16.03.2015
Бібліотека №115 |
«Що таке мистецтво?»
(заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)
Шістнадцятий весняний день теплого березня тішить нас не лише сонцем, а й світлом товариського спілкування. Сьогодні відбулася чергова зустріч клубу «Дивовижний світ мистецтва».
|
Школярі та школярки вперше познайомилися із репродукціями відомих творів світового мистецтва і дізналися, що мешкають вони не лише у музеях світу, а й у книжках нашої бібліотеки, представлених книжковою виставкою «Дитина і світ прекрасного» і, звичайно ж, широко розповсюджені у мережі Інтернет. Тобто, доступ до прекрасного зручний і безперешкодний, а зустріч із творчими надбаннями людства вимагає лише незначних зусиль і палкого бажання.
На наступному занятті ми будемо обговорювати постать художника і досліджувати умови, які роблять його творчість великою і визначною. Запрошуємо на наступні засідання клубу усіх охочих, небайдужих до мистецтва та нових знань.
20.03.2015
«Добра і вірна подруга малят» У рамках проведення святкових заходів присвячених Тижню дитячого читання 20 березня бібліотека №115 завітала до дитячого садка-школи «Мрія». Працівники бібліотеки ознайомили вихованців «Мрії» з тим, де живуть дитячі книги, з поняттями «бібліотека», «книжка», «читач», «формуляр», «абонемент», розповіли про порядок роботи бібліотеки, про книжкові скарби, які бережуть для вас наші фонди. Особливої радості принесли маленьким читачам яскраві книжки, які також завітали на бібліотечний урок «Де живуть дитячі книги?».
Книжка запрошує в гості кожного з вас! 18.03.2015
«Іду з дитинства до Тараса»
(Шевченківські читання) В дні Шевченківського березня у Центральній міській дитячій бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка 18 березня було влаштовано літературне свято «Іду з дитинства до Тараса…», у якому взяли участь представники всіх районів нашого міста, які підготували виступи присвячені поету. Вітаємо з блискучим виконанням активних читачів бібліотек Деснянського району – Лобойко Василину (читачка бібліотеки ім. Гагаріна), Лебедін Кирила (читач бібліотеки №115), які вшанували пам’ять поета виразним читанням віршів українських поетес Ліни Костенко та Людмили Яцури, присвячених Кобзареві. 20.03.2015
«В этой музыке эхо тюрингских лесов,
И небес бесконечность, и печаль, и любовь, С неба звёзды мерцают этой музыке в такт, И душа отдыхает в мире месс и токкат». Зінаїда Міркіна 20 березня в ЦРБ № 141 відбувся літературно - музичний вечір «Ціль музики – дотик до серця…», присвячений 330 - річчю від дня народження Йоганна Себастьяна Баха. Любителі класичної музики з задоволенням завітали до бібліотеки згадати німецького музиканта та композитора, ім’я якого по праву увійшло до історії світової музикальної культури. Ім’я Йоганна Себастьяна Баха очолило десятку найбільш великих композиторів усіх часів і народів.
Відвідувачі бібліотеки ознайомились з літературою, яка розповідає про життєвий та творчий шлях композитора. Користувачі бібліотеки мали нагоду насолодитись аудіо-матеріалом – твором Баха «Токата ре мінор» та з зацікавленістю подивились документальну кінострічку «Йоганн Себастьян Бах» із серії «Великі композитори».
Творча спадщина Баха закликає слухачів зупинитись в нашому житті, відійти від суєтності і згадати вічні цінності, в яких перемагає любов, згода та гармонія. 19.03.2015
Мироточиві глави - давні та шановані святині лаврських печер, про які розповідає Печерський Патерик. Феномен мироточення, з точки зору науки, вчені пояснити не можуть. Ці глави, виділяють зцілювальне миро. Для віруючих людей - це безсумнівне чудо та дія Благодаті Божої… 19 березня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Святині Києво-Печерської Лаври». Кожне засідання краєзнавчого клубу поглиблює історичні знання наших користувачів та насправді сприяє відродженню духовних й культурних цінностей відвідувачів бібліотеки. 18.03.2015
Українська казка мудрістю багата
18 березня вихованці ДНЗ № 176, завітавши до бібліотеки № 119 на голосні читання, занурились у глибинний і неповторний світ української народної казки (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), адже народна казка – це той жанр у світовій літературі, з якого людина починає свій життєвий шлях. З тих, хто з дитинства прилучився до читання казок, цих перлин фольклору, виростали мудрі, багаті і щедрі духовно, добрі, чесні та щирі люди.
Із задоволенням дітлахи обирали книжки з виставки «Казка народна, як квітка яскрава», взяли участь у рольовій грі «Хвалькуватий Колобок» , перевтілившись на героїв казки «Колобок» за допомогою м’яких і паперових ляльок, а казковий мультзал запросив маленьких глядачів подивитися мультфільми «Солом’яний бичок», «Івасик-Телесик».
Дивовижний світ народної фантазії, цікаві пригоди героїв казок не тільки розважали малюків, а й вчили бути сильними, розумними, захищати добро, любити рідну землю.
19.03.2015
Канікули!!!!!!!! Час читати без перерви на школу!
Кожен активний читач має знати Що..? Те, що незабаром відбудеться святкування Всеукраїнського тижня дитячого читання.
Щорічно в останній тиждень березня діти і книги збираються разом відзначити свято читання. Цього разу святковий тиждень під гаслом «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!» у Деснянському районі розпочато на гостинах у ЗОШ № 249, де з ініціативи дитячої бібліотеки №115 було влаштовано книжковий фестиваль за участю наших активних читачів.
Бібліотекою була влаштована презентація нових книжкових видань художньої та науково-популярної літератури. Запрошені представниці видавництва «Мамине сонечко» (http://feya.net.ua) порадували маленьких читачів своєю продукцією – журналами «ДВГ» («Думай, відгадуй, грай»), «Маленька фея» та «Маленький розумник».
Натомість, господарі свята, учні та учениці молодших класів 249 школи, вітали Книгу піснями, віршами, загадками та прислів’ями. Прикрасою свята стала лялькова вистава «Книжкова лікарня», талановито відіграна м’якими іграшковими героями та школярами.
Кожна книжка – це окремий світ. Побувати усюди, пройти крізь простір і час можливо завдяки книжці. Усі прочитані книги лишаються з нами назавжди, збагачуючи наш інтелектуальний та чуттєвий досвід. Саме тому, тиждень дитячого читання – свято не лише тих, хто безпосередньо створює та працює із книгою: письменників, літераторів, видавців, бібліотекарів. Це свято стосується кожного з нас. Пропонуємо вітати один одного та себе самих прочитанням нових і нових сторінок та запрошуємо на наступні заплановані для вас бібліотекою заходи. 18.03.2015
Поезії Ліни Костенко нікого з читачів не залишають байдужими. Вірші класика української літератури сповнені справжньої, щирої любові - до людини, природи, рідного краю. Все, про що пише письменниця - про події сивої давнини чи кохання, красу навколишнього світу чи поезію, - читати однаково цікаво. Її вірші покладені на музику… Ніжне і гнівно-обурливе, пристрасне і розчулене летюче слово Ліни Костенко обережно торкається найпотаємніших струн наших сердець, викликаючи мелодії радості, смутку, любові та надії. 15.03.2015
«Жінка і весна»
Весна, як жінка. Жінка, як весна: Буває ніжна, а бува примхлива, То зазвучить грайливо, як струна, А то раптово вибухне, мов злива!.. Р. Вишгородський Коли настає весна і на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі відзначається свято – 8 березня. Саме в цей день людство вшановує жінку - жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі. 13.03.2015
«Як хочеш від людей шаноби, любов і гнів бери у путь…» Під такою назвою в бібліотеці №141 13 березня відбувся вечір-портрет присвячений 120- річчю від дня народження корифея української поезії Максима Тадеєвича Рильського. У заході брали участь члени клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Оцінити творчий доробок митця допомогла представлена на вечорі книжкова виставка поетичних творів М. Рильського, декламування його віршів. Перша поетична збірка «На білих островах побачила світ 1910 року, - остання – «Зимові записи» - в рік його смерті 1964. Між цими датами колосальна творча дистанція, що показує масштабність і різноманітність зробленого. Більш досконало вивчити життєвий та творчий шлях поета учасники заходу мали можливість із продемонстрованого документального фільму «Поет Максімус». 13.03.2015
„ Що в імені твоїм… ” Багато різних імен є в світі. Усі вони різні, та кожне має своє походження та значення. І одне з них – Євдокія. Саме в переддень народження святої мучениці Євдокії, 13 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів ЗОШ №147 з настоятелем храму преподобного Івана Рильського ієреєм Євгеном Нікітіним. Священик розповів учасникам заходу про походження цього імені. Отець Євген зупинився на життєвому шляху святої Євдокії, її шлях до Христа та мученицьку смерть за віру. Бібліотекарі підготували тематичну розкладку „Що в імені твоїм…”, на якій усі бажаючі могли дізнатися про своє ім’я, його значення та походження. На закінчення зустрічі гість відповів на запитання користувачів бібліотеки та подарував усім присутнім іконки та солодощі на згадку. |
Відео
|