15.09.2015
Бібліотека №115 |
Українські стежки П.І.Чайковського
(мистецька година за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації»)
(мистецька година за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації»)
Розпочинаємо тиждень з музикою! Послухати творіння всесвітньовідомого композитора П.І. Чайковського до бібліотеки завітали учні 6 Б класу ЗОШ №259.
Життя та творчість Чайковського мали тісний двосторонній зв’язок із українським середовищем. Великий композитор часто приїжджав до України, загалом він прожив тут 5 зі своїх 53 років життя. У с. Кам’янка жила родина його сестри, він був бажаним гостем у провідних культурних колах Києва, Харкова, Одеси. Україна для Чайковського – це родичі, друзі, натхнення природою та народними традиціями. В Україні його роботи отримували грандіозний успіх.
Чайковський вплинув на усе музичне життя в Україні. За його підтримки тут виникло перше професійне музичне училище. Музикальна спадщина Чайковського надихала багатьох композиторів української школи.
Хоч про особистість композитора Петра Чайковського більшість дітей почули вперше, але всі впізнали звучання його творів. До уваги відвідувачів ми підготували викладку літератури за темою «Музичний геній П.І. Чайковського».
Не лінуйтеся відкривати для себе нове і цікаве! Не лінуйтеся ходити по нове та цікаве до бібліотеки!
10.09.2015
«На п’єдесталі – українські спортсмени» Відео година Спорт в 21 столітті вийшов на новий вищий рівень. Це - популярно, актуально, цікаво. Тому відео - година про відомих українських спортсменів, у рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізаії», особливо привернула увагу учнів 218 середньої школи. Діти змогли переглянути не тільки відеоряд фотографій улюблених спортсменів, але й отримати цікаву інформацію про них, відкрити для себе багато нових імен, ознайомитися з книгами про різні види спорту. Хлопчиків зацікавили де - які сторінки з життя українського борця Івана Піддубного, відомих футболістів Олега Блохіна, Андрія Шевченка та чемпіона світу у стрибках з жердиною Сергія Бубки. Дівчатам, як виявилося, найближче гімнастика, тому вони активно пригадували імена представниць української школи: Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Лілії Підкопаєвої. А «Найсильніша людина України і світу», Василь Вірастюк, не тільки цікава усім, але просто приголомшує своїми здібностями.
Як багата Україна талановитими людьми! 1.09.2015
«Новий Буквар відкрила осінь»
День Знань День Знань у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – це завжди особливе свято. Незважаючи на велику «шкільну напруженість» першого вересня, діти і дорослі завжди поспішають сюди, бо чекають чогось цікавого. Ось і зараз їх здивували незвичайні виставки. «Українці, що удосконалили світ» - відкрила багато нових імен, а «Співці українського слова» - зацікавила любителів сучасних українських письменників. Особливу увагу привернула виставка саморобок «Світ моїх фантазій» вихованців Деснянського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Не залишила нікого байдужими і виставка «Історія речей» з циклу «Ключик від Країни Знань». Головний Ключик, звичайно, книга, але були цікаві і представлені тут деякі експонати, про які йдеться мова. А ось віртуальна подорож сайтами допомогла дітям не тільки відповісти на багато питань, але й продемонструвала можливості Інтернету.
1.09.2015
«А дзвоник знову весело лунає» (День знань) Не забувайте, що ми запланували для вас багату освітньо-розважальну програму: виставки, майстер-класи, лекції, бесіди, вікторини, розіграші, акції, літературні квести, творчі зустрічі, презентації, кінопокази та, обов’язково, нові книжкові надходження! До початку навчального року ми підготували для вас книжкові виставки «Свої знання ми черпаємо з книги», «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі», «І знову рідна школа запрошує нас в клас», з якими вас з радістю знайомитимуть наші бібліотекарки. Продовжує радувати вас виставка петриківського живопису «Краса родом з Петриківки», розташована у читальній залі старшого відділу обслуговування.
День знань ми святкували із першачками, які завітали на екскурсію до бібліотеки у свій перший робочий шкільний день. Бібліотекарка Наталія Леонідівна провела вікторину та розповіла школярам про роль книги для розвитку цивілізації та формування кожної людини. Бажаємо ентузіазму та натхнення! Бібліотека завжди чекає на вас! 23.08.2015
В моїм серці Україна!
Майстриня Федоровська Ганна з Храму свв. мчч. Адріана і Наталії (партнер бібліотек) та волонтер Москаленко Ольга допомогли організувати цікаві майстер-класи: «Прикраси для Катрусі» та «Мистецтво орігамі», результатом яких стали яскраві резинки на волосся, паперові лелеки і метелики, які заполонили територію парку, додавши ще більше кольорів до бурхливого святкування. Продовжувати веселощі запрошуємо вас до наших бібліотек, де усі разом із книжками ми весело перейдемо до зустрічі нових свят.
19.08.2015
«Шляхом людяності та милосердя»
«Я просила любові – і Бог послав нещасних,
які потребують моєї допомоги. Я просила благ – і Бог дав мені можливості.
Я не одержала нічого з того, що хотіла -
я одержала все, що мені було ПОТРІБНЕ!!! Бог почув мої молитви.» Мати Тереза 19 серпня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася година пам’яті «Шляхом людяності та милосердя», присвячена 105-річниці від дня народження матері Терези – громадського діяча, фундаторки Ордену милосердя, лауреата Нобелівської премії Миру(1979р.). Ця маленька скромна черниця стала символом милосердя і любові до ближнього, прикладом мужності і незламності для мільйонів людей. Мати Тереза в Бейруті зупинила бойові дії двох фронтів, щоб вивести дітей із зони обстрілу, створювала пересувні госпіталі, будувала притулки, заснувала першу клініку для хворих на СНІД. Її вважали святою ще при житті.
Учасники масового заходу з цікавістю і хвилюванням прослухали розповідь бібліотекаря Юрченко К. Л. про життя жінки-легенди ХХ ст. - матері Терези та переглянули презентацію «20 заповідей Матері Терези» і документальний фільм: «Мати Тереза – свята у темряві», а також отримали флаєр «Мати Тереза – посол миру та добра».
Мати Тереза ніколи не прагнула бути популярною, але її називають найвпливовішою жінкою світу, а її життя - найбільшою подією 20 століття.
Досягнення маленької тендітної черниці справді вражають, а її особистість виняткова за значенням для всього людства. В 2003 році Папа Іоанн Павло ІІ причислив її до лику блаженних. 3.08.2015
3 серпня 2015 року бібліотекою № 151 спільно з Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для дітей - відвідувачів Центру було проведено інтелектуальну гру "Юний ерудит". Із гарним настроєм та новими знаннями повернулися дітлахи додому, а для тих, хто прагнув до нових знань, у нашій бібліотеці знайшлися цікаві видання. 2.08.2015
Бібліотека в кіно Бібліотека для дітей №115 потрапила в кіно! 2 серпня наша бібліотека взяла участь у зйомці телевізійного проекту компанії «МАМАС ФІЛЬМ ПРОДАКШЕН» для каналу «ICTV». Зйомки багатосерійного фільму під робочою назвою «Ніконов» проходили у читальному залі старшого відділу обслуговування, де розташувалась численна кількість знімальної апаратури, декорації та велика команда телевізійників.
Бібліотекаркам надзвичайно цікаво було опинитися за лаштунками телевізійного процесу, підгледіти різноманітні прийоми, техніки, секрети і хитрощі, приховані за змонтованим, логічним кінонаративом фільму, показаному на екранах наших телевізорів. Усім, що підгледіли, щедро без таємниць ділимося із вами у фотографіях.
Домовлено про подальшу співпрацю кінокомпанії із бібліотекою №115. Деякі прем’єри нових робіт «МАМАС ФІЛЬМ ПРОДАКШЕН» відбудуться у нас.
Дякуємо за веселий та хвилюючий досвід! Після 3х годин зйомки, так само миттєво, як і з’явилася, уся ця телевізійна метушня, зникла і казка розчинилася у спокої і тиші вихідного дня.
Приходьте до нас - бібліотека любить гамір. І, звісно ж, до зустрічі у кіно! 22.07.2015
Літо личить усім! (бібліотеці також) Протягом літніх канікул ми відпочиваємо, засмагаємо, активно рухаємось, багато читаємо і відкриваємо ще більше нового та цікавого, - усе це свідчить про користь та задоволення від 3-х місяців палкого сонця. 16.07.2015
«Митрополит Андрей Шептицький в житті України»
«Не потоком шумних і галасливих
фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну» Митрополит Андрей Шептицький До 150 років від дня народження Митрополита Андрея Шептицького в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася інформаційна година «Митрополит Андрей Шептицький в житті України». Завідуюча бібліотекою Вергун В.П. розповіла про суперечливу постать митрополита Галицького, голову УГКЦ Андрея Шептицького. Він був єдиним митрополитом, який заступився за євреїв в часи геноциду. Серед найбільших дарів, якими Господь обдарував український народ, є світла постать Митрополита Андрея Шептицького. Він прийшов до нас у час великих випробувань, саме тоді, коли церква і нація потребували великих мужів. Його ім'я вже давно стало символом української Церкви, символом духовності нації, символом національного та духовного єднання народу. Для кожного українця ця незвичайна харизматична постать – святий приклад для наслідування. Адже його заповіти – вчення справжньої віри та любові до ближнього, свідомого християнства й національного патріотизму - заповіти на всі віки, на всі прийдешні покоління.
16.07.2015
«Права людини і права нації на шляху до суверенітету України»
Моя Україно! Ти сильна й багата, У тебе мільйони найкращих синів, І мова твоя, солов'їна й крилата, Ще світу покаже величний мотив. Ігор Калиниченко До 25 років із часу прийняття Верховною Радою Української РСР Декларації про державний суверенітет України (1990) в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна година «Права людини і права нації на шляху до суверенітету України».
Бібліотекар Кулида О.В. змістовно розповіла, що 16 липня 1990 року Верховна рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла Декларацію про державний суверенітет України. При прийнятті Декларації про державний суверенітет України влітку 1990 року ВР УРСР керувалася волею народу України, прагненням створити демократичне суспільство, потребою всебічного забезпечення прав і свобод людини, пошаною до національних прав усіх народів, турботою про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнанням необхідності побудови правової держави, а також мала на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України. Гостям масового заходу був представлений тематичний перегляд літератури «Доленосний документ України» та документальний фільм «Декларація про державний суверенітет України». |
Відео
|