21.04.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Самой удивительной сказкой является жизнь  человека…»
Г.К.Андерсен

 


В останній рік свого життя Андерсен прочитав в  одній з англійських газет, що його казки належать до числа найбільш популярних у всьому світі книг. Пройшли роки, і слава казкаря витримала перевірку часом…
 
21  квітня в бібліотеці № 141 для наших юних  користувачів  відбулась літературно-мистецька година «Чарівник країни мрій» до 210-річчя від дня народження відомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена.
До уваги читачів була представлена книжкова експозиція «Кошик казок Ганса Крістіана Андерсена».  Сьогодні ми говоримо Андерсена не тільки , як про казкаря… Андерсеном було написано дуже багато різножанрових творів . Це - вірші, повісті , романи, п’єси, трагедії, автобіографічний твір «Казка мого життя», публіцистика – записки мандрівника, збереглися листи  письменника до його друзів, відомих  особистостей…
 
Наші читачі із зацікавленістю  прослухали огляд літератури книжкової виставки, ознайомились з віршами Андерсена, подивились мультиплікаційний фільм «Стійкий олов’яний солдатик».

Щорічно в день народження великого казкаря Андерсена весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Згадаємо і ми творчість  неперевершеного данського письменника і ще раз осмислимо важливість існування дитячої книги.
 

16.04.2015

Бібліотека №115
«Бібліотечний суд – найгуманніший суд у світі!»
 
16 квітня у бібліотеці для дітей № 115 відбулося відкриття Лабораторії наукових розваг «Цікава наука».
В рамках освітнього проекту для школярів Smart Start у нашій бібліотеці розпочинається цикл занять із знайомства з основами природничих та гуманітарних дисциплін.
 
Перше заняття, яке пройшло у четвер, було присвячено правознавчій тематиці. Учні 6 кл. ЗОШ 249 дізналися про те як важливо знати і захищати свої права. Знайомство з юриспруденцією відбувалося в інтерактивній формі. Школярі мали змогу приміряти на себе роль злочинця, світка, адвоката, судді, прокурор. Усі пішли з бібліотеки задоволеними, особливо засуджені, яким не довелося відбувати покарання.
Запрошуємо вас на наступні заходи, протягом яких ми будемо осягати освітні висоти разом, весело і з користю.
 

16.04.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Основним джерелом, з якого можна почерпнути відомості про ранній середньовічний період становлення української державності, є літопис «Повість минулих літ», авторство якого приписують ченцю Києво-Печерського монастиря Нестору.

Глибше пізнати ті найдавніші часи користувачам бібліотеки № 141 надала можливість лекція- вистава «Куди прямуєш, о Русь свята ?», яка відбулась  16 квітня за проектом «Україна. Становлення державності». Лекція-вистава створена й зіграна працівниками відділу науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Національного Києво-Печерського історико – культурного заповідника.    
Автор сценарію: старший науковий співробітник Горовий А В., постановник: начальник науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Топилко О. В.

Основоположником вітчизняної історії став Преподобний Нестор. Ця вистава – спроба осмислення та розуміння життя і творчості Нестора Літописця за матеріалами літописних джерел, листів та інших історичних документів. Поклик до вірності Батьківщині – ось головна ідея постановки. Відвідувачі заходу - молоде покоління осмислило ще одну історію про незламну любов до своєї Вітчизни , про мужність і стійкість Нестора, тверді переконання і віру в Україну.
 
В постановці переплелись  історичні події давнини з розумінням сучасних подій в нашій  країні. Історія вчить та «червоною ниткою» пов ‘язує  ідеали   часів Київської Русі з ідеями сьогоднішніх днів.
 
«Хвилиною мовчання» наші читачі вшанували пам’ять подвигу героїв минулих часів та сучасних героїв України. Вічна пам”ять і слава героям України!

Увазі учасників та гостей заходу була представлена тематична розкладка «»Повість минулих літ» - література часів Київської Русі ».
Шановні читачі! Історичний екскурс по основним етапам становлення української державності буде продовжуватись… Слідкуйте за нашими анонсами!

 
 

15.04.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «І не буде переводу
Українському народу
Доки  із глибин сторіч,
Долина козацький клич…».
Яковенко Я.

Впродовж усієї історії козацтво відігравало величезну роль в державотворенні нашої країни.    Феномен українського козацтва у вітчизняній історії абсолютно унікальний, особливий і , не має аналогів в історії інших народів.

15 квітня в ЦРБ № 141 відбувся іісторико-краєзнавчий  вечір  «Історичне місце українського козацтва в розбудові державності України» за проектом «Україна. Становлення державності». В заході взяли участь Бонь Олександр Іванович – доцент інституту суспільства Київського  університету ім. Б. Грінченка та юнацтво району. Увазі користувачів була представлена книжкова експозиція  «Українська державність у період Запорізької Січі та Гетьманщини».
На основі  архівних документів  Олександр  Іванович  відтворив  яскраві картини козацької минувшини, зіставив факти історичних подій  з сучасними подіями в Україні, долучаючи  до живого діалогу та дискусії  присутніх на заході  юнаків та дівчат.

Історик-дослідник розповів про те,що багатовікова історія козацтва переконливо довела його силу та здатність бути провідником  та захисником народу, його незалежності. Славетні імена українських гетьманів Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Івана Мазепи та багатьох інших  по праву увійшли в героїчну історію козаччини та історію української культури. 

Вчені справедливо вважають, що козацька ідея здатна пробудити до активного життя невичерпну фізичну і духовну енергію, державотворчу направленність  багатомільйонного населення українців. Будемо сподіватись, що в нашій країні і сьогодні будуть  панувати справжній козацький дух та воля!

 

16.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Десь там галактик зоряна танечність.
А де початки, де її кінці?»
(Костенко Л.)
 
 
 
 
Вже так традиційно склалося, що квітень – особливий місяць для відвідувачів бібліотеки
ім. Ю.Гагаріна для дітей. Та й зрозуміло – Всесвітній день авіації та космонавтики. В Україні він відзначається як День працівників ракетно-космічної галузі.
 
Який чудовий привід залишити фото на пам’ять у бібліотеці! Де ще ви побачите такий незвичайний портрет Юрія Гагаріна?! А усіх, хто опиняється у читальній залі, приваблює яскраве панно – насичена візуальна інформація про шлях космонавтики, яке мимоволі підштовхує до книг та Інтернету. Чим і скористалися бажаючі, зацікавлені темою космосу. Багато нового узнали вони завдяки перегляду фільму "Перша орбіта" Кристофера Райлі та заочної подорожі музеями космонавтики (при Київському Планетарії, Житомирським музеєм космонавтики ім. С. П. Корольова, Полтавським музеєм авіації та космонавтики імені Ю.Кондратюка, музеєм Космос Харківського планетарію та іншими). Привернула увагу і книжкова виставка «Україна і космос».
 
Космос та його дослідження, ракетобудівництво та космічні польоти – це завжди щось цікаве, незвичайне, загадкове. У цьому змогли переконатися не тільки прихильники космонавтики, але й усі учасники заходів, присвячених цій темі.
 

15.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

«Мудра є у світі книжка. Ми звемо її – природа» 

Заняття гуртка «Капітошка»

Чергове заняття гуртка «Капітошка» (у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі»), юні любителі природи вирішили присвятити Міжнародному дню Землі (22 квітня). А форма «конкурсу ерудитів» допомогла не тільки краще запам’ятати і зрозуміти де-яки речі, навчитися працювати в команді, але й відповісти на багато запитань. А яких їх тільки не було! І на що може скаржитися ліс, і що зайвого у годівничках у птахів, і чий це хвіст (за малюнками), і чим годують тварин у лісі взимку… Багато питань було і про вплив людини на природне середовище, і про енергозбереження. Доброю підказкою були книги, які юні природолюбчики читали напередодні і якими дозволялося користуватися протягом конкурсу. А нагородою переможцям були журнали «Професор Крейд» та, звичайно, цукерки.
 
Юні природолюбчики (учні 39 школи-гімназії) і бібліотекарі дуже вдячні науковому співробітнику лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання НАПН Санковській Ірині Мечиславівні за допомогу у проведенні природознавчих заходів у бібліотеці.

 

10.04.2015

Бібліотека №115
10 квітня у дитячій бібліотеці 115 тривала довга і напружена робота з прикрашання яєць. За участі ОКЦ «Дивосвіт» у молодшому читальному залі відбувся майстер-клас «Яйце-мальованка», на якому діти молодших класів вчилися робити великодні прикраси-яйця-мотанки.
 
 
 
Про інші техніки декоративно-прикладного мистецтва, про різні орнаменти та традиційну символіку можна було дізнатися з книжок нашої бібліотеки, а отримати нові навички, вміння можна на майбутніх майстер-класах.
 
 
 
 
 

9.04.2015

Бібліотека №151
9 квітня відбувся святковий мистецько-етнографічний захід «Йде Великдень по землі», котрий спільно організували та провели бібліотека № 151 Деснянської ЦБС та Деснянський районний у м. Києві центр соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді. Організатори, працюючи на максимальне задоволення культурних та соціальних потреб мешканців району, доклали великих зусиль для успішного проведення свята. На заході можна було ознайомитися з творчістю майстра народної вишивки та Директора Музею вишивки Тетяни Протчевої, подивитися виступ Бібліотечного театру при бібліотеці № 151, а також, заслухавши виступи завідуючого бібліотекою № 151 А. Гунькова та директора Деснянського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Д. Альтмана, дізнатися про діяльність зазначених закладів.

На захід були запрошені учні середніх класів середньої школи № 276 та родини воїнів, які беруть участь в боях за волю України.

Свято користувалося великим успіхом у відвідувачів.
 
 
 
 
 
 

5.04.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«День відплати Миколи Лемика»

                                                                         В тім краю, де все співає вранці,
                                                                         І шумлять закохано ліси,
                                                                         За Вкраїну билися повстанці-
                                                                        Прометеї волі і краси.
                                                                                          Ігор Калиниченко

100 років тому народився Микола Лемик (1914-1941), український політичний діяч, член ОУН. 21 жовтня 1933 року Лемик за наказом проводу Організації Українських Націоналістів убив начальника канцелярії (і одночасно – високопоставленого агента НКВД) консульства СРСР у Львові Олексія Майлова на знак протесту проти штучно організованого радянською владою голодомору 1932–1933 рр. в Україні. Негайний суд у Львові, який відбувся в жовтні-листопаді 1933 року, засудив Лемика до смертної кари. Через деякий час вирок був замінений на довічне ув’язнення. На початку Другої світової війни був звільнений з тюрми, став одним з організаторів Похідних груп ОУН та їх діяльності в Україні. В жовтні 1941 року був заарештований гестапо і розстріляний у Миргороді (Полтавська обл.).

В бібліотеці ім. В.Кучера до ювілею від дня народження Миколи Лемика  відбулася історична година «День відплати Миколи Лемика». Зав.Бібліотекою Вергун В.П. розповіла про трагічну долю українського політичного діяча, члена ОУН.

На завершання учасники гурту «Гомін»  подарували  гостям масового заходу віночок стрілецьких пісень: «Ой, у лісі на полянці», «Колір чорний», «Хай живе вільна Україна», «Калина».
 
 
 
 

9.04.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
Великдень природи, Великдень душі

9 квітня до бібліотеки імені С. Олійника завітали учні ЗОШ №147. В рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” напередодні свята Великодня викладач творчості недільної школи храму святих мучеників Адріана та Наталії О. С. Бойко провела майстер-клас з виготовлення святкових поробок. Кожен учень самостійно виготовив Великодню листівку та написав привітання зі святом воїнові АТО. Всі листівки будуть направлені в зону конфлікту разом з іншою гуманітарною допомогою. Наприкінці заходу присутні прослухали огляд літератури, завдяки якій всі бажаючі змогли поглибити свої знання про традиції свята Великодня.
 
 
 

9.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Подарунки до Великодня»
Майстер-клас

Усі ми знаємо, як приємно дарувати подарунки. А створені власними руками – ще приємніші. А оскільки, напередодні великодніх свят, це питання дуже актуальне, майстер – клас, у рамках творчої майстерні «Сонечко», в бібіліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, зібрав багато бажаючих. Це і школярі Лісового масиву, і їх батьки, і вихованці районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». Юні майстри, за допомогою майстрині Бойко Олени Славівни, з захопленням створювали незвичайну святкову листівку у вигляді великоднього кошика з крашанками. Подивіться, з яким старанням вони це робили! А як звеселило усіх присутніх невміння хлопчиків в”язати бантики на кошику! Але трохи старань і все вийшло чудово. І ось…за якусь годину з-під дитячих рук на світ з’явилися маленькі шедеври: оригінальні, яскраві, виразні. Це – не тільки прикраса будь-який оселі, але й чудовий подарунок.
 
 
 

Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні протоієрею храму свв. мчч. Адріана і Наталії отцю Роману за сприяння у проведенні цього заходу.

 

Відео


Бібліоніч у бібліотеці № 115 для дітей

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter