9.11.2014

Бібліотека ім. В. Кучера

"Ніколи не сміявся без любові"
 
Щоб з людини посміятись,
Треба любити людину
Більше, ніж самого себе.

О.Вишня

В бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно – музичний вечір «Ніколи не сміявся без любові» до 125 - річчя від дня народження Остапа Вишні, українського письменника-сатирика.  Учасники заходу, члени клубу „Золотий вік” зацікавлено слухали натхненну розповідь бібліотекаря Лисенко В.М.  про  маловідомі та трагічні сторінки життя  письменника. Яскравою розповіддю  про творчий шлях О. Вишні та його друзів – письменників доповнила читачка Кулинич Г.М.
Гості масового заходу ознайомились з тематичною розкладкою книг, прослухали гуморески  Остапа Вишні у виконанні Хільок Г.М.,  подивились кінофільм „Остап Вишня” та уривки з художнього кінофільму «Ні пуха, ні пера» за мотивами мисливських оповідань О. Вишні, знятого у 1973 році режисером В. Івановим, прослухали віночок українських гумористичних пісень у виконанні учасників гурту „Гомін” та дуету «Діброва».
 

7.11.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
7 листопада члени клубу „Іванна” зібралися на своє чергове засідання „Мистецький тріумф Кіри Маратової”, присвячений 80-й річниці від дня народження одного з найбільш неоднозначних, неординарних режисерів світу. На вечір  були запрошені також члени клубу любителів кіно, організованого в ЦРБ №141. Захід проходив в дружній атмосфері. Члени двох клубів мали змогу пізнати нові, досі невідомі факти з життя Кіри Юріївни, поспілкуватися та поділитися своїми думками та враженнями про її творчість. На закінчення присутні переглянули фільм „Два в одном”, удостоєний премії „Ніка” як кращий фільм країн СНД.
 
 
 

30.10.2014

Бібліотека №119
Дружба з книгою – це свято

«Бібліотека – книжкова країна.
З радістю читає в ній кожна дитина.
Тут діти знаходять для серця відраду,
Знання і підтримку, ще й добру пораду», -
так 30 жовтня розпочалося у бібліотеці № 119 свято «Посвята в читачі» для вихованців Центру розвитку дитини «Індиго» (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»). Бібліотекарі радо зустріли маленьких майбутніх читачів разом з батьками, створивши атмосферу довіри, доброзичливості, дружелюбності, щоб вперше завітавши до бібліотеки, малята захотіли прийти знову.
 
Де діти можуть відшукати найбільш цікаві та розумні книжки? Звичайно, в дитячій бібліотеці – мудрому Книжковому королівстві. Ось і малята із задоволенням поринули у пошуки дивовижних скарбів – дитячих книжок.

У незвичайних пошуках дітлахам допомагали клоун Топа і лялькові казкові персонажі з чарівної скриньки, бібліотекарі і батьки.

Дошкільнята почувалися в бібліотеці вільно та невимушено: охоче співали і танцювали, пригадували улюблені книжки, знайомилися з новими творами для дітей. Дуже сподобались малюкам книжкові виставки, виставки яскравих поробок читачів бібліотеки, виставки м’яких іграшок – героїв улюблених казок та мультфільмів. Із задоволенням маленькі читайлики слухали казку «Колобок» і робили друзів-колобків із повітряних кульок.

На згадку про свято діти отримали дитячі книжечки та читацькі квитки, обрали цікаві твори для читання вдома з книжкової виставки «Мама, тато і я – читаюча сім’я», розпочавши мандрівку по великому Книжковому королівству. Тепер вони з гордістю можуть сказати: «Ми тепер не просто діти – ми тепер вже читачі!».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

23.10.2014

Бібліотека №115
Знати і пам’ятати!
Чим далі в історію відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни, тим глибше і повніше розкривається перед усім світом титанічний подвиг нашого народу, який в жовтні відмічає 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.  Про мужність і героїзм воїнів, партизан, підпільників, дорослих та дітей в боях за визволення України говорилось під час медіа години «Час минає, пам’ять залишається», яка була проведена з учнями 5 класу ЗОШ № 259 в рамках проекту «Треба жити і пам’ятати». Спілкування  проходило живо та яскраво. Перегляд відеоматеріалу повертав дітей до подій далеких років, коли багато днів і ночей виснажена Україна чекала на визволення. Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни.
 
 
 
 
 

22.10.2014

Бібліотека №119
 За український рідний край боєць боровся кожний
 
«Війна!.. Війна!.. Од пилу срібний
     Степ України загримів.
Ми йдем на бій, на бій побідний!
 Святий і праведний наш гнів!»
 Є. Фомін

22 жовтня до бібліотеки № 119 були запрошені учні 5- х класів СШ № 213 на медіагодину-спомин «За український рідний край боєць боровся кожний». Захід підготовлений до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників,  в рамках проекту «Треба жити і пам’ятати».

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що на українській землі війна тривала 1225 днів і ночей, з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року, у кровопролитній битві з фашизмом Україна втратила кожного шостого свого жителя. Бібліографічний огляд книжкової виставки «Схиляємо голову низько, щоб шану героям віддать» ознайомив читачів, зокрема, із творчістю Олександра Довженка, Олеся Гончара, Юрія Збанацького, Павла Загребельного, Дмитра Міщенка - українських письменників-фронтовиків, які словом і зброєю хоробро воювали на фронтах і в партизанських загонах і котрі присвятили свою творчість оспівуванню великого народного подвигу. Особливу увагу школярів бібліотекарі звернули на книгу генерала Олександра Родимцева «Марійка з Мишоловки» про відважну юну киянку, Героя Радянського Союзу, санітарку і розвідницю Марію Боровиченко, яка героїчно загинула у бою з фашистами.

Уважно діти дивились уривки з художнього фільму «Нет неизвестных солдат», знятого на кіностудії ім. О. Довженка за повістю «Марійка з Мишоловки», з документального фільму «Битва за Україну», схвильовано читали вірші, уривки з оповідань про Велику Вітчизняну війну.

Школярі зрозуміли, що війна – це страждання, горе, втрати, сльози, і треба пам’ятати, що ми всі є нащадками славного покоління наших предків, які захистили рідну землю від окупантів.
 
 
 
 
 

 

20.10.2014

Бібліотека №115
Акція  «Подаруй бібліотеці книгу триває»
Незважаючи на потужну конкуренцію з боку новітніх електронних носіїв інформації книга і досі залишається найкращим подарунком для багатьох людей.

Днями користувачі бібліотеки № 115 для дітей Деснянської ЦБС отримали чудовий подарунок – книжкову колекцію від книгаря Климашенка Костянтина Генріховича.

Бібліотекарі і читачі бібліотеки щиро дякують за такий щедрий подарунок!
 
 

 

16.10.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Церемонія  нагородження бібліотечних фахівців та читачів району
 
16 жовтня названі переможці в номінаціях найкращій читач та найкращий бібліотекар 2014 року публічних бібліотек Деснянського району. Церемонія проходила в Центральній бібліотеці. Захід став підсумком плідної співпраці  творчості читачів та бібліотекарів в цьому році. На церемонії були присутні почесні гости з організацій, які співпрацюють з бібліотеками ЦБС, керівники адміністрації району та читачі. Особливо тепло  присутні привітали Онуфрійчука Вадима Михайловича – т.в.о. голови Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, який вже не перший рік опікується закладами культури. Відкрила церемонію директор Деснянської ЦБС Курило Тетяна Іванівна. Вона сказала багато  добрих слів про співпрацю бібліотекарів, читачів та громади району. Першими на «червону доріжку»  запросили  бібліотекарів, які були нагороджені Почесними грамотами та Подяками. Онуфрійчук Вадим Михайлович від щирого серця подякував людям , які вчать любити книгу. Після музичного привітання, яке створило атмосферу  української гостинності, на «червону  доріжку» вийшли читачі, які плідно у 2014 році працювали  з літературою і щиро поділилися своїми знаннями з іншими відвідувачами бібліотек. Кожен з читачів отримав подарунок на добру пам`ять та незабутні враження.

В залі панувала творча атмосфера. Ведучі заходу декламували вірші про роль книги в нашому житті. Лунали українські пісні у виконанні учнів дитячої школи мистецтв №3  (директор Рябоконь О.В.), поетичні духовні твори, які з великим натхненням  прочитав настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей Дмитрій Григорак. Вдало церемонію супроводжувала демонстрація медіа матеріалів, які знайомили всіх присутніх з особистостями номінантів та діяльністю  бібліотек. Щиро кожен з номінантів з екрану  розповідав  про своє ставлення до читання, бібліотеки, кадр за кадром розкривали роботу бібліотек з інвалідами, біженцями, переселенцями та іншими незахищеними верстами населення району.

Бібліотека
 це відкритий майданчик спілкування, на який запрошується кожний, хто прагне знань. Це ще раз підтвердив наш захід.

На святі були присутні: Онуфрійчук Вадим Михайлович – т.в.о. голови  Деснянської районної в м.Києві державної адміністрації; Гулей Ярослав Танасійович–депутат Київської міської Ради, начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Жукова Тетяна Миколаївна, Благочинний церков Деснянського благочиння, настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей отець Дмитрій Григорак, Рябоконь Олена Василівна директор Київської міської дитячої школи мистецтв №3; Жупан Оксана Юріївна - представник газети «Вісник Деснянського району»; Кабанова Ірина Володимирівна - директор школи-дитячого садочку «Мрія» - І ступеня для дітей з вадами опорно-рухового апарату, Ялда- представник інтеграційного Центру біженців, роботу якого координує Благодійний фонд «Рокада».
 
 
 
Інтерв'ю кращого читача 2014 року бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей Василини Лобойко на 1 каналі Українського радіо, присвячене її захопленню - читанню книжок. 
 

 

16.10.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
16 жовтня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє…» за темою «Медицинські знання Київської Русі».

Про медицинські знання, якими володіли ченці Києво-Печерського монастиря в давні часи  розповіла відвідувачам бібліотеки  провідний науковий співробітник науково-дослідного  відділу музейних  програм і проектів  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Халіль Ірина Сергіївна.

Неабиякий інтерес аудиторії викликала документаьна кінострічка «Стріла заздрощів. Поєдинок» про лікаря - преподобного Агапіта Печерського.

Юнацтво цікавиться історією рідного краю і ми сподіваємось, що знання отримані юнаками та дівчинками в бібліотеці знадобляться їм і в майбутньому.
 
 
 

15.10.2014

Бібліотека №119
Світ фантастичних пригод Кира Буличова

 «Слышу голос из прекрасного далека,
Он зовет меня в чудесные края.
Слышу голос, голос спрашивает строго:
А сегодня что для завтра сделал я?» -

ці зворушливі рядки популярної пісні з кінофільму «Гостя з майбутнього» добре знайомі мільйонам хлопчиків і дівчаток. А знята ця фантастична стрічка була за повістю відомого письменника Кира Буличова, з нагоди 80-річчя котрого 15 жовтня у бібліотеці № 119 відбулося заняття літературного гуртка «У світі чарівного слова» - школярі здійснили захоплюючу медіа-мандрівку за книгами  Кира Буличова (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).

Прослухавши бібліографічний огляд книжкової виставки, юні читачі познайомилися з головною героїнею казково-фантастичних повістей Кира Буличова – дівчинкою Алісою Селезньовою, яка разом із дорослими подорожує іншими планетами, і з нею трапляються незвичайні пригоди: їй доводиться то рятувати планету від космічної чуми, то боротися проти космічних піратів, то подорожувати машиною часу…

Із задоволенням діти переглянули мультфільм «Тайна Третьої планети» і разом з Алісою та її татком-вченим здійснили небезпечну космічну мандрівку незвіданими планетами, допомагаючи їх мешканцям і вивчаючи дивовижних тварин, познайомилися з комічним чудовиськом Громозекою та птицею Говорун, яка відрізняється розумом і кмітливістю. Охоче школярі взяли участь у вікторині «Таємниці і загадки Всесвіту», підготовленій бібліотекарями.

Цікаво було дітям дізнатися, що повісті про допитливу дівчинку в незвичайному світі, якими зачитувалися в дитинстві батьки наших юних читачів, перекладені сімнадцятьма мовами та популярні у багатьох країнах світу, вони вчать доброті, сміливості, чуйності. Але найголовніше – ці твори розправляють крила мрії, вчать мріяти. Адже ніщо так не надихає, як мрія!
 
 
 

 
 

15.10.2014

Бібліотека №115
Народна  лялька-мотанка – оберіг наших душ 
 
Творча атмосфера панувала 15 жовтня в читальній залі для учнів 1-4 класів: наші читачі брали участь у майстер-класі з виготовлення народного оберегу – ляльки-мотанки. Це чудовий спосіб захопити дитину спільною творчістю, що і зробила керівник гуртка ОКЦ «Дивосвіт» Сокольчук Н. В.
 
З бесіди бібліотекаря дізналися, що ляльки-мотанки присутні у багатьох культурах. Це найперші і найпростіші іграшки. Українська мотанка і в давні часи і сьогодні є символом родючості, материнства й своєрідним оберегом людської душі та долі. І такий оберіг можна легко зробити своїми руками: трохи фантазії, майстерності – і лялька – сувенір готова. Для себе, або в якості подарунка.
 
Надія Василівна поділилась власною майстерністю виготовлення народної іграшки, показала, як з ниток можна зробити справжній шедевр. Із захопленням діти освоювали майстерність виготовлення ляльки-мотанки.
 
Кожен учасник того дня повернувся додому із власноруч виготовленою іграшкою.
 
 
 

15.10.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Зустріч з майстринею вишивки «Сузір’я  барв, і смутку, і любові»
 
«Вишивала дівчина, вишивала,
В тую вишиваночку душу вклала…»
(Сом М.)

Вишивка завжди була одним із найулюбленіших видів рукоділля. Набула вона масового поширення і зараз. І не тільки в Україні, але й в багатьох країнах, бо показує світові духовне багатство, рівень культури, творчі сили і здібності нації.
 
Сьогодні до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітала майстриня ручної вишивки Тетяна Протчева . Творчість пані Тетяни - вельми знана в Україні та за її межами. Лише протягом останнього часу її колекції виставлялись в Експоцентрі України, музеї П. Тичини, Верховній Раді та інших залах України. Вишиті роботи Протчевої Тетяни Іванівни зареєстровані у "Книзі рекордів України".

Майстриня розповіла, як синтезує сучасність з національними традиціями, як презентувала вишивки в Америці, Японії, Шотландії та інших країнах, про орнаменти, про майстер - класи на телебаченні, про музей вишивки та багато іншого.

Особливий інтерес проявили присутні до вишивок, що світяться у темряві, до речей прикладного характеру і, звичайно, до мапи України, яка була вишита у рамках проекту «Україна – єдина країна». Це так злободенно!

«Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на сто тисяч літ»
 
 
 
 
 
 

Відео

 
Сторінками нашої історії.
 

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter