14.02.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
14 лютого бібліотека ім.. С. Олійника гостинно розчинила двері  для  шанувальників творчості Тараса Григоровича Шевченка. Відбувся літературно – мистецький вечір  „Шевченко в засланні ”, один із низки заходів з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.  Його мета -  ознайомити читачів з творчістю  Тараса Григоровича в період  заслання в Оренбурзький край (1847 – 1858) . Епіграф вечора : „Не гріє сонце на чужині ” як найкраще відповідав відчуттям поета в цей час. Учасники заходу почули про невольничі літа поета, ознайомилися з його літературною спадщиною тих років. Зацікавила гостей розповідь про дослідження Шевченкіани того періоду професором, лауреатом Державної премії ім.. Т. Г. Шевченка, оренбуржцем, автором „Оренбургской Шевченковской энциклопедии” Л. Н. Большаковим. Леонід Наумович засновник музеїв Шевченка в Оренбурзі та Орську, директор єдиного у світі науково-дослідницького інституту  Шевченка, автор близько 20 книг про Шевченка.  На завершення вечора читачі бібліотеки  Гайдай В. Ф. та Клюєва В. С. прочитали вірші Тараса Григоровича, написані в далекому засланні.      
 
 

13.02.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В атаку йшли не ради нагород,
Скалічені страждали в медсанбатах.
За право жить завдячує народ
Полеглим і посивілим солдатам.
 
13 лютого в ЦРБ № 141 відбувся вечір спогадів «Дорогами війни…»  в рамках освітньо-патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.  Зустрітись з користувачами бібліотеки  завітав письменник, мешканець нашого району дійсний член Академії будівництва України Ляшенко Володимир Григорович. Автор ознайомив присутніх зі своєю книгою  «І печалі , і радості », яка була гідно оцінена відомим українським  письменником, поетом, громадським діячем Борисом Олійником, а також розповів  про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років..
 
Була представлена книжкова виставка - «Вічна пам` ять бійцю рядовому, як і маршалу уклін і слава!».
Ми з трепетом зустрічаємось з учасниками війни  та  з тими людьми, чиє дитинство пройшло у воєнні роки. До таких людей належить Кулиніч Галина Миколаївна - активна читачка бібліотеки, яка подарувала нашій аудиторії свої вірші про війну.
 
Пам`ять про війну не має спокою…
 

11.02.2014

Бібліотека №119
Любімо світ, в якому живемо
 
«Люби природу не як символ душі своєї,
Люби природу не для себе, люби для неї.»
Максим Рильський

11 лютого у бібліотеці № 119 було  проведено захід по творчості Віталія Біанкі (до120-річчя від дня народження, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), на який завітали  учні 4-х класів СШ № 213.
 
За 35 років Віталій Біанкі створив більше 300 казок, оповідань та повістей, і цю справжню енциклопедію життя лісу перекладено багатьма мовами світу.
 
Жваво школярі відповідали на запитання природознавчої вікторини, виявивши добрі знання навколишнього світу і бережливе ставлення до природи, а в пригоді їм стала література з книжкової  виставки «Дивовижна країна Віталія Біанкі», бібогляд якої провели бібліотекарі. Із задоволенням юні читачі переглядали мультфільми  «Высокая горка» і «Мышонок Пик» та, читаючи твори Віталія Біанкі, захоплено гортали сторінки великої, сповненої пригод і чудес книги, назва якої – Жива природа. Наші читачі переконалися: якщо з дитинства людина привчиться ставитися до природи з належною повагою, то їй ніщо не загрожуватиме в майбутньому, і природа, відчувши турботу про себе, відплатить добром людям на все подальше існування нашої неповторної планети!
 
 

11.02.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Декупаж або серветкова техніка»
Майстер-клас

У наш час неймовірно розвинулася мода на речі «ручної роботи», на унікальні подарунки. Чи знаєте ви найлегший засіб добитися приголомшливого результату, створюючи ефектні предмети своїми руками?
 
Підказуємо, це – декупаж, декоративна техніка по тканині, склу, дереву та інших поверхнях. Вона полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується. Це - особлива аплікація, яка виглядає, як розпис. У цьому змогли переконатися і учні, і дошкільнята, і батьки, які опанували цю техніку, в майстер-класі «Декупаж або серветкова техніка» у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Під керівництвом досвідченої майстрині пані Юлії (Рак Юлії Володимирівни) діти залюбки створювали «валентинки – магнитики». А дорослих дуже привабила книжкова виставка за цією темою і матеріали з Інтернету, які ретельно підготували до цього заходу бібліотекарі.
 
Співробітники бібліотеки висловлюють подяку вихователям підліткового клубу „Космос” Освітньо - культурного центру „Дивосвіт” за допомогу у реалізації творчого потенціалу відвідувачів бібліотеки.
 
 

10.02.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Паперова філігрань» - квілінг
Майстер –клас 

Останім часом досить популярним захопленням як дорослих, так і дітей, став квілінг. І це не випадково, бо створювати орнамент з маленьких паперових «баранців» - заняття дуже приємне і доступне усім. Воно дає можливість не тільки виготовляти  чимало цікавих та неповторних прикрас, а й чудово розвиває дрібну моторику та увагу людини. Робота з папером корисна тим, що вчить розрізняти кольорову гамму і поєднувати гармонійно кольори.
 
Тому, майстер – клас з квілінгу, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, привернув увагу не тільки користувачів бібліотеки, але й вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». З задоволенням прийняли участь у майстер-класі і батьки. Під час занять, під керівництвом молодої досвідченої майстрині (Несиної Анни), присутні навчилися скручувати в спіральки вузькі та довгі смужки паперу, змінювати їх форму, створювати з отриманих деталей різні пласкі композиції. З гордістю продемонстрували учасники чудові листівки, створені власноруч, бо відчули себе справжніми майстрами.

 

29.01.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стрій з бабусиної скрині»
Заочна екскурсія до Національного музею
 українського народного декоративного мистецтва

Український національний костюм - це не просто одяг. Це - символ нації,  народне надбання, майстерність, що пережила роки.  У цьому змогли переконатися відвідувачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завдяки заочній екскурсії до Національного музею українського народного декоративного мистецтва разом зі старшим науковим співробітником Недочитаною Оленою Олексіївною.
 
Багато цікавого узнали присутні: про жіночі сорочки (аж по "кісточки") та їх оздоблення; про спідницю та  плахту; про запаску та корсетку, про шаровари та інше. Дуже здивувало усіх, що в кожній сім’ї було стільки скринь, скільки дівчаток, і вже з сими років, разом з дорослими, вони повинні були готувати собі придане (шити одяг, вишивати). Привернули увагу і експонати народознавчого куточку бібліотеки: рубель, качалка та  інші, які вдало, у своїй розповіді, використала Олена Олексіївна. Не залишилася поза увагою і чудова виставка книг та альбомів про українське вбрання.
З великим захопленням учні 9-го класу 218 середньої школи прийняли участь у демонстрації одягу (експонатів музею). Імпровізований подіум допоміг перетворили сучасних дівчат у гарних панянок минулого, візуально переконав усіх, як писав І.Репін, який «…це дійсно народний, зручний і граціозний костюм», який витончений смак має український народ.
 

22.01.2014

Бібліотека №115
Фантастичний світ Марії Приймаченко

"Роблю сонячні квіти, бо люблю людей, роблю на щастя людям,
щоб квіти мої були, як саме життя народу".
М. Приймаченко
 
Одним із здобутків української та світової культури XX століття є творчість Марії Приймаченко -  української художниці, майстра народно-прикладного мистецтва. Її творчість надзвичайно багатогранна, а малярська манера – індивідуальна. Художниця створювала власний символічний Всесвіт, вражаючий своєю незбагненністю.

З нагоди 105-річчя від дня народження майстрині, в бібліотеці №115 для дітей відбулося засідання клубу «Чомусик» - година мистецтва «Вічна загадка Марії Приймаченко».
 
Співробітниця Національного музею українського народно-декоративного мистецтва Нікітіна Н. В. познайомила учнів 5 класу ЗОШ № 259 з неповторним світом образів створених М. Приймаченко яких у природі не існує. Розповідь супроводжувалась демонстрацією слайд-шоу з її картин. Діти були не байдужими, виявили зацікавленість до творчості художниці та задавали багато питань, на які отримали вичерпні відповіді.
 
Ми сподіваємося, що споглядання її картин подарувало нашим читачам не тільки гарний настрій, а й натхнення на власну творчість.
 
 

17.01.2014

Бібліотека №115
Літературно-музичне свято “Нас єднає Шевченкове слово”

Покоління поколінню
Про тебе розкаже
І твоя, Кобзарю, слава
Не вмре, не поляже


В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам`ятає і шанує людство. До них належить й ім`я великого українського поета Тараса Шевченка. 2014 рік присвячений 200-річчю від дня народження Кобзаря і оголошений в Україні Роком Тараса Шевченка.
 
Літературно-музичною композицією «Нас єднає Шевченкове слово» в бібліотеці №115 була відкрита низка культурно-мистецьких заходів  Деснянської  ЦБС присвячених цій даті.
У підготовці літературно-музичної композиції взяли участь наші читачі учні 6 класу ЗОШ № 259.
 
Читання кожного вірша супроводжувалось акомпонементом на бандурі, що створювало певну атмосферу в залі та підкреслювало емоційність та красу шевченкової поезії. Справжньою окрасою заходу стало виконання пісні про Україну ансамблем бандуристів школи мистецтв №3. Проникнутись духом творів Кобзаря допомагала також демонстрація уривків з кінофільму «Тарас Шевченко» , прослуховування чудового виконання пісні «Зоре моя вечірняя» та уривок з фільму, який відображає дитяче сприйняття віршів Т.Г.Шевченка за допомогою малюнків.
 
А для наших читачів і всіх бажаючих зустрічі з особистістю Шевченка та його творами будуть продовжуватись.
 
 

13.01.2014

Бібліотека ім. В. Кучера
"Українська жар-птиця М.О. Примаченко"
 
"Я схиляюся перед
дивним мистецтвом
цієї геніальної українки"
Пабло Пікассо

105 років тому, 12 січня 1909 року, в селі Болотня на Поліссі, зовсім близько від Чорнобиля, народилася художниця від Бога – Марія Примаченко (Приймаченко).

Про творчість народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Марії Приймаченко (Примаченко) на одномуз засідань клубу «Золотий вік» розповіла бібліотекар Юрченко К.Л. та показала фільми «Світ та Марія Приймаченко» та «Марія Примаченко та її складна доля стає синонімом України».
 
Її дивосвіт був чарівним і неповторним, унікальним і сонцесяйним, щирим і добрим, як вона сама. Людям у цьому світі велося гармонійно і вочевидь щасливо, а поміж великими, як у раю, диво-квітами з незліченною кількістю вишуканих пелюсток блукали в своїх казкових житейських справах розписні диво-звірі, і співали над ними витончені птахи з жіночими очима. Може, тому й лишається її світ поза часом і простором, бо всім нам хочеться жити яскраво і з надією на краще, а від споглядання її робіт у потаємних закутках душі накопичується оптимізм, піднімається настрій і впевненість, віра у краще майбутнє.
Ансамбль "Діброва" та гурт "Гомін" привітали народними піснями усіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, святим Василем та Водохрещем, побажали щастя, здоров”я, достатку, миру та спокою.
 

25.12.2013

Бібліотека №115
Новий рік, Новий рік
Вже ступає на поріг.
Бути танцям круг ялинки,
Бути пісням, бути грі.
В. Малишко
Знову казка прийшла новорічна
 
Сьогодні в бібліотеці № 115 для дітей весело, гамірно, всюди лунає запальна музика. По читальних залах в яскравому вбранні пересуваються королі та принцеси, д’Артан’ян, Кощій Безсмертний, Аладін та східні красуні, Кікімори та Бабки-Йожки, які більш схожі на сучасних пані. Зараз вони всі мешкають в новорічній казці, (у повсякденному житті це учні 3-а класу, школи № 312) і беруть участь у новорічному святі „Скоро скоро Новий рік переступить наш поріг.”
 
Казка, Новий рік – це все загадкове, чарівне, тому і майстер-клас з пісочної анімації, в якому взяли участь наші казкові  герої, теж був незвичайним і чудовим. Діти побачили, як на їх очах створюється піщана казка про Вінні-Пуха, а потім вони самі мали змогу перетворитися на справжніх художників і теж малювали на піску. Потім хлопців та дівчат чекав мім і всі захоплено подивились зимову пантоміму та погралися з мімом у сніжки.
Кульмінацією свята стали ігри та конкурси, які запропонували Дід Мороз та Снігуронька. Програвших не було і, звичайно, ніхто не лишився без подарунка. Дві години сміху, пісень, гарного настрою. Незадоволених не спостерігалось. Тому всіх вітаємо з Новим роком!
 
 

24.12.2013

Бібліотека №115
Новорічний вечір
"Ті, що кохають звуки гітари"

Напередодні Нового року в бібліотеці №115 для дітей відбувся святковий концерт для юних меломанів – любителів рок-музики. На вечорі виступили учні гітарної студії з сольними програмами, а також, у складі гуртів "Бі-1", "СМСЯ" (Саша, Міша, Света, Яся), рок-гурт "Двоє проти вітру".
 
 
Звучали пісні на вірші Булата Окуджави, Марини Цвєтаєвої, новорічні "Last Christmas", "Новогодние игрушки", а також відомі рок-хіти "Серебро"(Бі-2), "Я свободен"(Кіпелов), "Метель"(ДДТ) та інші. Підтримати дітей-музикантів прийшли читачі бібліотеки, друзі та батьки.
 
 
Гітаристи вперше грали перед такою великою аудиторією, вони дуже хвилювались, але даремно, бо буквально з першої ноти звуки гітари полонили зал, хтось підспівував, а хтось танцював. В перервах між піснями ведучі Саша і Міша розважали глядачів та учасників вікторинами, конкурсами і загадками, тематикою яких був наступаючий рік Коня. Аплодували артистам стоячи та довго не хотіли відпускати. А коли зменшили світло, виключили камери, гості перейшли до солодкого столу, почався справжній "jam session". Жива музика, тепле спілкування, новорічні імпровізації та піднесений настрій створили чудову передноворічну атмосферу.
 

Відео

 
Віртуальна виставка "Знай свої цілі" за проєктом
гендерного напрямку "Рівні можливості"
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter