінчуватись…
 
Дуже вдячні Елі Михайлівні за те, що приділила нам свій час, познайомила з «реліквіями», картинами, світлинами  своєї сім’ї.
Ми сподіваємось на подальшу співпрацю з родиною Загребельних і віримо,  що багате українське слово Павла Загребельного буде насичувати ще не одне покоління наших читачів.

 

9.11.2014

Бібліотека ім. В. Кучера

"Ніколи не сміявся без любові"
 
Щоб з людини посміятись,
Треба любити людину
Більше, ніж самого себе.

О.Вишня

В бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно – музичний вечір «Ніколи не сміявся без любові» до 125 - річчя від дня народження Остапа Вишні, українського письменника-сатирика.  Учасники заходу, члени клубу „Золотий вік” зацікавлено слухали натхненну розповідь бібліотекаря Лисенко В.М.  про  маловідомі та трагічні сторінки життя  письменника. Яскравою розповіддю  про творчий шлях О. Вишні та його друзів – письменників доповнила читачка Кулинич Г.М.
Гості масового заходу ознайомились з тематичною розкладкою книг, прослухали гуморески  Остапа Вишні у виконанні Хільок Г.М.,  подивились кінофільм „Остап Вишня” та уривки з художнього кінофільму «Ні пуха, ні пера» за мотивами мисливських оповідань О. Вишні, знятого у 1973 році режисером В. Івановим, прослухали віночок українських гумористичних пісень у виконанні учасників гурту „Гомін” та дуету «Діброва».
 

7.11.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
7 листопада члени клубу „Іванна” зібралися на своє чергове засідання „Мистецький тріумф Кіри Маратової”, присвячений 80-й річниці від дня народження одного з найбільш неоднозначних, неординарних режисерів світу. На вечір  були запрошені також члени клубу любителів кіно, організованого в ЦРБ №141. Захід проходив в дружній атмосфері. Члени двох клубів мали змогу пізнати нові, досі невідомі факти з життя Кіри Юріївни, поспілкуватися та поділитися своїми думками та враженнями про її творчість. На закінчення присутні переглянули фільм „Два в одном”, удостоєний премії „Ніка” як кращий фільм країн СНД.
 
 
 

30.10.2014

Бібліотека №119
Дружба з книгою – це свято

«Бібліотека – книжкова країна.
З радістю читає в ній кожна дитина.
Тут діти знаходять для серця відраду,
Знання і підтримку, ще й добру пораду», -
так 30 жовтня розпочалося у бібліотеці № 119 свято «Посвята в читачі» для вихованців Центру розвитку дитини «Індиго» (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»). Бібліотекарі радо зустріли маленьких майбутніх читачів разом з батьками, створивши атмосферу довіри, доброзичливості, дружелюбності, щоб вперше завітавши до бібліотеки, малята захотіли прийти знову.
 
Де діти можуть відшукати найбільш цікаві та розумні книжки? Звичайно, в дитячій бібліотеці – мудрому Книжковому королівстві. Ось і малята із задоволенням поринули у пошуки дивовижних скарбів – дитячих книжок.

У незвичайних пошуках дітлахам допомагали клоун Топа і лялькові казкові персонажі з чарівної скриньки, бібліотекарі і батьки.

Дошкільнята почувалися в бібліотеці вільно та невимушено: охоче співали і танцювали, пригадували улюблені книжки, знайомилися з новими творами для дітей. Дуже сподобались малюкам книжкові виставки, виставки яскравих поробок читачів бібліотеки, виставки м’яких іграшок – героїв улюблених казок та мультфільмів. Із задоволенням маленькі читайлики слухали казку «Колобок» і робили друзів-колобків із повітряних кульок.

На згадку про свято діти отримали дитячі книжечки та читацькі квитки, обрали цікаві твори для читання вдома з книжкової виставки «Мама, тато і я – читаюча сім’я», розпочавши мандрівку по великому Книжковому королівству. Тепер вони з гордістю можуть сказати: «Ми тепер не просто діти – ми тепер вже читачі!».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

23.10.2014

Бібліотека №115
Знати і пам’ятати!
Чим далі в історію відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни, тим глибше і повніше розкривається перед усім світом титанічний подвиг нашого народу, який в жовтні відмічає 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.  Про мужність і героїзм воїнів, партизан, підпільників, дорослих та дітей в боях за визволення України говорилось під час медіа години «Час минає, пам’ять залишається», яка була проведена з учнями 5 класу ЗОШ № 259 в рамках проекту «Треба жити і пам’ятати». Спілкування  проходило живо та яскраво. Перегляд відеоматеріалу повертав дітей до подій далеких років, коли багато днів і ночей виснажена Україна чекала на визволення. Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни.
 
 
 
 
 

22.10.2014

Бібліотека №119
 За український рідний край боєць боровся кожний
 
«Війна!.. Війна!.. Од пилу срібний
     Степ України загримів.
Ми йдем на бій, на бій побідний!
 Святий і праведний наш гнів!»
 Є. Фомін

22 жовтня до бібліотеки № 119 були запрошені учні 5- х класів СШ № 213 на медіагодину-спомин «За український рідний край боєць боровся кожний». Захід підготовлений до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників,  в рамках проекту «Треба жити і пам’ятати».

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що на українській землі війна тривала 1225 днів і ночей, з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року, у кровопролитній битві з фашизмом Україна втратила кожного шостого свого жителя. Бібліографічний огляд книжкової виставки «Схиляємо голову низько, щоб шану героям віддать» ознайомив читачів, зокрема, із творчістю Олександра Довженка, Олеся Гончара, Юрія Збанацького, Павла Загребельного, Дмитра Міщенка - українських письменників-фронтовиків, які словом і зброєю хоробро воювали на фронтах і в партизанських загонах і котрі присвятили свою творчість оспівуванню великого народного подвигу. Особливу увагу школярів бібліотекарі звернули на книгу генерала Олександра Родимцева «Марійка з Мишоловки» про відважну юну киянку, Героя Радянського Союзу, санітарку і розвідницю Марію Боровиченко, яка героїчно загинула у бою з фашистами.

Уважно діти дивились уривки з художнього фільму «Нет неизвестных солдат», знятого на кіностудії ім. О. Довженка за повістю «Марійка з Мишоловки», з документального фільму «Битва за Україну», схвильовано читали вірші, уривки з оповідань про Велику Вітчизняну війну.

Школярі зрозуміли, що війна – це страждання, горе, втрати, сльози, і треба пам’ятати, що ми всі є нащадками славного покоління наших предків, які захистили рідну землю від окупантів.
 
 
 
 
 

 

Відео

 
Василь Стефаник
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter