22.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
22 вересня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Києво-Печерська Лавра. Історія і сучасність».

З відвідувачами бібліотеки поділилась своїми знаннями  провідний науковий співробітник науково-дослідного  відділу музейних  програм і проектів  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Халіль Ірина Сергіівна.  Вона розповіла присутнім  про подвиг перших ченців-монахів, засновників Печерського монастиря Антонія та Феодосія, монастирські традиції тих давніх часів. Доповнив історичну розповідь  показ слайдів.
 
 

19.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
19  вересня в ЦРБ №141 переглядом художнього фільму «Ярослав Мудрий» відкрився другий сезон роботи клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Фільм знятий за сценарієм видатного письменника сучасності, лауреата Державної премії СРСР та Шевченківської премії, Героя України Павла Архиповича Загребельного. Захід був приурочений 90-річчю від дня народження  митця.
 
Присутні  ознайомилися із виставкою «Золоте перо української літератури»,  присвячену творчості письменника. Заступник директора ЦБС Сахарова Т. М. зацікавила слухачів розповіддю про нелегке життя Павла Архиповича, який рано залишився без матері, тож світло її любові заміняли книжки та рідна земля, безмежною красою якої він не міг намилуватися. Демонстрація фрагментів документально-біографічної стрічки, за участю самого письменника, посилила емоційний акорд заходу. Ми, українці, горді тим, що нашого письменника - співвітчизника Павла Архиповича Загребельного ще за життя визнано одним з найкращих письменників світу ХХ століття. Наша бібліотека виборює почесне право називатися іменем цієї славетної людини.
 
 

18.09.2014

Бібліотека №115
У книжковому царстві

Книжок у цілім світі є багато
І кожна щось розкаже нам...

За вікном теплими барвами палає осінь, а це означає, що наближається наше професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Ось і сьогоднішня зустріч відбулась у рамках підготовки до цієї події. Учні 4-го класу ЗОШ №263 разом з бібліотекарями здійснили захоплюючу подорож у Країну знань за допомогою книги. Мандруючи "вулицями Читай-міста" діти із задоволенням роздивлялись ілюстрації та читали цікаві історії. Кращі дитячі твори, наче в чарівному дзеркалі, відтворюють перед очима читача минуле й майбутнє, життя та пригоди ровесників, їхнє навчання, забави. І, звичайно, море радощів викликає дивовижний світ казок, байок, загадок, скоромовок тощо.

На завершення зустрічі діти висловили свої власні думки про прочитані книги та взяли активну участь у пізнавальній вікторині, з якої також почерпнули багато цікавого.

Літературне знайомство не залишило байдужим жодного учня, вони чекатимуть нової зустрічі з книгою.
 
 
 
 
 
Тож не минайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки:
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.
 
 

11.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Любов до рідного краю – це головне, що має бути в серці кожного українця. Вшанувати традиції, глибше пізнавати  історію нащої країни допомагають працівникам бібліотек району відвідування різноманітних тематичних екскурсій по Україні.

11 вересня незабутні враження отримали бібліотекарі на екскурсії «Дніпровські плавні», приуроченій до відмічання Всеукраїнського дня бібліотек. Кожна екскурсія для нас- це не просто дозвілля, а й підвищення кваліфікації.

Ми відвідали Ржищів – старовинне, місто, багате на історичні та культурні події, один з центрів Трипільської культури, крупний торгівельний порт. Також це місто відоме, як  Батьківщина сучасного класика української поезії – Ліни Костенко.
 
На катерах по Дніпровським плавням під променями осіннього сонечка ми дружно переправились до церкви на воді, яка стоїть, як неприступний воїн посеред Дніпра. Неймовірні пейзажі захоплювали подих.  Але найсерйозніше й найважливіше нас очікувало ще попереду. Бібліотеки району в цьому році працюють за проектом «Треба жити і пам`ятати», який присвячений до 70-річчя звільнення України від німецько-фашистських загарбників і дуже доречно було для всіх нас відвідати Балико-Щучинку, відому тим, що в цій місцевості  в 1943 році проходив Букринський плацдарм. Ці події розповідають про трагічні сторінки історії Великої Вітчизняної війни на Україні. Вічна слава героям ! І заключною частиною заходу було знайомство з місцевістю біля с. Уляники , де ми мали можливість посмакувати  джерельною «живою»  та «мертвою» водою.
 
Наша мандрівка підтвердила слова  відомого французького письменника та літературного критика Анатоля Франса :  «Подорожі навчають людину більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає  нам більше, ніж десять років життя вдома».
 
 

12.09.2014

Бібліотека №119
«Ця добра книга виховує серце»

З нагоди 145-річчя від дня народження відомого австрійського письменника Фелікса Зальтена 10 вересня до бібліотеки № 119 завітали учні з літературного гуртка «У світі чарівного слова» на відео-мандрівку «Ця добра книга виховує серце» за казкою «Бембі» (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).

Уважно діти слухали історію написання лісової казки, що уже дев’яносто років хвилює серця юних читачів та їх батьків, адже автор пильно спостерігав природу, добре вивчав, досконало пізнавав життя наших менших братів – тварин і птахів, щоб за допомогою яскравих художніх образів виразно відтворити цей надзвичайний захоплюючий світ, щоб читач почув, про що гомонить природа, про що перемовляються її мешканці.

Читаючи казку, школярі усвідомили, що лісові жителі потерпають не тільки від природних змін – їм доводиться і мерзнути, і мокнути, і навіть голодувати, а й від браконьєрів, які «вогненною рукою»-рушницею несуть смерть усьому живому, що є в лісі. Із задоволенням переглядаючи мультфільм «Бембі» та уривки з художнього фільму «Дитинство Бембі», діти перейнялися зворушливою історією про малого оленятка, маму якого вбиває браконьєр і котрий за допомогою вірних друзів витримує усі знегоди і випробування жорстокого лісового життя, щасливо уникає смертельної небезпеки, хоча й зазнає тяжкого поранення, і зрештою зростає красивим дужим оленем і стає Лісовим Королем. Разом із бібліотекарями юні читачі обговорили враження від знайомства з цим чудовим твором, що вчить доброму та бережливому ставленню до природи. Також зацікавили школярів книги про природу інших авторів, представлені на тематичній виставці, бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі.

Бембі сподобався нашим читачам за благородну красу, мужність і витривалість у складному лісовому житті. І маємо надію, що кожне нове юне покоління з радістю буде читати книжку про незвичайні пригоди сміливого оленятка.
 
 
 
 
 
 

08.08.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Традиційно мешканці  району зустрічаються з  бібліотеками в улюбленому місті відпочинку – парку «Деснянський».

Так, 8 серпня, відвідувачі парку, які відпочивали в приємній прохолоді дерев, мали змогу цікаво та корисно провести час разом із бібліотеками. Їх було запрошено взяти участь у літературній вікторині. Всі учасники отримали задоволення, гарний настрій та книжки у подарунок на згадку про чергову зустріч  або  приємне  знайомство!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

25.07.2014

Бібліотека №115
Все починається з дитинства
 
"Мандруй у літо разом з бібліотекою!
Веселимося, читаємо,  літечко вітаємо!"


Вже стало доброю традицією кожної п’ятниці в літній читальній залі проводити зустрічі з читачами. Ось і цього разу,  25 липня, бібліотека запросила дітей на літературну книжкову галявину, де на них чекали вікторини та конкурси для різного віку та літературних уподобань. Велику увагу привернули до себе яскраві книжки з виставки "Все починається з дитинства".
 
 Творчі особистості самі мали змогу проявити свої таланти, малюючи на асфальті та взявши участь у вікторинах та іграх. Переможці могли поласувати цукерками та отримати приз – цікаву книжку або журнал.
Долучайтесь до літніх читань! Перетворіть свій відпочинок в незабутню зустріч з книгою, дізнайтеся щось нове. До зустрічі в бібліотеці!
  
 
 

18.07.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Літо, літо золоте
Випиває роси
Та з пшениченьки плете
Україні коси…»
 
18 липня в Деснянському парку відбувся бібліопікнік «На зустріч книзі…», в якому взяли участь працівники центральної районної бібліотеки № 141, бібліотеки № 115 для дітей та мешканці нашого району. Захід було організовано Деснянською районною в м.Києві державною адміністрацією. Прогулюючись, жителі нашого району різного віку отримали рекламні матеріали про послуги бібліотек, грали в інтелектуальні ігри, переможці отримували призи –книжки на добру згадку про літній відпочинок у парку. Деякі з учасників, тут же на прогулянці починали читати. Кожна зустріч з мешканцями нашого району дарує нам нових читачів, нових учасників бібліотечних заходів. І це дуже приємно…
 
Отже, любі читачі, приходьте до бібліотек, підтримуйте гарний настрій та підкріплюйте свої знання! Всім бажаємо гарного відпочинку!

 

4.07.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
4 липня в ЦРБ №141 пройшло чергове засідання шанувальників кіно, що об’єдналися в клуб «Інтелектуальний світ голубого екрану» - проект за участю Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.

Даний захід присвячений життєвому та творчому шляху всесвітньо відомого кіносценариста та режисера, генію кінематографа
Сергію Йосиповичу Параджанову. Вірмен за національністю, який  прожив  та творив понад два десятиріччя на Україні, він прославив її культуру та безмежно любив її людей.  
 
 
Бібліотечні працівники підготували цікаву розповідь про те, як жив та творив митець, про його злети та падіння. Продивилися документальний фільм про С. Параджанова. Кульмінацією заходу стала демонстрація кінострічки,  знятої С. Параджановим  у 1964 році «Тіні забутих предків», що принесла  йому всесвітнє визнання та любов прихильників його творчості.
 
 

4.07.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Літо на книжковій галявині»
Сяйвом сонця все залито,
В нас гостює справжнє літо
Кольорове та яскраве,
Запашне, смішне, цікаве!

 
4  липня  Державна районна в місті Києві адміністрація  в  Деснянському парку організувала культурно – розважальний захід.
 
В ньому взяла  участь  ЦРБ № 141, влаштувавши  для мешканців району бібліопікнік «Літо на книжковій галявині».
Багато жителів району виявили бажання записатись до бібліотеки. Відпочиваючі в парку розумники та розумниці  різного віку, з задоволенням   грали  у вікторину, а дітям до вподоби було «Казкове літературне лото». Всі учасники отримали призи. Прогулянка жителів нашого району пожвавилась. А ми - бібліотекарі дуже зраділи тому, що інтерес у людей до книги не зменшується.
 
Ласкаво просимо до бібліотек нашого району !
Приєднуйтесь до наших заходів!
 
 

3.07.2014

Бібліотека №115
 Щоб сонцю і квітам всміхалися діти

28 червня наша бібліотека разом з державною адміністрацією району проводила дитячу розважальну програму «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти».  
 
Зі свого боку ми запропонували дітлахам та їхнім батькам казкову вікторину та гру «Міняю книжку на віршика». Малеча із задоволенням брала в них участь, а призи та сувеніри викликали море радощів, Виявилось, що віршиків майбутні читачі (бо всі виявили бажання записатись до бібліотеки) знають багато, а ось з відповідями на казкові питання були певні труднощі, навіть у батьків. А взагалі все пройшло дуже весело і цікаво. Сподіваємось, що діти все таки приведуть до нас своїх батьків.
 
 
 
 
 
       До зустрічі в бібліотеці!
 
 

Відео

 
Методична література інклюзивного характеру.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter