11.12.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
„Андрію, Андрію, даруй нам надію! ”
Вечорниці

Серед  осінньо-зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше - день Андрія Первозванного або Калити, яке  припадає на 13 грудня.
 
Як відомо, для проведення вечорниць дівчата завжди шукали простору хатину. Ось таким містом і став народознавчий куточок ( в «Кімнаті казок») бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей. Гарно, затишно, комфортно.  Та  і господиня, тобто «паніматка», така гостинна та  доброзичлива.  Але вона суворо стежить  за дотриманням усіх звичаїв та традицій під час вечорниць.                                                
Андріївські вечорниці — це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх. Чого дівчата тільки не вигадували: загадки, пісні,  танці під музичний супровід -  «Ой, на горі жито», «Грицю, Грицю, до роботи». Хлопці ж розповідали різноманітні історії, казки. А найвеселіша частина вечорниць - обряд кусання Калити, яку підвісили стрічкою та постійно змушували «стрибати». З задоволенням учасники виконували  забаганки «писаря»,  скакали на «коцюбі», отримували квач, змащений «сажею» (фарбою) в обличчя... І, звичайно, не обійшлося без частування.
Свято Андрія – не тільки відмінний привід повеселитися перед Новим роком, але й замислитися, що звичаї ніколи не будуть "перестарілими".  Пошана їх і плекання, як творів українського народу - може бути цікаве та захоплююче.

 
 

10.12.2014

Бібліотека №151
10 грудня у бібліотеці № 151 Деснянської ЦБС відбулися творчі  зустрічі учнів ССЗШ № 277 з майстром ручної вишивки і директором Міжнародного музею  української вишивки Тетяною Протчевою.

Творчість пані Тетяни вельми знана в Україні та за її межами. Колекція її робіт (картини на біблійну тематику, що світяться у темряві, чоловічі краватки з елементами Трипільської культури) виставлялись у багатьох залах України, а також у США (посольство України), Франції (посольство України), Японії (ЕХРО 2005), Китаї (ЕХРО 2010), Бразілії, Шотландії та Ізраїлі. Глибоко продуманими проектами та майстер-класами вишивальниця презентувала мистецтво української вишивки в багатьох країнах світу. Її роботи зареєстровані у «Книзі рекордів України». У 2010 р. у Києві майстриня відкрила Музей вишивки з «Живою галереєю». Вишиті роботи можна побачити навіть у темряві, а унікально виконаний прапор України видно з закритими очима.
 
Заходи мали неабиякий успіх, тому співпраця майстрині і бібліотеки продовжуватиметься. Наступні творчі зустрічі відбудуться в нашій бібліотеці (вул. О.Сабурова, 8, 2-ий поверх) у вівторок 16 грудня о 12.30 та 13.20.
 
 

4.12.2014, 9.12.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Завжди раді прийняти у себе в бібліотеці та поділитись своїм досвідом роботи та досягненнями фахівці ЦБС Деснянського району. 4 і 9 грудня до ЦРБ № 141 завітали колеги з різних регіонів України-Полтавщини, Житомирщини, Рівненщини, Чернігівщини та ін. Вони мали можливість побачити в дії що таке ремоделінг, як правильно починати процес комп’ютеризації бібліотечних процесів та організації Інтернет-центру, за якими програмами та проектами працюють бібліотеки ЦБС, як організована система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників,які школи і заняття організовані для громади району по використанню Інтернет-ресурсів, які об’єднання за інтересами працюють в бібліотеках, як залучати додаткові кошти для розвитку ЦБС і багато іншого.
 
 
 

Благодійна акція

«Одна тонна добрих речей»

 Для того, щоб взяти участь в акції досить віддати свої старі,
 але ще хороші речі тим, кому вони потрібні більше.
   Після закінчення акції всі зібрані речі будуть передані біженцям зі сходу, в дитячі будинки, багатодітні сім'ї, соціальні служби.
Якщо Ви свідомі, сучасні і хочете зробити світ кращим, а в шафі у Вас залежалися речі, які образливо викинути, тоді акція
 «Одна тонна Добрих речей» саме те, що Вам потрібно!
Приєднуйтесь!

Дізнайтеся більше на сайті акції: dobrirechi.strikingly.com

 

21.11.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
21 листопада бібліотека № 141 відкрила свої двері шанувальникам інтелектуального кіно для творчої зустрічі з українським кінорежисером, кіносценаристом, письменником Муратовим Олександром Ігоровичем. Учасники заходу з інтересом ознайомилися  з життєвим та творчим шляхом митця, переглянули автобіографічну документальну стрічку про нього. Олександр Ігорович з болем в душі розповідав про те, як в малолітньому віці пережив лихоліття війни та як це відобразилося на його творчості.

Великий вплив на режисера мало знайомство з творами Миколи Хвильового. В період  1991-1996 років за творами М.Хвильового О.Муратов зняв кінотрилогію. Перший художній фільм  із неї -«Танго смерті»  за повістю «Про санаторійну зону», який демонстрували на зустрічі. Вся трилогія («Геть сором» за повістю «Сентиментальна історія», «Вальдшнепи» за однойменним романом) одержала премію Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г.Шевченка «За визначний внесок у національне та державне відродження України».

Після перегляду фільму учасники заходу обмінялися враженнями від зустрічі, а режисер відповів на питання аудиторії.
 

 

20.11.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
20 листопада до бібліотеки ім.  С. Олійника завітали старшокласники ЗОШ №147 на годину - спомин „Війна очима учасників подій” (лейтенантська проза) Захід відбувся в рамках проекту „Треба жити й пам’ятати”. Присутні мали нагоду ширше познайомитися з творами, автори яких будучи молодими офіцерами, пізнали труднощі похідного життя, фронтове братство та героїзм. Звучали уривки з творів письменників – фронтовиків, учні згадували повісті та оповідання цих авторів, які їм  найбільше запали в душу. Багато з цих творів екранізовано, то ж  фрагменти з фільмів „Иваново детство” за повістю В. Богомолова та „Аты – баты шли солдаты” за повістю В. Бикова не залишили байдужим нікого.
 
 
 

20.11.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Вклонися моя Україно,
Цим людям великим і скромним,
Що в назвах фронтів титанічних
пронесли наймення твоє»
.
Микола Бажан

20 листопада в ЦРБ № 141 відбувся літературно- музичний вечір  «Пісні, опалені війною…», присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників за проектом «Треба жити і пам`ятати…».
Розповісти юнакам та дівчатам про визволення України завітав до бібліотеки мешканець нашого району ветеран Великої Вітчизняної війни Царьов Микола Андрійович. Микола Андрійович пліч о пліч  стояв в бойових рядах з тими, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над оккупантами. Важко було людям у тривожні воєнні роки, але поруч з бійцями та громадянами, які знаходились в тилу завжди поруч були воєнні пісні. Пісні, які надихали на подвиг, підтримували і піднімали бойовий дух. Пісня, підхоплена на фронті, крокувала разом з воїнами до самої Перемоги і  стала справжнім літописом війни…
 
Молодь нашого району з задоволенням бере участь у патріотичних масових заходах. Дівчата та юнаки ознайомились з літературою, яка розповідає про створення героїчних та ліричних пісень воєнного часу, прослухали при яких обставинах  створювались пісні.. Їх співають і сьогодні. Відвідувачі бібліотеки прослухали аудіо-запис героїчної пісні «Ой, Дніпро, Дніпро», ліричні пісні  «Давай закурим…», «Смуглянка», «Балада о летчицах». Зацікавили користувачів музичні відео-фрагменти з художніх кінострічок, що допомогли відчути той тривожний час, коли майже кожна людина була готова до подвигу в ім`я мирного майбутнього.
Учні  Київської міської школи мистецтв №3 приєднались до проведення  нашого заходу : Ланейко Серафіма виконала на фортепіано мелодію до пісні «Синенький скромний платочек», Катерина Авдаш подарувала нам пісню «Мальви» , учень школи № 238 Гладков Нікіта продекламував вірш «Вогонь свічі палахкотить» про визволення України від німецько- фашистських окупантів.
Сьогодні ми з хвилюванням  згадуємо тих, хто пішов на війну та не повернувся. Наше покоління щиро дякує їм за те, що ми можемо жити…
 
 

14.11.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «Краплина планети – Чорне море»
 Заняття гуртка любителів природи

Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка», у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі» - це завжди щось незвичайне та цікаве. Тому вони привертають увагу не тільки учнів молодшого шкільного віку, але  й інших відвідувачів.

Ось і сьогодні до нас завітали вчителі початкових класів. І це не випадково, бо темі екології  Чорного моря відведено особливе місце у шкільній програмі. І переконалися, як вдало бібліотека використовує всі можливі форми роботи. Тут і виставка дитячих малюнків «Книга скарг Чорного моря» з міні-оповіданнями, і яскрава книжкова виставка «В країні цікавих уроків» - про мешканців Чорного моря, і виставка методичних матеріалів (для вчителів)… Користувалися і спеціальним навчальним комплектом «Чорноморська скринька», який включає цілий набір різних пізнавальних завдань і розважальних ігор. А з яким інтересом юні природолюбчики займалися дослідженням забруднення води - папером, пластиком, склом, нафтою (яку, звісно, замінили олією). Як активно відповідали вони на питання вікторини! І як засумували, переглянувши відео-ролик про рибку. А незвичайна музика Вангеліуса створила чудовий музичний фон цьому заходу.

«Цікаво», «насичено», «пізнавально»... – таку оцінку отримав «Капітошка», тобто - «12 балів». Ура! І це не тільки учням, а перш за все - науковому співробітнику лабораторії екологічного виховання «Інституту проблем виховання» НАПН України Саньковській Ірині Мечиславівні.
 
 
 

11.11.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
11 листопада  працівники центральної районної бібліотеки № 141 на чолі з директором Деснянської ЦБС Курило Тетяною Іванівною  відвідали в Кончі Озерній дружину класика української літератури Загребельну Елу Михайлівну.  Як прийнято в цій родині,  вона дуже щиро та  гостинно прийняла нас. Ела Михайлівна з натхненням розповіла про цікаві сторінки життєвого та творчого шляху свого чоловіка.  Під час змістовної розмови година «летіла» за годиною і ми зрозуміли, що день скоро буде закінчуватись…
 
Дуже вдячні Елі Михайлівні за те, що приділила нам свій час, познайомила з «реліквіями», картинами, світлинами  своєї сім’ї.
Ми сподіваємось на подальшу співпрацю з родиною Загребельних і віримо,  що багате українське слово Павла Загребельного буде насичувати ще не одне покоління наших читачів.

 

9.11.2014

Бібліотека ім. В. Кучера

"Ніколи не сміявся без любові"
 
Щоб з людини посміятись,
Треба любити людину
Більше, ніж самого себе.

О.Вишня

В бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно – музичний вечір «Ніколи не сміявся без любові» до 125 - річчя від дня народження Остапа Вишні, українського письменника-сатирика.  Учасники заходу, члени клубу „Золотий вік” зацікавлено слухали натхненну розповідь бібліотекаря Лисенко В.М.  про  маловідомі та трагічні сторінки життя  письменника. Яскравою розповіддю  про творчий шлях О. Вишні та його друзів – письменників доповнила читачка Кулинич Г.М.
Гості масового заходу ознайомились з тематичною розкладкою книг, прослухали гуморески  Остапа Вишні у виконанні Хільок Г.М.,  подивились кінофільм „Остап Вишня” та уривки з художнього кінофільму «Ні пуха, ні пера» за мотивами мисливських оповідань О. Вишні, знятого у 1973 році режисером В. Івановим, прослухали віночок українських гумористичних пісень у виконанні учасників гурту „Гомін” та дуету «Діброва».
 

7.11.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
7 листопада члени клубу „Іванна” зібралися на своє чергове засідання „Мистецький тріумф Кіри Маратової”, присвячений 80-й річниці від дня народження одного з найбільш неоднозначних, неординарних режисерів світу. На вечір  були запрошені також члени клубу любителів кіно, організованого в ЦРБ №141. Захід проходив в дружній атмосфері. Члени двох клубів мали змогу пізнати нові, досі невідомі факти з життя Кіри Юріївни, поспілкуватися та поділитися своїми думками та враженнями про її творчість. На закінчення присутні переглянули фільм „Два в одном”, удостоєний премії „Ніка” як кращий фільм країн СНД.
 
 
 

Відео

 
До 75 - річчя Гонтарук Любов Романівни.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter