03.06.2015

Бібліотека №115
«Приведи друга!»
 
Сьогодні у бібліотеці людно! Бо саме сьогодні у нас проходить акція «Приведи друга до бібліотеки!», за умовами якої за кожного нового користувача, якого ти приведеш і запишеш до нашої бібліотеки, ти матимеш шанс взяти участь у безпрограшній лотереї.
 
Радо повідомляємо, що кожен з черги, яка вистроїлася для запису на абонементи, отримав винагороду. Окрім почесного статусу читача нашої бібліотеки, цікавих книжок, кожен дістав приз, який запропонувала йому удача, схована у нашій лотерейній скрині.
Поталанило і бібліотеці: сьогодні у нас стало на 27 друзів більше!
 
 
 

 

03.06.2015

Бібліотека №115
Угадай-ка!
(година-вікторина)

3 червня у бібліотеці №115 для учнів другого класу ЗОШ № 275 провели вікторину «Угадай-ка!» із обізнаності у сюжетних перипетіях, колізіях, які стоять перед героями дитячих казок. Дякуємо всім, хто брав участь! Вітаємо знавців казок!
 

Запрошуємо вас на канікули до бібліотеки!
 

29.05.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
29 травня працівники бібліотеки № 141 та  бібліотеки № 115 для дітей взяли участь у загальнорайонному масовому  заході, присвяченому дню Києва. Свято відбулося біля Деснянської районної в м. Києві державної  адміністрації.  Незважаючи на тривалий дощ, надвечір хмари розійшлися і чимало мешканців нашого району зібралися   на майданчику, щоб підтримати виступи танцювальних, співочих  юнацьких й дитячих  колективів, «пограти» в різноманітні  краєзнавчі інтелектуальні ігри та взяти участь  у різноманітних майстер-класах.
 
Інтелектуали «грали» у  розвиваючу краєзнавчу  вікторину  «Вулиці Деснянського району в іменах та назвах» та краєзнавче лото «А історію столиці знати кожному годиться». Діти намагались давати  правильні відповіді нарівні з дорослими учасниками. Переможці отримали подарунки від бібліотек – яскраві комікси, художні та пізнавальні книжки для читачів різного віку.
З великим задоволенням та зацікавленістю любителі рукоділля взяли участь у майстер-класі «Браслети дружби». Ці браслетики, зроблені власноруч з голубих та жовтих стрічечок,  стали символом взаєморозуміння та прагнення миру для кожного учасника.
Такі заходи дарують глядачам та учасникам  радість, тепло, надію на краще майбутнє. А ми - бібліотекарі маємо можливість ще раз розповісти жителям нашого району про важливість присутності книги в нашому житті та запросити всіх до бібліотек.
 
Бажаємо тобі процвітання наша древня і вічно молода столиця!

 

28.05.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
28 травня в ЦРБ № 141 відбулися краєзнавчі читання «Києво-Печерська Лавра. Спадщина та сучасність» для студентів «Університету третього віку», які навчаються при відділенні соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.
 
Мета краєзнавчих читань – популяризація історико-культурної та духовної спадщини Національного Києво-Печерського історико-культурного Заповідника, ознайомлення з напрацюваннями оригінальних ідей в галузі музейної педагогіки науковцями  Заповідника.
 
В заході взяли участь : завідуючий науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Топилко Олег Васильович, старший науковий співробітник  Горовий Анатолій Васильович ; заслужений художник України Франчук Валерій Олександрович, режисер  телекомпанії «Глас»  Брага Богдан.
 
Анатолій Васильович Горовий - український історик, музейний фахівець,  прозаїк, поет, художник та педагог. Його діяльність та творчість  направлена на духовне та естетичне виховання особистостей різного віку. За сценаріями  А. Горового створені документальні кнострічки, лекції-вистави, які з успіхом презентують науковці  у різних закладах нашого міста . Неабияку зацікавленість викликала у учасчників семінару документальна кінострічка «Вартові міражів», присвячена поетичному осмисленню автором філософських та психологічних  аспектів  нашого  буття. Свої ліричні натхненні вірші презентувала присутнім  гостя бібліотеки  Світлана Макаревська.
Між історією та сучасністю – тісний зв”язок. Цей місточок міцно поєднує події минулого із нашим  сьогоденням. Ця ідея глибоко осмислена та передана читачам  в творчих пошуках  науковця   Анатолія Горового. Бібліотекам району Анатолій Васильович презентував свої книги з авторським надписом.
Шановні читачі ! Хто зацікавився, приходьте до  наших бібліотек !
 
Ласкаво просимо !
 
 
Шановні колеги та читачі!
    Колектив Деснянської ЦБС сумує з приводу передчасної смерті нашої колеги (20.05.2015) – бібліографа відділу ДБІР Центральної районної бібліотеки № 141 – Рокіти Раїси Олександрівни, яка працювала в нашій системі майже 25 років.
    Бібліотечна спільнота Деснянського району та міста Києва втратила невтомного працівника, високопрофесійного фахівця своєї справи, наставника молодих спеціалістів, надійну, порядну, душевну людину.
    Цінним доробком Раїси Олександрівни є безліч бібліографічних посібників: покажчиків. нарисів, пам’яток, створених для сьогоднішнього та майбутнього користування нашими читачами.
    Важливим внеском в бібліотечну справу є її покажчик «Відкриваємо Україну» в трьох частинах, який був відзначений почесною грамотою УБА (2013р.) та ілюстрований «Путівник з вшанування пам’яті Тараса Шевченка до 200-річчя від дня народження».
    Висловлюємо сердечні співчуття близьким та рідним.
Пам’ятаємо! Вшановуємо!
 
 

27.05.2015

Бібліотека №115

Добрий і лагідний мрійник

 
До 80-річчя від дня народження відомого українського письменника Юрія Феодосійовича Ярмиша у бібліотеці №115 провели літературну годину для першокласників ЗОШ № 259.
Ім’я Юрія Ярмиша добре відомо усім дітям молодшого віку, їх батькам, бабусям і дідусям. Його твори вчать добру, вірності, сміливості, відкривають маленьким читачам змогу поринути у світ неймовірних пригод у пошуках щастя та мрії.
У бібліотеці ще повно цікавого для малих і дорослих. Чекаємо на всіх!

 

24.05.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
Злочин без терміну давності
 
Татари йдуть по чорній паралелі,
Що так глибоко перетяла Крим,
Вернулися до рідної оселі,
Де дим Вітчизни,
Гіркуватий дим…
Андрій М’ястківський

Сьогодні в Україні на державному рівні відзначається День скорботи і пам'яті жертв депортації кримських татар. Депортація цього народу, розпочата 18 травня 1944 року, – один з найбільших злочинів радянського режиму. Увесь кримськотатарський народ радянська влада звинуватила у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала 200 тисяч осіб, з них 183 тисячі кримських татар.
 
24 травня, в бібліотеці ім. В.Кучера, відбувся вечір-пам’яті, присвячений 71-й річниці з дня депортації кримських татар «Злочин без терміну давності». Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Кучеренко А.В.  про  трагічну долю кримськотатарського народу та представила презентацію «Злочин без терміну давності».
 
В ході заходу перед глядачами було продемонстровано уривок художнього фільму про депортацію кримських татар "Хайтарма"  та прозвучала пісня у виконанні української співачки кримськотатарського походження Джамали «Шлях додому».
Історія повторюється і наразі кримські татари знову опинилися в складній ситуації – окупаційна влада півострова чинить тиск, змушуючи їх залишити свою батьківщину. Новий режим нагадує радянську  владу.  У чомусь він  навіть гірше, адже тоді за інакомислення ув’язнювали, відправляли у тюрьми. А зараз людина просто може зникнути. Пам’ятаємо минуле. Ні – геноциду!
 

22.05.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Квітучий символ Києва»
Майстер - клас
 
Майстер – клас в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, у рамках творчої майстерні «Сонечко», знов зібрав юних «саморобників». Одне з останніх занять гуртка «Капітошка» надихнуло дітей на думку: напередодні Дня Києва порадувати своїх друзів святковою листівкою, зробленою власноруч. А що може бути краще, як не символ міста у вигляді об’ємних квітів каштана?! Простір для творчості – необмежений! Трохи старанності і фантазії – і ось він – подарунок. А відчути себе справжніми майстрами допомогла Шкапа Людмила Миколаївна, співробітник ЦДЮТ Деснянського району.
 
 

22.05.2015

Бібліотека №119
Мандрівка у світ Добра
 
«Живи правдиво і добро звершай,
Та нагород за це не вимагай.
Хай оживає істина стара –
Людина починається з добра.»

22 травня  маленькі читачі бібліотеки  № 119 – вихованці молодшої та середньої груп школи-садочка «Лісові дзвіночки» - долучилися до Всеукраїнської акції «День добра» і здійснили медіа-подорож у Країну Доброти, Милосердя та Дружби.
 
«Доброго ранку!» - привіталися малята і бібліотекарі, посміхнулися один одному - й одразу в бібліотеці запанувала невимушена атмосфера гарного настрою, чемності та доброзичливості. Разом із бібліотекарями дошкільнята пригадували улюблені казки та оповідання, у яких добро завжди перемагає зло, хороших та поганих літературних персонажів; із задоволенням повторювали вірші про доброго лікаря Айболитя; слухали прислів’я про добро і небайдужість.
Із радістю малюки за допомогою пальчикових паперових ляльок перевтілилися в героїв української народної казки «Як звірі зимували» і дружно будували будиночок та захищалися від лиходіїв. Емоційно дітлахи читали вірші про маму, що втілює доброту і любов, про красу і чарівність нашої України; разом з героями мультфільму «Один, два – дружно» за казкою Володимира Сутєєва рятували Лося, на котрого впало дерево і якого хотіли з’їсти вовки. На виставці «Доброта, як сонечко, завжди гріє» дошкільнята із цікавістю розглядали яскраві книжки, що вчать доброті, порядності, ввічливості, турботі, шанобливому ставленню до оточуючого світу і які з душею підібрали бібліотекарі. Приємно було діткам отримати невеличкі подарунки – книжкові закладки для охайного і бережливого читання, і на подяку малята влаштували флешмоб - засвітили «Сонце доброти» на майданчику біля бібліотеки, промінці якого будуть зігрівати всі милосердні серця:
«Ми у світ приходимо, щоб добро творити,
Бачити й відчути всю красу Землі.
Треба рідну землю-матінку любити,
Вчитись світ любити, доки ще  малі.»
 
 

22.05.2015

Бібліотека №115
Український інфекціоніст Ілля Ілліч Мечников
(до 170-річчя Мечникова І.І., імунолога та мікробіолога)

22 травня в рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації» бібліотека провела для учнів 9 класу ЗОШ № 259 наукову годину, присвячену історії життя та науковому доробку українського вченого, лауреата Нобелівської премії з медицини та фізіології Іллі Ілліча Мечникова.

Діти ХХІ ст., які користуються усіма зручностями сучасної науки, вперше почули про наукові розробки великого природознавця, медика, викладача, творця теорії, яка зчинила переворот у багатьох областях медицини та бактеріології, і має потенціал розвитку у майбутньому. 
 
 Аби не було соромно чогось не знати – приходьте до нас аби більше читати.
Запрошуємо всіх до бібліотеки!
 
 

21.05.2015

Бібліотека №115
«Чорний квадрат?»
(заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

Сьогодні заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва» відбулося у ЗОШ №259. Незважаючи на гарячу погоду, стрімке наближення канікул ми із школярами зібрали разом зусилля, увагу і зосередженість та у формі вільної бесіди провели обговорення того, чому такої слави здобула картина Казимира Малевича «Чорний квадрат».

Очікувані скептичні зауваження до картини виринали у бесіді раз-у-раз, але завдяки аргументам, які вдалося прознати з різних книжок, нам вдалося зрозуміти, чому «Чорний квадрат» - це не просто картина, це символ російського авангарду початку ХХ ст.

Якщо ви бажаєте подивитися на звичні речі під іншим кутом, дізнатися більше, відчути складніше, долучайтеся до зустрічей нашого клубу і до незмінного вже довгі віки писемного джерела знань – книги.
 
 
 
 

Відео

 
Міжнародний день їстівної книги
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter