26.04.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Тимощук Василь Арсентієвич - художник, співак – аматор»
Не просіть
Дарунків у Фортуни
І не продавайтесь за гроші!
Слухайте, про що говорять струни,
Ніжні струни вашої душі…
А.Матвійчук
 






 
26 квітня своє 75-річчя  Тимощук Василь Арсентійович,  художник, співак-аматор відзначив творчим вечором-бенефісом в колі клубу «Золотий вік», працівників бібліотеки ім. В.Кучера та шанувальників його творчості.
 
У програмі вечора-бенефісу зав.бібліотекою Вергун В.П. представила презентацію «Тимощук Василь Арсентійович -  художник, співак – аматор»,       де художник навіки закоханий в Україну й у диво світу природи її землі. У своїх пейзажах він освідчується у коханні осіннім туманам, які огортають і пестять рідний край, лісовому джерельцю, яке омиває, очищає і живить його Єдину Землю— Батьківщину.
 
Василь Арсентійович  є не тільки художником, але й співаком - аматором. Він  володар широкого вокального діапазону: від ліричного тенора до баритона. Концертний репертуар співака складається з популярних арій та естрадних пісень, включаючи пісні народів України та зарубіжжя, якими порадував гостей заходу.
 
Завершальним аккордом ювілейного бенефісу стали виступи-привітання усіх його учасників та увінчала“Многая літа...” у виконанні гурту «Гомін».
 

23.04.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„Він мав талант людяності...”, - писав про нього молодший брат Григір. Під такою  ж назвою 23 квітня в бібліотеці імені С. Олійника відбувся вечір - портрет, присвячений 95-річчю від дня народження українського письменника, Лауреата премії ім.     Т. Г. Шевченка Григорія Тютюнника. В заході взяли участь члени клубу „Іванна”. Присутні мали нагоду пройтися життєвим шляхом митця, дізнатися про цікаві, маловідомі факти його біографії. Зацікавили учасників заходу відеозаписи спогадів товаришів Григорія Михайловича. Та все ж  найбільше враження на присутніх справили сторінки книги  „Не зміліє пам’яті криниця”, написаної дружиною Григорія Тютюнника О. Ф. Черненко. Спогади Олени Федотівни є дорогоцінними сторінками до життєвих  та творчих біографій братів Тютюнників, адже написані зі свідчень родичів, односельців. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. Провела бібліографічний огляд тематичної полиці.

 

24.04.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
24 квітня до бібліотеки імені С. Олійника завітали десятикласники ЗОШ № 147 на тренінг-семінар „Гендерні стереотипи”. Семінар відбувся в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”. В заході взяла участь співробітник Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району, психолог Овсієнко Н. Ф. Наталія Федорівна познайомила школярів з поняттям „гендерні стереотипи”. Під час вправи „мозковий штурм” учні висловили традиційні та власні уявлення про чоловіка та жінку, їх спільні та відмінні риси, а потім відмітили, як ці уявлення змінюються зі змінами в суспільстві. Завідуюча бібліотекою Діденко Т. А. познайомила присутніх з матеріалами, розміщеними на тематичній виставці.
 
 

24.04.2015

Бібліотека №115
Українська разом з Дмитром Білоусом
(голосні читання)


До 95-річчя з дня народження українського поета, літературного критика, громадського діяча Дмитра Білоуса 24 квітня до бібліотеки на голосні читання творів письменника завітали вихованці школи-дитячого садка «Мрія».
 
Приємно вразило, що школярі виявилися обізнаними з біографічними подробицями життя і творчістю поета, тому активно відповідали на питання запропоновані бібліотекаркою.
Видатних людей не слід забувати, а пам'ять для нас бережуть книжки. Приходьте до бібліотеки та зазирайте у спогади людства.
 

20.04.2015

Бібліотека №115
Що робить художника «великим»?
(зустріч клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

Зустрічі клубу «Дивовижний світ мистецтва» у бібліотеці №115 тривають. 20 квітня члени клубу говорили про мисткинь і митців, про те, чому деякі з художників вважаються «великими», а деякі лишаються непоміченими.

Разом ми дізналися як вчаться художниці і художники своєму ремеслу, про замовників творів мистецтва, про художнє натхнення.
 
З революціонерами та новаторами в історії мистецтва ми знайомилися на прикладі таких всесвітньовідомих постатей як Леонардо да Вінчі, - винахідника техніки лесування та сфумато, а також Мікелянджело Мерізі да Караваджо, - майстра жанрового живопису, винахідника техніки різкого протиставлення світла і темряви.

Усіх шанувальників мистецтва запрошуємо приєднатися до наших наступних зустрічей.
 
 

17.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Заняття гуртка «Капітошка»

Ось і діждалися ми весни! З останніми заморозками і сонечком, з квітучими деревами та першими кульбабами, з дощиком і вітром... Коли «жарко» - «холодно» сусідствують поруч, а без парасольки не вийдеш з дому. Але така гарна пора!
 
І юні природолюбчики, звичайно, відправилися до лісу. Але те, що вони там побачили, підштовхнуло до чергової теми заняття гуртка «Капітошка». Ось же – «Скарб» на ... смітнику». Наш ліс, як це не прикро, перетворився у смітник. І чого тільки тут немає: пляшки, банки з-під консервів, одноразовий посуд та інше. Доречі, у Києві працює два потужних переробних комбінати, але цього вже недостатньо. Що ж треба і чого не треба робити на природі? Юні капітошківці узнали багато цікавого завдяки співробітнику відділу екології ЦДЮТ Билінській Світлані Омелянівні. Пані Світлана розповіла про те, що забруднює повітря, що заважає бути здоровим, які речі не можна палити і закопувати. Спільними зусиллями присутні розділили сміття на три групи: природне (гілочки, листя), що перетворюється на добриво; не природне (папір, металеві пляшки), яке розкладається за рік або 50 років(!). 3-ю групу назвали «екологічною катастрофою», бо сюди віднесли речі з пластику і синтетики, вони не розкладаються взагалі (!!!). Уявляєте, що чекає ліс, якщо ми йому не допоможемо?! Не будьмо ж байдужими! Завжди пам’ятаймо ранкову пораду від Маленького Принца (Антуана де Сент-Екзюпері): «Прокинувся – приведи до ладу і свою планету».

 

22.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Вишивка – то стан душі,
фантазія, творчість»
 
Зустріч з майстринею
 
Зустріч, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, з директором музею вишивки Тетяною Іванівною Протчевою – завжди свято. Це – не тільки народна майстриня, але й чудовий розповідач, гарна жінка.
 
Пані Тетяна розповіла про музей, про своє захоплення вишивкою, про поєднання на вишитому полотні минулого і сьогочасного, про участь у вітчизняних та закордонних художніх виставках. А ще - про те, як в Японії, місцева майстриня подарувала їй надзвичайно рідкісний матеріал - нитки люрексового шовку, просочені якимсь особливим складом, що світиться поночі. Це стало одним із спонукальних поштовхів вишивати ікони. Дуже зацікавило присутніх, особливо дівчаток, нове творче захоплення майстрині: ляльки, одягнені в національне вбрання. А хлопців - використання вишивальницею комп’ютера для своїх творчих фантазій. Усіх здивувало те, що зовсім маленька картина насправді буває більш трудомістка, ніж та, що в декілька разів перевершує її в розмірах. Порадувало те, що увагу до себе привернули не тільки експонати музею вишивки (картини, краватки, метелики, торбинки…), представлені на розгорнутій виставці, але і книги про цей завжди сучасний вид мистецтва. Це – показник зацікавленості до українських народних традицій, до нашої історії.
 

21.04.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Самой удивительной сказкой является жизнь  человека…»
Г.К.Андерсен

 


В останній рік свого життя Андерсен прочитав в  одній з англійських газет, що його казки належать до числа найбільш популярних у всьому світі книг. Пройшли роки, і слава казкаря витримала перевірку часом…
 
21  квітня в бібліотеці № 141 для наших юних  користувачів  відбулась літературно-мистецька година «Чарівник країни мрій» до 210-річчя від дня народження відомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена.
До уваги читачів була представлена книжкова експозиція «Кошик казок Ганса Крістіана Андерсена».  Сьогодні ми говоримо Андерсена не тільки , як про казкаря… Андерсеном було написано дуже багато різножанрових творів . Це - вірші, повісті , романи, п’єси, трагедії, автобіографічний твір «Казка мого життя», публіцистика – записки мандрівника, збереглися листи  письменника до його друзів, відомих  особистостей…
 
Наші читачі із зацікавленістю  прослухали огляд літератури книжкової виставки, ознайомились з віршами Андерсена, подивились мультиплікаційний фільм «Стійкий олов’яний солдатик».

Щорічно в день народження великого казкаря Андерсена весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Згадаємо і ми творчість  неперевершеного данського письменника і ще раз осмислимо важливість існування дитячої книги.
 

16.04.2015

Бібліотека №115
«Бібліотечний суд – найгуманніший суд у світі!»
 
16 квітня у бібліотеці для дітей № 115 відбулося відкриття Лабораторії наукових розваг «Цікава наука».
В рамках освітнього проекту для школярів Smart Start у нашій бібліотеці розпочинається цикл занять із знайомства з основами природничих та гуманітарних дисциплін.
 
Перше заняття, яке пройшло у четвер, було присвячено правознавчій тематиці. Учні 6 кл. ЗОШ 249 дізналися про те як важливо знати і захищати свої права. Знайомство з юриспруденцією відбувалося в інтерактивній формі. Школярі мали змогу приміряти на себе роль злочинця, світка, адвоката, судді, прокурор. Усі пішли з бібліотеки задоволеними, особливо засуджені, яким не довелося відбувати покарання.
Запрошуємо вас на наступні заходи, протягом яких ми будемо осягати освітні висоти разом, весело і з користю.
 

16.04.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Основним джерелом, з якого можна почерпнути відомості про ранній середньовічний період становлення української державності, є літопис «Повість минулих літ», авторство якого приписують ченцю Києво-Печерського монастиря Нестору.

Глибше пізнати ті найдавніші часи користувачам бібліотеки № 141 надала можливість лекція- вистава «Куди прямуєш, о Русь свята ?», яка відбулась  16 квітня за проектом «Україна. Становлення державності». Лекція-вистава створена й зіграна працівниками відділу науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Національного Києво-Печерського історико – культурного заповідника.    
Автор сценарію: старший науковий співробітник Горовий А В., постановник: начальник науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Топилко О. В.

Основоположником вітчизняної історії став Преподобний Нестор. Ця вистава – спроба осмислення та розуміння життя і творчості Нестора Літописця за матеріалами літописних джерел, листів та інших історичних документів. Поклик до вірності Батьківщині – ось головна ідея постановки. Відвідувачі заходу - молоде покоління осмислило ще одну історію про незламну любов до своєї Вітчизни , про мужність і стійкість Нестора, тверді переконання і віру в Україну.
 
В постановці переплелись  історичні події давнини з розумінням сучасних подій в нашій  країні. Історія вчить та «червоною ниткою» пов ‘язує  ідеали   часів Київської Русі з ідеями сьогоднішніх днів.
 
«Хвилиною мовчання» наші читачі вшанували пам’ять подвигу героїв минулих часів та сучасних героїв України. Вічна пам”ять і слава героям України!

Увазі учасників та гостей заходу була представлена тематична розкладка «»Повість минулих літ» - література часів Київської Русі ».
Шановні читачі! Історичний екскурс по основним етапам становлення української державності буде продовжуватись… Слідкуйте за нашими анонсами!

 
 

15.04.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «І не буде переводу
Українському народу
Доки  із глибин сторіч,
Долина козацький клич…».
Яковенко Я.

Впродовж усієї історії козацтво відігравало величезну роль в державотворенні нашої країни.    Феномен українського козацтва у вітчизняній історії абсолютно унікальний, особливий і , не має аналогів в історії інших народів.

15 квітня в ЦРБ № 141 відбувся іісторико-краєзнавчий  вечір  «Історичне місце українського козацтва в розбудові державності України» за проектом «Україна. Становлення державності». В заході взяли участь Бонь Олександр Іванович – доцент інституту суспільства Київського  університету ім. Б. Грінченка та юнацтво району. Увазі користувачів була представлена книжкова експозиція  «Українська державність у період Запорізької Січі та Гетьманщини».
На основі  архівних документів  Олександр  Іванович  відтворив  яскраві картини козацької минувшини, зіставив факти історичних подій  з сучасними подіями в Україні, долучаючи  до живого діалогу та дискусії  присутніх на заході  юнаків та дівчат.

Історик-дослідник розповів про те,що багатовікова історія козацтва переконливо довела його силу та здатність бути провідником  та захисником народу, його незалежності. Славетні імена українських гетьманів Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Івана Мазепи та багатьох інших  по праву увійшли в героїчну історію козаччини та історію української культури. 

Вчені справедливо вважають, що козацька ідея здатна пробудити до активного життя невичерпну фізичну і духовну енергію, державотворчу направленність  багатомільйонного населення українців. Будемо сподіватись, що в нашій країні і сьогодні будуть  панувати справжній козацький дух та воля!

 

Відео

 
Дзюбенко - Мейс 2022.
 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter