13.10.2015

Бібліотека №115
«…І це свято козаків»
 
Святкування Дня козацтва 14 жовтня у бібліотеці для дітей №115 проходило разом із учнями 2 класу ЗОШ № 259, які вперше завітали до нашої бібліотеки. Для них провели екскурсію бібліотечним простором, розповіли про можливості і зручності нашої бібліотеки.

Другою частиною зустрічі стала історична година, присвячена українському козацтву. Учні дізналися про те, хто такі козаки, де гуртувалися «вільні люди», устрій козацького війська, звичаї та норми козацького співмешкання. Тим, хто не потрапив на нашу історичну годину радимо прийти і ознайомитися із книжками на виставках літератури: «Як вогонь безсмертний у серцях не згас, так козацька слава у серцях у нас», «Козацька слава не вмре, не загине!», «Козаки – лицарський орден України».
 
 

 
 

13.10.2015

Бібліотека №115
Моя професія – юрист
 
Юрист одна з найдавніших професій. Життя нашого соціуму побудоване на принципах верховенства закону. Врегулювання соціальних стосунків вимагає наявності знавців державної правової системи і охоронців дотримання правопорядку.

Юридичні спеціальності досить різноманітні за сферами діяльності, характером роботи і її умовами.  Сьогодні до нашої бібліотеки аби розказати про свою професію учням 9-го класу ЗОШ № 259 завітали представники юридичної справи різних галузей та сфер. 

Про особливості юридичної справи у відділах реєстрації актів цивільного стану розповідала Драгунова Ольга Костянтинівна, заступник начальника Деснянського ДРАЦС. Школярі дізналися, що людина стикається з юридичним діловодством протягом усього життя: народження, реєстрація шлюбу, його розірвання, зміна імені або прізвища, внесення змін або виправлень у документи, що засвідчують особу – усе це підлягає сфері юридичної справи. Вітюк Олена Володимирівна, головний спеціаліст Деснянського районного управління юстиції, описала специфіку роботи в органах юстиції. Дегтярева Юлія Сергіївна, старший державний виконавець виконавчої служби Деснянського району, розповіла про покарання та стягнення за порушення законодавства.

Юриспруденція, як виявилося, справа життєва, тому виступи наших гостей викликали багато питань та коментарів у школярів.

Для всіх майбутніх юристів бібліотекарки підготували спеціальну викладку правознавчої літератури «Моя професія юрист».
 
 
 

13.10.2015

Бібліотека № 2 для дітей
«Я маю право!»
Зустріч з юристом

«Усвідомлення права
розвиває усвідомлення обов'язку»
(Віктор Гюго)


Як ми знаємо, правова культура складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття. Найперше завдання правового виховання учнів — надання правової допомоги, озброєння знаннями законів. Ази  правознавства діти пізнають у школі, а ось поглибити їх допомагають зустрічі з юристами. Тому черговий захід у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна зібрав велику аудиторію. Акцент на правах дитини було зроблено не раптово, бо ця вікова категорія найменш за все адаптована до навколишнього середовища, а частіше усіх чує про обов’язки.
 
Оскільки старшокласників цікавив механізм щодо здійснення правового захисту, юрист з Центру у справах сім'ї та жінок Белах Людмила Федорівна звернула увагу на соціальні проблеми дітей Києва, детально зупинилася на діяльності правозахисних організацій міста, розповіла дітям про можливі випадки насильства до них, дала рекомендації щодо дій в тому чи іншому випадку і порадила, до кого можна звернутися за допомогою. Учні не тільки уважно слухали про норми цивільного та кримінального права, але й змогли обговорити проблеми „свободи”, „обов’язку”, „відповідальності”.
 
Багато питань аудиторії відносно різноманітних життєвих ситуацій свідчило про актуальність теми і необхідність робити такі зустрічі з професіоналами, як можливо частіше.
 
 
 

12.10.2015

Бібліотека № 2 для дітей
До Дня захисника України юні учасники творчої майстерні «Сонечко» вирішили  порадувати українських воїнів невеликими подарунками – малюнками. Звичайно, їх головними персонажами були герої, козаки, але багато малюнків рясніли квітами, веселкою, сонечком. Цього зараз так не вистачає нашим захисникам! А створювати такі «привіти» допомогли дітям бібліотекарі разом з педагогом підліткового клубу „Космос”  освітньо - культурного центру «Дивосвіт» Волоткевич Нелією Костянтинівною.

Сподіваємося, що ці яскраві та зворушливі листи неабияк підтримають наших захисників, нагадають дитинство, зміцнять надію на скоріше повернення.
 
 
 

11.10.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Козаку найперше - воля, козаку найперше – честь»

11 жовтня до Дня українського козацтва та Дня захисника України, до свята Покрови
в бібліотеці ім.. В.Кучера відбулася літературно-музична композиція «Козаку найперше воля, козаку  найперше – честь».
 
Згідно проекту «Два храми духовністю єдині» на масовий захід був запрошений настоятель Храму святих мучеників Андріана і Наталії отець Роман, який зазначив, що 14 жовтня в Україні також відзначається велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва - Козацька Покрова, а у свідомості народу воно стало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, доблесть, мужність і лицарство. Пізніше, вже в 20 столітті, козацькі традиції передалися борцям за незалежність України - Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії, а в роки Другої світової війни багато українців - солдатів радянської армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа і Діви Марії з молитвою про спасіння і перемоги.
 
Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальні фільми: «Історія українського козацтва», «Армія України.Відродження», «Армія України. Подих війни» та з  захопленням послухали віночок патріотичних пісень у виконанні учасників гурту «Гомін».
 
 
 

12.10.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«І не буде переводу
Українському народу
Доки із глибин сторіч
Долина козацький клич»

(Я. Яковенко)
«Козацькому роду нема переводу».
(Історична година)
до дня українського козацтва
 
14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються з покоління в покоління. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків.
 
Мабуть, немає жодної людини, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове козацтво.
 
12 жовтня, напередодні Дня українського козацтва в ЦРБ №141для учнів 9 класу ЗОШ №248 було проведено історичну годину «Козацькому роду нема переводу».
 
На зустріч з учнями до бібліотеки завітав кандидат історичних наук, доцент Київського університету ім. Б. Грінченко Бонь Олександр Іванович.
 
Олександр Іванович розширив знання учнів з історії  українського козацтва, Запорізької Січі, гетьманів. Ознайомив  з життям і побутом козаків, з їх культурою і традиціями.
 
Учні дізнались, що в сучасній Україні відроджуються історичні традиції: діє козацький рух, існують козацькі табори відпочинку, а юнаків урочисто приймають в козаки , і що потрібно виховувати  почуття патріотизму, національної гордості, любові до України.
 
Від учнів та вчителів було багато запитань до гостя. Присутніх було  ознайомлено з виставкою – вернісажем «Що козаку треба: степу, хліба й неба!», де представлена історична, пізнавальна, художня література про козацькі часи в Україні.
 
Наша пам’ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами, успішним навчання. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів, запорізьких козаків, оборонців рідної землі.
 
 
 
 

1.10.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
“Бабин Яр:біль нашої пам’яті»
 (Урок-пам’яті)
 
ЦРБ №141спільно з Національним історико - меморіальним заповідником «Бабин Яр» провели урок - пам’яті «Бабин Яр: біль нашої пам’яті» присвячений 74-річниці Дню пам’яті жертв Бабиного Яру для учнів 7-а класу ЗОШ №238.
 
На зустріч з учнями до бібліотеки завітав кандидат історичних наук, керівник архівного відділу, лектор Національного історико - меморіального заповіднику «Бабин Яр» Андрій Платонович Ткачук.
 
Андрій Платонович розповів  школярам про цікаві факти зі своїх архівних досліджень. «Чому саме місцем розстрілу було визначено Бабин Яр? Це один із найбільших на території Києва ярів довжиною понад 2,5 км, глибиною від 10 до 50 метрів, де можна було б розмістити тисячі трупів».
 
«…Бабин Яр був місцем масових страт і поховань, він став величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними загинуло більше ста тисяч осіб — військовополонених, євреїв, циган, націоналістів, заручників... Убивство безвинних людей тільки за те, що вони належать до тієї чи іншої нації, стало одним із найстрашніших і кривавих злочинів нацизму і своєрідним символом страждань мирного населення...».
 
Лектор представив  історичні  композиції, що складалися з документальних матеріалів з архівів заповіднику, також презентував  документальний фільм «Яр. Лобне місце», в якому були представлені спогади очевидців, праведників, в'язнів концтаборів, також хронометражні кадри тих жахливих подій.
 
Тема трагедії Бабиного Яру сьогодні дуже актуальна, оскільки вона пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості.
 
 
 

30.09.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
„Цей дивосвіт – бібліотека”

(до Всеукраїнського Дня бібліотек)
 
Для мене книга – світло дня.
Для мене книга – зорі ночі...
Моя сім’я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі...
Без книги я не проживу
Вже, як без вирію лелека...
Я і крізь вічність оживу
В отім святім: бібліотека... 
(П. Гоць)

Прохолодний осінній день 30 вересня ц.р. був зігрітий невимушеною атмосферою, святковим оформленням приміщення бібліотеки… Цей день в  бібліотеці оголошено Днем відкритих дверей, приурочений святкуванню Всеукраїнського дня бібліотек. В програмі: відео-година «Бібліотеки і бібліотекарі на кіноекрані», презентація виставки «Бібліотека надихає, дивує, розширює права і можливості» та флешмоб «Стань користувачем бібліотеки сьогодні». Запросили всіх любителів книги відзначити цей святковий день разом з нами
 
Жвавий інтерес визвала відео-година «Бібліотеки і бібліотекарі на кіноекрані», де користувачі переглянули відео – ролики: «Гімн бібліотеки», «Бібліотека майбутнього», «Самі красивіші бібліотеки світу», «Бібліотека – територія єдності», «Незвичайні приміщення бібліотек світу», «Бібліотекарі на кіноекрані», «7 причин відвідати бібліотеку» та «Вітання до Всеукраїнського дня бібліотек».

В рамках Дня відкритих дверей проведено акцію «Стань користувачем бібліотеки сьогодні».  Метою нашої акції є ознайомлення майбутніх читачів бібліотеки з роботою книгозбірні, правилами користування, фондами та вмінням використовувати її різноманітні ресурси для забезпечення інформаційних,  освітніх, культурних та інші потреб користувачів.
    
Протягом дня йшла мова про книгу, як про саму вірну подругу. Підбиваючи підсумок дня відкритих дверей всі присутні зазначили, що книга – це добрий порадник, джерело багатьох добрих думок, почуттів, знань. Й інколи важко сказати, яку книгу і за що любиш більше. Доречі, після заходу до бібліотеки записалися нові читачі, які виявили бажання стати постійними користувачами.

Читайте, нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоч однієї сторінки з нової книги. Читайте і бережіть книги!
 

 
 

30.09.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Казка Софії Книш…»
(Літературно - мистецька зустріч)
 
В святковий день 30 вересня до ЦРБ№141 завітала відома українська письменниця, художниця, вчитель - методист, лауреат фестивалю «Квітучі барви таланту!» Софія Книш на зустріч з учнями 5-а класу ЗОШ №238.
 
Софія Миколаївна розповіла учням про свої перші кроки в образотворчій діяльності, які зробила ще в 2004 році – почала писати акварелі, а згодом олією. Малюючи, відчуває насолоду і свої добрі почуття переносить на полотно, а потім адресує всім, хто бачить її творіння.
 
Вона написала низку книг про те, як працювати і спілкуватися з дітьми – «Обретение друга», «Тебя называли отверженным...», «Энциклопедия этикета», які були подаровані бібліотеці.
 
Учні були вражені і зацікавлені, коли письменниця почала розповідати своїми ілюстраціями казку «Пін-Вінг». Це захоплююча, пізнавальна  та повчальна історія про мужність, відвагу та вірність.

На згадку про зустріч художниця подарувала дітям закладки з своїми малюнками.

 

 

30.09.2015

Бібліотека № 2 для дітей
«Бібліотеки - золоті фонди чуття і розуму»
 (Крижанівський С.)

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек! З самого ранку шанувальники книги різного віку прийшли до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна з привітаннями з нагоди свята. І як завжди, їх чекали приємні сюрпризи та цікаві заходи.

Екскурсії - дозволили зазирнути в різні куточки бібліотеки, відкрити двері усіх книгосховищ  і узнати багато цікавого про шляхи пошуку інформації різного формату.

Фото виставка «Бібліотека – храм збереженого часу» - продемонструвала можливості бібліотеки і таланти її читачів. Оскільки тут було представлено і ретро – матеріали, були і приємні несподіванки.
 
Книги про музеї світу, виявилися настільки яскравими, що привернули увагу не тільки прихильників мистецтва. Не залишилися поза увагою і інші книжкові виставки.
 
Інтернет - подорож «Незвичайні бібліотеки світу» та відео година «Бібліотека – територія творчості» допомогли учням подивитися на бібліотеку інакше.
 
Театралізовані читання - не тільки відчинили двері у казку, але й розкрили здібності учнів, як акторів.
 
А малят з батьками вразив Великий Кузя та приємно здивували малюнки на столах: «Як лісова галявина!»
 

Ось така вона – бібліотека! Гарна, затишна, цікава, відкрита усім і завжди.
Ми чекаємо на вас! 

 

30.09.2015

Бібліотека №119
Нумо, друзі, з нами в бібліотеку за знаннями!
День відкритих дверей
«До дива знань і мрій, о друзі, йдіть!
Високий дух летітиме далеко…
Аби сказати: «Зупинися, мить!»
Кажу  лише: «Живи, бібліотеко!»
Надія Петренко

 
Весело і гамірно 30 вересня в бібліотеці № 119 для дітей. Екскурсії бібліотекою, книжкові виставки і тематичні полиці, літературні ігри та вікторини, перегляд улюблених   мультфільмів – такі цікаві заходи і розваги приготували бібліотекарі до Всеукраїнського дня бібліотек.
 
Спішать діти до бібліотеки за цікавинками, їх радо зустрічають бібліотекарі, і книжечки вже чекають на своїх читачів. Книжечки радіють, вони люблять мандрувати, люблять знайомитися з новими читачами. А малята, школярі та їх батьки, котрі вперше завітали до бібліотеки, несподівано дізнаються, що в нашій бібліотеці улюблені літературні герої живуть не тільки на сторінках книжок, а і в казкових лото, доміно, пазлах, розмальовках, інших іграх, які читачі дарують для створення ігротеки в бібліотеці, щоб змістовно проводити дозвілля. Відвідувачі дізнаються також, що бібліотека може перетворитися на кінозал для перегляду кінофільмів і мультиків, що у бібліотеці школярі можуть виконувати домашні завдання, а бібліотекарі у цьому допоможуть. Також  допоможуть бібліотекарі заклопотаним батькам і розважать дитинку як бібліо-няні. Адже бібліотека – це улюблене місце зустрічі не тільки шанувальників книги і читання, а і прихильників цікавого дозвілля.
 
Приємно було бібліотекарям отримати привітання від учнів СШ № 147 та СШ № 213. Школярі читали вірші, активно відповідали на запитання вікторин, із задоволенням дивились мультики,  а як привітання від бібліотекарів, адже це свято і читачів, отримали у подарунок закладки та книжки українських і зарубіжних письменників. Хлопчики цікавилися літературою з жанрових добірок «Пригоди», «Фентезі», «Дитячі детективи», а дівчатка знайомилися з книгами із тематичних полиць «Як стати супердівчинкою», «Дівочі історії». Книжкові виставки «Горда, незламна і нездоланна – єдина у нас Україна», «Будуємо нову державу», «З родини йде життя людини» нагадали відвідувачам бібліотеки про вічні цінності – любов до рідної землі, до сім’ї і домівки, повагу до історії нашої Батьківщини.
 
Тож крокуємо разом до прекрасного і дивного світу - бібліотеки:
«Ідіть до мене, читачі,
І зблизька, і здалека.
Я жду вас радісно завжди:
Я ж – бібліотекар!»


 
 

Відео

 
До 145-річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича
композитора, автора безсмертного “Щедрика”.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter