18.06.2015

Бібліотека №151
18 червня 2015 року бібліотекою № 151 та    Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено  освітній захід "Ми - діти світу" із циклу "Знай свої права, дитино", що направлений на ознайомлення дітей з Декларацією прав дитини, сприяє розумінню ними правової рівності всіх дітей світу, незалежно від місця їх проживання, національності, раси, релігійної приналежності тощо.
 
Дітям - відвідувачам дитячого табору відпочинку у середній школі № 282 (вул. Закревського, 65-а) кваліфікованим спеціалістом Центру було доведено детальну інформацію стосовно основних положень Декларації прав дитини. Після цього було виконано ряд ігрових вправ з використанням методики та роздаткового матеріалу, розроблених та впроваджених працівниками бібліотеки № 151.
 
Теоретична та практична частини заходу сприяли розумінню дітьми своїх прав, закладених в Декларацію прав дитини та спонукали учасників заходу до подальшого розвитку своєї правової освіченості.
 

16.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«…Тут кожен вибирає
Кому що до душі:
Кому які лижі,
Кому трамплін вище,
Хто про гори мріє,
А хто про віражі»
(Т. Мізгирев)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сьогодні в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – День спорту. А оскільки це завжди передбачає змагання, на відвідувачів чекали: вікторина про різні види спорту, естафета «Веселі старти», шаховий турнір «Я б в гросмейстери пішов». Веселий настрій вдало створював музичний фон. «Команда молодости нашей»,  «Трус не играет в хоккей», «Герои спорта» … і, ви не уявляєте – «Запоріжська похідна».
 
Незважаючи на таку різноманітну програму, не залишили без уваги і книги. Хлопчики з інтересом розглядали видання про боротьбу та футбол, а дівчатка – про гімнастику та фігурне катання. Особливо привабили такі книги, як «Обман не делает чимпионом» Кристиана Тельманна та «Про художню гімнастику».
Було весело, цікаво, іноді - шумно, солодко від цукеркових нагород. А головне - діти отримали підтвердження того, що книга завжди підштовхує до нових відкриттів та нових захоплень.
 

17.06.2015

Бібліотека №115
«Знайди книгу!»
(Майстер-клас із бібліограмотності)
На знайомство з бібліотекою завітали вихованці літнього табору Центру естетичного виховання «Гармонія». Цього разу майстер-клас для дітей проводила бібліотекарка Антоненко Оксана. Вчилися ми тонкощам бібліотечної справи.

Після екскурсії всіма залами і просторами бібліотеки, гості опинилися разом із бібліотекаркою у книжкових фондах. Оксана відкрила дітям таємницю того, де мешкають книжки, розповіла про особливості бібліотечної справи, про те як правильно берегти книжки, куди потрібно їх ставити аби легко і швидко знайти, принципи їх розподілу по полицях.
 
Жоден майстер-клас не може обмежуватися лише теорією. Для закріплення та практики отриманого знання бібліотекарка влаштувала для дітей квест із бібліо-грамотності. Не дивлячись на те, що квест проходив голосно, активно та енергійно, - з радістю повідомляємо, що наші фонди вціліли і ми запрошуємо вас прийти і скористатися ними!
 

15.06.2015

Бібліотека №115
Мармурові склянки

Сьогодні виказуємо дяку за візит до нашої бібліотеки вихованцям літнього табору ЗОШ №247.
Бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна обговорювала с дітьми літературу до літніх канікул, порадила, які книжки їм цікаво було б почитати відповідно до віку та вподобань.

Ми продовжили знайомитися з декоративно-ужитковим мистецтвом і тим, як з підручних непотрібних речей створити щось нове. Цього разу ми звернулися до сучасності. Бібліотекарка Бадеха Лілія познайомила дітей з сайтами, де можна знайти поради з рукоділля.

Після чого, всі перейшли до практичного втілення побачених ідей. Озброївшись лаком для нігтів, водою та склянками ми почали експериментувати. В результаті, прості однотонні склянки перетворилися на багатоколірні мармурові вироби.
 
Світ дуже цікавий, літо дуже гаряче, аби просиджувати канікули вдома! Приходьте до нас відпочивати активно та продуктивно!
 

15.06.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Гордість України – футболіст Андрій Шевченко»
 
Сьогодні- «Динамо»,а завтра-«Шахтар»
Таки неодмінно ввійдуть у фінал.
Команди успішні, лицарі слави,
Сини України-гордість держави.
Славетний Шевченко,голкіпер Шовковський,
Їх тренери мужні, як був Лобановський.
Згідно проекту «Українці в контексті розвитку Європейської цивілізації» в бібліотеці ім. В.Кучера відбулося відео знайомство «Гордість України – футболіст Андрій Шевченко». Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Славської В.В.  про спортивний шлях талановитого футболіста та переглянули документальний фільм «Секрет успіху - Андрія Шевченко». Приємно було гостям масового заходу отримати флаєр, присвячений українському футболісту.
 
Андрій Шевченко третій, після Олега Блохіна й Ігоря Беланова, українець, що став кращим гравцем Європи, який присвятив цей титул своєму народові та Україні.
 

12.06.2015

Бібліотека №115
Літо у розпалі!!!!!!
 
Кількість відвідувачів сьогодні у бібліотеці зашкалює! На щастя, простори наших читальних залів, ресурси книжкових фондів та енергія наших бібліотекарок можуть задовольнити потреби і запити кожного.
 
Для тих, хто був у бібліотеці вперше, бібліотекарки Пухно Алла та Антоненко Оксана провели екскурсію усіма залами бібліотеки, показали наші літні оновлення – дитячий кінозал та книжкові виставки, підготовлені до літніх канікул.
Іва Репницька з Родинного центру "Family&Education" знову порадувала нас майстер-класом з малювання сіллю. З солі, фарб та води вималювалися планети, галактики, космічні світи, а також щасливі підсолені та вимазані фарбами вихованці приватної лінгвістичної гімназії.
У читальному залі молодшого відділу обслуговування усі охочі взяли участь у літературному лото «Впізнай казку» за мотивами дитячих казок усього світу. Казки знають усі, - тому і таких учасників, які б зазнали поразки ми не знайшли. Ті, хто програв, лишились вдома.
День настільних ігор триває і до сьогодні: ми знову грали у  «Дорожні знаки» (для дітей). Малечі з шкільного табору ЗОШ № 247 до смаку більше за все припали полиці періодики бібліотеки.
 
Ну, а кінозал мало не луснув! Усі зморені читанням та розвагами зручно розмістилися перед великим екраном з мультфільмами.
 
Запрошуємо всіх, окрім нудьги, на канікули з книгою!
 

11.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
  Діти і дорослі завжди з задоволенням відвідують бібліотеку ім. Ю.Гагаріна для дітей, бо тут завжди цікаво та весело.
  Навіть вихованці літніх оздоровчих таборів знають, що в бібліотеці на них чекають сюрпризи і несподіванки, а хто ж це не любить?! Так, 2 червня їх чекав майстер-клас з «акторської майстерності» («Казковими стежками»), тобто театралізовані читання. Знаєте, що це таке? Це – читання книжок разом з ляльками. Міні - вистава дала можливість дітям не тільки проявити вміння імпровізувати, талановито гратися, але й краще розкривати характери персонажів книг. А ще - продемонструвала, як важливо читати книги уважно.
 
 
             
  5 червня пройшов в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей під гаслом «Все, чого душа запрагне, Я створю». Оскільки інтереси дітей різнобічні, творчий майданчик був дуже різноманітний. Юні хіміки – проводили досліди, любителі конструювання – були в захваті від створення «Скорпіона», інші – від пазлів та поробок з паперу (кораблі, літаки). А головними помічниками у цьому, звичайно, були книги. Юні саморобники не тільки використовували їх, як «шпоргалку», але й відкрили для себе багато цікавих новинок.
 
  8 червня. Діти і дорослі завжди з задоволенням читають журнали. Краще - великого формату, глянцеві, яскраві. Чого тільки тут нема: оповідання, вірші, мода, поради, майстер-класи…. Журнальний серпантин «Книжки невеличкі – мудрості скарбнички» в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей допоміг виявити, чім приваблюють дітей ті та інші видання та продемонструвати нові,
маловідомі, але дуже цікаві. Діти з задоволенням розповідали про свої улюблені журнали, коли і завдяки кому відкрили їх для себе.
 
9 червня  у багатьох країнах відзначають Міжнародний день друзів, який з часом отримав величезну популярність. Читацький паркан висловлювань «Справжній друг – це …» в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей – добре підтвердження тому.  Діти, з допомогою бібліотекарів, намагалися розкрити значення афоризмів про дружбу, з задоволенням читали вірші, пригадували прислів’я та приказки. Не залишили поза увагою ні «Справжніх  подруг» А. Костецького, ні байку Павла Глазового «Колективна творчість», ні «Закони Дружби» В. Сухомлинського. Незважаючи  на вік учасників, навіть згадали поради відомого американського психолога Дейла Карнегі, які допомагають у виборі друзів. Це – завжди актуально.
 
 
 
 
 

11.06.2015

Бібліотека №119
Казковий світ Олени Пчілки та Лесі Українки
«Діти – це наш дорогий скарб,
Се наша надія, се – молода Україна», -
такими словами відомої української письменниці Олени Пчілки, яка багато енергії і таланту віддала справі виховання та освіти юних українців, у бібліотеці № 119 розпочалося знайомство малюків ДНЗ № 176 із творами для дітей Олени Пчілки та її геніальної дочки Лесі Українки, щоб з раннього віку долучати маленьких українців до криниці літературної творчості, до духовної та культурної спадщини рідного народу, яку творили видатні поети і прозаїки нашої Батьківщини (з циклу «Від казки народної до казки літературної», за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
 
Зацікавлено дітки поринули у царство мудрого і красивого, доброго і ласкавого художнього слова. Уважно малята розглядали книжки і слухали казки та поезії Олени Пчілки і Лесі Українки, котра у своєї мами навчилася любити рідну мову, шанувати українські народні звичаї і котра називала її найкращою, найрозумнішою, найталановитішою жінкою світового рівня. Повчальною для дошкільнят була народознавча гра «Мудре джерельце», у якій для них відкрився безмежний океан української мови з прислів’ями, приказками, загадками, народженими в старовинні часи та бережливо зібраними і записаними Оленою Пчілкою. Дуже діточкам сподобався мультфільм «Біда навчить» за казкою Лесі Українки, у якій задерикуватий, безтурботний і легковажний  горобчик, шукаючи, хто б його навчив розуму, усвідомлює, що тільки сумлінною працею, повагою до інших можна набути мудрості й заслужити пошану.
 
Талановиті твори славетних українських письменниць стали добрими друзями маленьких шанувальників рідного слова, і, сподіваємось, ця дружба  надалі буде тільки зміцнюватись. Читаймо і пізнаваймо ці літературні скарби! Сьогодні, як ніколи, вони потрібні нашим дітям, щоб зростали вони з Україною в душі.
 
 

10.06.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Лицар неба Іван Кожедуб»
Над тобою нависли хмари
В спалахах – вогнях,
І ти, мов витязь,вирушив до бою,
Перепинивши ворогові шлях.
І. Гончаренко
 
 
 
 
 
 
За роки війни Іван Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, 120 разів він вступав у двобій з німецькими льотчиками. Ним було збито 62 ворожі літаки. Ім'я Івана Кожедуба занесене до Книги рекордів Гіннеса, як кращого винищувача Другої світової війни за показниками коефіцієнта бойової активності. Його ювілей відзначатиметься громадськістю не лише в Україні, а й далеко за її межами.
 
До 95 років від дня народження Івана Микитовича Кожедуба , легендарного льотчика-аса Другої світової війни, тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася інформаційна година «Лицар неба Іван Кожедуб». Бібліотекар Юрченко К. Л. розповіла про героїчні подвиги легендарного льотчика та показала презентацію «Іван Кожедуб – великий українець» та документальний фільм «Іван Кожедуб».
 
Іван КОЖЕДУБ: «ГОРДЖУСЯ ТИМ, ЩО Я — УКРАЇНЕЦЬ». Ці слова Івана Микитовича  доводилося не один раз чути під час його зустрічей зі студентами, робітниками, колгоспниками, вчителями та іншими представниками трудового люду. Україні потрібно більш енергійно нагадувати в світі, що кращий льотчик антигітлерівської коаліції Іван Кожедуб - українець.
 

11.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
11 червня в бібліотеці № 141 розпочав свою роботу бібліотечний літній табір «Веселка»  для дітей біженців, батьки яких вивчають українську мову у бібліотеці ( в рамках проекту «Пізнай, прийми та руку простягни»).
 
Для дітей  бібліотечними працівниками розроблено програму  різноманітних  розваг, ігор,  вікторин та літературних конкурсів. Маленькі діточки будуть мати можливість малювати, старші - поділитись враженнями про прочитані книги.
 
Сьогодні відвідувачі табору взяли участь у бесіді  «Художник малює картину яскравими фарбами мрій», присвяченій мистецтву живопису.
 
Естетичне виховання та самовиховання сприяє чуттєвому пізнанню світу  та творчому ставленню людини будь-якого віку до дійсності.
 
Цікаве та наповнене дозвілля маленьких  мешканців нашої громади буде організовано з нашим  постійним партнером Благодійним фондом «Рокада».
 

11.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Літня спека, грози, грім,
Літо, ти прекрасне всім!»
 
 
 
11 червня діти літнього табору, який діє при школі № 119,  прийшли на екскурсію до  бібліотеки № 141. Дітлахи ознайомились з  літературою «Дитячої зони».  Майже всім  нашим маленьким  користувачам подобаються яскраві пригодницькі мультики,  і дітки  за бажанням мають  нагоду подивитись мультфільми в бібліотеці. Не тільки розважальні мультфільми цікавлять наших читачів, а й пізнавальні.
 
Завжди з задоволенням діти грають у вікторину «Приходь до нас казка!» та отримують подарунки від бібліотеки. Якщо відвідування бібліотеки стає для дітей святом, то всі охочі мають можливість заспівати «караоке». Так  сталося і сьогодні…Не вщухає і літом інтерес до знань та розваг  у наших читачів.
 

Відео

 
Павло Архипович Загребельний. Твори ювіляри.

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter