21.06.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Вогонь пам'яті, шани і вдячності – вічний»
В лісах зрівняв окопи час,
А поле битви стало гаєм –
Хова рубці земля од нас…
Але душа не забуває.
М. Нагнибіда
 
 
 
 
 
 
 
22 червня 1941 р. гітлерівська Німеччина без оголошення війни напала на Радянський Союз. Захопивши Україну, встановлювався окупаційний режим. Україна вкрилася концтаборами, тюрмами, гето. Практично в кожному українському місті був свій „Бабин Яр”: за роки окупації в Бабиному Яру в Києві загинуло понад 220 тис., в Дробицькому Яру в Харкові – понад 60 тис., в Янівському концтаборі у Львові – понад 160 тис. людей. А всього в Україні в період окупації було вбито 3,9 млн. мирного населення і 1,3 млн. військовополонених. Гітлерівці грабували матеріальні і людські ресурси України. До Німеччини вивозилися продовольство, обладнання, сировина, коштовності, чорноземи, а також робоча сила. З України на примусові роботи до Німеччини було вивезено 2,4 млн. чоловік.
 
І хоч окупаційний режим відзначався винятковою жорстокістю, але він виявився неефективним, бо не забезпечив покори українського народу. Навпаки, нацистський “новий порядок” викликав масовий рух Опору в Україні.
 
21 червня в бібліотеці  ім. В. Кучера відбулася година пам'яті «Вогонь пам'яті, шани і вдячності – вічний» присвячена Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Учасники заходу з цікавістю і хвилюванням   прослухали розповідь бібліотекаря Кучеренко А. В.  про початок німецько-радянської війни і втрати українського народу в Другій світовій війні та  переглянули презентацію «Вогонь пам’яті»  і уривок  з документальної стрічки  «1941. Заборонена правда».
 
В День  скорботи і вшанування пам’яті  жертв війни ми згадуємо всіх тих, хто загинув на полі бою, кого замучили в концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях НКВД, хто пожертвував найдорожчим – життям, задля того, щоб наша  Вітчизна була вільною.
Схиляємо голови перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Слава їм, вічна і світла пам'ять!
 

19.06.2015

Бібліотека №151

19 червня 2015 року на заході "Захищайте нас" із циклу "Знай свої права, дитино" наймолодша та найчисельніша аудиторія з усіх, хто відвідував наші заходи з правового інформування дітей - відвідувачі дитячого табору відпочинку у школі І-ІІІ ступенів № 119 (вул. Закревського, 15-Б), мала можливість детально ознайомитись з Декларацією прав дитини та дізнатися про свої основні права,гарантовані цією міжнародною декларацією, проголошеною Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року.

 

Цикл заходів "Знай свої права, дитино" організований та проводиться спільно бібліотекою № 151 Деснянської ЦБС та Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою правового інформування підростаючого покоління. Діти, котрі відвідали зазначені заходи змогли не тільки дізнатися про свої права, а й зрозуміти необхідність відповідного правового гарантування для дітей всіх народів світу.

 

З вищенаведеною метою допомагають впоратись кваліфіковані виступи юриста Центру та цілий ряд розроблених та впроваджуваних бібліотекою № 151 практичних вправ з використанням роздаткового матеріалу та оригінального аудіо ряду. Кожний із заходів є по-своєму унікальним і враховує персональні потреби аудиторії.

 

19.06.2015

Бібліотека №115

Пилип Орлик та перша Конституція

(інформаційно-історична година в рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації»)
 
Чи знаєте ви, що однією з перших конституцій у Європі вважається Конституція Пилипа Орлика, українського політичного та військового діяча 18 ст.?
 
«Договори і Поставлення Прав і вольностей Війська Запорозького» були покликані визначати і врегульовувати права і обов’язки усіх членів Війська Запорозького. Від традиційних гетьманських статей Конституція Орлика вирізнялася тим, що базувалася не, як раніше, між гетьманом та монархо-протектором, а між гетьманом і козацтвом, яке виступало від імені українського народу. Уперше новий гетьман укладав офіційну угоду про права і обов’язки зі своїми виборцями, чітко визначаючи умови, згідно з якими він отримував владу. Основний закон обмежував гетьманські прерогативи, зменшував соціальну експлуатацію, затверджував спеціальний статус запорожців.
 
Конституція Пилипа Орлика була написана під впливом ідей західноєвропейського парламентаризму і заклала головні принципи республіканської форми правління.
 
Про все це сьогодні завдяки підготовці і проведенню інформаційно-історичної години бібліотекаркою Наталією Леонідівною дізналися діти шкільного табору ЗОШ №294, які завітали до нашої бібліотеки.
 

Більше цікавого і ще вам не відомого читайте у книжках нашої бібліотеки.

 

19.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
"Київ, знаменитий величчю і нещастями,
є краса в історії нашої Батьківщини"
Микола Закревський
 Нещодавно виповнилося 210 років від Дня народження Миколи Закревського - видатного історика, краєзнавця, етнографа, фольклориста та письменника.
19 червня, в рамках просвітницького міні-проекту "Їх імена в назвах вулиць нашого району", бібліотечний краєзнавчий  десант висадився на вулицю ім. М. Закревського. Мешканці району мали нагоду взяти участь у краєзнавчій вікторині, яку підготували працівники бібліотеки ЦРБ № 141. На жаль, не всі члени нашої громади знають видатних людей, імена яких носять наші вулиці.
 
 
 
 Всім  було роздано бібліографічну продукцію та запрошення до бібліотеки, де зібрано дуже багато краєзнавчих ресурсів про наш район!
 
 

 
 
 
 
 
 

18.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 Біженці - це одна з найбільш гострих та актуальних  проблем сучасного світу. Міжнародна та українська спільнота консолідує всі свої зусилля щодо підтримки цієї категорії населення.
18 червня напередодні Всесвітнього дня біженців (20.06) в бібліотеці № 141 відбувся інтернаціональний вечір дружби «Будьмо толерантними !» (за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни», який діє в бібліотеці з квітня 2011 року).
 В заході взяли участь родини з Афганістану, Ірану, Пакістану.
 З вітальним словом до громади біженців звернувся завідувач відділом  управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в м.Києві державної адміністрації Оганесян Армен Вікторович. Бібліотекою була підготовлена медіа-презентація, що розповідає про дружбу та взаєморозуміння між різними народами, про заходи, які відбулись за роки плідної співпраці в рамках проекту: різноманітні мистецькі, літературні вечори, бесіди, майстер-класи  та ін.
 
 
 
 Яскравий, натхнений  танок продемонстрували  присутнім на заході дівчатка, які з радістю  відвідують бібліотечний  літній табір «Веселка».
 Всі бажаючі мали змогу  взяти  участь у майстер - класі з плетення браслетів із стрічок кольорів  «неба» та  «золотої пшениці».
 Власноруч спечені бібліотекарями пироги та  чаювання  оживили спілкування з діточками. Задоволені діти - щасливі батьки.
 
 

 
 Саме в  діалозі між різними культурами народжуються взаєморозуміння, взаємопідтримка,  «відкритість»  в спілкуванні між людьми, які так необхідні  нам сьогодні.
 

19.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Червневі усмішки»
Година доброго настрою

«Якщо ви хочете, щоб життя вам посміхалося,
подаруйте йому спочатку гарний настрій»
Б. Спіноза
Бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей надає усім відвідувачам прекрасну нагоду поєднати приємне з корисним — активний відпочинок та розвиток творчих здібностей. А останні є у всіх дітей. У цьому ми ще раз переконалися, створивши творчий майданчик з різними завданнями. Але головна мета була – звеселити присутніх різними засобами. Одні виявили бажання танцювати, інші – музиціювати та малювати шаржі. Навіть знайшлася група «акторів», яка намагалася здійснити «нову озвучку» відомому мультику.
 
 
 
А книжкова виставка «Сміємося разом» привернула увагу не тільки учасників заходу, але й усіх відвідувачів бібліотеки. І це не випадково – бо нам так не вистачає позитивних емоцій!
 
 
Частіше посміхайтеся!
 

11.06.2015

Бібліотека №115

День настільних ігор у бібліотеці

 

Цього четверга у бібліотеці атмосфера напрочуд палка і азартна.У нас день настільних ігор!

Ігри так само важливі для розвитку дітей, як і книжки. Мета гри спрямована не на результат, а на сам процес гри, який сприяє розвитку та формуванню інтелекту, світогляду, розумінню різноманіття можливостей і точок зору, та вироблення і координації власної стратегії взаємодії з уже реальним світом. Гра також є своєрідною формою навчання: відтворення різних практичних ситуацій з метою їх засвоєння. У грі формуються та відточуються різноманітні навички та вміння. Крім того, така форма здобуття знання та досвіду є легкою і невимушеною.
 
Сьогодні ми підготували для користувачів різного віку та з усілякими вподобаннями багацько цікавих ігор. Для непосидючих і активних – «Мафія» та «Твістер»; зосередженим, уважним – лото, шахи, доміно, «Дорожні знаки»; для розумників – «Ерудит», «Аllias». Бібліотекарки запропонували також збірки ігор, в яких можна знайти купу цікавих засобів проти нудьги і для спрямування енергії у корисне русло без використання спеціального приладдя.
 
З самого ранку до нас завітали вихованці приватної лінгвістичної гімназії. Бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна представила до уваги відвідувачів виставку «У книги немає канікул» , познайомила дітей з поняттям гри, різновидами, метою та правилами ігор. Розділившись по групах за інтересами, ми грали у тематичну «Мафію», перевтілившись у героїв книжки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Будували башти у «Джанга», вправлялися зі словниковим запасом, який періодично поповнюємо з книжок, довідників і словників, у грі «Allias».

Приходьте до нас пізнавати світ, граючись, разом. Якщо, випадково, хтось не знайде компанії, бібліотекарки із задоволенням складуть вам її.

 

18.06.2015

Бібліотека №115
«Я людина – я маю право!»
(тренінг)
 
Сьогодні у бібліотеці № 115 ми піднімаємо та проговорюємо із дітьми теми свободи, рівності, поваги, індивідуальності.

Разом із соціальним педагогом  Овсієнко Наталією Федорівною та соціальним працівником Кочиній Наталією Анатоліївною з Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району у м. Києві та  користувачами нашої бібліотеки – вихованцями шкільного табору ЗОШ №294 ми боролися із стереотипами та дискримінацією, вчилися любити себе та інших разом з усіма принадами та недоліками.

Чудово, що ми всі, від малих до дорослих, розуміємо: це прекрасно, що світ різний і чим він різноманітніший, тим кращий!
Теми свободи і любові підняті у багатьох книжках нашої бібліотеки. До Дня Конституції ми підготували для вас викладку літератури «Я і мої права», і якій соціальні норми життя записані і врегульовані мовою закону, яку презентувала для відвідувачів бібліотекарка читальної зали молодшого відділу обслуговування Пухно Алла Олександрівна.
Не забувайте про своє право на вільний доступ до інформації, право на освіту та дозвілля і приходьте до нас їх відстоювати прямою дією!
 

17.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Країна Дитинства» Всеволода Нестайка»
Літературна мозаїка


Хто не любить веселі й мудрі твори класика української літератури Всеволода Нестайка! Незвичайні пригоди його маленьких героїв захоплюють, допомагають пізнавати світ, залишатися оптимістом. Книжки цього сонячного письменника з задоволенням читають діти різного віку. І не тільки за шкільною програмою, а й набагато більше.
 
Це продемонструвала літературна мозаїка «Країна Дитинства» Всеволода Нестайка». Ії, для вихованців «Центра дитячої та юнацької творчості», допомогли вдало «скласти» бібліотекарі: з цікавих фактів з життя письменника, з подорожей за сторінками книг, з уривків з улюблених  творів, з вікторини, з огляду книжкової виставки… Діти з задоволенням згадували гумористичні назви книг (хто більше): «Солом'яний бичок і рок-група "Ко-за-чок", "Супер "Б" з "фрикадельками",  П'ятірка з хвостиком " та інші. А ще – незвичайні імена героїв у «Лісовій школі»? Пантера Ягуарівна, Мамонт Африканович, Жирафа Жирафіївна, Макак Макакович, Бурмило Михайлович. Скільки фантазії!
А ось - фото-звіт про чудово проведений час з прихильниками творчості Всеволода Нестайка.
 

18.06.2015

Бібліотека №151
18 червня 2015 року бібліотекою № 151 та    Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено  освітній захід "Ми - діти світу" із циклу "Знай свої права, дитино", що направлений на ознайомлення дітей з Декларацією прав дитини, сприяє розумінню ними правової рівності всіх дітей світу, незалежно від місця їх проживання, національності, раси, релігійної приналежності тощо.
 
Дітям - відвідувачам дитячого табору відпочинку у середній школі № 282 (вул. Закревського, 65-а) кваліфікованим спеціалістом Центру було доведено детальну інформацію стосовно основних положень Декларації прав дитини. Після цього було виконано ряд ігрових вправ з використанням методики та роздаткового матеріалу, розроблених та впроваджених працівниками бібліотеки № 151.
 
Теоретична та практична частини заходу сприяли розумінню дітьми своїх прав, закладених в Декларацію прав дитини та спонукали учасників заходу до подальшого розвитку своєї правової освіченості.
 

16.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«…Тут кожен вибирає
Кому що до душі:
Кому які лижі,
Кому трамплін вище,
Хто про гори мріє,
А хто про віражі»
(Т. Мізгирев)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сьогодні в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – День спорту. А оскільки це завжди передбачає змагання, на відвідувачів чекали: вікторина про різні види спорту, естафета «Веселі старти», шаховий турнір «Я б в гросмейстери пішов». Веселий настрій вдало створював музичний фон. «Команда молодости нашей»,  «Трус не играет в хоккей», «Герои спорта» … і, ви не уявляєте – «Запоріжська похідна».
 
Незважаючи на таку різноманітну програму, не залишили без уваги і книги. Хлопчики з інтересом розглядали видання про боротьбу та футбол, а дівчатка – про гімнастику та фігурне катання. Особливо привабили такі книги, як «Обман не делает чимпионом» Кристиана Тельманна та «Про художню гімнастику».
Було весело, цікаво, іноді - шумно, солодко від цукеркових нагород. А головне - діти отримали підтвердження того, що книга завжди підштовхує до нових відкриттів та нових захоплень.
 

Відео

 
Рубрика «Книжкові іменини» продовжує знайомити
з книжками-ювілярями 2021 року.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter