4.11.2015

Бібліотека №119
Загадковий світ фентезі Марини та Сергія Дяченків – найкращих фантастів Європи
Літературна подорож
 
Знайомство з іменами українських письменників, які своїми творчими досягненнями уславлюють нашу Батьківщину далеко за її межами, сприяє національно-патріотичному вихованню юних українців.
 
З цією метою бібліотека № 119, працюючи за проектом «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації», 4 листопада запросила читачів до неповторного світу фантастичних творів відомих українських письменників Марини та Сергія Дяченків, котрі є гідними представниками України у царині європейської літератури: на загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон - 2005» у Глазго (Шотландія) голосуванням представників 24 країн світу визнані кращими письменниками-фантастами Європи. Талановите подружжя Дяченків - лауреати понад 80 міжнародних і вітчизняних літературних премій, за їх сценаріями поставлено більше 20 художніх, документальних, анімаційних фільмів. 2011 року їх документальний кінофільм «The will of  Victory» про Другу світову війну, створений у співдружності з американськими кінематографістами, був номінований на премію «Оскар» і став лауреатом кінофестивалю у Пасадені (США). Разом написали 27 романів, сотні оповідань, повістей, дитячих книг – і усі вони сповнені добра і світла, 200 творів перекладені різними мовами світу - про життєвий шлях і творчий доробок письменників школярі дізналися із медіа-презентації та книжкової виставки.
Подорож сторінками магічних книжок захопила дітлахів, а мультсеанс порадував казкою «Червона жаба» за твором Марини та Сергія Дяченків, що має повчальний зміст: жабка, яка потерпає через свій незвичний вигляд (її шкіра привертає увагу всіх хижаків, бо ж важко червоній жабі замаскуватися серед зелені болота), згодом зуміє перетворити свою ваду на перевагу й змусить переслідувачів боятися.
Підключивши фантазію та уяву, свої враження від творів популярних письменників діти із задоволенням відобразили у малюнках, які прикрасять виставки юних талантів нашої бібліотеки. А у подарунок школярі отримали закладки, створені бібліотекарями і присвячені творчості майстрів Її Величності Фантастики.

Тож щасливої дороги шляхами загадкових світів Марини та Сергія Дяченків!

 
 

5.11.2015

Бібліотека №115
«Діапазон – епоха. Борис Олійник»
(літературний портрет)

Нещодавно в Національній опері України пройшов ювілейний творчий вечір Бориса Олійника під назвою "За честь і лицарські права", приурочений до його дня народження. Поету і відомому громадському діячеві виповнилося 80 років.

У числі всіх закладів освіти і культури бібліотека приєднується до привітань Бориса Ілліча. До ювілею поета бібліотекарки підготували виставку «Вартовий рідного слова», за допомогою якої ви можете познайомитися з постаттю українського поета, прочитати його критичні есеї, гострі журналістські статті, і, звісно ж, насолодитися великою добіркою поетичних творів митця.

Літературний портрет Бориса Олійника 5 листопада у бібліотеці ми малювали разом із учнями 5 класу ЗОШ № 249. З переліку літературних нагород і відзнак, низки державних посад, політичних висловлювань та конкретних дій, спогадів друзів, влучних зауважень у інтерв’ю вималювалася неабиякої величини і безлічі граней постать, але із одним твердим стрижнем, проілюструвати який можна спробувати словами самого Б.Олійника: «…бути чесним. Не за рахунок когось жити. І найстрашніше для людини, тим паче, для письменника, - це зрадити друга, в особі якого ми бачимо свою Вітчизну».
 
 

6.11.2015

Бібліотека №115
На варті безпеки!

Чи знаєте ви, що перший тиждень листопада маркується в Україні тижнем знань із основ безпеки життєдіяльності? Наші ж постійні читачі обізнані з цього питання. З 2-го по 6-те листопада відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з літературою ОБЖ тематики, представленій на виставці «Розумна обережність – запорука безпеки», для наймолодших читачів бібліотекарки провели бесіду-попередження «Знати, - щоб уникнути» , протягом якої розповідали про правила обережної поведінки. Безпеку та способи її уникнути ми вивчали згадуючи казкових героїв, які через своє нехлюйство потрапили в халепу. Урок було засвоєно, усіх непутящих врятовано! 
 
 
 

5.11.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Жива сила козацька, похована в святій землі,
як оберіг її, духовний меч, чекає гідних нащадків,
що піднімуть її з степових могил в ім’я духовного відродження нації.

Дмитро Яворницький.

Подвижницьке життя та наукова діяльність відомого історика, археографа, лексикографа, фольклориста, етнографа, письменника та поета Дмитра Івановича Яворницького – яскравий та привабливий приклад самовідданого і безкорисливого служіння своєму народу.

Людина енциклопедичних знань, різнобічних інтересів, Дмитро Яворницький  своє життя присвятив пошукам пам’яток історії Запорізької Січі.

Саме до 160-річчя з дня народження Д. І. Яворницького 5 листопада в бібліотеці №141 відбувся літературно-історичний вечір «Запорізький характерник». У вечорі приймали участь школярі  одинадцятих класів нашого району. Представлена бібліотекарями на заході виставка творів наукової та творчої діяльності вченого розкрила його талант не тільки як історика, а як і письменника. Збагатитися знаннями про історико-археологічні дослідження  Запорізького козацтва Д. І. Яворницьким сприяла демонстрація історично – документального фільму «Співець козацької слави». 

Вивчаючи ці дослідження, розумієш, що козаки продовжували і відроджували з давніх давен існуючу державу, котра в різні часи по-різному називалась, але в якій завжди був той самий дух - волелюбства, братерства, відкритості.

 

 
 

5.11.2015

Бібліотека №115
Сучасне мистецтво
(засідання клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

В рамках зустрічей бібліотечного клубу «Дивовижний світ мистецтва» сьогодні для учнів 10 класу ЗОШ№ 270 відбувся семінар, присвячений темі сучасного мистецтва. Разом ми поставили питання про те, що таке мистецтво, що є мистецтвом, а що ні, хто чи що має привілей на визначення мистецтва, шукали межі, в яких перебуває мистецтво сучасності, досліджували області та предмети, з якими воно працює. Багато питань лишилися відкритими, адже відповідь у сфері творчості не може бути чіткою і однозначною. Будь-який твір мистецтва набуває різних значень залежно від контексту. Ми зрозуміли, що сучасне мистецтво представляє собою гру з образами та репрезентаціями, гру, яка знаходиться у безперервному процесі взаємодії із світом.

Відвідуйте виставки, музеї. Читайте. І ваш світ зростатиме і збагачуватиметься прямо пропорційно кожному вашому витраченому на навчання зусиллю.
 

 

29.10.2015

Бібліотека № 2 для дітей
«Проблеми екології та енергозбереження»
Тренінг

 
Протягом багато років бібліотека ім. Ю.Гагаріна для дітей приділяє велику увагу екологічній просвіті.  Де-яки заходи, у рамках проекту «З природою живи в дружбі – буде вона тобі в службі», були настільки цікаві, що привернули увагу не тільки дітей, а й дорослих. Так, великий резонанс, що отримала пресс -конференція «Енергозбереження та екологія», спонукав до проведення тренінга за цією темою. 
 
Учасниками його стали вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл Деснянського району, бібліотекарі, співробітники Центра дитячої та юнацької творчості. Про що тільки не згадували тут! Про найбільш енергоємні галузі народного господарства, про найпростіші заходи з енергозбереження, про виробництво енергії з альтернативних джерел… Пригадали і про новий критерій оцінки економічного розвитку країн, що з’явився в останні десятиліття ( це частка енергії, виробленої із нетрадиційних і відновлюваних джерел). Використання елементів гри, сучасного оснащення, дозволівшего здійснити візуальну презентацію матеріалу, зробили цей захід інформаційно насиченим і цікавим. Тренінг не тільки продемонстрував комунікативні навички і вміння учасників, але й стимулював їх активність в придбанні та демонстрації екологічних знань. Всі відмітили високий рівень організації заходу та доброзичливу атмосферу.
Дякуємо науковому співробітнику лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни, всім учасникам тренінгу та сподіваємося на подальші творчі зустрічі.
 
 

30.10.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
30 жовтня бібліотека імені С. Олійника запросила членів жіночого клубу „Іванна” на вечір – автограф „Його тріумфальне й скорботне слово”, присвячений 145-річчю від дня народження      російського письменника, лауреата Нобелівської премії І. О. Буніна. Гості познайомилися з маловідомими сторінками життя Івана Олексійовича, цікавими фактами його біографії. Адже своїми враженнями та думками про творчість письменника ділилися всі бажаючі учасники заходу. Виступи супроводжувалися читанням віршів та уривків з оповідань Івана Буніна, що найбільше припали їм до душі. Бібліотекарі провели огляд літератури, представленої на тематичній полиці.  
 
 
 

28.10.2015

Бібліотека № 2 для дітей
Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка»
 
Чергове засідання гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили провести не традиційно у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, а у Центрі дитячої та юнацької творчості. І це не раптово, бо головна мета його була – розширити коло не тільки природолюбчиків, але й прихильників читання, звернути увагу  ровесників до художніх творів про природу.
 
За допомогою бібліотекарів була по-новому відкрита "Лісова газета" чудового письменника Віталія Біанкі, його пізнавальні казки і реалістичні оповідання. Діти з задоволенням розповідали про свої улюблені книжки, згадували народні казки про тварин, твори та малюнки Є. Чарушина, "Золотий луг" М. Пришвіна,  вірші Т. Шевченка, Л. Українки… А допомогли їм у цьому незвичайна вікторина, весела гра «Хто літає» та книжкова виставка.
 
Головне відкриття цієї зустрічі: треба більш читати художніх творів про природу! Їх привабливість не тільки у сюжетності, таємничості, фантастичності, яскраво намальованих образах. Вони розповідають про такі незвичайні повадки тварин, явища природи, про яки не завжди прочитаєш навіть в енциклопедіях.
 
 
 

28.10.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Світова  слава  Соломії  Крушельницької»
 
Театр “Ла Скала” в тиші потонув —
Лилось зі сцени в зал “Аве, Марія!”:
Душевно так... Аж Сам Господь почув.
В Італії співала Соломія!

Народну пісню несла у світи —
Їй щедро Всесвіт благодаті сіяв...
Шляхетно Відень устеляв квітки, —
Як в Австрії співала Соломія.

                    Марія Баліцька

Згідно проекту «Українці в контексті розвитку Європейської інтеграції» 28 жовтня в бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно-музичний вечір «Світова слава Соломії Крушельницької». Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь про  Соломію Амвросіївну Крушельницьку –  видатну українську оперну співачку. На початку XX століття на оперних сценах світу царювали четверо  чоловіків – Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати на рівні з ними це - Соломія Крушельницька. У широкому світі, де вона тріумфально виступала на кращих оперних сценах, її називали «незабутньою Аїдою»,«ідеальною Брунгільдою» та ін. Створені нею образи були справді неповторними. Успіхи С. Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. Ще за життя Соломія  Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу.
 
Заключним акордом для  гостей масового заходу став перегляд: документального фільму «Соломія», прослуховування циклу українських пісень у виконанні співачки.
 
 
 

26.10.2015

Бібліотека №115
«Осінній карнавал»
(родинне свято)

Зараз, напевно, найкращий період осіннього сезону. Саме у жовтні осіння пора набуває свого апогею і виривається назовні різнобарв’ям і буйством.

І як можливо не піддатися на вихор цього невгамовного шалу. З давніх-давен у цей період проходили осінні святкування, присвячені зібраному врожаю, родючості та сімейному благополуччю.
 
У полоні традицій та осіннього настрою свято у нашій бібліотеці влаштували 26 жовтня школярі ЗОШ №312. Вихором пронеслися першачки, розряджені у яскраві костюми, порушуючи робочу атмосферу спокою та зосередженості бібліотечними залами та сповнили її святом, яке осіло у святково-прикрашеній бібліотекарками читальній залі молодшого відділу обслуговування.

Діти підготували 2 вистави «Ходить гарбуз по городу» та «Муха-Цокотуха», танці, вірші, співи. У святкуванні взяли участь і книжки нашої бібліотеки, які відправилися гуляти руками маленьких прибульців – гарбузів, кавунів, квасолі, груші, яблук. Усе це супроводжувалося гучним сміхом та вигуками задоволення.

Трохи веселощів ми залишили і для вас! Приходьте!
 
 

23.10.2015

Бібліотека №115
Фантазії сеньйора Родарі
 
Усі багатства осіннього врожаю у нас у бібліотеці – чоботар Виноград, дівчинка  Редиска, кум Гарбуз, хлопчик Вишенька, хлопчик-цибуля, - усі вони зручно розташувались на книжковій виставці-натюрморт «Справжні італійські пристрасті на книжковій полиці».  Напевно, ви вже впізнали персонажів книжки «Пригоди Чіполліно», які зібралися у дитячій бібліотеці з нагоди 95-річчя з дня народження відомого італійського дитячого письменника Джанні Родарі. 

Твори Родарі цікаві і дорослим і малим, вони беззастережно пропагують і оспівують свободу, рівність, чесність. Загортаючи реальність у образи породжені фантазією Родарі критикував реальний устрій життя та намагався зробити його кращим. Він прагнув  у доступній дитячому сприйняттю формі розкрити, що є справжніми, а що ілюзорними цінностями дорослого життя, говорити про реальні проблеми, викривати їх у простих  і зрозумілих формах.
 На святкування річниці сьогодні пощастило потрапити учням першого класу ЗОШ №250, які завітали до нашої бібліотеки вперше. Окрім знайомства з творчістю італійського казкаря Родарі, бібліотечним новобранцям влаштували екскурсію усіма залами і зручностями бібліотеки, розказали про форми роботи, розклад. Кожен школяр і школярка засвідчили свою посвяту в почесних користувачів бібліотеки формуляром на власне ім’я, на якому вже сьогодні записали по кілька книжок.
 

Відео

 .
Ватан! Кирим!/Батьківщина! Крим!
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter