25.09.2015
Бібліотека №119 |
Вічне диво, ім’я якому – книга
Всеукраїнський день бібліотек – це також свято книги, адже «бібліо» - це у перекладі з грецької «книга», а «тека» - зберігати. Тому 25 вересня, напередодні свята, читачі бібліотеки – учні 4-х класів СШ № 207 - зустрілися із співробітником Державного музею книги і друкарства України Ларисою Григорівною Корендою.
Разом із пані Ларисою і за допомогою презентації та книжкової виставки, підготовлених бібліотекарями, школярі здійснили подорож у далеке минуле і дізналися, як книжка прийшла до людей. Важко уявити сьогоднішнім дітлахам, що колись книга не була паперовою. У сиву давнину люди використовували для письма камінь, кістки, дерево, глину, шкіру, шовк. Згодом з’явився папірус, який виготовляли в Єгипті із висушеної болотяної рослини, а за часів Київської Русі матеріалом для письма були пергамент і береста. Тисячі рукописних книг зберігалися у першій бібліотеці при Софійському соборі, заснованій князем Ярославом Мудрим, доля якої, на жаль, невідома. У прадавні часи бібліотеку називали «книжниця», а людину, якій подобалося читати – «книг отчий». Папір же в Європі навчилися виготовляти у ХІІІ столітті, а в середині XV століття в Німеччині запрацював перший друкарський верстат майстра Йоганна Гутенберга. Перші ж друкарні на території нашої країни заснували Іван Федоров і Петро Мстиславець у 1564 році…
Тема еволюції книги нескінченна. Про книги, історію їхнього створення можна розповідати безліч часу. Ми перегорнули з нашими читачами лише кілька сторінок з історії книги. Але, перегорнувши і ці сторінки, юні читачі зрозуміли, що значення книги в житті людини важко переоцінити.
24.09.2015
Діти і батьки читають залюбки
«Книги нам несуть чудовий знань нелічений запас.
Світ яскравий, кольоровий відкривається для нас. Все, про що не здогадався, навіть думати не міг, Чи не знав, чи сумнівався – дізнаємося із книг.» Святкування Всеукраїнського дня бібліотек продовжується!
Біля бібліотеки грає весела музика, линуть пісні про книги і бібліотеку. По-літньому яскраве сонечко та гарна погода 24 вересня знову надихнули бібліотекарів та читачів до спілкування просто неба на бібліотечній галявині. Знову книжечки та журнали «вийшли» подихати свіжим повітрям, помилуватися барвистими кольорами золотої осені та відкрити свої сторінки усім бажаючим. На бібліотечній галявині гостей чекали книжково-ілюстративна виставка, настільні ігри, розмальовки, іграшки-казкові герої, які читають книжки про себе.
Не оминали книжкову галявину і діти, і дорослі, котрі залюбки пригадували дитинство, свої дитячі бібліотеки, вітали всіх зі святом і висловлювали гарячу підтримку такій корисній роботі бібліотекарів.
Із задоволенням на галявину завітали наші улюблені друзі - вихованці ДНЗ № 176, щоб привітати бібліотекарів і бібліотеку, почитати цікаві книжки та журнали, помалювати. Діти щиро дякували бібліотекарям та під веселу музику подарували їм танок. «Ми любимо бібліотеку!» - такий флешмоб дітлахи влаштували на бібліотечному ганку.
Бібліотеки потрібні дітям – діти потрібні бібліотекам!
23.09.2015
Дитяче видавництво «Дж. Дж. Агенція» в гостях у бібліотеки
В осінні золоті дні щорічно 30 вересня приходить на українську землю свято усіх поціновувачів книги – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято можна вважати загальнонародним, бо любов до книги і читання, яка змалку прищеплюється в бібліотеці, супроводжує людину усе життя. І першими 23 вересня привітали бібліотеку з прийдешнім святом учні 3-х класів СШ № 207, на яких у бібліотеці також очікувала зустріч із директором дитячого видавництва «Дж. Дж. Агенція» Вікторією Каденко, адже творча співпраця бібліотеки та дитячого видавництва – це успішний тандем у популяризації дитячого читання.
Із розповіді пані Вікторії школярі дізналися, що австрійське видавництво «Дж. Дж.» знаходиться у Відні та існує вже понад 300 років, а історія видавництва в Україні почалася у 2011 році із друку першої книги під назвою «Що таке справжня дружба» класика австрійської дитячої літератури Міри Лобе, яка розповідає дітям, як жити краще, ладнати один з одним, як важливо допомагати іншим, що кожна людина має право на своє місце в житті.
- Як створюється книга? Хто малює ілюстрації? Хто пише книги? Як видати книгу, що сподобається читачам? Які книжки друкує видавництво? – пані Вікторія ледь встигала відповідати на запитання допитливих читайликів, котрих дуже зацікавила різноманітна література видавництва: незвичайна серія «Мої улюблені історії для тварин», серія «Софія і Ярик», яка допомагає дітям та їх батькам у цікавій формі знайти рішення для будь-якої ситуації на повчальних прикладах книжкових героїв, серія «Бібліотека у рюкзаку» у зручному кишеньковому форматі, родзинкою якої є розважальна рубрика – вікторини, ребуси, головоломки.
А із нової серії «Маленькому генію» юним читачам була презентована книжка за мотивами опери Вольфганга Амадея Моцарта «Чарівна флейта» з чудовими ілюстраціями і компакт-диском із дивовижною музикою.
Вітаючи бібліотекарів, діти читали вірші з книжкової виставки «Бібліотеко! Священна колиско науки, любові й добра», а пані Вікторія подарувала бібліотеці цікаві кольорові книжки, які видаються українською, російською і німецькою мовами й поєднують західноєвропейську і українську культуру та з якими залюбки будуть пізнавати світ наші читачі.
Тож чекаймо на всіх книголюбчиків у нашій бібліотеці! 23.09.2015
Бібліотека – море книг, Бібліотека – храм науки… Переступайте наш поріг, Беріть скарби нетлінні в руки! Петро Гоць Надворі кінець вересня і золота чарівна осінь дарує нам чудовий настрій, з яким ми і будемо відзначати наше професійне свято 30-го вересня – всеукраїнський день бібліотек.
Для різних категорій наших читачів ми підготували цікаву різноманітну програму: оглядові екскурсії, калейдоскоп яскравих книжкових виставок, знайомство з найактивнішими та найрозумнішими читачами бібліотеки, вікторини, майстер-класи, літературний квест, зустріч із дитячим журналом «Пізнайко», та ін. 19.09.2015
«Школа екології збирає друзів»
Екофестиваль
Бібліотека ім. Ю.Гагаріна завжди не тільки надає інформаційну підтримку дитячим закладам району в реалізації різноманітних проектів, але й приймає активну участь у проведенні акцій. Яскравий тому приклад – екофестиваль школи екології «Знай, люби, бережи природу», на базі Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району (давній партнер бібліотеки). Веселі конкурси, ігри, вікторини допомогли дітям відкрити для себе багато цікавинок про природу, поспілкуватися з друзями, гарно провести свій вільний час. А ще – відкрити для себе чудовий, наповнений несподіванками світ книги. Сподіваємося, що це відкриття неодмінно приведе до бібліотеки. Особливо напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, бо це – чергове свято.
18.09.2015
„ТОЙ САМИЙ ТОБІЛЕВИЧ”
Такою була тема чергового засідання клубу „Іванна”, яке відбулося 18 вересня в бібліотеці імені С. Олійника. Вечір був присвячений 170-річчю від дня народження українського драматурга Івана Карпенка – Карого (Тобілевича). Члени клубу мали нагоду ще раз долучитися до творчості видатного майстра слова, зустрітися з персонажами його п’єс. На вечорі звучали уривки з творів Івана Карповича „Хазяїн”, „Сто тисяч” у виконанні бібліотекарів та учасників заходу. Деякі з творів митця екранізовано. Тож зі сльозами на очах переглядали присутні уривки з фільму-вистави „Безталанна”, співчуваючи героїні, та з посмішкою споглядали за життєвою перипетією Мартина Борулі з однойменної вистави.
15.09.2015
Українські стежки П.І.Чайковського (мистецька година за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації») Розпочинаємо тиждень з музикою! Послухати творіння всесвітньовідомого композитора П.І. Чайковського до бібліотеки завітали учні 6 Б класу ЗОШ №259.
Життя та творчість Чайковського мали тісний двосторонній зв’язок із українським середовищем. Великий композитор часто приїжджав до України, загалом він прожив тут 5 зі своїх 53 років життя. У с. Кам’янка жила родина його сестри, він був бажаним гостем у провідних культурних колах Києва, Харкова, Одеси. Україна для Чайковського – це родичі, друзі, натхнення природою та народними традиціями. В Україні його роботи отримували грандіозний успіх.
Чайковський вплинув на усе музичне життя в Україні. За його підтримки тут виникло перше професійне музичне училище. Музикальна спадщина Чайковського надихала багатьох композиторів української школи.
Хоч про особистість композитора Петра Чайковського більшість дітей почули вперше, але всі впізнали звучання його творів. До уваги відвідувачів ми підготували викладку літератури за темою «Музичний геній П.І. Чайковського».
Не лінуйтеся відкривати для себе нове і цікаве! Не лінуйтеся ходити по нове та цікаве до бібліотеки! 10.09.2015
«На п’єдесталі – українські спортсмени» Відео година Спорт в 21 столітті вийшов на новий вищий рівень. Це - популярно, актуально, цікаво. Тому відео - година про відомих українських спортсменів, у рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізаії», особливо привернула увагу учнів 218 середньої школи. Діти змогли переглянути не тільки відеоряд фотографій улюблених спортсменів, але й отримати цікаву інформацію про них, відкрити для себе багато нових імен, ознайомитися з книгами про різні види спорту. Хлопчиків зацікавили де - які сторінки з життя українського борця Івана Піддубного, відомих футболістів Олега Блохіна, Андрія Шевченка та чемпіона світу у стрибках з жердиною Сергія Бубки. Дівчатам, як виявилося, найближче гімнастика, тому вони активно пригадували імена представниць української школи: Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Лілії Підкопаєвої. А «Найсильніша людина України і світу», Василь Вірастюк, не тільки цікава усім, але просто приголомшує своїми здібностями.
Як багата Україна талановитими людьми! 1.09.2015
«Новий Буквар відкрила осінь»
День Знань День Знань у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – це завжди особливе свято. Незважаючи на велику «шкільну напруженість» першого вересня, діти і дорослі завжди поспішають сюди, бо чекають чогось цікавого. Ось і зараз їх здивували незвичайні виставки. «Українці, що удосконалили світ» - відкрила багато нових імен, а «Співці українського слова» - зацікавила любителів сучасних українських письменників. Особливу увагу привернула виставка саморобок «Світ моїх фантазій» вихованців Деснянського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Не залишила нікого байдужими і виставка «Історія речей» з циклу «Ключик від Країни Знань». Головний Ключик, звичайно, книга, але були цікаві і представлені тут деякі експонати, про які йдеться мова. А ось віртуальна подорож сайтами допомогла дітям не тільки відповісти на багато питань, але й продемонструвала можливості Інтернету.
1.09.2015
«А дзвоник знову весело лунає» (День знань) Не забувайте, що ми запланували для вас багату освітньо-розважальну програму: виставки, майстер-класи, лекції, бесіди, вікторини, розіграші, акції, літературні квести, творчі зустрічі, презентації, кінопокази та, обов’язково, нові книжкові надходження! До початку навчального року ми підготували для вас книжкові виставки «Свої знання ми черпаємо з книги», «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі», «І знову рідна школа запрошує нас в клас», з якими вас з радістю знайомитимуть наші бібліотекарки. Продовжує радувати вас виставка петриківського живопису «Краса родом з Петриківки», розташована у читальній залі старшого відділу обслуговування.
День знань ми святкували із першачками, які завітали на екскурсію до бібліотеки у свій перший робочий шкільний день. Бібліотекарка Наталія Леонідівна провела вікторину та розповіла школярам про роль книги для розвитку цивілізації та формування кожної людини. Бажаємо ентузіазму та натхнення! Бібліотека завжди чекає на вас! 23.08.2015
В моїм серці Україна!
Майстриня Федоровська Ганна з Храму свв. мчч. Адріана і Наталії (партнер бібліотек) та волонтер Москаленко Ольга допомогли організувати цікаві майстер-класи: «Прикраси для Катрусі» та «Мистецтво орігамі», результатом яких стали яскраві резинки на волосся, паперові лелеки і метелики, які заполонили територію парку, додавши ще більше кольорів до бурхливого святкування. Продовжувати веселощі запрошуємо вас до наших бібліотек, де усі разом із книжками ми весело перейдемо до зустрічі нових свят.
|
Відео
|