24.12.2014

Бібліотека №115
Яскраве світло книжок Зірки Мензатюк

«Сьогодні Зірка Мензатюк
впевнено і лагідно повертає нашим
 нащадкам рідну героїчну історію…
просвітлюючи дорогу у велике життя»
Г. Тарасюк

24 грудня 2014 року у бібліотеці відбувалось щось незвичайне: у фойє та сходами дуже швидко пересувались читачі! Це були учасники зустрічі з відомою українською дитячою письменницею Зіркою Мензатюк, яку допомогло організувати видавництво «Старого Лева».

В цей день читачі бібліотеки – учні  шкіл Деснянського району  та учні школи-дитячого садка «Мрія» для дітей з обмеженими фізичними можливостями здоров`я – разом з пані Зіркою поринули у фантастичний казковий світ з його незвичайними ситуаціями та різними героями. Гостя презентувала дітям свої нові книжки «Ангел Золоте Волосся» та «Як я руйнувала імперію», про життя і пригоди сучасних дітей. Читачі засипали гостю безліччю запитань, на які вона охоче відповідала. Повідала пані Зірка дітям і про свої дитячі роки, і про перші свої дитячі твори, захоплення та уподобання, про історію створення своїх книг. Живе спілкування з письменницею не залишило жодного байдужого з присутніх в залі. По закінченні зустрічі діти весело гомоніли, гортаючи книги  письменниці та спілкувалися з автором. Особливо пані Зірка виділила наших читачів зі школи-дитячого садка «Мрія», які ставили цікаві і дотепні запитання та продемонстрували відмінне знання її творів.
 
Результатом зустрічі стала черга в бібліотеці на читання книг письменниці. А ще кожен бажаючий міг придбати улюблену книгу з автографом Зірки Мензатюк, щирі побажання та фото на згадку разом з гостями.

У видавництві «Старого Лева» вийшло багато книжок З. Мензатюк: «Київські казки», «Таємниця козацької шаблі», «Макове князювання», «Казочки-куцохвостики» та ін. Її твори світлі, ненав`язливі, добрі, сповнені фантазії і реальності.
 
 
 
 
 
 

23.12.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Шановні користувачі!
  В передноворічні дні кожному хочеться відчути святковий настрій, опинитись в казковій атмосфері. Якщо у вас є бажання згадати дитинство, радісні хвилини очікування нового року,     дізнатись як святкувати  Новий 2015 рік, завітайте до бібліотеки ознайомитися з виставками-інсталяціями:
 
«Новий рік несе вітання і найкращі побажання…»

Якщо ви хочете прочитати цікаві історії, які трапляються в новорічні свята
та дізнатися нові кулінарні рецепти  до вашої уваги виставка-презентація:
 
 
«В новий рік бажаємо здоров'я, хай щасливим буде кожен час…»
 
Сподіваємося, що вам сподобається виставка-інсталяція
«Книжкова новорічна красуня» 
 
 
 
Завітайте до нашої бібліотеки!

В нашій бібліотеці проходить благодійна акція «Не забудь привітати!»
  Долучайтесь до збору подарунків для людей, які опинились у складних життєвих ситуаціях. У передноворічний час вони  очікують на диво...
 
 
 
Створімо його разом!

 
 

21.12.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Творчий вечір «В нашому житті завжди є місце гумору…», який відбувся 21 грудня в ЦРБ №141 напередодні новорічних свят, був присвячений відомому письменнику, сценаристу Олександру Володарському.

Ім’ я Олександра Єфимовича Володарського  знайомо багатьом в нашій країні. Твори письменника друкували в «Литературной газете», журналах «Радуга», «Юность », «Фонтан» та багатьох інших виданнях. Монологи, написані Володарським з успіхом виконували відомі актори : Клара Новікова, Володимир Винокур, Генадій Хазанов, Ефім Шифрін, Євгеній Петросян. Олександр Володарський - автор ряду телепрограм українського телебачення, автор сценаріїв декількох мультфільмів. Багатогранна творчість Олександра Володарського  відома в Сполучених Штатах Америки, Ізраїлі.
 
Автор прочитав свої гумористичні оповідання, які були написані в різні роки. В своїх оповіданнях Володарський розповідає про звичайне смішно, знаходячи точно визначені слова. Мудрі, веселі, повчальні  історії викликали  щирі усмішки у аудиторії.

Присутні  щиро привітали ювіляра Олександра Володарського з днем народження і побажали здоров’я, натхнення та творчих успіхів на довгі, довгі роки. Всі бажаючі мали можливість придбати його книгу «ЖЗЛ, или жизнеописание занимательных личностей » та отримати на пам’ять автограф.

Особливими гостями вечора були постійні автори журналу «Радуга»: журналіст та письменник Валерій Дружбінський, поетеса Наталія Філіпова, літератор Євген Черняхівський та інш.
 
 
 
 
 
 

21.12.2014

Бібліотека ім. В. Кучера
«Зимонька іде, свято нам несе»

В читальному залі бібліотеки ім. В. Кучера відбувся літературно-музичний вернісаж «Зимонька іде, свято нам несе».  Учасники заходу,  члени клубу „Золотий вік” зацікавлено слухали натхненну розповідь бібліотекаря Кулиду О.В. про низку дуже популярних в народі свят: Катерини,Андрія, Варвари, Сави, Миколи і Ганни та провела презентацію виставки «Новорічні передзвони».
 
Веселі зимові свята відмічають всі, вони супроводжуються пустощами, розвагами, жартами і піснями. У ці дні загадують бажання, замовляють подарунки, гадають на майбутнє.  Ансамбль «Молоді серця» під керівництвом Г.М. Хрустальової привітав гостей масового заходу з Новим роком та Різдвом Христовим.

 
 

18.12.2014

Бібліотека ім. В. Кучера
„Творчість знаходить відгук у серці народу”

В конференц-залі бібліотеки ім. В.Кучера відбулося віртуальне знайомство  „Творчість знаходить відгук у серці народу” до 105 років від дня народження А.Й. Кос-Анатольського, українського композитора,педагога. Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Славської В.В.  про творчий шлях талановитого композитора, незабутнього педагога багатьох музикантів, блискучого оратора, поета та переглянули презентацію «Анатолій Кос–Анатольський – український композитор ХХ століття».
 
Гості масового заходу ознайомились з  віночком українських пісень на слова і музику А.Й. Кос-Анатольського: «Білі троянди», «Карпатська мандрівка», «Коли заснули сині гори», «Зоряна ніч» у виконанні ВІА «Мрія», Ж. Бондарук, Н. Яремчука.
 

18.12.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   18 грудня в конференц-залі бібліотеки № 141 пройшов загальносистемний День інформації, присвячений підсумкам роботи за патріотично-просвітницьким проектом «Треба жити і пам'ятати» (до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників (28.10.1944).
    Метою проекту було ознайомлення широкого кола користувачів з трагічними та героїчними подіями тих років, виховування почуття патріотизму і любові до Вітчизни, почуття вдячності до тих, хто виборов довгоочікуваний мир на українській землі.
    Підсумки роботи за проектом бібліотеки району представляли у вигляді слайд-презентації. При проведенні заходів бібліотеками залучалися ветерани Великої Вітчизняної війни, музичні школи, центр дитячої та юнацької творчості, учні середніх шкіл. Всі бібліотеки продемонстрували володіння традиційними формами роботи спільно з новими інформаційними технологіями. Були організовані та проведені: книжкові виставки, тематичні викладки, історичні відео-години, бесіди-діалоги, медіагодини-спомини, бібліографічні огляди, літературно-музичні вечори, виставки дитячих малюнків та ін., створена бібліографічна продукція. Масові заходи супроводжувалися документальними відеоматеріалами, аудіо записами, демонстрацією художніх фільмів, використовувалися ресурси інтернет.
    Найбільш яскраву слайд-презентацію «Літопис подвигу і пам’яті» представила  дитяча бібліотека № 119.
    Всі заходи просвітницького проекту «Треба жити і пам`ятати» виконували місію пам`яті та передачі інформації нащадкам про героїчне минуле нашого народу, на долю якого випала найжорстокіша війна ХХ сторіччя.  Всього за тематикою проекту було проведено 55 заходів, видано - 2835 книг, відвідали заходи у рамках проекту  - 2 277 користувачів.
 
 

 
 
 
 

12.12.2014

Бібліотека №115
„Новорічне диво”

Наближаються свята, яких з однаковим захопленням цілий рік чекають і діти і дорослі: Святого Миколая, Новий рік. Хочете, щоб перед Новим роком у будинку панувала атмосфера свята і гарний настрій? Тоді не треба чекати казку, а просто створіть її власними руками. Потрібно лише трохи фантазії, небагато часу і, звичайно, велике бажання. Що може бути крутіше?
 
То ж напередодні свята для наших читачів у рамках творчої майстерні „Скарбниця ідей” відбувся майстер-клас з техніки вітражу „Новорічне диво”, який провела Нещерет Ольга Миколаївна з ОКЦ „Дивосвіт”.

Скільки цікавого можна зробити, здавалося б, з простої речі. Ось, на перший погляд, зовсім нецікавий посуд – звичайна склянка. Небагато фарби, багата уява майстра та тепловентилятор – і ось перед нами чудові новорічні візерунки. Такими скляночками можна не тільки прикрасити свою оселю, а й подарувати друзям.
 
Всі отримали масу задоволення від творчого процесу, а також від усвідомлення того, що зробили стильну та неймовірно гарну річ!
 
 
 
 

11.12.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
„Андрію, Андрію, даруй нам надію! ”
Вечорниці

Серед  осінньо-зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше - день Андрія Первозванного або Калити, яке  припадає на 13 грудня.
 
Як відомо, для проведення вечорниць дівчата завжди шукали простору хатину. Ось таким містом і став народознавчий куточок ( в «Кімнаті казок») бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей. Гарно, затишно, комфортно.  Та  і господиня, тобто «паніматка», така гостинна та  доброзичлива.  Але вона суворо стежить  за дотриманням усіх звичаїв та традицій під час вечорниць.                                                
Андріївські вечорниці — це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх. Чого дівчата тільки не вигадували: загадки, пісні,  танці під музичний супровід -  «Ой, на горі жито», «Грицю, Грицю, до роботи». Хлопці ж розповідали різноманітні історії, казки. А найвеселіша частина вечорниць - обряд кусання Калити, яку підвісили стрічкою та постійно змушували «стрибати». З задоволенням учасники виконували  забаганки «писаря»,  скакали на «коцюбі», отримували квач, змащений «сажею» (фарбою) в обличчя... І, звичайно, не обійшлося без частування.
Свято Андрія – не тільки відмінний привід повеселитися перед Новим роком, але й замислитися, що звичаї ніколи не будуть "перестарілими".  Пошана їх і плекання, як творів українського народу - може бути цікаве та захоплююче.

 
 

10.12.2014

Бібліотека №151
10 грудня у бібліотеці № 151 Деснянської ЦБС відбулися творчі  зустрічі учнів ССЗШ № 277 з майстром ручної вишивки і директором Міжнародного музею  української вишивки Тетяною Протчевою.

Творчість пані Тетяни вельми знана в Україні та за її межами. Колекція її робіт (картини на біблійну тематику, що світяться у темряві, чоловічі краватки з елементами Трипільської культури) виставлялись у багатьох залах України, а також у США (посольство України), Франції (посольство України), Японії (ЕХРО 2005), Китаї (ЕХРО 2010), Бразілії, Шотландії та Ізраїлі. Глибоко продуманими проектами та майстер-класами вишивальниця презентувала мистецтво української вишивки в багатьох країнах світу. Її роботи зареєстровані у «Книзі рекордів України». У 2010 р. у Києві майстриня відкрила Музей вишивки з «Живою галереєю». Вишиті роботи можна побачити навіть у темряві, а унікально виконаний прапор України видно з закритими очима.
 
Заходи мали неабиякий успіх, тому співпраця майстрині і бібліотеки продовжуватиметься. Наступні творчі зустрічі відбудуться в нашій бібліотеці (вул. О.Сабурова, 8, 2-ий поверх) у вівторок 16 грудня о 12.30 та 13.20.
 
 

4.12.2014, 9.12.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Завжди раді прийняти у себе в бібліотеці та поділитись своїм досвідом роботи та досягненнями фахівці ЦБС Деснянського району. 4 і 9 грудня до ЦРБ № 141 завітали колеги з різних регіонів України-Полтавщини, Житомирщини, Рівненщини, Чернігівщини та ін. Вони мали можливість побачити в дії що таке ремоделінг, як правильно починати процес комп’ютеризації бібліотечних процесів та організації Інтернет-центру, за якими програмами та проектами працюють бібліотеки ЦБС, як організована система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників,які школи і заняття організовані для громади району по використанню Інтернет-ресурсів, які об’єднання за інтересами працюють в бібліотеках, як залучати додаткові кошти для розвитку ЦБС і багато іншого.
 
 
 

Благодійна акція

«Одна тонна добрих речей»

 Для того, щоб взяти участь в акції досить віддати свої старі,
 але ще хороші речі тим, кому вони потрібні більше.
   Після закінчення акції всі зібрані речі будуть передані біженцям зі сходу, в дитячі будинки, багатодітні сім'ї, соціальні служби.
Якщо Ви свідомі, сучасні і хочете зробити світ кращим, а в шафі у Вас залежалися речі, які образливо викинути, тоді акція
 «Одна тонна Добрих речей» саме те, що Вам потрібно!
Приєднуйтесь!

Дізнайтеся більше на сайті акції: dobrirechi.strikingly.com

 

Відео



Зустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter