13.05.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Весна обпалена війною»
 
Мак червоний – то спогади, не забуття,
Сподівання на мир і свободу.
Мак червоний – то довге і вільне життя,
Вічна слава і сила народу.

Маша Сладкова

Друга світова війна торкнулася практично кожної української родини. Боротьба з нацизмом забрала мільйони життів. 8 травня – День пам'яті та примирення, коли ми згадаємо кожну жертву війни. 9 травня – День перемоги над нацизмом, коли ми вшануємо ветеранів, які 70 років тому страшною ціною заплатили за перемогу. Пам’ятаємо минуле. Перемагаємо зараз.

В бібліотеці ім.. В.Кучера до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни 1939–1945 роках відбулася літературно- музична комплзиція «Весна обпалена війною». З вступним словом «День пам’яті і примирення» виступила бібліотекар Лисенко Валентина Миколаївна перед учнями 10 класу школи №152.

Про часи, які залишилися назавжди у серці та спогадах, про воєнні роки розповіла Серебрякова Анна Андріївна, ветеран Великої Вітчизняної війни. Школярі з цікавістю слухали розповідь ветерана війни про жахи, що випали на її долю, долю молодої жінки, юної матері, що тільки закінчила інститут.

Свої вірші під час урочистостей прочитала Кулинич Галина Михайлівна, дитина воєнної пори, активістка клубу «Золотий вік»

Наостанок гості масового заходу подивились документальний фільм «ОУН-УПА: війна на два фронти» та прослухали цикл патріотичних пісень.
 
 
 

12.05.2015

Бібліотека №151
12 травня 2015 року бібліотекою № 151 проведено патріотичний урок "Не зломимо своїх присяг..." для учнів восьмих класів середньої школи № 277.

Під час уроку школярі дізналися про заснування та діяльність Пласту, отримали інформацію про участь пластунів в організації Українських січових стрільців, переглянули частину документально-художнього фільму "Бій на горі Маківка" та дізналися про інші історичні факти, що стосуються діяльності Пласту, подвигів Українських січових стрільців та громадсько-політичних діячів - ініціаторів створення цих організацій.

Інформація була сприйнята школярами із великою увагою та сприяла зацікавленню молоді маловідомими сторінками історії України.
 
 
 

7.05.2015

Бібліотека №115
«Щоб пам’ятали!»

Травневі свята тривають. Вітаємо всіх і бажаємо теплої погоди, гарної компанії і плідного відпочинку.

У бібліотеці сьомого травня разом із учнями 6 класу ЗОШ № 259 ми відзначали 70-річчя  Перемоги над нацизмом у Європі – День пам’яті і миру.

До дати вшанування героїв перемоги в бібліотеці влаштовано книжкові виставкові полиці з історичною та художньою літературою.

У читальному залі старшого відділу обслуговування пройшла літературно-історична година «Їм не судилось весен зустрічати, тих, що стрічаєш ти після війни…». Інформаційна довідка, підготовлена бібліотекаркою, відкрила багато нових історичних фактів, подробиць, імен і дат слухачам. Разом ми проговорили досвід світових глобальних конфліктів, вшанували жертв подібних трагедій, висловили повагу усім, хто бореться за свободу і людину.
 
 
 
 

6.05.2015

Бібліотека №119
Дорога в безсмертя
«Відчуло людство, що весна
Розвіяла страшні тривоги, -
Нарешті знищена війна
Травневим громом Перемоги.»

П. Осадчук

6 травня до бібліотеки № 119 завітали юні користувачі на годину-спомин «Дорога в безсмертя» з нагоди Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, адже ця перемога дісталась українському народові дорогою ціною – країна втратила мільйони кращих синів і дочок, які врятували людство від коричневої гітлерівської чуми, від рабства та смерті.
 
Урочисто і хвилююче у залі бібліотеки лунали пісні воєнних років, вірші про війну і Перемогу у виконанні школярів. Уважно діти переглядали уривки з художніх та документальних фільмів про війну; розповідали про своїх рідних - учасників Другої світової війни та учасників нинішніх подій на Сході України; слухали бібліографічні огляди та знайомилися з літературою на книжкових виставках «Дорога в безсмертя» й «Горда, незламна і нездоланна - єдина у нас Україна». Особливо зацікавила учнів розповідь бібліотекаря про солдатські трикутники – фронтові листи, що були єдиним зв’язком між рідними і солдатами, котрі з нетерпінням чекали вісточки один від одного. І йшли з фронту та на фронт довгождані листи. Школярі вчилися складати трикутники та дуже відповідально поставилися до пропозиції бібліотекарів перекинути місточок між сучасним і минулим та написати листи-трикутники до бійців Другої світової війни і воїнів АТО. У своїх листах юні українці висловили вдячність тим бійцям, що потом і кров’ю здобули Перемогу 70 років назад, а також написали привітання, слова підтримки і подяки сучасним учасникам бойових дій із сподіванням, що ця війна скоро закінчиться і в Україні знову запанує мир, адже без миру немає дитинства, немає майбутнього.
Тож схилимо низько голови перед самовідданістю і героїзмом українських воїнів! Ми сподіваємось, що після нашого заходу юні читачі понесуть у своїх серцях часточку великого духовного світу тих, хто віддав своє життя за нас і зараз виборює незалежність нашої Батьківщини:
«І живуть у пам’яті народу його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів грізної великої війни.
 Їх життя, їх помисли високі, котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій, як зіницю ока берегти.»
 

6.05.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„Уклін живим – загиблим слава!”

6 травня з нагоди 70-ї річниці перемоги у другій світовій війні в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів 10 класу ЗОШ №147 з ветераном війни, полковником Миром Сергійовичем Муравйовим. Мир Сергійович поділився з десятикласниками спогадами про ті буремні роки. Не встиг закінчити  десятирічку, був призваний на війну. З боями дійшов до Кенігсберга. За мужність та звитягу нагороджений орденами та медалями. В повоєнні часи Мир Сергійович свій досвід передавав молодому поколінню – викладав у Київському училищі зв’язку. Школярі підготували ветеранові невеличкий концерт та вручили йому квіти. Бібліотекар Гребенчук Т. В. На завершення заходу познайомила учасників заходу з літературою  даної тематики, представленою на виставці.
 

 

29.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Час Ханамі"
"Квіти сакури - диво! 
Молодець я: до них щодня   
долаю по кілька рі."
(Мацуо Басьо)
 
Чи знаєте ви, що Ханамі - один з найбільш феєричних японських свят, традиція милування квітами? Уявляєте: настає час, коли японці на мить зупиняються, завмирають, щоб насолодитися  цвітінням сакури. Ось нам би таке! Адже ... У Києві теж є приголомшливе за красою видовище - Алея сакур у парку "Кіото". Діти і дорослі з задоволенням відвідують цей куточок японської культури. Не втримались і ми. 
 
 
 
У рамках проекту (бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей ) "З природою живи в дружбі, буде вона тобі в службі" юні любителі природи спільно з вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями відправилися на Ханамі. До речі, квітів сакури, за японськими традиціями, категорично забороняється торкатися, і тим більше ламати гілки! Можна тільки насолоджуватися видовищем і вдихати неповторний аромат.  Звичайно, ми не тільки любувалися квітами, але й розважалися: майстер-класом з орігамі, зі складання хайку (жанру японської ліричної поезії), вікторинами, загадками, "Скарбничкою цікавинок про Японію". Малят дуже приваблювали наші ляльки - заєць Кузька та курочка Чика, які допомагали роздавати подарунки (книги, диски, закладки, цукерки). А дітей  шкільного віку та дорослих цікавили яскраві книжки з виставки. Виступ юних каратистів привернув увагу усіх, а хлопчики  вирішили, що це - їх улюблений вид спорту і треба негайно ним зайнятися.
 
 
Сподіваємося, що Ханамі - це не тільки крок до природи, але й пробудження інтересу до культури іншої країни. Незвичайної, далекої, але... світ тісний. А ось наші фото на згадку про чудове свято на чудовому фоні.
 
 
 
 

28.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі" - Іван Іванович Сікорський»
Інформаційна година

Завдяки проекту «Україна в контексті європейської цивілізації» користувачі бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей відкрили для себе багато імен відомих у всьому світі українців. Є серед них і кияни: танцівник Серж Лифар, письменник Булгаков М.О., філософ Бердяєв М.О., художник Малевич К.С. та інші.
 
Інформаційна година, присвячена одному з засновників світового авіабудування, винахіднику першого вертольота Івану Івановичу Сікорському, перетворилася у цікаву дискусію про шлях вченого, дослідника, винахідника у різні історичні епохи. Використовуючи книги, журнали, матеріали Інтернету, за допомогою бібліотекарів, учні ретельно підготували інформаційні повідомлення про   інтерес Сікорського до ідей  Леонардо да Він­чі і творчості Жуля Верна, створення перших у світі багатомоторних літаків-гігантів, про захоплення історією, філософією, альпінізмом. Не залишили без уваги і відношення Івана Івановича до революції, роки еміграції.
 
Колись, на зламі ХХ століття, цю людину вважали корифеєм світової авіації. Сподіваємося, що і сьогодні багато хто зможе пригадати, кому належить це ім`я. Нам є ким пишатись!
 
 
 
 
 
 

29.04.2015

Бібліотека №119
Для вас, малюки, світові казки
«Казка – це свіжий вітер, що роздмухує
вогник дитячого мислення і мови.»
Василь Сухомлинський
 
 
 
 
Маленькі книголюбчики бібліотеки № 119 продовжили знайомство з перлинами світового фольклору, завітавши 29 квітня на казкову мандрівку «Для вас, малюки, світові казки» (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), мета якої – виховувати у дошкільнят інтерес до читання, доброзичливе ставлення до людей, створити атмосферу радості та насолоди від знайомства із казковою спадщиною народів світу, адже кожен народ вигадав безліч цікавих і повчальних казок, в яких вилив свою душу, свої мрії, свою віру в щастя.
 
Дітлахи опинилися у чарівному світі та перенеслися на крилах фантазії до незвичайних подорожей і пригод, разом з героями казок відвідали дивовижні країни, населені фантастичними істотами, зустрілися з царями і принцами, джинами та дивними красунями. Зі сторінок книжок до читачів громовими голосами «заговорили» велетні й тонюсінькими голосочками «обізвалися» феї з ельфами,залунали дотепні приказки й мудрі загадки, дорогим самоцвітом заграли мудрість і ясний народний гумор.  Із задоволенням дошкільнята розповідали про свої улюблені казки; брали участь у іграх «Казкове лото» та «Казкове доміно», складали казкові пазли, виявивши кмітливість і увагу; переглядали мультфільм «Золота антилопа» за індійською казкою, яка прославляє дружбу і чесність, доброту і милосердя, а засуджує зло, лінощі, жадібність, заздрість.
А все це розмаїття казок народів нашої планети було представлене на книжковій виставці «Скарбниця чарівних казок», з якою бібліотекарі ознайомили діточок. З цієї скарбниці бібліотекарі зачерпнули кілька пригорщів діамантів  і розсипали перед маленькими читачами.

Перебирайте їх, милуйтеся їхніми барвами й блиском, любі діти! І хай ці нетлінні коштовності – народні казки – навчать вас любити рідну землю, творити добро, боротися проти зла і прагнути справедливості.
 

29.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Якщо людина не знає,
до якої гавані вона прямує
для неї жоден вітер не буде попутним."
(Сенека) 
Чи замислювалися ви, що вибір професії - це перший крок підлітків у доросле життя? Зважені всі «за» і «проти», «приміряні на себе" заняття, що приваблюють, але... Що робити, якщо так і  немає розуміння того, в якому напрямку потрібно рухатися?
 
У профорієнтації є практичні інструменти, які допомагають точніше визначити, яка професія підходить людині, але зробити це може тільки професіонал. Зустріч з психологом Сидоркіним Віталієм Володимировичем, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, продемонструвала це. Десятикласники з задоволенням приймали участь у тестуванні та обговоренні їх результатів. Дуже відповідально віднеслися вони до рольових ігор, до вирішення незвичайних завдань, виявивши вміння реально оцінювати свої здібності, працювати в команді. Ця зустріч допомогла краще зрозуміти, що, як казав Л.М. Толстой, "щастя не в тому, щоб робити завжди, що хочеш, а в тому, щоб завжди хотіти того, що робиш."
 
Протягом  підготовки до цього заходу, учням довелося відкрити для себе багато книг з психології, переконатися, яка це цікава наука. Сподіваємося, що цей інтерес не обмежиться тестами. Завжди пам'ятайте один з доведених цікавих фактів: "Кращим засобом від турбот і стресу є читання. Дивно, але цей спосіб набагато ефективнішій прогулянкам та прослуховуванню музики."
 

27.04.2015

Бібліотека №119

Державний музей книги і друкарства України

«Книжки приємно прочитати,
А спробуй їх створити!
Тонке мистецтво друкувати,
Якого треба вчити.»





 
27 квітня з нагоди Всесвітнього дня книги користувачі бібліотеки № 119 здійснили заочну екскурсію залами музею книги і друкарства України, а провідницею у цій подорожі стала запрошена співробітниця музею Лариса Григорівна Коренда.
 
Із натхненням, цікаво і змістовно, використовуючи слайди, розповіла вона історію створення музею, що заснований у 1972 році – Міжнародному році книги за рішенням ЮНЕСКО - і розташований у давній архітектурній пам’ятці Києво-Печерської лаври – будинку монастирської друкарні, яка діяла з початку XVII понад 300 років, а фундатором був відомий учений, просвітитель, архімандрит Єлисей Плетенецький. Діти дізналися, що у музеї зібрані близько 56 тис. експонатів, котрі висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів, видавничу діяльність Івана Федорова та інших видатних творців української книги. Мандруючи віртуально, школярі побачили найцінніші давні та сучасні видання: книги, обкладинки яких прикрашені карбуванням по золоту та сріблу, в оправах зі шкіри та оксамиту, пергаментний сувій і папіруси, глиняні таблиці та дерев’яні дощечки, новітні книги в електронному вигляді, книжки-«велетні» і книжки-«малюки» (найменша розміром 3х4 мм), прижиттєві видання творів Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Івана Франка, Лесі Українки. Хвилю емоцій у юних читачів викликала інформація про те, що на Реймському Євангелії з київської бібліотеки князя Ярослава Мудрого, вивезеному до Франції Анною Ярославною і копія якого зберігається в музеї, присягалися французькі королі протягом семи століть.
 
У подальшому спілкуванні учасники зустрічі читали вірші про книги, пригадали прислів’я про книги і читання, обговорили велике значення книги у житті людини та зацікавлено обирали книжки із виставки «Як до живих джерел глибоких ми припадаємо до книг».
 

25.04.2015

Бібліотека №115
Бібліоніч «Пікниік на узбіччі»

У бібліотеці для дітей №115 25 квітня відбувся освітньо-розважальний захід «Бібліоніч», спрямований на підтримку читання та розвитку бібліотек.

Цього року провідною темою бібліоночі «Пікнік на узбіччі» стали проблеми небезпеки впливу науково-технічного прогресу на довкілля, екологічні катастрофи, до яких призводить діяльність людини і як наслідок виникнення «Зони». Ми спробували  торкнутися теми і таких зон відчуження, які виникають у результаті військових конфліктів й занепаду культури. Адже будь-яка «Зона» не може лишатися пустелею, на її грунті виростає нова культура, і якою вона буде залежить від усіх нас. 
 
Захід розпочався о 18.00. Перші відвідувачі знайомилися з бібліотекою, з перетвореннями, які відбулися у читальних залах та абонементах, після перевтілення простору бібліотеки на сталкер-зону.

У відділі молодшого абонементу усі розваги присвячувалися найменшим читачам (від 4 до 9-ти років).
 
Діти малювали дивовижні світи та їх мешканців – небачених істот та монстрів. У техніці пап’є -маше ліпили рослини, які ростуть на незаселених землях. Діти разом з волонтерами та бібліотекарками згадували героїв казок та оповідань. Робили «руку-сім’ю», - обводили контур своєї руки і кожен пальчик набував вигляду того чи іншого родича. Діти підготували послання до зони і намалювали її такою, якою хотіли би бачити життя на незвіданих територіях.
 
О 19.00 у старшому читальному залі проходила лекція, присвячена чорнобильським подіям. Лекторка, запрошена з київського Національного музею «Чорнобиля», зібрала повну залу слухачів різного віку. Лекція, яка супроводжувалася відеорядом, доступно ознайомила з подіями 26 квітня 1986 року, наслідками катастрофи та принципами роботи різних АЕС.
 
З 19.00 до 21.00 у читальній залі молодшого відділу обслуговування проходив майстер-клас із орігамі. Мистецтву паперопластики вчилися і діти, і дорослі.

 
0 20.00 читальна зала старшого відділу обслуговування перетворилася на хімічну лабораторію. В інтерактивній формі гості, деякі знайомилися, а деякі згадували, основи хімії. Дітям легше і цікавіше сприймати науку на основі наочності, ніж на основі пояснень. На базі нашої бібліотеки стартував просвітницький проект для школярів та молоді Smart Start. Глядачі були вражені дивами, на які здатна наука.
 
З 18.00 до 20.00 на 2-му поверсі бібліотеки відвідувачі разом із майстринею вчилися робити чудернацькі головні убори з дроту, дерева, тканини та газет. Зроблені власними руками капелюхи учасники заходу мали змогу забрати додому.
 
З 21.00 до 24.00 підлітки навчались надавати першу допомогу пораненим та евакуювати їх із зони ураження.
 
З 21.00 до 23.00 усі відвідувачі поділилися на команди, які по черзі проходили exit-game у книгосховищі та квест у підвалі. У книгосховищі члени команд, вирішуючи головоломки та розшукуючи підказки, за 30 хвилин мали знайти ключ від дверей та вибратися із закритої кімнати.

Квест у підвалі бібліотеки, підготовлений учасниками Центру Спеціальної Тактичної Підготовки «Білий Вовк», став кульмінацією заходу. Підвальні пригоди викликали найбільше вражень та емоцій – від жаху до захоплення. Квест проходив за мотивами книжки братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі». У темному підвалі, озброєні хімічним світлом, команди шукали ключ від таємної кімнати,  де виконуються всі бажання. Спільними зусиллями думок, мрій, фантазій, взаємодопомоги та підтримки дитячі бажання матеріалізувалися у солодке частування - морозиво.

 
Протягом усього вечора у молодшому читальному залі грали у настільні ігри.  Для виснажених новою інформацією та розвагами чекали для підзарядки  печиво та напої.
 
Казкова кімната була заповнена любителями PS. Усі, хто чекав черги пограти, проводили час з користю і розмальовували руки візерунками з хни.
 
На вулиці дорослі і малі малювали "щастя" на стінах бібліотеки. До цієї частини свята долучилися і просто перехожі, які проводили теплий суботній вечір поруч.
 
Загалом на свято завітало більше100 відвідувачів. Веселощі тривали до 2-ої ранку.
Протягом вечора не виникло серйозних конфліктів та непорозумінь. Атмосфера була легкою і невимушеною, кожен гість знайшов для себе розваги за смаком та настроєм. Сміливо можна стверджувати, що знайомство, контакт, взаємодія з бібліотечним простором відбулися.
 
Учасники свята засвоїли, що бібліотека – це живий простір, тут може бути весело і цікаво, разом ми ще раз пересвідчилися, що знання – це захоплююче.
 
Відео з події, яке знімали телевізійники 24 Каналу:
 
 
 Відео Інформаційного агентства «ПОРЯД З ВАМИ»:
 
 

Відео

 
Бібліотека №151 презентує віртуальний огляд книг
до Дня Гідності та Свободи.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter