3.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
3 березня до бібліотеки імені С. Олійника завітали восьмикласники ЗОШ №147 на літературно-мистецьку годину, присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учасникам була запропонована тема : „Літа невольничі поета”, йшлося про життя та творчість Кобзаря в період заслання до Оренбурзького краю. Присутні поринули в душевний світ Шевченка, в середовище, що його оточувало в неволі. Всупереч суворій забороні, Тарас Григорович продовжував плідно працювати. В роки неволі він створив ряд віршів та поем, цикл повістей, багато картин, портретів, малюнків. Розповідь супроводжувалася художнім читанням творів  поета, написаними в ті роки.  Учні  безпосередньо брали  участь в заході: співали, брали участь в конкурсі.
 
Закінчився захід оглядом літератури, представленої на виставці „Живе й не вмирає Шевченкове слово”. Бібліотекар Гребенчук Т. В. познайомила присутніх з виданнями творів  Тараса Григоровича  того періоду життя.
 

3.03.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Погостини "Широка Масниця"
Масляна або Масниця - одне з календарно-побутових свят, яке символізує давній народний звичай проводи зими та зустріч із весною. Воно завжди цікаво, бо це – не тільки сторінка етнографії та краєзнавства, а наочна картинка з побуту українського народу.

Гостей, що зібралися на гостини "Широка Масниця", у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, чекала не тільки гарна господиня у чудово прикрашеній «хаті», а й стіл з обрядовою стравою (пиріжками та млинцями). Діти, дорослі, вихованців «Центру соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями»  з задоволенням прийняли участь у різних обрядах і діях: в’язали Колодку жінкам та хлопцям; брали викуп; пригощалися пиріжками та млинцями, грали в «Подоляночку» та «Ми просо сіяли». А учні 5-х класів 218 середньої школи так цікаво розповіли, як святкували Масляну на Київщині, що у присутніх з’явилося бажання негайно прочитати усі книжки, представлені на виставці «Що край – то звичай». І вас запрошуємо!
 
 
 
 
 
 
 

26.02.2014

Бібліотека №119
 Скринька уральського казкаря
«Колдун уральський бородатый,
Бажов дарит нам новый сказ.
«Живинка в деле» - сказ богатый
И поучительный для нас.»
Демьян Бедный

19 лютого у бібліотеці № 119 відбулося заняття літературного гуртка «У світі чарівного слова», присвячене творчості відомого російського письменника Павла Бажова, збірка оповідей якого «Малахітова шкатулка» перекладена 100 мовами світу (до 135-річчя від дня народження письменника, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
 
Бібліотекарі провели бібогляд книжкової виставки «Скринька уральського казкаря» і представили юним читачам сказання, які визначний майстер художнього слова написав на основі уральських легенд та переказів і котрі розповідають про невичерпні скарби і красу уральської землі, про талановитих робітників-умільців, що володіли таємницею справжньої майстерності, про їхнє благородство, мужність, наполегливість у праці.
 
Дуже сподобалися школярам мультфільми за сказаннями Павла Бажова «Горный мастер», «Серебрянное копытце», «Огневушка-поскакушка», а після перегляду учні охоче ділилися враженнями з бібліотекарями, відповідали на запитання літературної вікторини та із задоволенням обирали читати казки Павла Бажова, щоб поринути у чудовий світ справедливості, добра, любові, труда та мистецтва.        
 
 

1.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
1 березня з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в бібліотеці імені С. Олійника відбувся мистецький вечір „Тарас Шевченко — видатний художник”. Гостями бібліотеки були дев’ятикласники ЗОШ  № 147. Учні  торкнулися мистецької спадщини Т.Г. Шевченка. Тарас Григорович зробив великий внесок у розвиток живопису України. Адже він був не лише поетом, а й драматургом, прозаїком, етнографом, фольклористом і художником, який залишив велику образотворчу спадщину — понад тисячу творів. Свій біль за скривджений, підневільний народ і свою ненависть проти царя і його посіпак поет вилив у віршах  Ці почуття знайшли відображення і в його картинах.  З цікавістю розглядали присутні репродукції картин талановитого митця. Нікого не залишили байдужим його роботи „Катерина”, „Сліпа”, „Циганка” та інші, адже багато з них створено за мотивами поетичних творів. На завершення заходу бібліотекар Маєвська І. В. Познайомила учасників заходу з літературою про життєвий та творчий шлях  Кобзаря, представленою на книжковій виставці.
 

 

28.02.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Співуче Тарасове слово Джерельцем струмує в мені»

Свято рідної мови для вихованців дитячого садочку №102 присвячено картинам природи у поезії великого Кобзаря. І це не випадково, бо досліджено, що поетичні образи для дітей дошкільного віку мають велике значення в естетичному вихованні.

При оформлені заходу, вдало були використані ілюстрації до книг, репродукції картин відомих художників. Музичність, співучість, ритмічність української мови була продемонстрована не тільки віршами, але й піснею. Як виявилося, пісня «Зацвіла в долині червона калина» відома дітям цього віку. Вони з задоволенням підспівували і водили хоровод, дивилися книжки, виставку дитячих малюнків, фотографувалися з іграшками. А, опинившись у «Кімнаті казок», зацікавлено розглядали не тільки розпис стін з відомими казковими героями, але й картини Т. Г. Шевченка, представлені на виставці.
 
 
 
 
 
 

26.02.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
То приветлива, то сурова
Сходит с каменных гор заря.
Ты прекрасна, земля Бажова,
Трудовая Урал-земля!

Павло Бажов – казкар  нашого дитинства,  що подарував нам «Хазяйку мідної гори», «Срібне копитце», «Малахітову шкатулку». Його оповіді пізнавальні, навчають нас добру та мудрості. Вони немов поза часом…

26 лютого в  ЦРБ № 141  відбувся  малахітовий вечір «Доброта  та велич простоти в оповідях Бажова» до 135-річчя від дня народження видатного російського письменника Павла Петровича Бажова.

Ознайомитись з творчістю  письменника завітали до бібліотеки учні 6-х класів школи № 238. Присутні поринули в атмосферу чистоти природи Уральського краю, фантастично красивих самоцвітів, познайомились з трудовим подвигом робітників - гірників, які уславили цей край. Дуже сподобався дітям Данило – герой  однієї з оповідей  Бажова , списаний автором з образу реального робітника Данила Звєрєва.

Огляд книжкової виставки і розповідь бібліотекаря доповнили мультфільми: «Срібне копитце», «Огневушка-поскакушка», уривки з художніх фільмів «Степанова пам`ятка», «Кам'яна квітка», документального фільму «Советский сказ Павла  Бажова». Завдяки перегляду фрагментів з документального фільму читачі мали можливість побачити унікальні кадри – «письменник за робочим столом», «під час спілкування з молоддю». Літературна гра подарувала дітям  радісний, піднесений настрій. 

 
 
 
 
 

14.02.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
14 лютого бібліотека ім.. С. Олійника гостинно розчинила двері  для  шанувальників творчості Тараса Григоровича Шевченка. Відбувся літературно – мистецький вечір  „Шевченко в засланні ”, один із низки заходів з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.  Його мета -  ознайомити читачів з творчістю  Тараса Григоровича в період  заслання в Оренбурзький край (1847 – 1858) . Епіграф вечора : „Не гріє сонце на чужині ” як найкраще відповідав відчуттям поета в цей час. Учасники заходу почули про невольничі літа поета, ознайомилися з його літературною спадщиною тих років. Зацікавила гостей розповідь про дослідження Шевченкіани того періоду професором, лауреатом Державної премії ім.. Т. Г. Шевченка, оренбуржцем, автором „Оренбургской Шевченковской энциклопедии” Л. Н. Большаковим. Леонід Наумович засновник музеїв Шевченка в Оренбурзі та Орську, директор єдиного у світі науково-дослідницького інституту  Шевченка, автор близько 20 книг про Шевченка.  На завершення вечора читачі бібліотеки  Гайдай В. Ф. та Клюєва В. С. прочитали вірші Тараса Григоровича, написані в далекому засланні.      
 
 

13.02.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В атаку йшли не ради нагород,
Скалічені страждали в медсанбатах.
За право жить завдячує народ
Полеглим і посивілим солдатам.
 
13 лютого в ЦРБ № 141 відбувся вечір спогадів «Дорогами війни…»  в рамках освітньо-патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.  Зустрітись з користувачами бібліотеки  завітав письменник, мешканець нашого району дійсний член Академії будівництва України Ляшенко Володимир Григорович. Автор ознайомив присутніх зі своєю книгою  «І печалі , і радості », яка була гідно оцінена відомим українським  письменником, поетом, громадським діячем Борисом Олійником, а також розповів  про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років..
 
Була представлена книжкова виставка - «Вічна пам` ять бійцю рядовому, як і маршалу уклін і слава!».
Ми з трепетом зустрічаємось з учасниками війни  та  з тими людьми, чиє дитинство пройшло у воєнні роки. До таких людей належить Кулиніч Галина Миколаївна - активна читачка бібліотеки, яка подарувала нашій аудиторії свої вірші про війну.
 
Пам`ять про війну не має спокою…
 

11.02.2014

Бібліотека №119
Любімо світ, в якому живемо
 
«Люби природу не як символ душі своєї,
Люби природу не для себе, люби для неї.»
Максим Рильський

11 лютого у бібліотеці № 119 було  проведено захід по творчості Віталія Біанкі (до120-річчя від дня народження, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), на який завітали  учні 4-х класів СШ № 213.
 
За 35 років Віталій Біанкі створив більше 300 казок, оповідань та повістей, і цю справжню енциклопедію життя лісу перекладено багатьма мовами світу.
 
Жваво школярі відповідали на запитання природознавчої вікторини, виявивши добрі знання навколишнього світу і бережливе ставлення до природи, а в пригоді їм стала література з книжкової  виставки «Дивовижна країна Віталія Біанкі», бібогляд якої провели бібліотекарі. Із задоволенням юні читачі переглядали мультфільми  «Высокая горка» і «Мышонок Пик» та, читаючи твори Віталія Біанкі, захоплено гортали сторінки великої, сповненої пригод і чудес книги, назва якої – Жива природа. Наші читачі переконалися: якщо з дитинства людина привчиться ставитися до природи з належною повагою, то їй ніщо не загрожуватиме в майбутньому, і природа, відчувши турботу про себе, відплатить добром людям на все подальше існування нашої неповторної планети!
 
 

11.02.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Декупаж або серветкова техніка»
Майстер-клас

У наш час неймовірно розвинулася мода на речі «ручної роботи», на унікальні подарунки. Чи знаєте ви найлегший засіб добитися приголомшливого результату, створюючи ефектні предмети своїми руками?
 
Підказуємо, це – декупаж, декоративна техніка по тканині, склу, дереву та інших поверхнях. Вона полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується. Це - особлива аплікація, яка виглядає, як розпис. У цьому змогли переконатися і учні, і дошкільнята, і батьки, які опанували цю техніку, в майстер-класі «Декупаж або серветкова техніка» у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Під керівництвом досвідченої майстрині пані Юлії (Рак Юлії Володимирівни) діти залюбки створювали «валентинки – магнитики». А дорослих дуже привабила книжкова виставка за цією темою і матеріали з Інтернету, які ретельно підготували до цього заходу бібліотекарі.
 
Співробітники бібліотеки висловлюють подяку вихователям підліткового клубу „Космос” Освітньо - культурного центру „Дивосвіт” за допомогу у реалізації творчого потенціалу відвідувачів бібліотеки.
 
 

10.02.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Паперова філігрань» - квілінг
Майстер –клас 

Останім часом досить популярним захопленням як дорослих, так і дітей, став квілінг. І це не випадково, бо створювати орнамент з маленьких паперових «баранців» - заняття дуже приємне і доступне усім. Воно дає можливість не тільки виготовляти  чимало цікавих та неповторних прикрас, а й чудово розвиває дрібну моторику та увагу людини. Робота з папером корисна тим, що вчить розрізняти кольорову гамму і поєднувати гармонійно кольори.
 
Тому, майстер – клас з квілінгу, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, привернув увагу не тільки користувачів бібліотеки, але й вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». З задоволенням прийняли участь у майстер-класі і батьки. Під час занять, під керівництвом молодої досвідченої майстрині (Несиної Анни), присутні навчилися скручувати в спіральки вузькі та довгі смужки паперу, змінювати їх форму, створювати з отриманих деталей різні пласкі композиції. З гордістю продемонстрували учасники чудові листівки, створені власноруч, бо відчули себе справжніми майстрами.

 

Відео

 
Книжка твоєї мрії.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter