25.03.2015

Бібліотека №119

Улюблені мультфільми на сторінках книжок

«Іменини, іменини!
Всі приходять неодмінно
В час канікул весняних
На щорічне свято книг.»
 
 
 
 
 
25 березня юні відвідувачі бібліотеки № 119 у рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги із задоволенням подорожували веселими країнами Мультляндія та Читалія, адже, виявляється, залучитися до читання можна і за допомогою мультиплікації. У цьому переконалися дітлахи, коли зустріли на сторінках книжок героїв улюблених мультфільмів .Залюбки юні читачі пригадували пісеньки із мультфільмів, розказували про улюблені мультики, герої яких стали їх вірними друзями, охоче відповідали на запитання вікторини «Мульті-пульті-єралаш», із захопленням читали мультказки із книжкової виставки, порівнювали, як зображені персонажі в мультфільмах та в книгах, милувалися яскравими ілюстраціями, з фантазією придумували продовження мультфільмів.
 
Зі сміхом діти переглянули повчальний мультфільм «У Країні невивчених уроків»  про неймовірні пригоди ледачого, безвідповідального і неохайного школяра Віктора Перестукіна у незвичайній країні, де мешкають помилки із його шкільних зошитів та неправильних відповідей. Діти зрозуміли, що виконання шкільних уроків потрібно не тільки для отримання гарних оцінок,  що всі ці знання знадобляться у житті.
 
Цікава, весела мультподорож дуже сподобалася дітлахам, адже наша бібліотека робить все для того, щоб читання перетворилося на справжнє задоволення, дарувало приємне та змістовне дозвілля користувачам.
 

26.03.2015

Бібліотека №115

Він тут ходив, він тут любив, кияни!

(Краєзнавча мандрівка)

 

Сьогодні у бібліотеці № 115 відвідувачі мали змогу помандрувати простором і часом, вирушивши по місцях шевченківського Києва.
 
Дослідники життя і творчості Кобзаря стверджують, що за все життя письменник у Києві прожив зовсім небагато, але враження та відчуття, залишені містом, виринатимуть у багатьох творах поета і художника.
 
В основу сьогоднішньої літературної мандрівки лягла остання книга шевченкознавця Петра Володимировича Жури «Шевченківський Київ». Завдяки ґрунтовним дослідженням П. Жури, які спираються на широкий матеріал першоджерел: фотографій, архівних документів, спогадів сучасників, рідкісних видань, історичних нарисів, ми маємо змогу зрозуміти і відчути значення Києва для Кобзаря, дізнатися про дні проведені поетом у «прекрасному Києві», - як він говорив про наше місто.
 
Завдяки літературній екскурсії київськими місцями Тараса Григоровича, відвідувачі бібліотеки дізналися нових подробиць з життя поета. Книжка «Шевченківський Київ» дає змогу побачити наше місто очима Кобзаря, відчути запахи, звуки і відчуття, які творили Київ ХІХ ст.
 

25.03.2015

Бібліотека №115
Книжкове розмаїття
 
Тиждень дитячого читання у самому розпалі. Вітаємо всіх любителів книжок та читання, загалом! У бібліотеці 115 для вас підготували чудові свіженькі весняні тематичні книжкові виставки.
У читальній залі для користувачів старшого віку «Весняна книжкова вітрина» пропонує канікулярне чтиво на будь-який смак і вподобання. Відпочивайте від шкільної програми читаючи. Тим паче, сонце, парки, затишні сквери та свіжопофарбовані лавки вже чекають на вас із книжками.
 
Розташована у відділі молодших читачів бібліотеки виставка-привітання «Казкотерапія від Лесі Ворониної» (до 60-річчя від дня народження письменниці) пропонує вам набиратися сил перед наступною навчальною чвертю блукаючи по сторінка загадкових та таємничих творів письменниці.
 
 
 Усіх розумних та сміливих запрошуємо долучитися до бібліотечної акції «Прочитали – хочемо розповісти». За літературним законом кожен твір, прочитаний вами, воліє отримати ваших відгуків, роздумів і міркувань. Тож, приходь, залишай свої літературні враження у письмовій формі у відділі старшого абонементу, принось радість авторам, авторкам та, звичайно ж, бібліотекаркам.
Як завжди, чекаємо на вас у бібліотеці та бажаємо плідного відпочинку!
 

10-12.03.2015

Бібліотека №151
10 березня 2015 року в бібліотеці № 151 був проведений черговий семінар проекту "Школа молодого лідера".
 
На семінарі учасники отримали інформацію про діяльність інститутів громадянського суспільства в Україні, провели активне обговорення діяльності українських політичних партій та висловили свої думки з приводу поточної політичної ситуації в Україні.
 
12 березня в бібліотеці № 151 відбулося чергове засідання гуртка "Бібліотечний театр". Під час засідання учасники обрали репертуар на Великодні свята та розподілили ролі для участі у майбутній виставі.
 

 

21.03.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» - з цією думкою талановитої української поетеси Ліни Костенко погодяться і ті, хто має талант і сам пише вірші, і ті, хто просто любить поезію.
 
 
Ось і в бібліотеці імені С. Олійника зібралися члени клубу «Іванна», щоб поміркувати над силою мови і розвитком творчих можливостей кожної людини. Тому що поезія – це не просто римовані рядки, а й показник рівня суспільної культури. В ході вечора слухачі дізнались, що за ініціативою ЮНЕСКО в 1999 році було встановлено святкування Всесвітнього дня поезії 21 березня. Мета установи свята – дати новий імпульс і нове визнання всіляким поетичним рухам. Завідувач бібліотеки Т.А. Діденко ознайомила присутніх з виставкою «Чарівність поетичної правди». Але основний час вечора був присвячений читанню «ліричних істин». Учасники вечора Клюєва В. С., Кулинич Г. М., Гайдай В. Ф. читали свої авторські вірші та улюблені вірші українських і зарубіжних поетів.
 
Сюрпризом для присутніх була презентація збірки поезій мешканця Лісового масиву В. С. Колотовкіна «Людям и богиням».
 
 
Шановні користувачі!

Пропонуємо вам ознайомитись з виставкою-панорамою «Віхи історії створення української державності»  в рамках проекту «Україна. Становлення державності» (ч.1).

Матеріали виставки допоможуть  вам більш глибоко ознайомитись з історією розвитку України як держави ще з часів Київської Русі до часу відтворення України в 1917-1920 р.р.
 
Виставка-панорама адресована читачам різного віку. Створення пропонованої виставки зумовлене необхідністю реалізації сучасної державної політики у сфері становлення державності, побудови громадського суспільства та інтеграції України у світове та європейське співтовариство.
 
Виставка-панорама буде діяти протягом року.
Ласкаво просимо до бібліотеки!

 
 

22.03.2015

Бібліотека ім. В. Кучера

«Співак із країни кохання і квітів»
„Опера – моя радість і любов,
А пісня – то душа моя ”
Дмитро Гнатюк

 

 
 
 
 
В історії кожної національної культури є майстри, які ще за життя стають легендами. Дмитро Гнатюк, всесвітньо відомий баритон – наша українська легенда. Арії з опер, романси та українські пісні у виконанні співака зачаровують шанувальників  класичної і народної музики як в  Україні, так і в усьому світі.
 
 
В бібліотеці ім. В.Кучера до 90 років від дня народження Дмитра Михайловича Гнатюка відбулася відео-музична година «Співак із країни кохання і квітів». Бібліотекар Юрченко К.Л. представила  презентацію «Зоряний шлях – Дмитра Гнатюка»  та віночок українських пісень у виконанні співака : „Два кольори ”, „Рідна мати моя ”, „Черемшина», „Білий сніг на зеленому листі ”, „Летять, ніби чайки ”, „ Марічка ”…
Заключним акордом для членів клубу «Золотий вік» та гостей  заходу став виступ Тимощука Василя Арсентієвича, який  виконав цикл пісень із репертуару Дмитра Гнатюка.
 

18.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Енергозбереження та екологія»

Прес-конференція
(за планом роботи гуртка «Капітошка»)
18 березня, у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна, за участі наукового співробітника лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни та учнів загальноосвітнього навчального закладу №202, відбулася прес-конференція,  яка присвячена актуальній для сьогодення темі – енергозбереженню.
 
Спеціальна форма сюжетно рольової гри була вибрана не випадково, бо це полегшило дітям засвоїти об’ємний матеріал, насичений екологічним змістом. Завдяки виступам учнів— «фахівців» (енергетика, лікаря, журналіста,… навіть – представника Євросоюзу та менеджера з національних проектів) з використанням тематичного відеоряду, присутні зробили для себе багато цікавих відкриттів про енергетичні джерела й ресурси, про використання теплової та електричної енергії, про необхідність їх збереження та інше. Особливий інтерес визвала тема «поновлювані та непоновлювані ресурси, особливості їх використання та впливу на довкілля». Учасники конференції багато дискутували, висловлюючи власні думки щодо енергозбереження, перспективи розвитку сонячної енергетики та інше. Діти не тільки дізналися багато цікавого, але й вчилися спілкуватися у новому форматі.

Після закінчення  прес-конференції всі учасники отримали книги  за темою заходу. 


 

16.03.2015

Бібліотека №115
«Що таке мистецтво?»
 
(заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)
Шістнадцятий весняний день теплого березня тішить нас не лише сонцем, а й світлом товариського спілкування. Сьогодні відбулася чергова зустріч клубу «Дивовижний світ мистецтва».
 
 
Бібліотекар  із членами клубу, спільно намагалися відшукати відповіді на питання: що таке мистецтво, де з ним можна зустрітися, як із ним порозумітися.

Школярі та школярки вперше познайомилися із репродукціями відомих творів світового мистецтва і дізналися, що мешкають вони не лише у музеях світу, а й у книжках нашої бібліотеки, представлених книжковою виставкою «Дитина і світ прекрасного» і, звичайно ж, широко розповсюджені у мережі Інтернет. Тобто, доступ до прекрасного зручний і безперешкодний, а зустріч із творчими надбаннями людства вимагає лише незначних зусиль і палкого бажання.
 
На наступному занятті ми будемо обговорювати постать художника і досліджувати умови, які роблять його творчість великою і визначною. Запрошуємо на наступні засідання клубу усіх охочих, небайдужих до мистецтва та нових знань.
 

20.03.2015

Бібліотека №115
«Добра і вірна подруга малят»

У рамках проведення святкових заходів присвячених Тижню дитячого читання 20 березня  бібліотека №115 завітала до дитячого садка-школи «Мрія». Працівники бібліотеки  ознайомили вихованців «Мрії» з тим, де живуть дитячі книги, з поняттями «бібліотека», «книжка», «читач», «формуляр», «абонемент», розповіли про порядок роботи бібліотеки, про книжкові скарби, які бережуть для вас наші фонди. Особливої радості принесли маленьким читачам яскраві книжки, які також завітали на бібліотечний урок «Де живуть дитячі книги?».
Книжка запрошує  в гості кожного з вас!
 
 
 
 
 
 

18.03.2015

Бібліотека №115
«Іду з дитинства до Тараса»
(Шевченківські читання)
 
В дні  Шевченківського березня  у  Центральній міській дитячій бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка 18 березня було влаштовано літературне свято «Іду з дитинства до Тараса…», у якому взяли участь представники всіх районів нашого міста, які підготували виступи присвячені поету.
 
Вітаємо з блискучим виконанням активних читачів бібліотек Деснянського району – Лобойко Василину (читачка бібліотеки ім. Гагаріна), Лебедін Кирила (читач бібліотеки №115), які вшанували пам’ять поета виразним читанням віршів українських поетес Ліни Костенко та Людмили Яцури, присвячених Кобзареві.
 
 
 
 

Відео

 .
Шолом - Алейхем.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter